Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

antoniab
1. jan 2010

ahoj
maca blahozelam 😵 😵 a tak ako zuzka pise prajem do noveho roka aj ostanym bababm nech je tu pekny kolotoc 😉

pata31
1. jan 2010

Vsetko naj do noveho roku...hlavne vela zdravicka a lasky!!!! 😵 😵

Maca, blahozelaaam 🙂 🙂

sophie1981
1. jan 2010

caute...

jeeeeeeeeeeeeeeeeej, Maca, blahozela., super, dalsie dve tehule mame.....v lete bude zase vzruuuso......supeeeeeeeeeeeeerrrr....joj, sa tesim.... 😉

a aby so nezabudla, vsetko naj v novom Roku...

v rychlych spravach som sa dozvedela, ze nikto v rk neporodil, takze som hned vedela ze zuzana je stale 2v1.... 😀 ...tak teraz mozno na 3 kralov.... 😉

mata, a ty ako sa citis??...nic, nerozpadas sa?...ej, nasrala by si Zuzanku, keby si sa predbehla a ona by este 2 tt tahala s balonom.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tak idem s malou von......

a veronika, ja som uz len na konci kutika zaregistrovala auto s napisom co som uz videla v tvojom albume, a v tej sekunde som si aj vsimla, ze ten pan sofer na nas pozera, ale uz ste boli za nami, a nechcela som sa otacat....ak by ste to nahodou neboli vy a zrobila by som zo seba dilina....co ja robim casto.... 😝

padam...pa

zuzana612
1. jan 2010

Bibka, sice uz nebudem prva v rk, ale este kludne mozem stihnut datum 1.1 😀 Aj ked to tak vobec nevypada 😖 A ja som si uz zvykla na to ze ma vsetci predbehnu ked som s niekym naraz tehotna. Pri tretom si to zariadim tak, aby nebol nik znamy tehotny vtedy ked ja, aby ma nik nepredbehol 😝 Ale jedno je iste, do 3 tyzdnov to bude urcite von, aj ked niekedy sa tak puci ze mam dojem ze mi rozpara brucho a vylezie von aj samo, ako prave teraz 🙄

No ja tiez padam, moje dieta sa pyta ze kde je Maminka ☹ Sice uz nevracia a nema hnacku, ale chuda je taky nepokojny cely den, urcite aj hladny lebo okrem jednej vyzivy som mu nedala este nic, len cajik. Ale na veceru mu uz skusim nieco dat.

kukulik30
autor
1. jan 2010

Vsetko dobre v Novom roku 😵
a Macke speci pozdrav....blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam, to je super prekvapko, krasne // 😵 🤐 drzte sa a krasne tehulkovanie 🙂

anape
1. jan 2010

ahojte,
aj my vam prajeme uspesne vykrocenie do noveho roka a potom uspesny a stastny cely rok 🙂

my sme boli na tej party co som vcera spominala a bolo perfektne, dlho sme sa tak nevytancovali, az mame obaja svalovku 😀 a teraz tu relaxujeme
deticky boli ukazkove, viktorka zaspala okolo 9tej sama pri kakauku a spala pekne celu noc, ani o polnoci sa nezobudila,ale babka byva v takej tichej ulicke, takze tam nebolo moc hluku...no a petko bol u druhej babky, boli na party u muzovej sestry a petusko sa tak dobre bavil, ze ani nechcel ist spat pred polnocou, pozeral aj na ohnostroj a bol z neho uneseny 🙂 , potom uz pekne zaspal.... takze som stastna a hrda, ze su take prisposobive

maca aj ja blahozelam k prekvapku 😉

inak mi dnes naladu prekazila sprava na ta3, ohladne rodicovskeho prispevku, pretoze som uz bola stastna, ze sa ma bude tykat zvysenie rodicaku, lebo kamoske to vravela nejaka znama co robi na urade, no v tejto sprave zaznela info, z ktorej som usudila, ze patrim k vynimkam, ktorych sa to netyka 😒, tak budem musiet rozmyslat asi uz aj o navrate do roboty ☹

pekny vecer vam prajem 🙂

zuzana612
1. jan 2010

Anka, podla sprav by sa ten vyssi prispevok mal tykat asi iba stvrtiny zien na materskej, lebo ako nahle si uz na 2 materskej za sebou a medzitym si nepracovala, alebo si si neplatila dobrovolne poistenie, tak sa ta to netyka. Ja dufam ze sa tam vopcham kedze som si roky platila vsetky odvody kym som bola v zahranici sama, ale to uvidim az niekedy v juny ked mi materska a prejdem na rodicovsky prispevok. Zatial potesi aj tych 25 tisic za porod 😀 Aj ked neviem na co ich skor minieme co mame tolko nedokoncenych veci v dome a okolo domu 😖

Ozaj, ste pozerali spravy? Mohli sme byt v TV miesto tej zenskej co porodila prve dieta v Ruzomberku keby sa tomuto nasmu drobcovi chceli ist uz von. By som pozdravila celeho modreho konika zo Spisskej 😀

sophie1981
1. jan 2010

Katka uz spinka...vcera isla spat o pol desiatej, tak asi dobieha zameskane....vstala o 23.45, nakojila som, ju a o 5 minut 12 uz zase spala, taksom si pripila, pokukala na ohnostroj a o 1 som uz spala ako drevo...Katka nad ranom vystrajala, tak som nevyspata.... 😝

no na ten rodicak som zvedava aj ja...kedze uz od novembra som bez prijmu, kedze stale cakam na papiere z UK.....ale modlim sa, ze by som aj mohla zapadnut do tej stvrtiny, co ma narok na viac....aj ked popravde, kazda by si zasluzila...ech nebyt spoluobcanov, urcite to inac poriesia....ale kedze henti by sa drali za deckami este viac, uplne by nas zruinovali.... 😝

idem do hajan...bruuu

maca77
1. jan 2010

s tým rodičovským ste ma nepotešili ... som sa tešila, že keď už budem ďalší rok doma, tak aspoň príjem bude vyšší 😖 .. no idem asi študovať zákony ...

... ale aj tak sa utešujem, že dôležité je zdravé bábo a určite prežijeme aj s nižším príjmom...

.... a ďakujem všetkým .... 🙂

veronika1982
1. jan 2010

jej tak to su mi novinky.. maca blahozelam...

my sme boli poobede u prababky a pradeda a matej bol ukazkovy.. na kazdeho sa usmieval a debatoval.. potom ho o piatej zobrala babka von a zaspal v kociari..po ceste stretla take babky ktore si mrmlali popod nos ze po tme kocikovat dieta. ha ha... a nase dieta po prichode domov bolo taaaakkkeee unavene ze ledva som ho okupala a potom chytil druhy dych a zaspal o pol deviatej.. ja som medzitym vyzehlila kosele mojich chlapom zajtra na svadbu a zbalila veci..rano idem ku kadernicke a potom ku kozmeticke tak to hadam chlapi zvladnu a potom balime veci a ideme do starej lubovne.. esteze berieme babku zo sebou.. som velmi zvedava na noc co nas caka.. joj sa bojim..kedze sala je 5 min cesty autom od hotela...a mozno matej prekvapi a bude spat..ale este nikdy v zivote sa mi tak nechcelo nikde ist...najradsej by som nesla nikde..

idem si lahnut kedze dnes bol matej rano umrncany a nervozny tak sme vstavali skoro..

veronika1982
2. jan 2010

a uz som vstala a tu nikoho. ha ha

ja uz som doma od kadernicky.. to bola rychlovka.. 30 min a uces na svete.. a dokonca matej zaspal pri tatikovy doma sam... a teraz pijem kavu a cakame kedy sa zobudi ze idu so mnou ku kozmeticke...

zuzana612
2. jan 2010

Veronika, tak prajeme super zabavu, nech sa riadne na tej svadbe vytancujete 😉

My mame o zabavu postarane aj nadalej kedze rano sa Matusik zobudil s kaslom, 40-kou horuckou a hnackou, tak sme isli na pohotovost a mame dalsie antibiotika 😖 A to sme si vcera mysleli ze ako mu uz je dobre. Zase ma zapalene hrdielko a horucku ze moze mat aj z hnacky alebo naopak, ze to sa bez dalsich vysetreni neda urcit, tak ideme len cakat 😒 Dufam len ze sa da dokopy kym ja pojdem do nemocnice lebo neviem ako by som to znasala keby som mala teraz odist a nechat doma take male chore dieta 😢 Aj ked dnes ma uz hocico napadlo kedze ma pobolieva aj brucho aj chrbat, ze ci nahodou aj nepojdem.

K tomu rodicovskemu, mozno keby zmenili zakon a dali to pre vsetky zeny na matarskej, ale napr. len do tretieho dietata a to iste s pridavkami, tak by sa to dalo. Vsak kazdy moze mat aj 10 deti, ale nech sa vie potom o ne aj postarat. Pochybujem ze nejaka ciganka by mala viac ako 3 deti, keby vedela ze uz nedostane ani korunu. A vyriesilo by to aj problem ich narastajucej porodnosti.

maca77
2. jan 2010

ahojte

Veronika, prajem dobrú zábavu na svadbe 😉

Zuzi, veď ty ani do pôrodnice ešte nemôžeš ísť, keď je Matúško taký chorý 😖 prajem skoré uzdravenie, že keď príde drobec na svet, bude Matúško už fit

sophie1981
2. jan 2010

caute...som tu na skok.... 😉

Katka rno spala do pol osmej...teraz vzala babka von obe vnucatka a my sa snazime dat dokopy byt....boooze, tolko naroda, to je des....bordel ako v ZOO..... 🙄 😕 😀

Zuzana, nech sa da Matusik rychlo dokopy, ze si v plnom zdravi privita sestricku....

maca.....a co mas tusaka co to bude???...joj, ty si ale prekvapko....sa tak stale tesim s tebou....jupi, dalsie babo.... 😵 😵 😵 😵 ..

idem hrat karty s Damiankom.... 😝 ..uff, nechce sa mi.... 🙄

pata31
2. jan 2010

Ahojte...nas hneva brusko od vcera, sa len puci a puci a sa nemoze vykakat, vcera vecer som jej masirovala brusko, tak nakoniec vypucila fajne vela, ale vsetko riedke, tak nechapem, preco jej to dnes zase nejde 😒 uz sme jej dali aj trosku fenikl.cajiku...a stale sa len puci a je nespokojna...
ale dnes sme aspon boli na prechadzke na kopci, kus pokukat, ukazat jej, kde raz bude lyzovat 😉 😀

zuzana612
2. jan 2010

Tak mi uz mame take hnacky ze az, dnes sme ho museli uz asi 5x komplet celeho prezliekat co z neho ide iba von, raz uz aj vracal, tak ho teraz napchavam ciernym uhlim, ciernym cajom a bratovi som kazala kupit smectu lebo ak mu to neprejde, tak sa asi nemocnici nevyhneme. Este ze to moje dieta vypije tolko kolko vypije, tak dufam ze nebude dehydrovany. Ale uz som z toho zufala 😢 Neviem ako by som mu pomohla 😖 Nepoznate nejake osvedcene recepty????

Pata, skus si kupit vetrovu mast, ja som s nou matuskovi masirovala brusko kazdy vecer po kupani a nikdy sme nemali ziadny problem s bruskom kym bol maly.

Ma dnes napadlo, ze vsetkym snazilkam ktorym by sa podarilo otehotniet niekedy v priebehu tohto mesiaca, tak by sa mohli uchadzat o krasny datum porodu a to 20.10. 2010. Tak sup-sup, komu sa to podari???

rybecka
2. jan 2010

Ahojte,
Tak aj ja uz som konecne tu tak vsetko kraaaaaaaaaaasne v NOvom roku.
Mata blahooooooooooozelame k tehu krasny zaciatok noveho roku 😵 😵
Zuzanka joj Matusko sa tak trapi len mu davaj pit menej a casto lebo ked vela vypije tak to ide z neho rychlo von. to mi teraz radila doktorka ked som mala crevnu chripku a fakt pozor na dehydraciu lebo ostane na infuzkach ako ja a mozu zlyhat oblicky nie je to sranda mne to hrozilo a aj Matejkovi ja som ho budila v noci kazdu hodinu a davala som pit aspon 1 dc vody alebo caju bolo to narocne ale ja som sa velmi bala aby neostal v nemocnici.
No idem kupat Ondrejka konecne vyzdravel mali sme hnisavu anginu cely Silvester som ho nosila na rukach boli ma tak chrbat ze az 4 dni v horuckach a konecne je dobre. 😉
tak zatial sa drzte vsetky 😵

slaviq81
2. jan 2010

Zuzka, a neboli ste u doktora? Keď zvracal a teraz hnačkuje, aby to nebol rotavirus 😝 😝 Dufam, že preháňam teraz.

sophie1981
2. jan 2010

caute...juj, Zuzana, nech to nieje nic vazne.....riaden nerv teraz pred porodom.... 😖 ...my sme nastastie tuk-tuk zdrave.....tak snad nam to vydrzi..... 😕 ...

tak ideme spat....bo nejaka som unavena dnes..... 😝

pata31
2. jan 2010

Zuzi, vidis, o tom kreme som vedela, ked som bola tehu a teraz som na to uplne zabudla, diky za pripomenutie, zajtra vyslem mm do lekarne 😉
a malemu skore uzdravenie, juj to mas teraz riadne perne! drzim palce, nech vam to dobre dopadne...

zuzana612
3. jan 2010

Dobre rano,

tak u nas bola noc nastastie ok, Matusko vypil 2 flase caju so smectou, rano zjedol aj pol misky s ryzovou kasou a zatial to ma vsetko v sebe, tak uvidime....Ale keby ste ho videli, tak nepoviete ze mu nieco je, lebo beha, salie, rozprava.....dnes nemal nastastie ani teplotu, tak v pohode. Dufam ze to tak aj ostane 😒

Aj u vas napadol opat sneh? Tu sice asi len 5 cm ale je vsetko pekne biele, som zvedava dokedy to vydrzi. Sice ked na zajtra hlasia -20 v noci, tak mozno ostane ten sneh aj 2 dni 😀

slaviq81
3. jan 2010

Zuzi, tak sa Matúškovi polepšilo, som rada 🙂 A aký sneh? 😕 Tu nič, len kosa a fučí jak na Sibíri 😝

Paťa, ako Tamarka? Ešte bolí bruško?

Ja balím, mám nervy, Lara mi všetko prehadzuje 😀 😝

maca77
3. jan 2010

ahojte

tak som rada, že je Matúškovi lepšie ...

... a fakt to vyzerá tak, že sneh bude najviac 2dni, lebo po 20stupňových mrazoch zas hlásia oteplenie 🙄

Slavi, vari už "odlietaš" späť do teplých krajín?

rybecka
3. jan 2010

Ahojte,
Slavka a kam balis do tepla? 😕
No vonku fujavica hruza to bude den prelezany doma 😝 pridte na kavu niekotra co vy nato? 😉 my sa nikde nechystame 😅

veronika1982
3. jan 2010

ahojte.. tak my sme uz doma.. bolo super.. vcera nam matej zaspal v aute kym sme prisli do lubovne a potom sa zobudil tak sme sa na hotely prezliekli a sli k neveste. potom zase zaspal kym sme boli v kostole a zobudil sa az v sale.. a ked zacala hudba hrat nas matej zacal rukami nohami rozhadzovat a vsetci mali z neho show.. hudobnici sa len usmievali.. bol strasne zlaty.. jedna pani mi prisla povedat ze ho mam dat do caciny.. ha ha..potom si vecer este zdriemol s babkou vonku vo fujavici a sli sme okolo pol deviatej na hotel a tam zaspal a spal az do polnoci. mamka mu potom dala caj a o druhej mlieko a o pol tretej sme uz boli mi na izbe.. kazdy nam hovoril akeho mame super chlapceka ze ho mame dat do reklamy na piskoty. tak sme sa dnes rano smiali.. ale bol uzasny s kazdym sa rozpraval a skeril sa na nich..ale v lubovni iny svet.. tak dnes nasnezilo tolko vela a fujavica ako hrom.. a tu nic..

neskor hodime na fcb foto..

detickam prajeme skore uzdravenie..

hej baby a ideme zajtra k tej livii ci nie?

sophie1981
3. jan 2010

ahoj,,...aj my sme uz doma...auticko uz funguje, tak sme skocili k babke popriat novy rok a zavinsovat.... 😉 ....a uz sme pekne doma v teplucku....

Zuzana, super, ze uz dobre...no a mozes ist rodit.... 😀

Veronika...tak si sa vytancovala co.......fajneee....jooj, aj ja by sla...svagrina stale mlci kedy sa bude vydavat......mohla by tento rok..... 😝 ...som svagrovi priala nech sa v novom roku ozeni, sa len zasmial.......no uvidime....ale cakaju nas 3 patdesiatky......tak aspon nieco...ked nepsri aspon kvapka nie? 😅

Janka......sa mi manzel priznal, ze ste sa stretli v PP......mi vrazi z stretol som rybku.....kukam nanho, ze aku...a on ze rybecku..... 😀

tak........dost bolo, idem sa venovat dcere....

rybecka
3. jan 2010

ahojte
aj ja idem na svadbu 16 teho sa mi zeni brat 🙂 takze svadbu vlastne robime.
Hej Bibka stretli sme sa a prehodili par slov skoda ze si snim nebola dali by sme kavu 🙂 ja som si prv myslela ze ma nepozna tak taka sekunda neistoty ale poznal 😀
Ondrejko dnes vynimocne spi uz tak skoro bol taky unaveny ze zalahol o 18 15 hod. no a rano neviem kto snim o piatej vstane 😅
Ja zajtra idem do mesta kupit si veci na svadbu ako podprsenku a silonky a topanky dufam ze na tie moje lentilky nieco kupim mam s tym dost problem 😅

kukulik30
autor
3. jan 2010

ahojte
chvalabohu Zuzka, ze Matuskovi uz je lepsie..juj, to muselo byt strasne, najhorsia kombinacia hnacky a vracanie ☹ ☹ ☹ a co ty, este sa nechystas tiskat, uz by si aj mohla 😉

slavka, coooo? ty uz balis?

veronika, zavidim tu svadbu, sla by som trsnut 😀 ...ale u nas sa nic zatial nerysuje 😒

ta co, pridete zajtra niekto dooobedu? 😕

veronika1982
3. jan 2010

tak ja by som aj prisla...

janka a kde mate svadbu? no vidis ty mas problem kupit si na svoje lentilky a ja zase problem na svoje meloniky. ha ha..

aj sme si vcera zatancovali ale hudba nic moc a dlhe prestavky mali tak sme viac sedeli ako tancovali.. idem dat fotky na fcb lebo matej uz spi..

zuzana612
3. jan 2010

Tak dnes to uz nastastie bolo podstatne lepsie, serinkal asi len 3x a uz aspon nevracal a aj celkom dobre papal, tak dufam ze zajtra to uz bude fajn. Kedze je chory a ma antibiotika tak Daniel si musel zobrat dovolenku lebo aj mama aj oco idu do roboty a segre ho nechcem nosit kedze ma doma tiez 2 deti aby neochoreli. No a ja idem okolo obeda opat do nemocnice na kontrolu, tak som zvedava co mi povedia. Ale predpokladam ze sa zatial neotvaram, hlavicka nezostupuje, ze to zatial nechaju tak a mam prist o dalsi tyzden. Tak sa iba naserinkam a pojdem domov 😀

Aj ja by som isla na nejaku svadbu, ale nemam komu 😖 Tento rok nepojdeme ani na ples, takze ziadna tancovacka, ale na buduci rok dufam ze aspon nejaky ples stihneme.

Tak vam prajem dobru noc, padam k tomu mojmu zasranovi lebo uz sa ocika asi 25x opytal ze kde je maminka 😀 Tak dobru noc, zajtra vam dam vediet co mi povedali v nemocnici

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre