Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sophie1981
15. jan 2010

caute....

mata...chudatko...ti nezavidim.....ja som nedokazala ani len nozky drzat pri ockovani....ked jej brali krv, tak som v cakarni plakala a mm ju drzal.......ockovania zvladla babka, ja som bola potom uz len za tu dobru, ktora utisila...... 😅

getinka, srdecne blahozela....jupi, dalsia tehula....baby, to bude vzruso zasa o par mesiacov.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...tu sa to nikdy neskonci.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ......

na prvej navsteve ti povie datum porodu, a ak ma sono, spravi utz, ako je na tom vacok a zalezi kedy pojdes, ci je tam srdiecko a akcia.......potom ti povie termin dalsej navstevy.....aspon u nas to bolo takto..... 😅

idem chystat malu na kupkanie....do pol siestej sme boli vonku, vymrzli sme statocne.... 😉 ....krmili sme tucne kacky......

ktovie ako chuda zuzana.....to musi byt na nervy v nemocnici.....cakat, co bude.... 😝

qetinkaa
15. jan 2010

ako casto sa chodi k lekarovi? pracujem v BA ale lekarov mam v SNV. chodim domov kazde 3 tyzdne. myslite ze sa to da takto zvladnut alebo si mam vybavit lekarku tu v Ba. radsej by som chodila do SNV k lekarom lebo mam tam rodinu a poznam lekara. da sa to v 3 tyzdnovych intervaloch alebo sa chodi k lekarovy castejsie? rodit budem urcite v SNV. neviem co mam robit 😖 poradte kocky

sophie1981
15. jan 2010

qetinka....ja som chodila do poradni v dvoch statoch.....vsetko sa da......v 3 tyzdnovych intervaloch sa to da a ku koncu porodu budes uz na MD, vtedy chodis castejsie. ale to si uz doma.....uz len verit, ze bude tehu bez komplikacii,...vtedy sa musis rozhodnut, kde budes marodovat....BA alebo SNV....

susana28
15. jan 2010

Getinkka ja som chodila k okálymu keď som bola tehu. Bola som v 8tt. on má ultrazvuk len na zistenie tehu. Potom na ďalšie ultrazvuky som chodila k osifovi na západ. A materskú knižku ti dá, až keď dovŕšiš 12 tt. Ale to je všade, lebo do konca 3 mes. je najviac spontánnych potratov. A ináč ako si spokojná s okálym?

susana28
15. jan 2010

Qetinkaa ináč u okályho sme chodili do poradne každé 4. týždne, potom 8. mesiac každé 3. týždne a posledný sa mi zdá každý 2.týždeň

susana28
15. jan 2010

Evitkamaličká ty si chodila na Banícku? Neviem, ktorý ročník si bola, ale mala som tam spolužiačku zo zédešky. Náhodou meno Lucia Kočíková ti nič nehovorí?

qetinkaa
15. jan 2010

dakujem baby. tak to som kludnejsia. a k Okalymu kedy chodia tehu do poradne. to je len jeden den nie? susana28 som spokojna s Okalym ale ja zatial neviem velmi povedat lebo k nemu chodim len na prehliadku raz rocne inak nic viac. a ty si s nim spokojna?

spisiacka
15. jan 2010

gentika no ja chodim k Osifovi a hned na prvej navsteve mi robil ultrazvuk ale knihu a termin mi dal az v 12 tyzdni dovtedy nic.

susana28
15. jan 2010

Qetinkaa nuž ja som po pôrode zmenila lekára 😒 . Ono ako človek je ok, vždy sa mi páčil jeho jemný prístup k pacientkám, po tej stránke sa nemôžem sťažovať. Ale zas má podľa mňa dosť slabé vybavenie ambulancie. A tiež mi vadilo napr. že vynechal kontrolu prsníkov a povedal, že si treba robiť samo vyšetrenie. Potom som sa ho na rovinu opýtala, že či by nemohol urobiť ster z krčka maternice. A odpoveď: že som ešte predsa mladá, a odporučil mi očkovať sa proti rakovine krčku maternice. Pritom je všeobecne známe,že sa to týka dievčat, ktoré ešte nemali pohlavný styk. Tak teraz chodím ku dr. krájňákoví a som nadmieru spokojná. Okrem toho že má gynekologickú ambulanciu má aj mamografickú, čiže ultrazvuk na vyšetrenie prsníkov, ďalej prv ma prezrie klasika zrkadlá, potom ručne a na záver má aj vnútrovaginálny ultrazvuk. A hlavne ak sa mi nechce čakať, kedykoľvek sa môžem objednať. Čo u okályho nebolo možné. Ale zas ty môžeš mať len pozitívne skúsenosti s okálym 😉

Poradňa je v stredu.

qetinkaa
15. jan 2010

chodim k nemu len na preventivne prehliadky. ale tiez som mala uz pocit ze nejako slabe vybavenie. ale ked ja som dost strachoprdko a on je fakt mily. neviem neviem ale nepaci sa mi ze na ultrazvuk mam chodit inde. nemala si problem ked si chcela kartu? a Krajnak ta zobral bez problemov? 😢

anaja81
15. jan 2010

Ahojte, zienky
dnes som nemala casu na PC mala som behacky po meste a este k tomu mam aj oca v nemocnici.

Zuzka, drzim palce nech to ma cim skor za sebou, nech v porodnici zbytocne dlho netrci....hadam ja tak nedopadnem, ze nebudem pretahovat, lebo ja som v zivote nebola v nemocnici a ani ziadnu zlomeninu som nemala.

Zienky mam jednu otazku...zistili mi tehotensku cukrovku...mali ste niektora z vas?...vcera som bola u diabeticky a ta mi naordinovala normalka dietu ako klasickemu cukrovkarovi...nic sladke, celozrnne pecivo, polievky bez zatrepky a zaprazky, jedno ovocie denne a ak je sladke tak iba polovicku, atd.

Qetinka, ja som chodila pre tehotenstvom k Okalymu...bola som s nim max. spokojna, len mi vadilo, ze nema ultrazvuk tak som ho potom zmenila za ineho doktora, aby som nemusela co-to vysediet u neho na poradnu a potom opat vysediet u ineho na ultrazvuk

spisiacka
15. jan 2010

anaja a to ti ju najprv z krvy zistili ci automaticky posielaju do diabetickej kazdu zenu?

anaja81
15. jan 2010

Qetinka,
ja som si bola pytat kartu od Okalyho a bolo vsetko O.K....este sa prisiel so mnou aj rozlucit a poprial mi vsetko dobre a ja som mu potom aj vravela, ze odchadzam len kvoli tomu, ze nema ultrazvuk a on mi na to, ze si je toho vedomi, ze tym straca pacientky

anaja81
15. jan 2010

Spisiacka,
to automaticky kazdej zene okolo 25tt robia glukozovy test a ten mi vysiel so zvysenymi hodnotami....a tak ma moj dr. poslal ku diabeticke a teraz u nej mam normalne kartu a musim tam chodit kazde dva tyzdne 😠

maca77
15. jan 2010

getinkaa, ja chodím k Okálymu ... Uzv na potvrdenie tehu mi urobil v 9tt ... to znamená piaty týždeň od vynechania menštruácie ... na ďalší podrobnejší uzv som bola u dr. Osifa v 12tt ....
... teraz sa chodí do poradne najprv každé 4týždne ... u neho v stredu ... ale podľa mňa sa dá s nim dohodnúť termín poradne, keďže si mimo snv ..

... je pravda, že uzv má už dosť zastaralý, ale práve nedávno som sa ho pýtala, či neplánuje nový, tak vravel že nie, že i naďalej bude posielať svoje pacientky k odborníkovi na ultrazvuky, keĎže dr. osif sa tomu venuje už veľa rokov...
... stery krčka maternice sú tuším podľa zákona od 30-tky, uzv prsníkov raz za 2roky .... a to viem, že okály posiela takto svoje pacientky (keďže aj u mňa to tak bolo)

dr. Krajňák je síce fajn, ale mňa zas u neho odrádza prístup sestričky ... správa sa hrozne k pacientkám, je k nim úplne neohľadupulná - zarazilo ma viackrát ako riešila problémy žien priamo na chodbe pred plnou čakárňou, nehovoriac o tom, že som si to u nej zažila sama - no bolo mi až do plaču z nej, tak som sa otočila na pätách a bez slova odišla ... pritom stačilo aby mi odpovedala jednou vetou, aby som zbytočne nečakala pol dňa na vyšetrenie a nakoniec zbytočne ... no škoda reči ...

maca77
15. jan 2010

andrea, do diabetickej ambul. budeš takto chodiť len do pôrodu, potom ešte po pôrode sa robí kontrolný odber a keď budeš mať hodnoty znovu ok, tak už tam chodiť nebudeš musieť

zuzana32
15. jan 2010

anaja81, ja som mala pri druhom tehu - cukrovku, pri treťom ma už dr. na to neposlala, keďže som neporodila veľké deti. 😉

susana28
15. jan 2010

Anka tak ja som mala tehu.cukrovku. Keď som bola tehotná s Vaneskou pred dvoma rokmi, tak v 28. týždni sa chodilo na cukor. To si išla do laboratória vypila si cukrovú vodu na lačno, a potom po cca 2 hodinách sa robili nové odbery. A takisto som mala cukor 7,9, čo bolo len 0,1 nad rámec. Ale bohužiaľ dostala som diabetickú knižku a každé 2 týždne som chodila do poradne. A tiež mi nakázali diétu akú ty opisuješ. Ale myslím, že stačilo vynechať sladké a mastné. Ale zas neviem aké hodnoty si mala ty. Potom som na každej kontrole mala výborne hodnoty a dr. bola nadmieru spokojná. Len ja som mala pocit, že nič nejem.

Qetinkaa, ako hovorí anka, problém s okálym ako človekom určite nie je. Je milý a ústretový. Ja som síce brala kartu od sestričky, lebo v tedy nebol v práci. Povedala som jej, že menim lekára, lebo mne zas v tom čase nevyhovovalo to, že som sa nemohla objednať na vyšetrenie a pri malej som akosi nikdy nemala čas stráviť toľko času čakaním v čakárni.

A ešte Anka, ako som povedala, to že mne určité veci na okályho ambulancii nesedeli, neznamená že ďalšich 1OO žien nemôže byť úplne spokojných 😀

anaja81
15. jan 2010

Susana, mne vyskocila ta hodnota na 10.00....myslis si, ze je to az take zle?...a ja som Andrea...moj nick je skratkou mna a manzela ANaJA = Andrea a Jan...ale z anaji sa da vyredukovat aj Anka 🙂

maca77
15. jan 2010

dr. Krajňak má už aj 3D ultrazvuk ... ale zatiaľ mám info o tomto uzv len od jeho pacientiek .. viem že platili 10€ ... ale či robí 3D aj iným pacientkam a koľko sa plati,to neviem

susana28
15. jan 2010

No andrea 😉 tak je to trošku vyššie, ale podľa mňa nie až také zlé. Ja by som na tvojom mieste, len nahradila svetlé pečivo tmavým a ako hovorím vynechala by som sladké a mastné. Lebo ja som sa striktne držala tých diabetických tabuliek, a bola som viac hladná ako sýta. A si myslím, že Vaneska mohla byť aj väčšia, keby som trochu viac papala. Veď vyskúšaj prv len trocha obmedziť a uvidíš ako dopadnes na kontrole. Ináč napr. otec má cukrovku a tak si kúpil glukomer. A super sa vie riadiť podľa toho čo mu glukomer ukáže čo spapal zle, resp. čo asi nemal zjesť. Skús sa opýtať svojej diabetologičky, lebo viem, že niektoré ambulancie aj glukomer zapožičajú.

maca77
15. jan 2010

pri tej tehotenskej cukrovke pomôže aj viac pohybu - stačí len chôdza .... kámoška s tým mala tiež problém a keĎ išla na kontrolu, tak z mesta išla peši na polikliniku a výsledky mala ok, keĎ ju raz otec zaviezol autom - hodnoty vysoké 😉

anaja81
15. jan 2010

Susana,
dakujem za radu a s tym glukomerom nemam problem, moj oco ho ma a aj manzelova babka....tak si hoc kedy odmeram preventivne cukor sama a budem mudrejsia 😉

anape
15. jan 2010

ahojte baby,
cely den som bola mimo domu,tak sa hlasim az teraz 🙂
uz ani neviem na co vsetko som chcela reagovat 😕

zuzka moj petko chodi do skolky na kozinec,tak ako som ti uz spominala a hoci budova a napr.soc.zariadenia su take komunisticke,triedy maju pekne...zatial ti neviem povedat ci sa ucitelky dostatocne venuju detom,ale ja myslim,ze je to v pohodicke, petko sa nam krasne rozrozpraval a stale mi povie,ze v skolke bolo dobre, hrali sa, papali,lezkali,boli na prechadzke....tak asi tam fakt je dobre 🙂 . My byvame dole pod kozincom,oproti starej hygiene,takze to mame pesky cca 10min,ale rano ho vozieva manzel a popoludni ideme tak na striedacku a niekedy autom a niekedy peso,hlavne ked je pekne pocasie

zuzke sa uz neoplati pisat ako som prezivala odlucenie od petka, ked som bola v porodnici,ale bolo to fakt tazke,tiez som si poplakala, no deticky to beru uplne inak, on prisiel s mm ku mne,vystiskal ma a uz aj chcel ist prec s autom 😅

a inak, ja tiez nemam problem nachvilocku odist od deticiek,najma teraz,ked su uz trosicku starsie... ked je s nimi mm alebo niektora babka,tak som absolutne pokojna, no nevravim,ze na ne nemyslim,takmer vkuse 🙂 ,ale to je asi normalne a nemyslim si, ze rodicia,ktori daju dieta do skolky skor ako v troch rokoch alebo ho daju na par dni na prazdniny k babke, maju to dieta menej radi ako ti co su s nim vkuse

zuzke drzim palce,nech to ma cim skor uspesne za sebou 🙂 , lebo to cakanie v porodke musi ist dobre na nervy a este duplom,ked uz ma doma matusika

dobru noc baby

susana28
15. jan 2010

Maca, pozri som veľmi rada, že máš s okálym len a len dobré skúsenosti 😉 Teraz to možno vyzerá, že naňho kydám hnoj 😒 Tak to nie je, hneď na začiatku som povedala, že ako človek, mi úplne sadol. Len v tom čase som chcela vedieť, že som na 100% ok, a teda ma zaujímal aj ten ster krčka maternice a detto vyšetrenie prsníkov. Najmä keď pomaly na každom ženskom fóre baby písali, ako im ich lekár automatický robí ten ster, a takmer pri každej návšteve robí aj vyšetrenie prsníkov. Možno som si takto skreslila predstavu o bežnej gyn. prehliadke. Ale to som už po pôrode ani neriešila, skôr mi išlo o to, že fakt som si nedokázala zorganizovať čas tak, aby som mohla presedieť dosť dlhý čas v čakárni. A myslím, že dr. okály to aj tak pochopil, keďže som mu polročných intervaloch vyvolávala a pýtala sa či už nerobí aj objednávky.

A k tej sestričke o dr. krajňáka. Tak to máš pravdu, ale zas ja jej nemám problém povedať na rovinu čo si myslím, a keď je už príliš hnusná ide tam môj manžel, a ten ju už vie uzemniť. Naposledy som ho takto poslala po antikoncepciu, a neopovažila sa reptať ani na to, že nemal kartičku poistenca. 😀

veronika1982
15. jan 2010

ja som bola prvy krat v 6 tt.. moj dr. mi spravil utz zo spodu a videl len vacok a tak mi povedal ze mam prist o 3 tt. vtedy mi brali krv a napisali ma normalne do poradne. vtedy mi aj prsniky vysetril a ukazal ako si mam vytvarovat bradavky.. prd to pomohlo. ha hapotom som bola v 9 tt a bola uz aj akcia srdiecka a tusim mi aj vtedy vystavil knizku a zase mi robil utz.. a na druhy den som uz lezala v nemocnici... a ja som chodila kazde 3 tt do poradne..

na cukor chodi teraz kazda zena..ja som hodnoty v pohode.. svagrina ma teraz tehotensku cukrovku a normalne si picha cukor.. sestra mala tiez zvysene hodnoty ale nepichala si...

anaja81
15. jan 2010

Veronika, fakt si tvoja svagrina picha cukor?....a nie inzulyn?

zuzanale
15. jan 2010

juj ale ste toho popísali no ja chodím k Okálymu už 10 rokov a som spokojná čo sa týka výterov z krčka asi 5 rokov mi ho robí automaticky pri ročnej preventívke akurát že to poisťovne nehradia takže pacientky musia samé objednávať sa dalo a dokonca zadarmo kým pred 2ma rokmi nejaké pacientky nerobili cirkus že sú objednané a museli pol hoďky počkať lebo mal nejaký akútny prípad u seba takže po tejto skúsenosti to zrušil ultrazvuk mi síce uňho chýba ale zas u Osifa nebolo až toľko pacientiek aby sa chvíľku nedalo počkať keďže má pre ne na ultrazvuk jedno poobedie vyhradené ..... a prsníky keďže moja mama má rakovinu a dosť agresívnu tak ma automaticky posielala min raz ročne ku Krajňákovi tááákže mám pokrytých asi všetkých lekárov 😀 😀 😀 ale zas každý má nejaké plus a mínus 😒

Andrejka ja som chodila tiež preventívne k dia a mala som cukor na teste 7,7 a 7,8 normal je okolo 7,5 a dieta no tak raz áno raz nie ale pri tvojej hodnote by som si už fakt dávala pozor a niečo viac je popísané aj tu na koňovi skús pohľadať tému tehotenská cukrovka no a fakt sú tam aj baby ktoré si inzulín musia pichať a držať drastickú dietu ale to zhodnocuje dia dr

veronika1982
16. jan 2010

dobre ranko.. no asi si picha inzulin.. som sa asi zle vyjadrila..

no nic.. idem pracovat lebo vela prace mame dnes kedze mi treba popratat a pripravit nejake papanicko pre hosti..

susana28
16. jan 2010

Ahojte 😉

Zuzi ja som k okálymu nechodila dlho. Ono bol to môj prvý gynekolog, tak som myslela, že ma vyšetrí kompletne ☹ . A v tom čase, sme sa pokúšali o bábätko, a tak som chcela vedieť, či som naozaj v poriadku. Ale to je teraz už jedno. Som rada, že ty si napríklad spokojná a možno ďalšie desiatky žien, ktoré k nemu chodia. A ako som už predtým písala, keby sa dalo objednávať, nového lekára by som neriešila. A to som nevedela, že tam bol taký konflikt s nespokojnými pacientkami. Ono mi to sestrička nevysvetlila, len mi povedala, že u nich to funguje tak, že kto ako príde, tak ide. A zas mi nerobilo problém chodiť na ultrazvuk k osifovi, lebo tam ma zas sestrička v pohode objednala. Zuzi a tvojej mamky mi je ľúto, ako zvláda liečbu. Lebo zas môjho otca operovali v októbri, lebo mal zhubný nádor na hrubom čreve. ale klop, klop, operácia dopadla dobre a chemo liečbu zvláda výborne. Ako to bude ďalej, ukáže čas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre