Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

pata31
23. okt 2009

hehe...som volala znamej, co hra v divadle, tak ze by nemal byt problem, ze mlady casto tak chodia...a ja sa mozem vyhovorit na tehu predsa 😉 😀 tak som rada, ze tam nebudem traposit v nejakej obrej sukni 😝 😀

slaviq81
23. okt 2009

Kde ste?

Veronika, kúp si ceresit 😉

My sme sa boli prejsť do hypernovy, celkom dobre to tam prerobili 🙂

ika26
23. okt 2009

hurá, hurá, už má konečne aj Ivanka prvý zúbok, to jej trvalo, Zuzka už má tri tak ju dúfam dobehne, tak sa vytešujem, aj Zuzke som našla prvý zúbok ja aj Ivanke, tatik je samozrejme nešťastný, že zasa ja, ale čo už 😉

veronika1982
24. okt 2009

slavka mame aj ceresit a prd to zerie vlhkost.. ideme kupit odvlchcovac...

no super ivana ze vam zubky idu jedna radost.. nam sa podla dr. este ani nerisuju...

idem na vikend k nasim tak budem mimo

sophie1981
24. okt 2009

holaaaaa.....uy mse v blaveeee...dnes tu este stvrdneme a zajtra pereme domoooov... 😵 😵 😵

v "skratke"...

cesta tam v lietadle usla.....mala to zvladla....len lietadlo ,meskalo nejakych 45 minut, tak zaspala v odletovej hale, ked sme nstupili do lietadla, tak spala, ked sme ju pasali pred odletom sa zobudila a uz nespala vobec....dosli sme v pohode, pristatie uslo, troska to treslo ale bolo aj horsie....no a potom rychlo na vlak, kde nastal prvy sok, ked nam ujo predavac zatrubil cenu s Gatwick na Victoriu za dve cele 22 libier... 😕 😕 😕 tak sme naskocili na vlak, na stanici sme sa uz stretli s \mariom, potom dalsi sok za 2xtravel card sme zaplatili 33 libier.... 😕 😕 ...vzali sme taxik za 15.......kupili sme zaklad pre Katku a hned prv u hodinu v uk sme boli lahsi o stovku...tak to je asi najvacsia zmena v \uk...ceny......|Katka uz bola straasne unavena, mala som tak neskutocne vycitky svedomia voci nej a ze som hrozna matka, lebo mala plakala od unavy, bala sa toho nocneho zivota kopec ludi, svetiel autobusy...hluk...zaspala o 11 v noci....a potom uz bolo lepsie.....stretnutie so Sashou, cernoskou u ktorej sme byvali dopalo superr, sme si mysleli ze sa bude sopla bat, ale hned sa na nu usmievala a potom cely tyzden na kazdeho cernocha co bol poblizku.......

decka s rodin podrastli, vytesovali sa s \katky.....a Katka so vsetkych snobskych hraciek, co tam deti mali......sa vyhrala, poobzerala vsetko.......ale dokopy sme nic nestihli....cez den sme vybavovali paiere, vecer som uz s \katkou bola zvacsa u niekoho, lebo bola unavena, tak sa hrala dnu, jedli sme prevazne len v restikach, takze ani nerozpisujem jedalnicek nasej malej.... 😝 ...ale ved sme boli na dovolenke nie? 😀 😀 😀

let domov v pohode, len pri pristavani to pan pilot vzal s prudka dolu, tak tlak bol nenormalny, ani cicka nepomohla, mala rucala ako tur........celu cestu obchytkavala tetu spolusediacu a flirtovala s ludmi sediacimi za nami......papala bagetu s babanovym pure..... 😖 .....ale uz sme domaaa....sme sa utvrdili, ze uz tam nepatrime a cely ten pobyt som myslela na to ze chcem ist domov a ze sa chcem prechadzat po nasom nudnom poloprazdnom sildlisku,,,
ň
ale zato ceny pre decka su tam neskutocne nizke......pampers wipes 72ks som kupila za Libru..... 😕 ...tu 2,99.....pampersky 68 ks za 7 libier......no len skoda ze sme mohli vziat len 40 kg, ale vazne uvazujem sa s niekym spojit a objednavat plienky s UK..... 😕 .....

utekam umyt riad...\\\\samko ma dnes mesiac....tak oslavime aj \damianove 1O narodky aj jeho prve vymesacie...

a tu co nove??? 😅

sophie1981
24. okt 2009

livia je mi to strasne luto 😔 😔 😔 😔 ...asi cakame jedna na druhu...ja som to tiey po dvoch tyzdnoch meskania dostala...uz som sa taaak tesila.... ☹

maca77
24. okt 2009

ahojte

Livka, Bibka to mi je ľúto, že sa nedarí .... ale aspoň dobré je, že Livka má o mesiac Ďalšiu šancu .. samozrejme aj Bibka 😅 ... tak vám držím palce, nech máte pekné vianoce s // testom 😉 ... snáď vám ježiško aj takýto darček prinesie

Zuzka, všimla som si oktávku vo dvore, takže už si podľa toho v Hute 🙂 .... neviem, či vieš, ale vo štvrtok budeme celý deň bez elektriny 😒 ... aspoň že dali vopred info...

zuzana612
24. okt 2009

Caute,

Bibka, som rada ze ste spat a vsetko bolo ok. Ja tiez casto pozeram na plienky a mlieka cez ASDU, ale ked mi je to lbe otravovat Tonyho a Karen s mojimi nakupmi. Ine by bolo keby sme kartu do ASDY ze si urobime nakup cez net, zaplatime a len to dame doviest na ich adresu.

Maca, prisli sme vera poobede, ostavame tu s Matusom tyzden a potom naspat domov, potom este raz sem a koniec na par mesiacov s prevlacanim veci hore dole. Tu elektrinu mi svokra spominala, ale mna teraz napadlo ze ja mam uplne vsetko na elektrinu, takze ja si ani len obed mne a Matusovi nebudem mat kde zohriat. Asi pojdeme ku niekomu na navstevu 😀 😀 😀

maca77
24. okt 2009

Zuzi, no veď aj ja už rozmýšľam, že v stredu navarím a dopoludnia niekam pôjdeme, prídeme sa na obed vyspať a potom zas ku niekomu, príp. to využijem na nákupy 😀 ... si to neviem predstaviť, čo by sme robili celý deň doma a ešte k tomu bez telky a rozprávok 😅

ozaj, mená už máte vymyslené? 😎

zuzana612
24. okt 2009

ja mozem teoreticky varit u svokry na plyne, ale to sa mi moc nechce 😀 Mena este vobec nemame, ale uz by sme mali konecne nieco vymysliet. Mne sa paci aj Matej, vzdy som chcela Mateja ale pri Matusovi som mala termin porodu okolo Mateja tak som mu nechcela urobit to, ze bude oslavovat len raz do roka 😀 No teraz by to mal byt min. 2 mesacny rozdiel, tak uvidime. Aj ked zase mi hovoria ze Matus a Matej nie je nic moc, hlavne ked svokra vola Matusa Mato. Ale aspon by ho musela volat pekne Matusko 😀 Danielovi som zo srandy povedala ze to bude Daniel, a on sa toho chytil ze preco nie 😀 Mne sa paci aj Tadeas, ale jemu nie. Alebo Lukas, ale toho uz v rodine mame. No a ak baba, tak pri Matuskovi sme mali vybratu Simonku, tak mozno ostaneme pri nej. Alebo este pripada do uvahy Timea alebo Natalia. No ale ved mame este 2 mesiace aby sme sa rozhodli 😀
Ozaj, neviem odkedy beru v Hute do skolky? Musi byt dieta bez plienok? Lebo ja by som chcela dat Matusa na rok od septembra do skolky, lebo pri 2 malych detoch neurobim doma asi nic, hlavne ak aj to druhe bude take ako Matusik 😕

kukulik30
autor
25. okt 2009

peknu nedelu prajem nestiham, oslavy v plnom prude 😀 ...no ....tak jeme a jeme a jeme uz druhy den,ale kazdemu chuti, tak som rada...torta bola super, este mame aj na dnes pre druhu partiu 😝

bibka, super, ze uz ste doma a hlavne bez nejakej ujmy...samozrejme ak neratam tu financnu 😀 , hlavne, ze Katuska to zvladla...
a nevadi, asi sme mali nespravne testy..tie / ciarkove, po Vianociachi uz dufam vycikame // 😵

zuzka, ty uz mas 30tt??? 😕 jeeeeeej, sak to uz pomali rodit budes, straaasne rychlo to uteka 😕 😅

no tak zatial sa majte, pozdravujem maminky a deticky a posielam bozteky 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

slaviq81
25. okt 2009

Livka, len nepraskni 😀 😝 A Samkovi prajeme všetko najlepšie k 3. narodeninám 😵

maca77
25. okt 2009

ahojte

Livka, prajem peknú oslavu a samkovi želám všetko naj, naj, najlepšie a najmä, aby mu čoskoro pribudol súrodenec 😉

Zuzi, aj u nás to bolo tak, že na chlapčenskom mene sme sa s MM vôôôbec nevedeli dohodnúť .... tak som nakoniec zahlásila, že keď to bude chalan, tak bude po ňom ... aj to tak ostalo, už sme viacej neriešili.... našťastie sa z toho vykľula baba 😀 Simonku sme mali v zozname medzi poslednými tromi 😉 ale myslím si, že vy už tých chalanov v rodine máte dosť, tak nech je to konečne princeznička 😵
... čo sa týka škôlky, tak berú aj deti menšie ako 3 roky ... od 2,5roka určite 😉

zuzana612
25. okt 2009

Ahojte, my mame dnes tiez veselo, prisiel brat s rodinou a teraz isli na hokej, lebo bratov Adam hrava hokej a najradsej ma Ziga a dnes hra Skalica, tak isli tam. A ja som tu ostala sama s Matusom, Simonom a este Veronikou. A popritom si popijam becherovku s jablkovym dzusom 😝 Este ze uz mam len na dne flase, lebo este by som sa hadam aj opila 😀

Maca, aj ty das Tamarku od septembra do skolky? Budu chodit spolu s Matusom 😀

Aj my prajeme Samkovi vsetko naj k 3. narodeninam 😉

veronika1982
25. okt 2009

ahojte.. tak aj my sme uz doma.. vikend na mieri bol super len skoda ze ja som ho prelezala lebo som chora takze pri matejovi sa striedali babka s dedkom... dnes som bola ale uz doobedu s nim vonku ja obkukat si co sa zmenila na sidlisku a postretavala som starych znamych...

bibka super ze ste uz doma... matejovi uz bolo smutno.. on sa dnes naucil plut sliny.. a zase prisiel na tu grimasu s nosom...

samkovi vsetko naj naj naj...

sophie1981
25. okt 2009

no, polovica bordelu oprana....cesta z ba celkom fajn, dzukana sa dost vycvicila za posledny tyzden v cestovani dopr. prostriedkami.......vyrazili sme o pol osmej a o pol dvanastej sme uz boli domaaaa....teraz este dat dokopy vsetko co sme dovliekli.....teda vsetko co sme dostali, lebo nakupovat s mojim dietatom neprislo vobec do uvahy...

takze zajtra zehlim preiem upratujem..... 😝

Samkovi vsetko naj k narodeninam..... 😉

maca77
25. okt 2009

Veronika, aspoň ti dobre padlo, že si nemusela byť s Matejkom sama a mal sa o neho kto postarať 😉

Zuzi, aj náš Adam bol s MM dnes na hokeji ... a najväčší zážitok - Pálfy nedal gol z trestného strieľania 😝 😀

... Tami pôjde od septembra do škôlky, ak sa mi podarí nájsť robotu .... alebo žeby som to poriešila dalšou materskou? 😎 😀

veronika1982
26. okt 2009

tak mi mame za sebou v celku dobru noc az o tretej som sa zobudila na to ze matej ma teplotu..dala som mu panadol tak mu to stiahlo na 37,5 ale ako tak pozeram zase na neho tak ma zase teplotu.. a kasleme... asi mu pojdem dat cipok a uvidim co potom nastane a zavolam dr. ci mame prist...

zuzana612
26. okt 2009

Dobre rano,

Veronika, mne Matus uz druhy tyzden riadne kasle, najskoro som mu mala davat len kvapky lebo mal priedusky ciste, ale kedze mu to za tyzden nepreslo tak som isla v piatok opat ku dr. a uz mu dala antibiotika, tak mam dojem ze mu to konecne zabera. Sice na nom nevidno ze by bol chory, ale ked zacne kaslat, tak ho dusi aj 15 min. vkuse. A hlavne v noci, ale dnes uz spinkal pekne celu noc bez zachvatov kasla, tak uz je to hadam fajn. A to ani von nechodime.

Maca, aj dalsia materska je riesenie, hlavne ak zdvihnu matersku na tych 8 tisic 😀 Nasi tiez prisli z hokeja nadseny, aj ked Adam bol ofucany kym prehravali 3:0, samozrejme ze on drzal Skalici 😀 Ale potom bol spokojny. Samozrejme ze sedeli medzi spisiakmi anajlepsie bolo, ked svagrina medzi nimi pri vitaznom gole Skalica zakricala goooooooooooooooooooooool. Si brat myslel ze dostanu od niekoho po papuli 😀

Bibka, kedy nas pridete konecne pozriet? Mas mi tie nohavky od Lucie? Nieze by som niekde chodila, takze mi stacia teplaky, ale keby nahodou 😀 Lebo z tych mojich somnervozna lebo mi to vsetko lieta na zadku a tie na traky od teba su sice fajn, ale v tych sa zase citim moc stiesnene 😖 Ako vravim, teplaky to istia 😀

pata31
26. okt 2009

Ahojte...ja uz mam papier na matersku...uz len vydrzat tento a buduci tyzden.. 😉 a este si musim spravit interne vysetrenia tento alebo buduci tyzden 🙄 sa mi nechce...

inac aj vase deti v bruchu tak kopali, az to bolelo??? bo ta moja mi dava take kopance a ked si natahuje nozicky okolo pupka tak to je ina bolest! 😀 a v sobotu ma kopala az niekde ku bedrovej kosti a to som sa ani postavit nemohla... 😅

sophie1981
26. okt 2009

jeeezis, Zuzana, ja som ich zabudla v BA....ale o dva tyzdne dojde segra, tak zavolam nech ich donesie, snad neporodis dovtedy.....

aj sa chystam dojst tento tyzden, aby som ta este videlapred tym ako prasknes, ale neviem ktory den...dnes zehlim a periem vsetok ten bordel co mam v kupelni.....no a trosku von s Katkou...nejako sa jej robi soplik, tak tiez ju snazim preliecit hned so zaciatku...dokonca sme prvy krat odsavali nostek, ale v celku v nom nemala skoro nic, len troska, ona ma male dierky takze aj ked sa durdi to posobi ze ma plny nos...ked sa upokoji dycha cisto.....no sem-tam zakasle, ale to neviem ci na ostro, alebo napodobnuje deda..... 😕 🙄 ...tak cakam co bude.....som aj cakala ze to bude horsie, s tou zmenou podnebia, ale zvladla to bravurne a v Uk som ju k tym zasoplenym deckam ani nepustala...idem stiahnut tie 4 foto co sme v londyne nafotili a hodim do albumu......

inac ja mam pocit, akoby ma zarezali....to aj vy ste mali tie prve mrchy po porode take ilne alebo to uz budem mat do smrti???? 😕 🙄

zuzana612
26. okt 2009

Pata, to moje je neviem ako ulozene, ale uz sa nemozem ani zohnut lebo mi tlaci niekde hore a nemozem dychat, po bokoch ma stekli, asi tam ma ruky, a hlavne v noci 😀 No a kope ma dole, tak dost mozme ze ma zase zlu polohu, ved o tyzden mi hadam dr. povie. Ja nastupujem na matersku 27.11, uz mi dal tiez papier mesiac dopredu. ALe kedze ja som doma, tak pre mna to ziadna zmena nebude 😖

Bibka, ja som tu prvu mrchu dostala ked mal Matus 9 mesiacov a to zomna tak tieklo, ze som nestihala behat na zachod a raz rano ma z toho navalu aj vyvalilo v kupelke, ma lenotec zbieral zo zeme 😀 A ci to tak bude aj nadalej ti neviem povedat, lebo ja som mala mrchu 3x a dost 😀 Vsak ak na stvrtok nemas nejaky program, mozno sa dovalime aj my s Matusom kedze tu nepojde elektrika cely den.

pata31
26. okt 2009

Zuzi, tak moja je dole hlavickou, aspon dufam, ze sa neotocila od posledneho utz...a tiez v noci, ked si lahnem na bok, tak s tymi rucickami ma stekli 😀
a ja dostanem fajnu matersku, bo som si platila DNP 😉

sophie1981
26. okt 2009

mne o tyzden konci materska.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ...uz budem na rodicaku...teda ked ho vybavim...kedze musim cakat na papiere .... 😝

kuk foto.... 😉

zuzana612
26. okt 2009

Pata, aj ja som si platila, tak tiez ma to ku rodicaku potesi. Ale keby to bolo aspon 2 roky a nie len 6 mesiacov 😖

Bibka, uz som videla fotky, ved Katka a Jasmine vypadaju ako dvojicky 😀 Si si ista ze aj Jasmine nie je Jozkova????? A Eliza je uz riadna slecna, aj G a M. A kde mas tvoje 3 uzasne deticky od Hilary 😀

sophie1981
26. okt 2009

zuzana...na ne nevysiel film.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzana612
26. okt 2009

kde ste vsetky? My trcime s Matuskom dnu kedze nemozme ist von a uz nam tu sibe 😖 Este ze prisla aspon suseda na chvilu so Sarinkou sa pohrat. Pocasie akurat tak dobre na spanie a Matus sa uz naspal, tak neverim ze by pri mne hajal 😖 Teraz mi vytiahol tlcik na maso a bucha s nim po koberci 🙄

Bibka, kupila si mi nieco v UK? Lebo som nasla celkom pekne veci a nie az take drahe na nete, tak aby som vedela ci si to mam objednat.

slaviq81
26. okt 2009

My tiež trčíme doma, mne sa nikam nechce v takom počasí. A už sa aj skoro stmieva 😝 Zuzi kým búcha tým tlčikom po koberci tak fajn, Lara rozhadzuje riad zásadne po podlahe, susedia musia mať radosť 😀 😝 😝
Každé poobedie len čakám, kedy už bude večer, že zasadnem ku Paneláku alebo Ordinácii. Asi sa takto do jari zbláznim 😖 😝 😔

zuzana612
26. okt 2009

Slavka, do Jari? Nemala si ist uz na zimu prec??? Vsak aj prisla svokra hore ze ci sme v poriadku, ze pocula nejaky buchot 😀 😀 😀

rybecka
26. okt 2009

Ahojte,
aka nostalgia tu vladne.
joj uz je zachvilu tma ja som si popalila sviecky po byte s eukalyptom a som sa naladila 🙂
Jej Bibka krasne fotky ale ta jazmina fakt ako tvoja Katuska 😅
Zuzana boze ved uz budes rodit ta to nenormalne zbehlo rychlovka tie devat mesiace nie 🙂
Slavka moja ty sa tak nudis ja furt mam co robit su dni ked som tiez tak naladena ako ty ale okolo dvoch deti malo kedy ale pametam si tiez dni ked som cakala na vecer. treba ti dalsie babo 😀
ja chcem ist zacat chodit na zapad na cvicenie normalne rozmyslam ze pojdem uz zajtra

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre