Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
27. mar 2009

Ved ona sa cochvila ozve uz aj s dvojickami. 🙂

bertoletka
27. mar 2009

Holky diky moc za nazory Tak uvidim no 😉 Podiskutuji s myma holkama.
Ja se bojim, jako ze ta 13leta vlastne tady za chvili bude koncit zakladku a zacne si vybirat skolu. Tak treba ta kdyz neumi anglicky, jak by se ji delali prijimacky a tak.

Jak to je vubec se skolou tam? Od kollika se chodi, kolik let a jak se to deli?

Jo mimi bazar ... tam jsou opravdu dobre recepty. A ten puding.-smet.kolac je na slovenskem mimibazaru?

bertoletka
27. mar 2009

Uz jsem recep nasla .. hmmm . to vypada oprvdu zajimave 😉

etuska
27. mar 2009

ahoj Bertoletka-
ja taketo deti cudzincov ucim 🙂 (5-11 rocne) tak z vlastnej skusenosti viem,ze sa adaptuju velmi rachlo-tak ako to uz baby pisali.

Moja dcerka sem prisla ako 4 rocna (vedela len par slov) a teraz po polroku je to obrovska zmena-uz v pohode plynuje speakuje 🙂

Bratrancove deti sem prisli ako teenegeri-16,17 a rovno na str. skolu.Tiez sa trochu obavali ako to zvladnu-a zvladli 🙂 hoci oni uz vedeli anglictinu dobre ak na Slovensku.

Co sa tyka skol,tak pokial viem/aspon v UK/ tak decka odchadzaju na strednu skolu v 11/12-tich.Neviem ako je to na odbornych skolach,ale na gymnaziach /grammar school/ si vyberaju predmety ktorym sa chcu venovat.

Zvazujete teda Dublin(teda Irsko) alebo Severne Irsko/ktore je sucastou UK/?????
Drzim palce

bertoletka
27. mar 2009

Bud Dublin anebo pobliz Londyna.

etuska
27. mar 2009

Dublin mam velmi rada,ale podla mna je to skor mesto pre slobodnych,ako pre rodinku-vsade "busy",plno ludi...My sme tam boli tyzden s manzelom/byvali sme u kamosa/ tak sme Dublin pobehali-velmi sa mi tam pacilo,lebo je tam vela parkov,zelenych ploch...ale ozaj "busy city".tak ja som aj rada ze sme v malom mestecku.

Uz sa manzelovi/priatelovi crta aj nejaka praca?

bertoletka
27. mar 2009

Ja mam pritele Anglicana a ted dela v dublinu. Ale dum ma v mensim mestecku pobliz londyna. A ted ma na vyber ji delat bud do Belgie, do Dublinu anebo do Londyna

etuska
27. mar 2009

Juuj Bertoletka-tak to vam je hej,ked mu ponukaju pracu na 3-och miestach 🙂 A kam by si chcela ist ty?

bertoletka
27. mar 2009

Vubec nevim. No je jistte ze do Belgie asi ne. Tam je to s jazykama jeste horsi.
V Anglii jsem byla asi 3x ale vzdy jen jako turista na par dni a v Irsku nikdy. Takze ani nevim jak se kde zije.

A okdud jste vy? A vy jste oba dva slovaci?

etuska
27. mar 2009

ano Bertoletka-obaja sme Slovaci "ako repa" 🙂 .Byvame nedaleko Belfastu .Je tu fajn,len to pocasie by sa mohlo umudrit.Tu je stale o par stupnov chladnejsie ako dole na juhu pri Londyne.

My sme zvazovali medzi Dublinom,Manchestrom a Sev.Irskom-nakoniec sme prisli sem,lebo tu zije aj bratranec s rodinou.Povedala by som,ze je to taky "vidiek UK"-ale mne to celkom vyhovuje.

idem sa pohrat s malou.Vonku prsi,tak skusime nejake "Arts and Crafts" 🙂 pekne popoludnie 😵

ryba74
27. mar 2009

Baby,potrebujem ist ku zubarovi,chcem sa spytat,ako postupujete vy-ak ste tu uz u zubara boli a ci aj platite.Ja mam tu kartu-NHS Tax Credit,tak neviem co a ako.

jarka28
27. mar 2009

Adi pri nasej prvej navsteve som potrebovala-NHS kartu,potom MEDICAL kartu-tu co ti prisla od GP a 10 lybier vratny depozit ked som sa objednavala...nic viac u nas... 😉

ryba74
27. mar 2009

Jarka a ako si si vyberala zubara?Ja totizto ani neviem kde mam ist.

jarka28
27. mar 2009

Na nete som si nasla NHS zubarov u nas v okoli ,zavolala ci beru NHS pacientov este a bolo,skus u vas v meste popozerat kliniky dentalne a spytat sa ci beru a uvidis.... 🙂 tu je ich hodne v okoli a mavaju casto ze NHS welcome....

etuska
27. mar 2009

ahojte kocky,
Adi-alebo si mrkniv "Yellow pages"-ja som bola prave min. tyzden.Ak mas NHS karticku nic neplatis,len ak by si nahodou neprisla vetdy ked si objednana,tak ti depozit prepadne

karolinka2
28. mar 2009

Dobre ranko.
V noci fukal strasny vietrisko,myslela som si ze nam okna vybije.Ja som akurat dosla z upratovania ked zaspi karolinka tak idem varit nasla som si na mimibazare nejaky recept z kuracich prs a upeciem ten pudingovy kolac.
Evi kde si?
Jarka Erika mi vravela,ze tam volala o tu marodku ale stale ju len niekam prepajali,ze najlepsie sa je ist informovat do job centra,drahy vravel,ze ono sa to odzrkadli ked budeme posielat rocny prijem tak by mali zvysit tax credit.Tak uvidime.
Pekny vikend. 🙂

ryba74
28. mar 2009

Pekne-aj ked ufukane dobre rano prajem vsetkym!U nas ten vetrisko fuka uz stvrty den-je to fakt uz dost.
Ja som na tom mimibazari tiez nasla super recepty a prave som dorobila spiraly z listkoveho cesta-celkom dobre to vyzera a na zajtra tam mam uz vyhliadnuty recept tiez z kur prs.Myslim ze varit budem uz len z tych receptov,co su tam.
Tak prijemny den 🙂

jarka28
28. mar 2009

Ahojte....EVICKA TAK AKO?...u nas tiez ufucane pocko ☹ dneska ma Saska party tak len chystam a doladujem atd.....dovaram frisko obed a bublanina pudingova sa chladi-vyzera super tak hadam bude aj chutit dobre..Matka no ved uvidite ze co a ako.....idem ja zatial pekny den

etuska
28. mar 2009

ahojte zienky,
no veru-ten vietor je hrozny-boli sme trochu v parku,ale Miske sa ani bicylkovat nechcelo .Tak ma boli hlava,mala som si vziat nejaku ciapku-riadne fukalo 😒
bru nocku
Hadam je Evka OK a uz su piati 🙂

karolinka2
29. mar 2009

Ahojte.
Ako po vikende?My sme dnes boli pre tatika kupovat zupan v primarku nemali,ani v dunnes stores este zajtra pojdeme do antrimu pozriet.
Evicka uz asi rodila ked jej niet tak dlho tu.
Erika a coze mas vo fotkach kociariky a babetka potrebujes to? 😀

etuska
29. mar 2009

Heh-cau Mati,no zatial nepotrebujem,ale psychicky sa na to pripravujem,kedze sa mi nejak do toho nechce.Uz verim maminam co hovoria,ze je lepsie mat deticky hned po sebe.Hmm,lenze z fin. hladiska sme si to teda nemohli dovolit.No uz by aj bodol Miske surodenec 🙂

etuska
29. mar 2009

Idem ja este upratat kuchynu a pripravit si veci na zajtra do prace 😝 Skoda ze vikend netrva dlhsie.Uz sa tesim na Velku noc 😀

jarka28
30. mar 2009

Ahojte zenusky....no pocasie mame celkom fajn dneska....akurat som dovarila masko na smotane s cestovinami a drobcek este spinka.....Matka tak ako zohnala si zupan pre draheho?Erika kolko dni mate volno?nasi budu doma tusim 11 dni od 9teho do 20teho... hrozne vela,ale co uz.....no a ako sa dnes mate?EVICKA...ozvi sa nam .....cakame.....Erika a ty ako s tehulkovanim?budes,ci si ci chces byt?kociky peknucke mas v albume 😉

etuska
30. mar 2009

Jarka-no druhe babo by sme chceli asi na buduci rok na jesen.Este by som chcela potiahnut dalsi skolsky rok,lebo Misku by mali vziat do tej skoly kde ucim a bude v skole 5 hod. denne tak aj mne slubili vacsi uvazok-uvidime.No ak sa plany nezmenia,tak od noveho roku zacneme asi snazilkovat 😀 Este uvidime co nam zivot prinesie do cesty,no Miska bude mat v lete 5 rokov,tak uz ba sa nejaky surodenec zisiel. 🙂

Aj u nas je celkom pekne,ideme s Miskou vonku 😵 Pekny dnicek

PS:Jarka,aj my tak mame prazdniny od 9.4-19.4,niektore skoly dokonca o tyzden viac 😝 No ja z toho az taka nadsena nie som,lebo vtedy nezarobim ani libru ☹ ,ale aspon si dam nejake doucka

karolinka2
30. mar 2009

Ahojte.
Jarka len nedavno sme dosli domov a v junction one sme kupili zupan v christy za 20 lybier 😠 a v dunnes stores sme kupili este pyzamo a papuce.
Tak zajtra moze ist drahy na tu operaciu.
Erika nakoniec sa mi Karolinka zobudila len co sme vysli od vas a len co otvorila oci ze hranolceky tak sme isli do burger kingu.
Pekny den. 🙂

etuska
30. mar 2009

Juuj Matka,skoda.Mohla som jej dat zeleninovu polievocku a trochu by sa pohrali.My sme sli nakoniec na bicykliku do mesta,byva tam blizko kamaratka s dvoma dcerkami,tak sme ich boli pozriet.

Potom som este Miske robila na veceru palacinky 😀 len take suchsie,nie velmi mastne,aby jej nebolo zle.
Mati-uvidime sa zajtra. 😉

Ja uz som vybrala z mrazaku ryby,idem ich robit ked Miska zaspi na takej mnam omacke s kopou cibulky a zeleniny 😝

Evi-dufam,ze ste OK

karolinka2
30. mar 2009

erika tak jednu palacinku mi prosim ta nechaj. 😉

jarka28
30. mar 2009

Joj zenusky vy sa takto navstevujete?je vam dobre 😉 ...Matka tak drahemu nech vsetko dobre vyjde.... 🙂 ja som dneska mala strasne nizky tlak a bolela ma hlava cely den,ale uz je lepsie,mala by som zajst k lekarovy no ale po mojich skusenostiach sa mi akosi nechce.....ozaj Zuzka -deckam sa supe koza na dlaniach ,moze to byt este koli tomu co mali Sarlach,alebo mam hladat pricinu inde? 🙂 pekny vecer....

z.g.
30. mar 2009

ahojte,
jarka, olupovanie môže byť na tvári a potom v 2.-4.týždni na dlaniach a ploskách nôh,
môžeš niečím premasťovať...

ten súrodenec je lepší čím skôr, to si myslím aj ja, medzi mojimi je 3 3/4 roka a niekedy sa mi zdá, že už aj to je dosť...

kto vie, ako evička...

prázdninky teda máte dosť dlhé...

ten kočík phil-and-teds je pekný a v írsku aj módny, aspoň teda ja som naňho často narazila...

pomaly sa chystáme, dnes som prala asi 3x, niečo som hádzala zase do kufrov, ale potom som dávala do poriadku byt, malé sa kúpali, ostriekali mi celú kúpelku- akože morské vlny
😠 😝 😀 , potom malá vystriekla na stenu penu na holenie,
teraz sa už na tom bavím, ale vtedy ma išlo poraziť..., a to nie je všetko...takže to balenie je fakt etapovité, a to mi ostatní, ktorí nikdy nemali na starosti aspoň 2 deti, hovoria: "však sa pobalíš za jeden deň" -hahaha!!!

u nás v sobotu bolo krásne, aj teplo, ale včera tu pršalo celý deň, potom celú noc aj doobeda ešte...a to už som sa tešila na jar...

etuska
30. mar 2009

ahojte zienky,
Mati-jasnacka-necham.Miska tvrdila ze je straaasne hladna a potom zjedla az jednu 😀
Jarka-ja musim tej nasej Bambuli stale vymyslat nejaky program,aby nesitila "hendikep jedinacika"-dnes sme boli u jednej kamosky,zajtra ideme k lekarovi a potom k dalsej.Uz sa jej ten surodenec fakt zijde 😀 Dnes ked sme boli na navsteve u kamaratky Majly,tak aj k mladsej (takmer rocnej bambulke sa celkom prihovarala) 🙂

Zuzi-hej,bude velky vekovy rozdiel,ale inac sa nedalo,zili sme z jedneho platu,takze tak 😔 ,no teraz nam uztolko veci nebude hadam treba,Kopec veci mam po Miske,od krstnych rodicov,sesternic ...a hadam sa mi podari aspon tak dlho kojit aj druhe ako Misku-clovek aspon usetri na mlieku a musim poklopkat,ale Miska sa zdravotne celkom drzi.

Zuzi-tak uz sa vam to krati.Vraj si mate dat na Cypre pozor na Svaby,kamoska tam zila rok,akurat som s nou chatovala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre