Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

slaviq81
6. dec 2009

čaute,

vidím, že víkendujete vo veľkom 🙂

Tak príjemný zbytok víkendu 😉

slaviq81
6. dec 2009

Zuzka, všetko najlepšie k narodeninám 😵

kukulik30
autor
6. dec 2009

ahojte,

Zuzi, blahozelam a vsetko naj naj naj 🙂

a dodatocne blahozelam aj Evitke k dalsiemu zazraku 🙂

evitkamalicka
6. dec 2009

Livi dakujem 😵

slaviq81
6. dec 2009

Jejo, aj ja gratulujem novej tehulke Evitke 😵

anape
6. dec 2009

ahojte baby,
aj ja blahozelam evitke k tehulkovaniu 🙂

zuzi pisala som ti prianie k narodkam na FB, no kedze sa stretavame aj tu, tak ti prajem aj cez tuto stranku vsetko len to najlepsie 😉

my sme vcera boli trosku oslavovat, lebo manzel ma zajtra narodky, tak sme si spravili s kamosmi taku zurku, najprv sme tam boli aj s detickami a potom som ich bola doma ulozit a spala pri nich babka... bolo dobre, ale uz som asi stara, lebo teraz ledva drzim otvorene oci a tiez ked sme vcera vosli na jednu disku, tak sme po 10tich minutach aj odchadzali, lebo tam hrala hrozne hlasno hudba, bolo vela ludi, no napriek tomu, ze milujem hlasnu hudbu a tanec, teraz mi to velmi vadilo 😕

pekny zvysok nedele 🙂

veronika1982
6. dec 2009

ahojte.. tak my sme doma z chaty..vcera poobede sme dali spat mateja a vedla na chate mali mikulasa a ten prisiel aj k nam ale kedze my sme boli hore s matejom a ti co sedeli dole ich nepoculi tak odisli tak mi bolo potom luto ze sme mali ist dole otvorit im.. dnes sme sa naobed vratili a sli sme k babke na obed a ja s matejom sme tam ostali spat cez obed a tatik siel domov. kupili sme v lidli take nalepky na okno ale nevedela som ze tam je asi 100 tych nalepiek. ideme teraz s babkou peso k bytovke a nase okna su vsetky ozdobene.. este aj na televizor sa zvysilo. ha ha.. tak som zvedava ako zareaguje matej lebo zaspal babke v kociari..

a mame novinku.. nas matej sa zacal v piatok prevracat na brusko.. a idete mu to super.. takze ma sice nejakych par mesiacov posun ale predsa prisiel na to.. no o zubkoch ani chyru..a babka bola v polsku tak nam kupila mikulasa na saniach a hraje nejaku melodiu ktora ma daleko od vianocnej koledy.. ha ha..

antoniab
6. dec 2009

ahojte

zuzka vsetko najlepsie k narodeninam 😉

aj unas bol mikulas a to som uz velka 😀 😀 ale asi som bola dobra som sa sice prizabila natom balicku bo mi ho dali ku posteli a ked som sla spat tak som on zakopla no ale bolo to mile od mojho brata tak dnes vsetci pucime oriesky a sladkosti 😀 😀

a blahozelam aj matejkovi k prevracaniu na brusko 🙂

zuzana612
6. dec 2009

Dakujem vsetkym za gratulacie, dufam ze o par tyzdnov budeme oslavovat uz aj dalsie narodeniny, teda nulte nasho drobca. A dufam ze to nebude az v polovci januara 😝

U nas je tolko sladkosti, ze ked to vsetko pojem, tak moja porodna vaha bude asi vyssia ako pri matusovi, a to som mala o 4 kg menej ked som otehotnela ako pri nom. Doteraz som pribrala uz 13 kg. A co ked mi chuti 😀 Pri Matusovi som za cele tehu 12. Ale aspon budem mat aj rici aj cici 😀

anape
6. dec 2009

veronika no vidis aky je matejko sikovny, to len vsetko chce svoj cas a dieta samo pride na to, kedy je prenho najvhodnejsia chvila na novy pokrok... moje tiez boli v niektorych veciach polenivsi, no nic nezmeskali 🙂

zuzi radsej v polke januara ako byt v nemocnici cez vianoce, ci nie? ale uz sa ti to krati... 😕 🙂

inak, Petko bude asi zase chory, lebo uz vcera pokasliaval a dnes predvecerom mu vysla aj teplota cez 38, no teraz nema, tak uvidime, ale urcite do skolky nepojde, takze budeme mat doma zase veselo a to tatik asi pojde na dva dni prec 😒

no dobre baby, idem ja dospat tu vcerajsiu noc, dobru noc

sophie1981
7. dec 2009

dobre ranko...uz sme domaaaaa..... 😀 😀 😀 😀

bolo fajn, brnkla som uz aj sestre, ako to znasaju, ze su zrazu opat samucicky doma...tak ze najhorsie to znasal pes, kedze sa za tu chvilku stali s Kacenou velmi dobre kamosky.....ze knucala cele rano, ked zbadala, ze uz neobyvame obyvacku......

inac bolo supeeer, taka zmena od stereotypu........kedze Kaca nemala chodak, naucila sa pomali ale aspon trosku stvornozkovat,. a coho sa chyti, pri tom sa postavi......takze boli aj prve urazy a uz aj hrca na cele........no....asi si budem musiet na to zvyknut..... 😝

boli sme aj na bratislavskych Vianocnych trhoch, ale poviem vam, nic-moc....ludi ako v prdeli, stanky nalepene na seba, pomiesane zradlo so suvenirmi, takze sa tam nedalo ani pohnut.......dali sme si len cigansku, punc, pecene gastany a frcali sme domov.....bo ozaj od veci...bola som prekvapena aj s vyzdoby mesta....som cakala od toho viac....nasa SNV strci celu blavu do zadku.... 😝 😝 😝

aj u nas bol, Mikulas..... 😀....teda zastihol nas v BA...tak mame zasobu vyzivok, chrumiek, brumikov, piskot a lizatiek..... 😝......dalsi mikulas nas cakal doma.......a v Markusovciach...tak mame plnu carovnu skrinku na sladkosti......ale mne nejako nejdu...ani coko......ale zato som vyzrala vsetke mandarinky a banany..... 😀

Evka....blahozelam k tehu.....super...sa rychlo zadaRILO.....teraz este Livia a zvysok...a bude dalsia varka vzruuusa..... 😀 😀 😀 😀

takze, tehule, do skoreho prasknutia, uz mozte, snazliky do skoreho pozitivneho testu, maminky, vela krasnych usmevov, Matejkovi vela tocenia.........nech nepadne s postele....

idem povesat pradlo....

aaaaaaaaaaaaa, este mi neda...sme spali do pol deviatej..... 😵 😵 😵 😵

zuzanale
7. dec 2009

Ahojte sa hlásim po dlhej dobe sa mi nič nechce mám taku divnú náladu 😖 ....

my sme boli cez víkend pozrieť krstnú v ZA a prišli sme domov s úrazom keďže nám sa už pády na hlavu pri vstavaní vyhýbajú tak sme pre zmenu škaredo začuchli o koberec s malíčkom a najhoršie že sa nám strhol celý nechtík 😢 ☹ takže máme škaredú boľačku a dnes navyše vyskočila teplota tak dúfam že sú to len zúbky vrchné lopaty nie a nie vyliezť 😠

Aby so nezabudla tak všetkým oslávencom dodatočne všetko dobré 😉

pata31
7. dec 2009

Ahojte...
Bibka, vitaj doma 😵
a ja stale 2v1 😉 😀 ale uz by sa aj mohla rozhodnut ist von, som myslela, ze zacnem okna umyvat, ale mm povedal, ze az 15.12. mozem umyvat, aby sa 16.-teho narodila, bo on je 16.11. 😉 😀 😀
a pridala som foto ranneho natahovania noziciek v brusku 😉

sophie1981
7. dec 2009

juuuj, Pati, dobra ranna rozcvicka..... 😀

zuzana612
7. dec 2009

Ahojte, tak ja som Matusika akurat ulozila spat, tak sa idem aj ja vyvalit ku TV a trosku zrelaxovat chrbat. Rano som bola aj na masazi, ale ked ja by som asi potrebovala tie masaze raz za hodinu a nie raz za den 😖

Anka, ja som si povedala ze musim vydrzat do 24.12 a po osmej vecer uz mozem ist 😀 To akurat ukoncim 38 tyzden, takze by to uz bolo v pohode. Keby ma tak otrasne nebolel chrbat tak mi to nevadi, ale nic ma nebavi, stale som nervozna a potom si to odnesie Matus a on za to fakt nemoze 😒 Tak radsej nech ide von trosku skor ako az v 42 tyzdni. Asi mi neostane nic ine len sa budem musiet nejak premoct a cele vianoce bude sex 3x za den 😀 😀 😀 To bude aj moj vianocny darcek pre Daniela 😀 😀 😀

Pata, fajne sa mala vytahuje, Matus robil to iste, hrozne sa pucil, toto sice kope, ale podla pohybov v bruchu to vypada byt trosku kludnejsie. Asi ma chuda uz teraz strach ked len v kuse kricim 😀

Bibka, skoda ze ste sa nezastavili, sme mali nachystane pre vas cokoladky Katuske na Mikulasa, Jozkovi k narodkam a tebe k meninam. Zase ich budem musiet pojest sama 😀 A chcela som ti vratit aj tvoje tehu nohavice nech tu zbytocne nazavadzaju, kedze ich aj tak nenosim. Lebo ich sice natiahnem, ale necitim sa v nich uz pohodlne. Predsa mam o par kg viacej ako si mala ty pred porodom 😀

No nic, Matus je ticho, tak si idem lahnut aj ja. Zatial pekny den.

veronika1982
7. dec 2009

tak my sme mali hodinovy obednajsiu siestu a uz sme hore..

kedy sa pride ku nam katka pohrat?..

sophie1981
7. dec 2009

chybame Matejkovi?? 😀

zajtra rozmyslame ist do ikey do PL....tak uvidime ako sa rozhodneme..... 😉

veronika1982
7. dec 2009

aj matejkovi aj mne...

ooo tak ked pojdete tak vam prajeme pekny vylet a super nakupy v ikeii..

antoniab
7. dec 2009

ahojte

jej bibka sa vratila 🙂

pata super rozcvicka 😀 😀 obcas by ma fakt zaujimalo ako to tam tie deturence dokazu

inak som sa predsa len rozhodla chodit do rizikovej minuli tyzden som mala prvu poradnu tento tyzden mam druhu v stredu idem na utz a predoperacne zatial to vizera na cisarak

dnes som zacala prat prva varka plienky zajtra pokracujem 😝 a hodila som aktualne brusko foto amatera 😀 😀

rybecka
7. dec 2009

ahojte,
konecne po dvoch dnoch som sa aj sem dostala 😀
mali sme predcasnu oslavu Matejkovych narodenin lebo mamka uz zajtra odchadza. tak sme to zorganizovali troska skor 😉
Piekla som konecne svoju prvu tortu potom vam hodim foto niekedy.
Bola som vo stvrtok v PL a kupila som kabat tak mam radost 🙂
vsetky pozdravujem a uz aj idem do postele lebo nic nevladzem dufam ze sa to trosku ukludni a budem tu castejsie 😵
Dobru noc 😔

sophie1981
8. dec 2009

dobre ranko....

taaak, dalsi zamraceny den pred nami..... 😝 ...ale ze v sobotu ma byt minus...taaak sa tesim.....

mm je na vstupnej prehliadke, uvidime, kedy dojde a sa rozhodneme, ci ideme do toho PL....aa, uz je doma.... 😀

Katka v noci cickala 8x....... 🙄 ......som na mol..... 😝

veronika1982
8. dec 2009

dobre ranko... ja som matejovi vecer o jedenastej dala caj a stiahol celu flasu a spal do pol druhej a potom som ho asi 3 x este krmila.. teraz sme o osmej si sli lahnut a spinkali sme obidvaja doteraz.. ideme sa obliect a ideme do hypernovy a poobede ak nebude prsat tak chcem ist do mesta na mikulasa..

janka ta baba co bola s nami na kosiarnom raz byva v nadom bloku? lebo ju tu stretavam..

no v piatok ma byt uz riadne pod nulou..

anape
8. dec 2009

ahojte baby,
tak nas petko je zase chory, najprv od soboty trosku pokasliaval, v nedelu uz mal aj vysoku teplotu a vcera sme boli u lekarky, no vravela, ze hrdlo nema zapalene, ze to bude viroza, tak bez atb, no a v noci sme mali laryngitidovy zachvat ☹ , dali sme mu tu cipku co by mala byt podobna injekcii co sa picha v nemocke, no a nepreslo mu to celkom,ale polavilo, az okolo druhej v noci sa to ukludnilo a spinkal pri pootvorenom okne... boze, uz nech je konecne poriadna zima, lebo tento cas je fakt iba na choroby 😒

bibka a co manzel meni robotu ked bol na vstupnej? (ale som zvedava,co? 😕 😔 )

prajem vam pekny den 🙂

zuzana612
8. dec 2009

Ahojte, aj tu je hnusne pocasie, ale radsej nech prsi ako ma snezit, aspon kym neporodim, aby som sa v pripade nudze lahko odviezla do porodnice 😀 😀 😀

Anka, Bibkin Jozko ide do Embraca, tak nech sa mu tam dari 😉

Ja som akurat dnes rozmyslala ze pri Matusovi som mala uz mesiac pred porodom zbalenu tasku do porodnice a pri tomto nemam este ani len ziadne veci okrem plienok kupene 😀 Ale o tyzden ked pojdem do poradne tak skocim do mesta a pokupim co mi treba.

Mata, preco mas mat cisarsky??? Mne stale dr. nevie povedat ako budem rodit, ze to zavisi od viacerych okolnosti. Len dufam ze ma nenechaju ako sestru sa pol dna trapit pri normalnom porode a potom skoncim aj tak na cisarskom. Aj ked neviem ako zvladnem normalny porod podla toho co mi hovorili kamosky ze ich strasne pri kontrakciach bolel chrbat, lebo ja saliem od bolesti uz teraz. Asi by som si vybrala aj ten druhy cisarsky 🙂 No ale ved uvidime.

sophie1981
8. dec 2009

veronika a o kolkej je mikulas???.....by som aj ja sla kuknut.....kedze sme nakoniec odolali polsku a sli len na stavbu vymerar stvoraky na lepidlo.....a hned sme zakotvili na kavicku u susedy a potom sme este sli do iliasoviec na faru, ale ako vzdy nikoho sme tam nenasli len psa..... 😝

zuzana, ja by som sla radsej normalne.......aj ked boli, ale vnimas prichod drobca....ja mam pocit na mrchu....asi zase nevyslo....som sa tesila, ze pod stromcek budu // ☹ .....tak mozno na valentina.... 😉

veronika1982
8. dec 2009

o tretej to zacina..

anka velmi dobre to poznam.. ja beriem tie cipky vsade so sebou ked ideme prec aby sme mali keby sa to zhorsilo..a teraz ked mi matej zakasle tak len cakam aky kasel to je..

bibka neboj moznp jezisko donesie || ciarky.. len nech sa cestou nezastavi na zapade lebo ho niekam poslem. hi hi

anape
8. dec 2009

aj my sme chceli ist na mikulasa, petko sa uz tyzden tesi na kamion coca-cola, no co uz narobime, choroba nam to prekazila 😒 ... chceli sme vidiet aj synovcovo vystupenie, mal by tam hrat koledu na harmonike

bola som s petkom u lekarky, poslala nas aj na krcne, tak ze hrtan je momentalne pokojny,ale to bolo cez den aj v nemocke,takze ratam s tym, ze v noci sa to zhorsi... mame aj atb,lebo ze je okrem toho aj velmi zahlieneny ☹ .

veronika asi mi to uslo, ale aj matej mal laryngitidu?
inak, vcera som petkovi dala tu cipku, tak nemalo to ucinok ako injekcia,ale trosku pomohlo, no krcna mi vravela, ze aj dnes v rovnakom case mu mam dat 3/4cipku a zajtra este polku, ze to nemozem ukoncit po jednom dni... no moja lekarka mi vravela, ze mu nemam pchat cipky preventivne, ze predsa su to hormony a brali sme to aj pred mesiacom, tak ju pocuvnem, lebo fakt sa mi nechce pchat donho hormony 😒 😒
mate s tym niektora skusenosti?

sophie1981
8. dec 2009

o tretej??...no sopla este spinka...ked vstane, tak asi pojdeme vyvetrat zadky....vezmeme aj tatika..... 😉

joj, Anka....zase ste chory....no skore vyliecenie a co najlahsi priebeh...nech tio uz mate za sbeou....s hormonikmi nemam skusenosti co sa tyka dietata nastastie...ja som ich dzgala za mladi.....t bol des..... 😝 ..

idem hodit nejake foto....

inac, my sme uz videli coca-cola kamion...bol odparkovany pri Rosere......s autobusmi....nooo, v skutocnosti je ooooveeelaaaa mensi ako v reklame....... 😀

veronika1982
8. dec 2009

ak my este spime a vonku prsi takze asi nepojdeme nikam.. aj my sme ho videli pri rosere a fakt je maly kamion...

anka dobre ti radila dr na krcnom.. nam to predpisali na pohotovosti. tam vtedy matej dostal tu injekciu a na druhy den o osmej rano sme si sli pre cipok k nasej dr ktora mu ho dala a povedala nam ze na dalsi den zase o osmej mu mam dat uz len pol cipku.. lenze mne ho matej vykakal a ked sme sli na kontrolu a som jej to povedala tak mi povedala ze skoda ze to vykakal lebo mal este tu polku dobrat.. tak som jej povedala ze nabuduce by som bola radsej za injekciu.. tak mi povedala ze v ziadnom pripade ho pichat nebude lebo tie injekcie su strasne bolestive..ale zase maju super ucinok..ked mu ju pichli na pohotovosti tak mu kasel hned ustupil..

kym matej zaspaval v postielke tak ja som stihla obed navarit a umyt podlahy a teraz sedim v kresle v obyvacke a cumim na steny a neviem co robit.. joj sme chceli ist do mesta..ale uz nepojdeme lebo za chvilu tma...

bibka co robite zajtra? mozeme sa prist pohrat?

anape
8. dec 2009

veronika dik za odpoved, len teraz som v pomykove, ci mu tu cipku dat alebo nie... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre