Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

kukulik30
autor
25. aug 2009

lenjak ahoj 🙂 ja som si vacsinou aj zvykla zavolat dr., ci je tam vela ludi a sestricka mi vravela, kedy asi mam prist...a dokonca je mlada a ide s dobou, to mi u nej vyhovuje, nedava hned ATB, co je super..mali sme za 3 roky, iba 2 x antibiotika, to uz boli anginy ..inak pekne bez 🙂 je velmi mila aj k malemu, rozprava sa s nim, aj maly ju ma rad, vobec sa neboji, tiez debatuje o dusu 😀 a ked bol mminko, tak nemohol z nej oci spustit, kedze ona je tmava, cierne vlasy..tak vkuse sa na nu ocil, sledoval...vobec neplakal 🙂 asi sa mu pacila...je velmi prijemna a sympaticka a je aj opatrna, vzdy pre istotu psole na vysetrenie, aby vylucila komplikacie...

lenjak
25. aug 2009

ten pocit ze sa malemu paci mam aj ja
🙂 🙂 🙂 🙂

ivana2009
25. aug 2009

ahojte
tak som radaa ze som stretla Janulku v meste s detickami fesaci 😉 😉 velmi rada som ta spoznala 😉

rybecka
25. aug 2009

Ahoj
my sme dosli az teraz 🙂 maly zaspinkal tak sme sa prechadzali ja som si dala fernet a je po krize 😀 😀 😀
a Matusko je krasny ma nadherne mihalnice 😉
ta ale by sme sa mohli tak vecer stretnut bez deti nie? slo by to? chcela som zajtra ale mam narodky a mm daco vymysla ze chce byt somnou tak mu splnim zelanie ale potom to oslavim aj s Vami co vy na to? aj ked sme vacsinou kojacie, tehulky a soferky tak nealko pivo a oslava jak ma byt 😀 😀
nejaka som vesela z toho fernetu asi 😀 😀

ivana2009
25. aug 2009

baby pozrite fotky aniejelik maximilianko placem jak organ ☹ ☹ ☹ ☹

ivana2009
25. aug 2009

janka nakojime a ideme 😀 😀 😀 😀

ivana2009
25. aug 2009

Anjelik Maximilianko
Tip: Klikni na foto a zvačší sa
Tento album je venovany na pamiatku naseho Anjelika Maximilianka, ktory sa vypytal na svet v 34t. ale pobudol tu s nami iba kratucko. Maximilian sa narodil 4.8.2009 v porodnici na Antolskej, mal 47cm a 2620g, nakoniec ho zradilo srdiecko. Zomrel v Detskom Kardiocentre na Kramaroch 7.8.2009 na vrodenu srdcovu vadu /dvojity vytok z pravej komory/. Pripajam rozluckovy list pre Maxika /napisla mamicka s ocinkom pre nasu lasku/, citany na poslednej rozlucke s Maxikom v BA dna 12.8.2009: Anjelik náš, bol si náš povianočný darček, ani sme netušili že sa nám podarí tak rýchlo otehotnieť. A keď sa na tehotenskom teste objavili dve čiarky, boli sme nesmierne šťastní. V brušku si si s nami veľmi užíval, lyžovali sme sa spolu, chodili sme plávať, na prechádzky, bolo to nádherné. Postupne prišli prvé tvoje pohyby, ktoré sme si mohli spolu vychutnávať, bolo to niečo výnimočné. Pohodové tehotenstvo ale netrvalo až do termínu pôrodu. Ten bol stanovený až na 18.september. Po zatiaľ úplne bezproblémovom tehotenstve prišiel 31 týždeň a zrazu prišiel zvrat. Boli sme hospitalizovaný z dôvodu rizika predčasného pôrodu. Ihneď nás napojili na infúzie na zastavenie kontrakcií, aby si mohol ešte chvíločku zostať v mamičkinom brušku, kde ti bolo veľmi dobre. Držali sme sa veľmi dobre, kontrakcie ustúpili a mysleli sme si že to úspešne dotiahneme minimálne do 36 týždňa. Ale v nedeľu nadránom nám odtiekla plodová voda a bolo jasné, že už je len otázkou hodín, kedy ťa uvidíme. Pôrod sa nám za 30 hodín nepodarilo rozbehnúť a tak prišiel na rad cisársky rez. Bohužiaľ mamička mala celkovú anestéziu a nemohla počuť tvoj prvý plač ani ťa vidieť. Prvý kto ťa videl bol ocinko, ten ťa aj prvý hladkal. A na druhý deň sme boli celá rodinka spolu. Bol si taký nadherný, taký náš chlapisko, bacuľaté líčka, nožicky, nádherné ústočká. Všetko vyzeralo v poriadku, iba ti podporovali dýchanie. Na ďaľší deň ale situácia nebola už taká ružová, zistili ti šelest na srdiečku a večer sa už vedelo že máš vrodenú vadu na srdiečku, ale stále to nebolo také akútne, hoci hadičiek s liekmi na tebe pribúdalo. Noc bola veľmi ťažká, stále sme mysleli na teba, verili že sa to zlepší a že to nieje také zlé. V piatok ale prišiel šok, už medzi dverami nám doktorka vravela, že ťa budú prevážať do detského Kardiocentra, kde bude o teba lepšie postarané. Mamička mohla byť s tebou vyše hodiny. Celý tento čas si ťa veľmi užívala, hladkala ťa po chrbátiku, hlavičke, tváričke, brušku.. Držal si ju za prstík svojou malou ručičkou a vždy keď sa chcela vysmrkať, tvoj stisk bol ešte silnejší. Keď si ležal na brušku, hlavičku si natáčal za maminkou ako slnečnica za slniečkom. popritom si hýbal tou nádhernou pusinkou. Ako posledný ťa videl ocinko keď už si bol v Kardiocentre, plakal si aby ťa počul. Vtedy sme mali ešte veľkú nádej, operácia bola plánovaná až o niekoľko dní a verili sme, že dokážu pomôcť tvojmu srdiečku. Osud to ale chcel inak, o 9 večer sme sa dozvedeli smutnú správu, že to tvoje srdiečko nevydržalo a odišiel si z tohoto sveta. Bol si s nami len 4 kratučké dni, ale aj za tieto chvilky sme veľmi vďačný. Prišiel si na tento svet, aby si nám tu nechal svoj odkaz. To si splnil a odišiel z tohto sveta. Dnes už vieme čo si mal so srdiečkom, tak isto vieme že táto chyba musela vzniknúť už na začiatku tehotenstva, keď sa tvoria orgány, takže sa až čudujeme že si to vlastne vydržal tak dlho, až do 34. týždna. Osud chcel aby si prišiel na svet cisárskym rezom, lebo normálny pôrod by asi tvoje srdiečko nevydržalo a navyše ti zostalo ešte trochu sily, aby si tu mohol byť s nami ešte niekoľko dní. Náš synček Maximiliánko sa narodil 4.8 a zomrel 7.8. o 4 minúty 8. Vždy zostaneš v našich srdiečkach a nikdy na teba nezabudneme. S láskou tvoji rodičia....

(nové) 2 dni pred porodom est...
(nové) Cakanie na porodnej sa...
(nové) Maximkova 1. fotka - a...
(nové) Par minut na JIS-ke /p...
(nové) 1. moje stretnutie so...

(nové) Nas Maximko
(nové) Dotyk mamicky
(nové) Tatino s Maxikom
(nové) Pohladenie od tatina
(nové) Maxikova nozicka

(nové) Maxikova rucicka
(nové) Mnamky - aka dobra ruc...
(nové) Nas posledny stisk - d...

Adresa albumu je: https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

ivana2009
25. aug 2009

je to horzne co sa robi vo svete moj peknucky ja slzy nemozem zastavit 😢 😢

rybecka
25. aug 2009

Boze to je ale smutne 😔 😔 😢 ja si to neviemani pedstavit ze by sa mi nieco take stalo to je strasne
doma sa vsetci tesia mas postielku vecicky a nakoniec neprides domov s babetkom joj hrozna predstava idem pobozkat moje zdrave deticky a dakujem Bohu ze su a nie su chori 😔

kukulik30
autor
25. aug 2009

😢 😢 😢 😢 😔 ja nemam slov 😢

anape
25. aug 2009

je to fakt hrozne, tiez si to neviem predstavit 😢 ... mne pred rokmi tiez zomrela 5rocna sestra a az teraz ked mam deti sa casto zamyslam nad tym ze co musela prezivat moja mamina ☹ a rok na to zomrel moj otec 😢 ... ja by som sa asi zosalela, takze radsej na to ani nechcem mysliet

inak bola som v madarase, dosli sme tam az po pol 8mej, tak reku do 9-tej pobehame obchody a oni o 8mej skoro vsetky zavreli 😕 , tak sme sli aspon na kavu, presli sme okolo vsetkych kaviarni a kazda bola totalne prazdna 😕

ivana2009
25. aug 2009

veru baby radsej vstava kazdu hodinku a mat ich pri sebe ako to to ja by som to nezvladla priznam sa som velmi makka velmi
anicka na ten madaras je tam tych kaviarni dost 😖 😖

anape
25. aug 2009

dobru noc idem sa aj ja pritulit k mojim laskam 🙂

ivana2009
25. aug 2009

idem aj ja dobru noc pa pa 😉 🙂 😀

veronika1982
26. aug 2009

dobre ranko... ten pribeh som citala uz davno a plakala som pri tom...

no ale na veselsiu notu...

ODKAZ PRE SAMKA.. tusim ma dnes meniny tak mu prajeme vsetko najlepsie nech nam rastie, nech je zdravy, nech ma v novej skolke kopec kamaratov..

kukulik30
autor
26. aug 2009

dobre ranko 😀

a dakujemeeeeeeeeeeeeeeeee, uz pozera rozpravku, ani neviem, akym zazrakom si pustil dvd 😅 ...ale dnes som mu to dovolila, ked uz ma ten sviatok....od babky dostane kolobezku, ten sa tusim posklada od radosti 😀 😀 😀

ma sme mu kupili auticka, teda vyberal si ich sam uz vcera, kedze teraz sa s autami hra najviac, nebudeme vymyslat hluposti a knihu...s 12 rozpravkami, taka akurat, je velka, cela ilustrovana a ma malo textu, to navecre na citanie pred spanim, lebo slhe ho velmi nezaujima..a su tam take zakladne rozpravky, aby vedel aj rwprodukovat po svojom text, Cervena ciapocka, pernikova chalupka, Popoluska, Chlapcek Palcek..snehulienka...a ine 😵 je ozaj krasna 🙂

veronika1982
26. aug 2009

takto sa nas matej vcera bil sam so sebou...no neviem co s neho vyrastie.. ale smiali sme sa potom vecer az nam slzy tiekli hlavne z jeho vyrazu tvare ako to prezival

ivana2009
26. aug 2009

dobre ranko veronika nejde mi to otvorit 😠 😠

ivana2009
26. aug 2009

uz som si to pozrela je bomba on bude robit v sbs 😀 😀 😀 v ziu 😀 😀 😀 😀 😀

kukulik30
autor
26. aug 2009

veronika, neda sa to otvorit, daco nem dbre si skopcila 😀

kukulik30
autor
26. aug 2009

supeeeeeeer 😀

zuzana612
26. aug 2009

Ahojte, vy ste toho tolko popisali ze nemam kedy citat. vcera som nemala ani cas sem prist. Matusa sme vyhodili do jeho izby nech si zvyka spavat sam, a az na ten polhodinovy rev kym zaspal spal dobre 😀 Rano len zacal vykrikovat mama,oo a ked som prisla po neho tak bol rad 🙂 Uvidime ako to pojde dalej. Daniel spal v izbe vedla neho a ja sama v spalni 😀 To bola parada 😀 Musim ist lebo my tu Matus robi zle, tak prajem pekny den

sophie1981
26. aug 2009

dobre ranko...my sme teraz vstali.... 😀 😝 😝 😝 😝 😝

sophie1981
26. aug 2009

Samkovi vsetko naaaj k meninkam, a Janke k jej dnesnej 30-tke..... 😉 😉 ...neboj, este stale mas 10 rokov do 40-tky.... 😀 😀 😀 😀 ...

veronika1982
26. aug 2009

aha aj janka ma narodky tak vsetko naj naj.. mi padame zaplatit kuchynu..

sophie1981
26. aug 2009

my ideme k zuzane...len neviem, kedy sa vytrepeme...este stale sme v posteli..... 😎

kukulik30
autor
26. aug 2009

Janka, krasnU 30tku prajem, uzi si to...vitaj v klube, uz ti taha na 40 😀 😀 😀

rybecka
26. aug 2009

dakujem dakujem 🙂
Samkovi krasne meninky 😵 my budeme stale oslavovat spolu 🙂 no deti sa po mne stveraju idem ale este pridem 😀

ivana2009
26. aug 2009

janka vsetko naj .......
samkovi tiez vsetko naj vela zdravicka 😀 😀
bibka katuska aka je zmenena velka 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre