Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

z.g.
30. apr 2008

Jarka, manžel je lekár, rentgenolog. V škole sa učia čítať a písať hneď od začiatku?

karolinka2
30. apr 2008

Ahojte Jarka delenu stravu uz nedrzim,ale mam dietu lebo som mala zlcnikovy zachvat,tak vsetko dietne jem.ani mne sa dnes nic nechce,doobedu sme boli vonku,ale dnes sme nesli poobede,taky vietrisko tu zase fuka.
Zuzka pisala som,ze kde to vlastne idete byvat ale asio si necitala predchadzajuce prispevky. 😉 a zo Slovenska ste odkial?

karolinka2
1. máj 2008

Zuzka ja som sa spoznala tiez tu s jednym prijemnym lekarom,s ktorym ma zoznamila Erika takisto sem chodi na modry konik,je to jej bratranec je krciar a tiez mi rozpraval,ze stale mu predlzuju zmluvu v nemocici,on pracuje u nas v nemocnic v Antrime.a tvoj manzel kde pracuje v ktorej nemocnici?
Dnes mame zatiahnute,fuka ale pojdeme aspon troska vonku.
Baby co dobre varite poradte,ja som zrobila brokolicovu polievku a syrove a lekvarove pirohy.
Zuzka a internet este nemate zapojeny,teraz tu mame dve Zuzky a nejako si ich musime odlisit. 🙂

jarka28
1. máj 2008

Ahojte zienky..ako sa dnes mate?u nas celkom pekne pocasicko sa rysuje tak uvidime ci sa to zmeni...dneska som ani deti nemohla do skoly odniest co mi bolo tak hrozne zle rano,som myslela ze odpadnem a tak ich zaviezol muzik a skoncil skor v robote co bol len do obeda a isiel pre nich zasa do skoly,neviem cim to je ci tlak alebo som proste vycerpana...fakt neviem...ale uz mi je lepsie chvalabohu...a vy ako sa dnes mate?Zuzka...deti sa v prvej triede ucia hravou formou,ucia sa aj pismenka atd,nemyslim ze je to tazke pre nase deti sa naucit jazyk,nakolko moja mala preskocila jeden rocnik ,zevraj by sa nudila v druhej triede a tak mi ju dali z prvej hned do tretej...a maly je prvak a nema tiez problemy ziadne...takze neboj mala to zvladne...treba najst len skolu a vezmu ju bezproblemov...idem ja lebo my dosli huncuti a su hladni...som robila francuzske zemiaky tak ideme obedovat papa zatim...

z.g.
4. máj 2008

Karolinka, manžel pracuje v nemocnici tiež v tom Craigavone.
Jarka, takže nemali deti problémy, že nič nerozumejú?
Idem už radšej spať. Malej idú zúbky, tak je mrzutá aj v noci.
Tak môžem byť trebárs Zuzka G, aby sme sa odlíšili s druhou Zuzkou.

karolinka2
5. máj 2008

Ahojte baby,my sme mali dva dni super,vcera sme boli v Belfaste v castle court super nakupne stredisko,tak som sa vytesovala,aj mala sa tam vyblaznila v detskom kutiku.Dnes sme boli za Larne tam je taky obrovsky park,takisto kadejake atrakcie,bludisko zo stromov velmi sa mi tam pacilo,mala nam spala doteraz taka bola chuderka znicena,ale bolo velmi dobre.
Zuzka G,aj nasej idu zubky,tiez v noci sa budila asi dva tyzdne ani ja ani ona sme nespali poriadne,lekarka mi predpisala sirup ibuprofen od bolesti,a spinkala ako drevo. 🙂

z.g.
5. máj 2008

Karolinka, tak ste mali dobrý program. Tu u nás- bývam v Skalici- ani nie je až tak kam ísť s deťmi. Akurát Max- obchodné centrum a jedno väčšie detské ihrisko, a hotovka.
Adrianke začali ísť zúbky tuším v ôsmom mesiaci, potom dlho nič, a teraz jej idú viaceré naraz. Ale dnes bola vcelku pokojná. Vidíš, ten Brufen môžem tiež skúsiť, mám aj taký lokálny roztok, ale veľmi nepomáha /Babydent/, niekto doporučuje aj potrieť červeným vínom.
No, idem sa radšej poučiť English, aby som nebola závislá od internetu. 😀 😀 😀
zuzka g

jarka28
6. máj 2008

Ahojte zienky...nas predlzeny vikend prebehol tiez fajn,neboli sme sice nikde ale bolo fajn...pekne pocasie bolo len vcera az som si paradne opalila ruky,tusim ich mam spalene aj...boli sme mi akurat v parku co mame tu kusok,je tam krasne klud a su tam lesiky a cesticky tak aspon si deti pobehali...v Castle courte je fajn,chodievam tam vzdy ked som v belfaste....oplati sa ked maju vypredaje...Zuzka G. moje deti ked sme prisli nemali paru o anglictine,mensi isiel do playgroup-to je akoze skolka doobedu,mal len 3,5 roka...a dcerka nastupila do 1 rocnika tiez bez akejkolvek znalosti angliny...ucitelia to zobrali normalne,snzili sa im co najviac venovat,ale slovenske deti su chytre a pozri uz vedia mlet po anglicky ze im sama kolko krat nerozumiem nakolko maju uz akcent paradny...a skoncila mi prvy rocnik excelente,a bola v tej sikovnejsej skupine ziakov...maju tu taky system ze tie deti triedia do skupiniek podla toho co vedia a zadavaju im aj viac ucenia ...vlastne nech sa nenudia....takze ziadne obavy o anglinu deticiek,ako som spominala slovenske deti su velmi sikovne a vedia sa ucit rychlo....nie ze by tieto irske boli hlupe ,ale porovnavam uz aj deti v triede nakolko su moji slovaci a zvladaju perfektne ucivo a niektore irske deti pozaostavaju v uceni....juj som sa rozkecala ...idem ja nieco robit....majte sa zatim....a pekny den...ozaj nasemu malemu konecne 4 zubcek vybhol,mal 3 tyzdne sopliska a akonahle vybehol je po soploch,som mu davala sem tam paralen cipok a zabral a spinkal pekne v noci,tie zubky su potvory,ale aspon ked takto na bolest im co to mozme dat aspon im to ulahcime...

z.g.
7. máj 2008

Ahojte!!!
V škôlke sme mali dnes vystúpenie ku Dňu matiek, vystupovalii v krojoch, tančeky, básničky, pesničky a tak. No, detičky boli zlaté, ako ináč.
Tak som rada, že nemusím mať obavy, ako Natálka zvládne angličtinu. Ale aj tak bude asi zo začiatku zakríknutá, ako ju poznám. Doma je to živé striebro. V škôlke majú dvakrát do týždňa angličtinu, občas ju aj ja doma niečo učím, keď je času, rada pozerá rozprávky v angličtine na Cartoon Network. Tak to zas nebude pre ňu úplne cudzie. A kedy sú tam letné prázdniny?

karolinka2
7. máj 2008

Ahojte baby,tak je krasne vonku ze by to bolo skoda nevyuzit,tak ani velmi teraz nechodim na PC.
Zuzka g.no ved to v nedelu je Den matiek na Slovensku. 🙂
Aj nasa mala nechce pozerat ziadne rozpravky len anglicky kanal tiny pop,a uz to vsetko pozna na spamat,stale si spieva ze tiny pop.ona to povie tak smiesne.
Juuj chudatko moje ma zaparenucikulu a tak ju stipe,ze ked sa vycika place a chodi nasiroko.ved ju stale prebalujem kazdy den sa moci vo vani,velmi rada sa capka,dnes som ju davala na dvakrat sa mocit aby si vymocila cikulku.a davaj jej detsky zasyp dufam,ze je to spravne.

z.g.
7. máj 2008

My máme odskúšaný Aviril detský krém, alebo Imazol krémpasta stiredavo Canesten krém. /Teda, neviem ako je to u vás, čo dostať, a aké sú názvy/. Zásyp sme nemali, staršiu dcérku štípal. A nechať aj pobehať bez plienky, častejšie prebaľovať a viackrát za deň umývať. Vlastne to tak aj robíšm, tak pokračovať v tom. Ináč som pracovala na kožnom ako lekárka, kožné sa tu v nemocnici zrušilo, tak uvidíme, načo za zameriam potom.

z.g.
8. máj 2008

Ak je postihnutá len sliznica, tak len Canesten crm.
Ak by sa Ti to nezdalo a malá je naďalej nekľudná, tak radšej choď k lekárke, bolo by dobré vyšetriť aj moč.

jarka28
8. máj 2008

Ahojte zienky...Karolinka malinkej mi je luto...ale tak ako vravi Zuzka,ak to neprejde treba vysetrit moc,moze mat zapal alebo nieco vo vnutri...ja som davala sudocrem,je velmi dobry na taketo tazkosti,je na zapal a aj prevencia proti plienkovej dermatitide....ostatne robis dobre...skus este ten sudocream a ak nic tak na vysetrenie...istota je istota...dnes je krasne aj u nas...zatial papa....musim ist robit pokial spinka malinky... 🙂

karolinka2
8. máj 2008

Ahojte,dakujem za rady.
Zuzga g.no davam ju mocit do vane,a pouzivat zasyp a sudocmrem ako pise Jarka pouzivam po kazdom prebalovani uz od narodenia.A ten canesten,drahy mal problem s nohom nieco sa mu tam vyhodilo tak si pytal v lekarni nejaky krem a dali mu canesten,prisli sme domov a suseda mu vravi ved to je n vaginu,aj mne lekarka vravela,ze to mozem pouzivat ked mam svrbenie na vaginu,a nedavno som videla na SVK reklamu,ze canesten sa pouziva proti plesni noh,tak teraz fakt neviem naco je ten krem spravny.
Ale musim poklopat od vcera uz ma cikulu ovela lepsiu,asi ten detsky puder jej zabera a hlavne to mocenie vo vode a behanie bez plienky.
Zuzka g.ked si lekarka,tak si myslim,ze mas sancu sa tu uplatnit,urcite potrebuju lekarov.ale ako vidim,teraz si asi na materskej co?
Dnes tu mame pekne pocasie,len fuka taky saleny vietrisko.Pekny dnik. 🙂
Zuzka a este nemate ten internet?Uz nam chybas.

z.g.
9. máj 2008

Tak som rada, že už to má maličká lepšie. My sme tiež mávali obdobné problémy. Raz sa Natálka dokonca bála vycikať. Tiež pomohlo, keď sme išli do sprchy, a cikala po osprchovaní.
Canesten existuje zvlášť ako vagiinálny krém a zvlášť ako krém na kožu a sliznice. Ten druhý môžeš použiť aj aj.
Ja sa zatiaiľ do práce nechystám, malá je ešte malá, a zle v noci spí. Naposledy bola 3x hore, ráno vstala o 6.00, to som vždy nanič, doobeda spávam s ňou.
Aj tu je pekne, muž písal, že u nich je zamračené a na víkend hlásia dážď.
Ozaj, a tie baby, čo písali na začiatku diskusie, už odišli zo s. Írska, alebo čo je s nimi.

karolinka2
9. máj 2008

Ahoj Zuzka g.tak to ti nezavidim,ked ti malicka v noci zle spava,to musis byt na dryhy den unavena.aj nasa jeden cas takto sa v noci budievala,aj desatkrat za noc som vstala trvalo to asi dva mesiace.
neviem co je s tamtymi babami,s jednou som v kontakte.
ano na zajtra hlasia dazd ale v nedelu uz slniecko.
Dobru noc,my este cakame majitelku,lebo ma prist pre najom.

z.g.
11. máj 2008

Obidve moje mršky zle spávajú, teda tá staršia už dobre, ale keď bola maličká, bolo to to isté.
Dnes sme mali budíček o 5.15!
Mala by som ísť už spať aj ja, ale navečer som si pospala s malou, tak sa mi moc nechce. No, životospráva parádna...
Dnes sme boli v ZOO v Hodoníne, je to od nás 10 km. Malá až vstávala v kočíku s hlasitými zvukovými prejavmi. Tak sa jej ľúbili tie zvieratá.
S tým počasím to u vás tuším nie je až také zlé. Čítala som niekde na nete, že tam prší 20 dní v mesaici.

karolinka2
12. máj 2008

Ahote zienky.No vikend sme mali pekny,ved uz pomaly tri tyzdne je tu krasne,vcera sme boli na vylet,mala sa vysantila a vecer hned nam zaspinkala.
Zuzkag.myslim,ze az 20 dni tu neprsi 🙂 prave naopak teraz je pocasie na podiv krasne,uvidime dokedy,mozno ze pride aj obdobie kedy bude prsat aj 20 dni 😀
Jarka kde si haloooooooooo.ako drobec pocuva?

jarka28
13. máj 2008

Ahojte zienky...tu je tak pekne par dni ze sa mi nechce tomu verit..najlepsie je ze si nemame co obliect,zasobeny sme vecami na chladnejsie pocasie a teraz horka...este ze do skoly nosia uniformy inak by som zblaznila,nic ine nerobim len letne veci teraz kupujem.Ja len dufam ze vydrzi pocasicko...Davidko je zlaty,akurat spinka v kociku vonku na dvore,som mu dala sietku lebo neznasam muchy fuj...ma uz 5 zubkov a konecne mi zacal papat polievky zeleninkove,lebo doteraz len ovocne prikrmy,ale uz si dava polievku..aj kuraci vyvar mu chuti tak sa tesim....inak nic nove nemame,zacala som dietovat lebo som az zaplakala ked som sa videla v letnom tricku,skusam delenu stravu nakolko by uz mohla fungovat aj na mne kedze uz som od porodu dlhsi cas...a idem behat vecer a korcule kupit next week...tak sa tesim uz na ne...a co vy zienky ako sa mate?Karolinka malej je uz lepsie?co mala ten zapal..a Zuzka G,kedy sa chystas do Irska?muzikovi sa paci a dari sa mu v nemocke?idem ja babule co to porobit,lebo potom nestiham...pa zatim....ozaj Zuzka kde si este nemate net?
😉

z.g.
13. máj 2008

Do Írska by sme mali ísť niekedy začiatkom alebo v polovici júna. Ešte tu máme nejaké odbery krvi a očkovania, tak si to chceme dokončiť.
Manžel sa ešte zapracováva hlavne v oblasti anglickej terminológie. A aj v oblasti prízvuku. Inak je tam vraj pekne, len
je tam zatiaľ sám, tak je mu aj smutno. Však aj nám.
Tiež som sa chcela spýtať, Karolinka, ako to má maličká.

karolinka2
13. máj 2008

Zuzka g.dakujem za opytanie,uz o dva dni to mala v poriadku.Juuj dnes spapala kolacik ovocnu bublaninu vcera robil ocinko avypila celu flasu nesqik,doteraz to velmi nechcela.len jedno ma trapi ze od osmich mesiacochprestala pit cajik a vobec nechce doteraz,skusala som aj vodu,dzusiky a vobec nic nechce len mlieko.
Zuzka tak sa vam to uz krati,mi v juni ideme domov na mesiac a pol.

z.g.
15. máj 2008

Karolinka, tak to sa teda vymeníme. Už sa asi tešíš, domov, však? Ja som tú staršiu nemohla naučiť na čaj, tiež pila len mlieko /Nutrilon/.
Jarka,to Ťa obdivujem , že pri troch deťoch máš ešte energiu na šport. Ja som voľakedy každý deň niečo robila, a odvtedy, čo mám deti, tak už nevládzem, alebo sa mi nechce.

karolinka2
19. máj 2008

Ahojte zienky,nejako nam to tu mrzne.
Zuzka g.joooj vies,ze sa tesim domov,az tak casto nechodime,naposledy sme boli minuleho roku v oktobri.Hoci troska mam strach sama cestovat s malou,ona je taka betarica ze nevydrzi posediet,tak si neviem predstavit co to bude v lietadle tri hodiny.
Inak ochladilo sa nam,ale zase nemoze byt stale len krasne.
Pekny vecer vsetkym.

z.g.
20. máj 2008

Ahojte, ahojte!
Tu dnes dosť prší, tiež sa odvčera ochladilo.
Ja som takisto zvedavá, ako zvládneme cestu, aj keď asi nepôjdem sama, ale s tými dvoma žabami to bude zaujímavé. 😀. A ešte budem musieť prekonávať strach z lietania. 😀
Muž teraz rieši, ako zaviesť internet, že na pol roka je problém so zavedením pevnej linky, chcú to aspoň na rok alebo dva. No, to si neviem predstaviť, ako by som vydržala bez netu. 😀 Musí sa to dajako podariť,
a tiež ešte rieši, čo s autom, či kúpiť, prenajať, alebo doviezť do Slovenska. Ale tú poslednú možnosť sme zavrhli. V nemocnici by boli radi, keby nejaké mal, aby mohol cestovať aj do pridružených nemocníc v okolí.
Malá mrška mi zaspala, dnes sme mali budíček až pred siedmou. Idem niečo porobiť...Možno... 😵
Tak zatiaľ papa!

karolinka2
20. máj 2008

Zuzkag.no ja myslim,ze auto je tu naozaj potrebne ved uvidis sama,a auta tu nie su drahe,horsie je to uz s poistkou,ale to len prvy rok,potom ide stale nizsie.ale da sa to.
A ten internet to mas pravdu,aj ja uz som si zvykla nan,a hlavne ked som tu sama aspon nieco. 🙂
Ja som akurat dozehlila a chcem ist este povesat pradlo,len vonku je tak vselijako,tak dufam,ze s nim nebudem behat hore dole dnu a von 🙂
Pekny den.

z.g.
20. máj 2008

Manžel tiež vravel, že to auto treba. A zvlášť, keď bývanie tam je dosť ďaleko od všetkého. Najbližšie potraviny sú 20-30 minút cesty peši. No a budeme chcieť aj niekam ísť popozerať.
Dala som si záväzok, že dnes nesadnem už k počítaču, ale nejako mi to nevyšlo... 😀 😀 😀

karolinka2
21. máj 2008

A budete byvat sami,alebo este s niekym?
Tak to veru treba auto ked aj potraviny mate tak daleko,ze nemozes ist peso.
My chodime kazdy tyzden na nakup do tesca a lidla je to od nas 10 minuit autom a uz ked len mlieko alebo chlieb dokupim u nas.

z.g.
21. máj 2008

Karolinka, to ubytovanie to sú také jednoposchodové domčeky vedľa seba viaceré, na každom poschodí je jeden byt. V okolí lúčky, lesík, taká pohodička podľa fotografiíí.

Tu dnes tak hrozne prší, nechutné... ☹ ☹ ☹

Chcela som sa spýtať, chodíte v lete k moru? Dá sa tam kúpať?

karolinka2
21. máj 2008

ano chodime obcas od nas je to hodina cesty autom zalezi kam ideme,ale kupat nie je dost chladne,ale sem tam vidis cloviecika v mori. 🙂
aj tu je pochmurno.

z.g.
22. máj 2008

Ale hlavne. že budeme pri mori. Natálka má zápaly priedušieki, alergie, tak jej to hádam prospeje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre