Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

veronika1982
3. sep 2009

urcite to najdes

pata31
3. sep 2009

inac sa mi tam oplati chodit? si sa dozvedela dost toho? lebo kamoska mi dnes povedala, ze ona nebude chodit, ze sa to neoplati, lebo pocula, ze je to hlavne cvicenie... 😕

rybecka
3. sep 2009

Ahojte,
aj my sme po ockovani zatial v pohodicke. aj my mame dasienka nabehnute na zubky tak uvidime kedy vykuknu prve zubky 🙂
my zatial len na noc davame ryzovu kasicku na lyzicku papa o dusu je zlatunky 😀 ale aj tak sa budi dnes spal rekord 3 hod v kuse. normalne som aj vyspata 🙂
zuzankale akurat pocuvame tvoje cd parada krasne pesnicky ja mam dve ale to je super ze vsetky piesne na 1 CD dakujeme prepalime ostatnym mamkam ake mate zaujem. 😉

antoniab
3. sep 2009

ahoj babulky

ako sa mate pozeram ze zacala skolka pre niektorych a pre inych pracovne nasadenie tak prajem aby vsetko bolo ok 😉

bibka blahozelam katuske k polrociku 🙂 🙂

my sa mame fajn pekne kopkame v sobotu ideme domov tak sa vytesujem a pondelok mam poradnu tak sa mozno dozvieme kto nam v brusku byva 😵 😵

kukulik30
autor
3. sep 2009

Ahojte 🙂
V prvom rade blahozelam oslavencom malinkym, Katke k polrocnici a Laure k 5 mesiacikom 😵

Bibka, Samko mal po ockobani tak navretu nozku a zcervenane niekolko dni, aj ztvrdnute...ale nemal teplotu nastastie, ak malej nerobi dobre Nurofen, skus Paralen cipky do dupky 😉 ak nezaberie, zavolaj dr..pre istotu
a sikulka je Katuska, no vidis, ako pekne dohnala ten mesiac 🙂

druhy den v skolke prebehol celkom fajn, rano vstal s usmevom na tvari, v pohode sme sli do skolky, prezul sa, hned utekal do triedy, dokonca krical po ceste : " juchuuu, idem do skolky..."...aj som si musela vypytat pusu, inka by ma mal na haku 😀 ...ale plac priesiel neskor 😔 ...bola tam o 8mej kolegynka, kedze tam ma chodit jej syn so Samkom do triedy, ale bola ho odhlasit, tak plackal, sedela pri nom riaditelka a plakal aj pocas dna, ale nic strasne...pani ucitelka vravela, ze to je este dobre, ze on place aj ked vidi ine deti fnukat..tak solidarne sa prida, pride mu to luto, alebo si spomenie na mna a place zas...problem je troska s papanim, treba ho dokrmit ..hned povedal ucitelke, nech si sadne k nemu 😀 to aj mne doma toto robil, ze spapal par lyzic sam a potom , mamka tu sadaj a musla som mu este dat ja, inak by vela nezjedol 😒 ..ale inak fajn...ked som po neho dosla, tak uz tam bol iba on a jeden chlapcek 😕 ze vycsinou chodia skor po deti, ale to si ja neviem predstavit, kedze vsetci su v praci...no tak nic sa neda robit 😖

zuzanale
3. sep 2009

No my sme sa nestihli ani prezliecť ráno a už bola v triede a bosá ani papuče neráčila 😀 ani pusu nedala plač bol až poobede ešte bola rozospatá a núkali jej olovrant a to ona neeem takto zhurta sa potom ukludnila boli svokrovci po ňu a ona je zaťažená na svojich dedkov tak bolo radosti

veronika1982
3. sep 2009

janka tak my si poprosime napapit ak na nas zuzka zabudla. 😀 😀

ja som z nervami v koncoch. prisiel nam sprchovaci o 10 cm dlhsi a nevojde mi pracka.. teraz dilema bud vymenit box ktory je uz zlozeny alebo vymenit pracku.. som naserkana....

patka mne to pomohlo dost som sa dozvedela hlavne o priebehu porodu a ako treba dychat a tlacit.. ostatne blabosi boli o nicom pretoze kazde babo je ine.. vzdy si spomeniem na jednu frazu" dieta sa ma prikladat k prsniku, nie prsnik k dietatu" no niekedy to nejde...a vzdy si na to spomeniem...a to cvicenie bolo fajn. zapajas tam svaly o ktorych ani nevies ze mas. ale niektorym babam to pomohlo rychlejsie sa otvarat tak potom prestali chodit cvicit.. mozno aj mne to pomohlo 😀 😀 😀

matej vedla mna drichme tak idem dumat co s nasou kupelkou... joj

slaviq81
3. sep 2009

Veronika, no mňa by to nasralo 😠 A vymenila by som box 😉

Lara je dnes urevaná, len sa po mne lepí, už ma bolí hlava. Ešte aj mrcha dnes došla, tak som totál bez nálady 😔

sophie1981
3. sep 2009

caute....ideme sa kupat...poobede vstala a ked som jej merala teplotu, tak ma skoro svihlo...ze 39.1 po odratani......no riadny rozdiel od prveho ockovania.....dala som jej cipok, stale ho chcela vytlacit von, tak som jej ho v prdeli drzala, nato jej snaha vytlacit to von zabrala, ocikala ma az na kozach, co zatlacila a fontana vystrekla, potom hned nato okolo cipku hoveeenka, no si na mne zgustla.....ale uz je dobre, hned klesla teplota...dufam, ze zajtra uz bude ok....

bola som v madarase a kupila som malej na polrocik knizocky....sa tesila ako mala......no a mali tam tie cd-cka co zuzanale slubovala, tak som si na nu hned spomenula...takze Janka aj ja prosim napalit....

padam, mala vola...

martina, hodim ti do ip moje cislo, prezvon ked budes v SNV a mozme dat kavicku......

veronika1982
3. sep 2009

my uz bubame... konecne zaspal..

bibka takze zajtra uz pojdete hadam von ked katuske klesla teplota.. mne sa dnes nechcelo kupat mateja tak sme sa umyvali v umyvadle.. viac vody bolo vedla ako na matejovi..

idem kukat ordinaciu. konecne mi tu nikto nehundre ze zase ten serial ide...

pata31
3. sep 2009

cafte, tak priprava bola fajn 😵 hodinka teoria, hodina cvicenie.. 🙂

veronika1982
3. sep 2009

a pacilo sa ti? hlavne tam spoznas novych ludi a pokecas si o tehotenstve a tak.

zuzanale
3. sep 2009

baby ja som na vás nezabudla len som mala doma len 2 CDčka tak som napálila aspoň tie a dala som Janke a druhé má Livka že keď je na miery tak si to nejako poposúvate a napálite

Bibka aj my tentoraz bolavé nožky a zvýšená teplota ☹ som jej dala nurofen zaspala a už 2hodky spí sa ani nehýbe len chodím pozerať či dýcha 😖

veronika1982
4. sep 2009

dobre ranko.. tak ako sa vam drzali deturence po ockovani...

pocujte janka a zuzka vam uz konci oficialne materska? mne by mala skoncit na buduci mesiac ze co mi treba vybavovat.

zuzanale
4. sep 2009

Ahojte no tak u nás teplota Timka išla do škôlky s babkou a bol plač ☹
Veronika mne už skončila som išla pár dni pred na úrad práce sociálnych vecí a rodiny a vypísala žiadosť na rodičovský treba ti tam kópiu rodného listu a potvrdenia nároku na materskú čo si mala zo sociálky pred nástupom na materskú........ ozaj ak máš 2pilier tak dúfam si si podala v sociálnej poisťovni časti A+B oznámenia o účasti na dôchodkovom nieže prídeš o peniažky aj zápočet do dôchodku...

zuzana612
4. sep 2009

Ahojte, tak ako sa vam spalo v tej fajnej burke? Nam tak dobre, ze Daniel chcel ist na autobus na 5.15 a zaspal aj na siedmu 😀 A Matus spal do pol osmej, tak sme sa fajne vsetci vyspali. Horsie to bude dnes kedze von je vsetko mokre a este ma aj prsat, tak neviem co budem s Matusom cely den dnu robit, ako ho tu udrzim. Musim zavolat aspon susedu nech pridu so Sarinkou sa pohrat. Samozrejme ste vsetky vitane, mozte sa prist pohrat aj vy 😉

veronika1982
4. sep 2009

zuzka dik. no musim pohladat este tie papiere ked som nastupovala na matersku.. tusim 15.10 by mi mala skoncit.. a do 2 piliera som si podala ziadost..

my ideme trosku von nech zaspi a potom pojdeme domov ked bude von zima..

sophie1981
4. sep 2009

dobre ranko....no u nas noc nic=moc.....mala zaspala o 8, o 9 uz bola hore, tak sa poobzerala pol hodinku po izbe, potom som ju na rukach uspala, a o 1 rano uz zase horela, teplota jej vyskocila na 39...tak zasa cipok, a potom uz chcela byt len na rukach....takze som spala mozno nejaku hodinku dve, pozrela som nejaky film, potom vyjednavacov, medikopter a este nejaku somarinu co opakujju v noci.....teraz som ako grcok, Katka sa hraje v posteli, snad coskoro zaspi a ja s nou.....aspon troska....

ivana2009
4. sep 2009

pekne ranko
oj bibka ☹ ☹
ktovie ako my to budeme znasat 😒 😒 😒
veronika ako to zbehlo za chvilku koniec MD nedavno sme sa tesili na MD 😀 😀 😀 😀 pocitali sme dni 😅 😝

sophie1981
4. sep 2009

baby, co jej dat na nozky???....ju bolia....ma to aj navrele.....

sophie1981
4. sep 2009

a s tou materskou...som zvedava kolko budem musiet behat ja......uz teraz sa tesim....a ja nemam druhy pilier...vadi?

pata31
4. sep 2009

Veronika, hej, pacilo 🙂 som tam stretla kamosku a este dalsiu znamu...a aj ta kamoska, co nechcela, tak bude tiez chodit 😵

veronika1982
4. sep 2009

bibka akurat som ti sla pisat ze keby prsalo tak vas prideme pozriet.. ale potrebujete asi klud tak ked katka zaspi tak utekaj aj ty. mi ideme von lebo ten nervak sa tu uz vadi so mnou...

ivana2009
4. sep 2009

bibka davaju len mokru vreckovku
ak ma to velmi opuchnute ,tak brkni dr

sophie1981
4. sep 2009

veronika, ja by som najradsej von na vzduch......uz zaspala, idem aj ja zalomit....

som vam zabudla napisat, vcera som bola v madarase a tam presne taky isty kociar ako mame my....cerveny...🙂))...tak uz sa rozrastame...uz sme tri....

ivana2009
4. sep 2009

v pondelok idem na mier ,tak hadam tam niekoho stretnem 😀 😀 😀 😀

resetka
4. sep 2009

Ahojte baby, som tu nova, este len na cakacke 🙂 12.t. ale potrebujem si zohnat nejake tehotenske nohavice, lebo akosi sa uz nevojdem do nicoho. Neviete poradit nejaky obchod tu v snv?
Dakujem

ivana2009
4. sep 2009

ahoj vitaj resetka pri csob alebo stara velka obuv 😀 😀 ,tam som si ja kupovala najcastejsie 😉 😉 😉

pata31
4. sep 2009

Resetka, aj na vychode u cinana maju tehu rifle, aj v Luxci - na Zimnej oproti divadlu tiez (tam som si aj ja kupovala), alebo aj hore v Spisane maju teraz nove, pekne... 😵

resetka
4. sep 2009

diky moc, musim to uz co najskor obehat, .... kde na vychode?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre