Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

jarka28
25. mar 2009

Zeny neblaznite nestiham citat 😀 ...no knedlu som este nikdy nerobila-som asi velmi leniva na to...kupujem tu bagetovu a len ju chvilku naparim,rozdiel nepoznam.....no a Anglicitinu verim ze raz si poviem ze som dobra a dufam ze skor ako dostanem ten infarkt 😀 ....skoda len toho kurzu ze tu nefrci u nas.....uz som hladala aj inzeraty na vyucbu cez SKYPE,vela ludi sa takto uci jazyky a su spokojni....zajtra idem robit smaz.karfiol a zem.pyre,takze nic masite,decka nechcu velmi masko... 🙂

ryba74
25. mar 2009

My sme mali vcera opekane zemiaky a vyprazany karfiol-mne uz ide maso hore krkom,tiez by mi stacili len cestoviny a mojmu muzovi a synovi tiez stacia.Ked ma clovek dlho maso,tak jeho organizmus si taky bezmasity den az ziada.No,rozpisali sme sa,ale to je dobre,aspon vieme,ze tu nie sme sami... 🙂

ryba74
25. mar 2009

Sorry-nie karfiol,ale sampiony.

jarka28
25. mar 2009

Sampiony by som si tusim aj dala..no ale decka absolutne..tak si urobim pre seba asi len....Ada a kde to pracujes ak to neni secret? 🙂

ryba74
25. mar 2009

Robim v Moy parku,ale strasne rada,by som isla odtial prec.

jarka28
25. mar 2009

A to je co?kde?si krupierka alebo barmanka ci casnicka?kedze nocne su to.... 😉

ryba74
25. mar 2009

Ha,ha,ha....to je zavod,kde sa "vyraba" kuracie maso-to,co doma papate.

karolinka2
25. mar 2009

Jarka tiez som minule citala ze cez skype ponukaju hodiny anglictiny.A uz prestan s tym infarktom ved si mlada zena ako sa to hovori mlieko a krv. 😀
Adi ja som si myslela neviem preco ze ty pracujes v nemocnici.
A ozaj Innga Adi neplanujete dat fotky do albumu ze vas vidime?

jarka28
25. mar 2009

Aha-ja tela.....no nevadi.... 🙂 a neni to tam dobre ked chces ist prec?

inus95
25. mar 2009

Matka, dik za tip na tu stranku s receptami... ja uz budem musiet ozaj vyhladat nejake recepty a skusit nieco nove. No ja zvyknem robievat knedlu... jednoducho sa mi do toho zajtra nechce. Ja robievam knedle z 1kg muky a to potom trva trochu dlhsie. Ale vyskusam tu bagetu.

Etuska (neviem ci som dobre postrehla, ty si Erika? asi som sa uz raz pytala), o tych detoch mas pravdu, ze sa rychlo ucia jazyk. Nas syn bude mat 14 rokov a uz treti rok tu chodi do skoly, ja mu velmi neviem pomoct so skolou, lebo moja anglina je uboha. V skole ma dobre vysledky, ale nechce velmi rozpravat po anglicky. Adin syn chodi tu do skoly prvy rok a dokaze aj vybavit telefon, ozvat sa na urade ci v obchode, nas mi nechce zavolat ani taxik. Chcela som mu najst niekoho na doucovanie angliny, lebo tento rok bude mat nejake dolezite pisomky a po nich si bude vyberat predmety, z ktorych po dvoch rokoch bude robit GSES (neviem, ci som to dobre napisala). Tak sa mi zdal ten napad z douckom celkom dobry, ale teraz to nejak padlo, lebo ta pani tu bola asi iba dvakrat a akosi nema nikdy cas, stale nam preklada termin. Porad mi, co mam s tym robit? Myslis, ze sa mu rozviaze ten jazyk?

inus95
25. mar 2009

no baby, kym som dopisala svoju "odpoved", tak ste sa nejako rozpisali... Matka, samozrejme, ze pridam fotky, len musim prist ako na to... este som vam slubila fotky z torty co som piekla minuly tyzden...

Adi, kedy ides do roboty? nemame cas si ani zavolat, co?

ryba74
25. mar 2009

Fotky sa tam chystam dat uz dlho,len to musi dat syn,kedze ja taky tech.antitalent neviem co a ako.A stale na to zabudam.Nie,nie je tam dobre.Mna nicia hlavne tie nocne,robila som sice aj na Slovensku nocne-12hod sluzby,ale predsa potom som mala jeden den alebo aj dva dni volno,niekedy aj tri.A samozrejme denne sa striedali s nocnymi.Ale tu je stale ten stereotyp,no a ako vravim-5nocnych-predtym 6,ma dava "do kolien".Proste ked mam ist na jednu do roboty,tak som nemozna.Bola som sa dat prelozit na rannu smenu,ale uz mesiac cakam,kedy mi daju vediet,aby som tam mohla prejst.Uz dvakrat som sa bola na to pytat a mam cakat.No a okrem toho,ja tam robim cleanerku,kazdy den nas prehadzuju na inu pracu a domov chodim mokra,lebo tam sa robi s vodou.Mozno aj preto takto chorlaviem a stale mam problemy s hrdlom.Matka,na Slovensku som robila v nemocnici a na tom Krajskom operacnom stredisku zach.sluzby.

ryba74
25. mar 2009

Do roboty idem v nedelu 😠 ,este nemam vysledok z toho steru.Krv mam vraj v poriadku.

jarka28
25. mar 2009

Hm Adi mas to teda huste...tak hadam ta coskoro prelozia...a ozaj ty si skusena zdravotacka,neskusala si nejaky job v nemocke,nemyslim hned zdravotnu sestru,ale zatial auxiliary assistant?takych ponuk je hodne...mozno neskor ked bude lepsia anglina ze?....joj ja sa chystam dat nove fotky ale akosi neviem ako ich zmensit stale....tak nic nebude.....Matka ja len zartujem,ja som ako terminator 😀

jarka28
25. mar 2009

Idem hajde spat tak dobru zeny...

jarka28
26. mar 2009

Ahojte zeny.....akurat dovaram obed....a dosla som zkontrolovat ci sa tu uz rodi 🙂 Evi ako?

bertoletka
27. mar 2009

Holky, mela bych takovy dotaz, i kdyz koukam, ze mate jeste ditka mala ... Zijeme v CR, ale ted mam nabidku jit do Dublinu nebo do UK, ale moje deti .. da se rict ze skoro vubec neumi anglicky a nedovedu si predstavit jak by to zvladali ve skole. Nejstarsi je uz v 7.tride, druha v 5. a treti ve 2.
Vim ze je to strasne individuali a zalezi na dteti jak se stm popere, ale nemate nekdo zkusenost s takovymto pozdim prestupem?
Diky moc predem za rady. A omlouvam se ze jsem se vam se takhle vetrela 😀

jarka28
27. mar 2009

Ahoj bertoletka....moja svgrina prisla sem zit do Sev.Irska..jej deti prisly vo veku 10 a 11 rokov....za par mesiacov sa adaptovali a nemali problem....na nich sa to velmi rychlo nalepi nakolko budu v skole kde budu pocut len anglictinu...ja by som sa toho nebala.... 😉

ryba74
27. mar 2009

Ahoj Bertoletka!Ja mam tiez syna,ktory je v siedmej triede,ma 13 rokov,my sme sem prisli minuly rok v juli a syn nemal problem adaptovat sa.Dokonca si tak zvykol,ze uz mi nechce ist ani na Slovensko.Myslim,ze prave deti su tie,ktore to zvladnu najlepsie.Ako vravi Jarka-tiez by som v tomto nevidela problem.

karolinka2
27. mar 2009

Ahojte.
Bertoletka ja ti v tom neporadim ale poradili ti uz baby,ktore maju starsie deticky.
Karolinka uz nema kiahne len take drobne vyblednute vyrazky tak zajtra hadam pojdeme troska vonku,stale sa pyta vonku.
Co sa chystate robit cez vikend,ja zajtra rano upratovat do draheho praci potom chcem ist varit zvazujem cinu a ryzu a poobede zase upratovat kaviaren,av nedelu chcem ist do primarku kupit tatikovi zupan nakolko v utorok ide na tu operaciu.A taktiez sa chystam upiect kolacik svagrina mi poslala recept vyzera vyborne bublanina s pudingom alebo venceky este uvidim.
Pekny den. 🙂

jarka28
27. mar 2009

Matka posli recept na tu bublaninu ak sa ti chce... 🙂

karolinka2
27. mar 2009

Jarka chod na mimibazar na recepty a daj si hladat bublanina s pudingom a ked mas tlaciaren tak si ju mozes aj vytlacit. 😉 ak ju nenajdes napisem ti ju o.k.?

jarka28
27. mar 2009

Dik...uz to mam.....upeciem tusim este dneska 😉

jarka28
27. mar 2009

Evi ako?....boze u nas taky vetrisko ze vsetko lieta...otrasne cosi....Matka ja som kupovala v primarku tiez mojemu zupan....a ozaj zistovala si volaco ohladne tej marodky?

karolinka2
27. mar 2009

Jarka ja sa cez telefon nedohovorim,poprosila som Eriku nech mi to zisti,a mas s tym skusenost ci nie len si myslis ze by to tak mohlo by ze nieco prispievaju pocas marodky?

jarka28
27. mar 2009

Nie som si ista,ale niekde som volaco citala...mozno sa mylim nechcem zavadzat,ale podla mna skusit treba..ja by som skusila keby volaco taketo bolo,aspon na tu dobu vypomoc na najomne alebo cokolvek... 😉

ryba74
27. mar 2009

Baby ten recept na kolac,resp.ten kolac sa vola-Pudingovo-smotanovy kolac a je tam dodatok-najlepsi kolac na svete?Inak tam je perfektna inspiracia na varenie,aj na hocico ine.Super stranka,nevedela som o nej.

karolinka2
27. mar 2009

Adi to nie je ten kolac ten sa vola bublanina s pudingom tak si daj cez hladaj.

jarka28
27. mar 2009

No ja z MIMI bazaru beriem vela inspiracie na varenie....vselico tam najdem aj obrazkovy postup 😀...baby Evicka tu nebola 2 dni asi uz rodi... 😉

ryba74
27. mar 2009

Aha,uz som to nasla-diky.No Evicka uz mozno "trpi".

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre