Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sophie1981
12. jan 2010

sme vas unavili???...ha....to sme boli slusne......nabuduce uvidite co je unava.... 😀 😀 😀 😀 ...som sa skoro skydla ked som sla dolu kopcom.... 😕 .....bo taky pan musi ist po posypanom...matka s kociarom sa musi uhnut...ved viete.... 🙄

inac v coope mi pani par krat predala aj vincisko za stravenky.... 😀 ...chodte tam.... 😀

sophie1981
12. jan 2010

zuzana uz asi rodi, ked tu nieje...
😕

susana28
12. jan 2010

Sophie aj ja si myslím, že už sa to spustilo. Tak jej pre istotu držme palce 😉

antoniab
12. jan 2010

ahoj
joj nemam vela casu a som unavena ktomu nejake behacky dnes som bola vyberat stehy tak super som ani neverila ze budem po cisaraku tak skoro v pohode
mala je ponervozna ma taky trhavy spanok no a to kakanie dnes zas len cez teplomer a to vyprodukovala dost no uvidim co mi povie doktorka v piatok

zas potrebujem radu ako ste cistili genitalie aj uplne v rozkroku mi to mame tak zanesene kremom a pudrom z nemocky a neviem ci to mam nejak a cim vycistit hlavne tam nechcem velmi sprtat
a este som sa chcela opytat davali ste babatkam cajik a striekackou alebo flaskou?

veronika1982
12. jan 2010

mati kludne davaj cez flasku.. aspon ju potom neskor nebudes musiet ucit na flasu..

my sme boli poobede von ale snezilo a panovi sa to nepacilo a potom prisiel tatik tak sme sli do kauflandu na nakup a kupili sme si zase nejake rastlinky tak sme ich teraz sadili. ha ha..

a zacali sme rozpravat mememee, a teraz sa to zmenilo na mamamam...joj ale je podareny..

kukulik30
autor
12. jan 2010

coooo, uz!!!!!!!!!!!!jemine, tak to uz som zvedava na tu nasu Zuzku...a inak ahojte 😀

kukulik30
autor
12. jan 2010

jaaaaaaaj, ta vy ste dnes popisali..ja vas uz nestiham citat... 😀

a vitam opat staronovu Susanu 😉 kde si sa ten cas motala, ze si sa neozvala...ci ta tak zamestnava mala? 🙂

kukulik30
autor
12. jan 2010

Matka, Timea je ako anjelik, prekrasna 😵 😵 😵so suskou ti neporadim, lebo ja poznam len pimpola a take problemy sme nemali 😀
a ja som cajik nedavala pol roka vobec, mali sme cicinu a to nam stacilo 🙂 takze neviem, ale babky urcite poradia 😉

zuzana612
12. jan 2010

Stale som tu, zajtra idem na obed do poradne, tak dufam ze ked sa vratim budem mat nejake potesujuce spravy ze mam ist uz do nemocnice alebo nieco take, lebo ma tu asi porazi 😖

mata, s cistenim dievcatiek ti neporadim ani ja, ale Bibka ma bohate skusenosti, tiez to tam Katke v nemocnici dobre zasvinili, tak mala co robit 😖 A ja som Matuskovi davala cajik z flasky od narodenia, vsak v porodnici ich tiez prikrmovali flasami.

kukulik30
autor
12. jan 2010

do kelu...Zuzana, tak ja z teba odpadnem..ta coooo 😀

zuzana612
12. jan 2010

Livia, ja potrebujem 4 kg dieta, nie nejaku drobusku, tak musim este vydrzat nech dorastie 😀

susana28
12. jan 2010

Ahoj Kukulík 😀 . Máš pravdu nestíhala som, ono sa vždy doma niečo zomlelo, čo som musela riešiť 😝. A nie vždy to bolo dobré, ale každý máme problémy. Ale som rada, že som tu.

Zuzka, ty si fakt rekordmenka 😀 . Teda aspoň tu medzi nami na MK. A keď si bola posledne na ultrazvuk, tak ti nepovedali, že koľko bábatko cca meria a váži?

Antoniab, tak normálne do teplej vodičky namoč vatový tampon a jemne jej to pretieraj. Nemusíš to vyčistiť naraz, opakuj tak každý deň, napr. keď ju ideš kúpať, a ono sa to pekne dostane do normálu.

zuzana32
12. jan 2010

antoniab,
mne jedna sestrička v pôrodnici poradila, aby som vatový tampón pokvapkala olejom a tak čistila.
A robila som to po každom prebaľovaní, aj teraz večer pred spaním.

susana28
12. jan 2010

zuzi máš pravdu, ten olej sa používa preto, lebo tie krémy proti zapareninám idú ťažko dole, resp. ich ani nezmiješ. My sme používali olivový olej z lekárne, a to aj na celé telíčko, lebo po kozmetike sa mi vychádzala. Ono treba skúšať.

susana28
12. jan 2010

Zuzi32m, my sme mali teraz 2x za sebou antb. a to od 13.12 do 20.12 a hneď od 3.01 do 10.01. A dávala som aj probiotiká ale malej úplne začervenala cikulka z vnútra, tak keď sme boli u dr. som sa pýtala či to nemôže byť aj z tých antb. Ona mi povedala aby som dávala cicadermu a krém proti zapareninám vynechala. Tak po dvoch dňoch sa cikulka z vnútra umúdrila ale okolie a vonkajšoch katastrofa. Mi to pripadá ako zaparenina. Vživote sme nemali zapareniny, tak len predpokladám. Vrátila som sa k sudocremu. Tak sa to stabilizovalo ale teraz je to suché a svrbí ju to. 😖

zuzana32
12. jan 2010

ja som vždy namastila s B-pantenom, na ten ja nedám dopustiť.
Aj teraz malá niekedy povie . bolí ma pišuľa, zoberiem olejček vyčistím a namastím s B-panthenom 😉

susana28
12. jan 2010

Ok zuzi vyskúšam. Predpokladám, že mastičku nájdem v lekárni 🙂 A aký olejček používaš?

sophie1981
12. jan 2010

caute..

Mata, viem o com pises, ja som takto Katku cistila zo mesiac a to uplne vazne...ono na takej drobenke sa to tazko cisti.....vatovym tamponom som az do okolia pyskov nezasla, lebo bola malinka, tak som stale vyckala, kym bude spava a kazdy den po troske som ju cistila.....vatovu tycinku som namocila do olivoveho oleja a jemne som to zotierala...moju mamu isiel s toho slak trafit, ale ona to tam mala az zlte, nasadane, hotove mazivo a zacalo to smrdiet, tak som sa bala infekcie......pomali som to vycistila...niekedy sa podalrilo zotriet viac, inokedy skro nic....nikdy som to nerobila po kupani, lebo uz bola nervozna a metala sa.....ako som pisala, stale som cakala kym bude spava a potom sup na to.....ja som sa pitala pediatricky co s tym, tak mi povedala ze to mydlom pojde dolu.....no jasne ze to neslo...tak az tym olejom......teraz som rada ze som spravila po svojom a nedala na rady inych, ze to zide samo....nikdy by to nezislo samo, lebo to bolo ako vrastena vrstva...zuzana mi bola svedkom, co za svinstvo tam mala...ale uz dost o pisulke......nasa cika je uz cista.....hohoho... 😀 ....

a cajik, ja som davala od narodenia...(tiez nie kazdy suhlasil), ale nevidim ze by to uskodilo...mala sa naucila aj na flasu(len caj, mlieko nevezme s flase doteraz...kasu len na lyzicku), ked mala horucku z ockovania, bez problemov som jej dodala tekutiny, lebo vedela pit s flase....mliecko mi nechcela a kyslo v nej......varila som jej s feniklovych zrniecok slaby vyvar....na nom sme ficali do 4 mesiaca, potom sme presli na hipp jablko-medovka...ten miluje dodnes....a preferuje len ten, panska ritula.... 🙄

tak, co este....aha....pravdepodobne zacneme chodit na hip-hop class s katkou.....suseda chce ukecat brata nech otvori doobednajsiu hodinku pre 0-4 rocnych tanecnikov...tak sme sa prihlasili...uvidime ako ci to bude a ako to bude.....potom dam vediet... 😉

sme dnes boli poobede krmit kacky......moja Kacka mala taku radost.....potom sme sa stretli s partiou malych deti, tak sme sa s nimi vyhrali vonku, Katka ako velka slecna bez kociara, mamku za ruku drzala a kracala...uff, uz to nieje babatko....

sophie1981
12. jan 2010

noa este k Zuzane...som hlboko sklamana, ze nevies spravit svoju najlepsiu kamosku stastnou a porodit v den, ktory si ona zaziadala 🙄 ....neviem, ci ta budem chcela za svatku 😕 .......uz asi nie 😕 .....aj ked som to zvazovala, ale katke pred spanim som uz definitivne vravela, ze ziadneho Matusa T. nech mi do domu ako frajera netah 😠 a...tak aby si vedela 😝 ...sice este mas sancu do polnoci 😉 ...mozno to bude o 5 minut 12 😅 ......... 😀 😀 😀 😀 😉

susana28
12. jan 2010

Ináč babenky som zaregistrovala aj niejaké občianské mená 😀 . Takže zuzky sú zuzky, ja detto, potom sophie je bibka? Antonia je Matka? Kukulík je Lívia? Neviem či som to správne dopasovala. A ešte niekto vystúpil spoza svojho nicku? 😀

susana28
12. jan 2010

Zuzka32 a používať Bpanteon masť alebo krem? Alebo to je jedno?

sophie1981
12. jan 2010

rybecky su janky.... 😀 ...ale to vies....

zuzana32
12. jan 2010

dlho (10 rokov) som používala olejček, z kozmetiky lander, a teraz používam Niveu.

jakubik
12. jan 2010

caute kocky mozem sa pridat?

zuzana32
12. jan 2010

a nedá mi nevrátiť sa k tej pišulke.
V pôrodnici mi na vizite mladá - nebudem menovať dr. povedala, že to netreba čistiť. A potom keď nás prepúšťali, tak mi veľmi zlatá sestrička (ktorú som spoznala na nedonosenom, bola tam na stáži) ináč pracuje na pôrodnici vravela, že to treba čistiť, lebo ináč dostane malá infekciu. Tak mi to aj rýchlo ukázala, a fakt hlavne po stolici som to praktizovala, a Katka nemala žiadny problém.
susana28 - pozerám, že ešte prispievaš do témy, kde sem tam píšem aj ja so sestrou, keďže má ona malú - novembrovku, a ja som sa tam s tými babami taktiež skamarátila. 😉

susana28
12. jan 2010

Ok, sophie rybečky v mč? Hádam je len jedna? Teda rybečka = janka? Alebo sa z nej stal schizofrenik? 😀

Jakubík, vitaj medzi nami 😉 Tak nabrús si jazýček, resp. pršteky a pusti sa do písmenkovania. 😀

zuzana32
12. jan 2010

http://www.docsimon.sk/tovar/bepanthen-mast-100g

ja používam túto, a používala som ju aj na prsníky

sophie1981
12. jan 2010

zuzana...aj mne vraveli, na porodnici, ze sa nemam dotykat a cistit....ale nedalo mi to nechat ju taku zanesenu...takze sa to ma.....boze, kto s tych doktorov ma byt mudry.... 🙄

cau Jakubik, jasne ze mozes.....si priamo so snv??

susana28
12. jan 2010

Zuzi32, no áno, tieto dve témy, teda novembrovky2007 a spišiačky ma zaujímajú najviac. Jasné novembrovky preto, lebo máme rovnako staré detičky a teda aj problémy a spišiačky to je jasná srdcovka 😀 . Aj keď som bola dlho neverná 😀 ale mala som na to dôvody 😝

susana28
12. jan 2010

Zuzi vidím, že múdrosti čerpáme z rovnakých inter.stránok. A ja tam hľadám,všetko možné aj nemožné, keď je problém.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre