Skalica. Sú tu maminy, nemaminy odtiaľto?

janetka
19. dec 2007

caute, su tu nejake maminy, nemaminy zo skalice?

z.g.
18. jan 2009

martinka, ešte som zabudla- dr. vicianová písala články do časopisu dieťa ohľadom dojčenia, a
teraz už neviem, či som ju "zažila" aj počas stáží

zuzitka
18. jan 2009

u nas na kramaroch nesnezilo 😕 ale v inej casti BA vraj ano .... 😅
bola len strasna hmla cely den a zima

samkovi stacili 3 jazdy na tej sankovacke 😀 😀 potom sa hral so snehom .... 🙂

z.g.
19. jan 2009

...a adrianka najčastejšie ochutnávala sneh počas sánkovačky 😀 😝 😠

my sme dnes hore už od 7.00, neuveriteľné, aspoň sstihla natálka v škôlke aktivity

zuzitka
19. jan 2009

natalke to ide na tych lyziach?? 🙂
a co robievaju v skolke? teda okrem hrania ... 😅

na cyprus sa kedy chystate za tatom? 😎

ladena
19. jan 2009

ahojte,no ja som behala po doktoroch tak konecne si odpocinem a mala by som konecne odzdobit stromecek 😀

mamartinka
19. jan 2009

cauko ladenka.a ako uz si zdrava?vy mate este stromcek?uz si bola pozret aj malu nellu?

ladena
19. jan 2009

no mamartinka...zdrava niesom a mam tolko chorob ze do hrobu si ich zoberem a nellinku som uz videla a chovala a stromcek mam este aj mi je luto je taky nadherny 😀 😀 😀

mamartinka
19. jan 2009

kiez by sa mohol stromcek nechat cely rok ze.no a co takeho mam.kde sa nachyta tolko chorob?pocasie ake mate?zajtra uz letime na slovensko.

mamartinka
19. jan 2009

prepac.chcela som napisat co takeho mas.

z.g.
20. jan 2009

aj ja mám ešte malý stromček v obývačke, no čo...,. aj do veľkej noci... 😎

martinka, tak šťastnú cestu, ale už ste asi na ceste...
sneh sa topí, za chvíľu ho ani nebude 😠 😠 😠

zuzitka, pôjdeme asi v marci,
možno na mesiac tam, potom na chvíľu sem, a tak..., tak by mi to vyhovovalo, len podľa toho, ako drahé budú letenky,...

natálka bola 2x na lyžiach, ale dobre jej to išlo,

ona je už predškoláčka, v škôlke majú veeeľa krúžkov- angličtinu alebo nemčinu, výtvarnú, tanečný krúžok /s učiteľkami zo ZUŠ/, keramický krúžok, divadielko, logopedička k nim chodí,
korčuľovanie, sauna, v lete plavecký výcvik, tenisová školička,
ešte tam majú aj procedúry- inhalácie, solux, bazénik, masážnu vaničku na nožičky
v zime lyžiarsky výcvik, v lete škola v prírode, ozdravovací pobyt v skalických horách
sná´d je to všetko a všelijaké krásne akcie na halloween, vianoce, veľká noc, karneval vo veľkom štýle s kostýmami, výzdobou, hosťami...
a majú aj pracovné zošity
takže na hranie im ani veľa času nezostáva...

mamartinka
20. jan 2009

ahoj z.g.dakujem.zachvilu odchadzame na letisko.

zuzitka
20. jan 2009

z.g. ... toto vsetko navstevuju vsetky deticky v skolke? to je super 😀 a co sa uci - nemcinu ci anglictinu?
aj v skole v prirode bola? lebo neviem si predstavit 5 rocne dieta bez rodica tyzden 😅 ja mam z toho paniku

mamartinka ... uz ste na SK? dokedy budete doma? 🙂

zuzitka
20. jan 2009

janetka ... ty si este na lyzovacke? 😀 😀

janetka
autor
20. jan 2009

zuzitka: ale kdeze, len som nejaka nespamatana 😉 ale citam vas pravidelne 😉
z.g. a do ktorej skolky chodi? to je super tolko aktivit.... klobuk dole

zuzitka
20. jan 2009

a aka bola lyzovacka ... ucili ste Kubka lyzovat? 😀

ladena
20. jan 2009

ahojte

z.g. ta skolka je paradna ze deti maju tolko aktivit.......musis to vsetko aj platit,vies taketo veci este neovladam tak sa pomali priucam 😀 😀

mamartinka...uz ste pricestovali?
sneh sa nam uz roztopil,asi si ho uz neuzijes !!!! 😵 😵

janetka: ako bolo? Kubko si to uzil sniezik? 🙂

zuzitka
20. jan 2009

z.g. ... predpokladam, ze nic neplatis v skolke 😕 teda okrem pobytu v skole v prirode .....
lebo co mam vybratu skolku pre samka, tam su tiez vselijake kruzky a aktivity... tak to sa snad nebude vsetko platit 😲

zuzitka
20. jan 2009

skolka

http://www.banm.sk/skoly/index.php

musis si kliknut v tom modrom menu na MS/SKD a zobrazi sa ti skolka, kde chcem dat samka 🙂

zuzitka
20. jan 2009

... ale najskor treba kliknut na MS Cadrova 😉

zuzitka
20. jan 2009

ak sa vam to nechce hladat 😉

Prioritné zameranie MŠ je:

- vytváranie priaznivej sociálno-emocionálnej atmosféry pre osobnostný rozvoj detí

- príprava detí do 1. triedy ZŠ

- starostlivosť o zdravie detí

- environmentálna výchova

- výúčba anglického jazyka

- prosociálna výchova

- športové zameranie

- práca s počítačom ,- program: Kids - smart

aktivity v M Š:

- anglický jazyk: 3x za týždeň

- tanečný krúžok: 1x za týždeň

- počítačový krúžok: 2x za týždeň

- divadelné predstavenie: 1 x za mesiac

- škola v prírode : 1x ročne

- plavecký výcvik : 1x ročne

- kurz korčuľovania: 1 x ročne

- kurz lyžovania: počas jarných prázdnin

- návšteva zvieratiek v MŠ : 4 x ročne

- spolupráca so ZŠ Cádrova: priebežne počas celého roka (návštevy 1.triedy v základnej škole, spoločné kultúrne a športové podujatia, návšteva školskej knižnice)

Rôzne aktivity v priebehu školského roka:

Výlety, športové aktivity, koncerty, Mikuláš, besiedka pri stromčeku, Vianočné trhy, noc v MŠ, oslava Veľkej noci, karneval, týždenná oslava MDD, rozlúčka s predškolákmi...

ladena
20. jan 2009

parada zuzitka.....sikulka 😀 😀 😀 😀

ladena
20. jan 2009

no a dufam ,ze sa za to vsetko neplati...to su dnes vymozenosti pre deticky 🙂 🙂
uz budu vsetko vediet a pripravene na prvu triedu 🙂

z.g.
20. jan 2009

naša škôlka je súkromná, takže platíme, ale poplatok je "symbolický" v porovnaní s inými súkromnými škôlkami,
ale zase všetky krúžky sú už v tom poplatku, navyše sa platí akurát strava a lyžiarsky výcvik- t.r. na martinských holiach a škola v prírode- to neviem presne, kam idú
a tam budú 4 noci, takže by sa to dalo, ale väčšinou chodia tí najstarší a len niektorí- kto si trúfa bez maminky

zuzitka, no neviem, neviem, či nebudete priplácať, švagriná priplácala za krúžky v štátnej škôle

z.g.
20. jan 2009

... a tie krúžky začínajú od "strednej" skupiny, najviac ich je v predškolskej, natálka tam chodila aj minulý rok, takže to má už 2.rok

a chodí na anglinu

zuzitka
20. jan 2009

aha .. tak to sa mam na co tesit, jak budu furt na nieco pytat peniaze 😒
uz asi zalozim pokladnicku s napisom "na skolku" 😀

mamartinka
21. jan 2009

no caute baby.prileteli sme vcera z hodinovym meskanim.mali sme letiet 13.20 a leteli sme 14.20.este sme sedeli hodku v lietadle co rozmrazovali lave kridlo na lietadle.stale to zamrzalo.a dotoho zacalo prsat,snezit no hruza.ale sme doma uz a stastne.no snehu moc nieje si neuzijeme ale co uz.ale ani zima neni vonku moc.u nas je 6 stupnov.dnes som bola na tej prehliadke u gyn a vsetko v poriadku.len mi bral vyter a na vysledky si mam tak za 3 az 5tyzdnov zavolat.tak snad to bude dobre.tak zatial sa majte a ak mi este vyde cas a krok sa vam ozvem. 😀 pozdravujem vas vsetky.idem este z tym nasim rexom chvilu von.labrador.strasne je teraz spinavy vsetko mame rozkysnute.cely dvor. 🙂

z.g.
21. jan 2009

martinka, tak super, že vás dobre dopravili

zuzitka, bol veľký záujem do tej škôkly?

zuzitka
21. jan 2009

minuly rok bolo vela prihlasenych deti a potom v lete som sa rozpravala s jednou mamickou, ze tam chodi do triedy snad 10 deti, tak neviem...

tento rok este neviem, lebo prihlasky este ani nemaju, budu v marci 🙂

mamartinka
22. jan 2009

caute.no tak sme sa aj toho snehu dockali.jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. 🙂

janetka
autor
22. jan 2009

no jasne, uzili sme si snehu, bolo fantasticky, kubko lyzoval, deti nemaju strach, takze v pohode na pome jazdil a susom dolu, ale bol pri nom vzdy manzel, mam aj nejaku fotku v albume, mrknite. A aj pre nas dospelakov bolo dobre, vecer sme dali deti spat a v mraze sme chodili do jacuzzi so sampanskym 😉

s tou skolkou, ja som raz dala maleho do sukromnej na dopoludnia a hruza, skolka vytunelovana, peniaze nam nikdy nevratili a to si vypytala rozne zalohy na rok dopredu a pod... ale tym nechcem povedat, ze kazda sukromna skolka je zla

Teraz chodi kubko do klasickej statnej a som spokojna.. je tam sice 18 deti, ale vacsinou ich tam byva 12..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre