Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

veronika1982
28. jan 2010

oj tak anke drzime palce nech sa babo ešte neponahla..

my sme opat zaspinkali na posteli takze mam nazad svojho chlapceka a spal hodinu a pol.. teraz mi pomahal vesat pradlo a najnovsia hra je schovavat sa mi za pc a vykukovat s hlavou...

lydia22
28. jan 2010

môj malý tiež bubká, čakám manžela na obed - má to blízko z práce a potom ideme s malým vonku hlavne teda na nákup, len tá zima.......... a to obliekanie 😝
tak pekný dnik s našimi ratolesťami................

antoniab
28. jan 2010

ahojte

tak mame vazny problem s kojenim mala sa vobec neprisava ani polohu si neviem najst a mam pocit ze tratim mlieko lebo som odsala len drobet na spodok flase neviete o nejakej laktacnej poradkyni ?

nam prepichli uska v porodnici a uz sa hoja takze je to fajn nebola som pritom tak neviem ako plakala ale ked som sa pytala tak sestricka povedala ze nie velmi mozno ma len utesila 😀 ja som to riesila hned aj koli tomu placu ved ja placem stale snou aj dnes rano ked sme sa nevedeli napapat

aj mi sa dnes chystame vonku a na navstevu k sestricke co mi pichala injekcie ideme sa podakovat a pochvalit nasim drobcom 🙂

a co to stretko vraj sa ma oteplit 😕

pata31
28. jan 2010

Mata, tu si najdi laktacnu poradkynu: http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

sophie1981
28. jan 2010

Veronika ma cislo ma Medulku...ja so stratila.....aj s mobilom.... 😕

Mata, len skusaj dalej...a skus napisat Annag.....ona dobre radi...alebo mozno v teme najdes proble podobny tomu tvojmu......snaz sa kojit....je to ovala jednoduchsie ako UM.... 😅

veronika1982
28. jan 2010

mata poslala som ti cislo do IP..

joj ja by som sla von ale do tej zimy sa mi nechce.. boze.. ale budem musiet lebo matej nebol dnes von..

zuzana612
28. jan 2010

Ahojte, konecne som sa sem dostala aj ja. Obe deti sice uz vyse hodiny spia, ale bolo treba umyt riady a potom prisiel brat so svagrinou, tak teraz cakam ze ktory sa zobudi prvy kedze som si sadla ku PC. Aj ked Lili je zatial ozaj zlata, vacsinu dna haja, co u Matuska som nepoznala, ale ono sa to moze zmenit zo dna na den. Matus zase stale okolo nej chodi a hladka ju, aj ked spi v kociku tak ju chodi hojdat, tak len cakam kedy ju vyvali kedze sa postavi na koliesko aby lepsie videl do kocika 😀 Proste ho musim mat stale na ociach aby jej nechtiac neublizil.

Mata, okolo 3 tyzdna moze prist taka prva laktacna kriza, ja som mu mala pri Matusovi, stale bol nejaky hladny, kazdu hodinu chcel papat a ja som uz nemala tolko mlieka, nastastie som mala odlozene v mraznicke tak som vytahovala flasku za flaskou, ale uz som aj chodila v obchode popri UM a pozerala co mu idem na dokrmenie kupit. Nastastie to preslo a vydrzala som kojit 13 mesiacov. Popritom som samozrejme pila na litre rascovu polievku, cierne pivo a teraz som sa dozvedela ze aj hroznove vody su dobre na mliecko, no a este mas kadejake caje na podporu tvorby mlieka, tak vyskusaj vsetko co sa da.

Tu nam uz nasnezilo nejakych 5 cm snehu a stale snezi, tak dufam ze ten sneh aj ostane.

No uz sa mi ozyva Lili z kocika, tak sa idem s nou trosku pomojkat kym Matusko spi, lebo ked je hore a mam ju na rukach, tak ju hned chce aj on, alebo chce ist tiez na ruky 😀

kukulik30
autor
28. jan 2010

ahojte, niekto tu zhanal laktacnu poradkynu, tak ja poznam osobne tu Hanku Ogurcakovu, ktora je aj v tom linku udavana, ale neviem ako poradi, lebo teraz porodila stvrte babo, takze je tesne po porode, ale snad opytat sa po telefone da 😉
ja som s nou debatila hned po porode,velmi mi pomohla, ma bohate skusenosti, aj so svojimii detickami 🙂

rybecka
28. jan 2010

Ahojte,
ja dnes cele doobedu u lekaroch som stravila 😝 Ondrejko chytil streptokoka od Matejka a ja tiez vsetci sme na ATB s teplotami cely dom chori 😝 tak mame veselo. neviem koho mam prv utesovat a sama nevladzem a manzela seklo v krizach tak bol napravovat dnes no mi sme rodinka uzasnych 😀 😅
dnes ma volno . aspon mi navaril obed..
no zatial sa mi deticky same hraju co nie je vzdy tak ja idem aspon riady dat do mycky 😉 a upratat poobede. a to v sobotu sme mali ist na oslavy 50tky a nic z toho 😠

kukulik30
autor
28. jan 2010

juuuu, Janka, ta co sa to s vami toci 😖 to musi byt na nervy, takto vsetci chori ☹ tak nech vam polavi, co najskor a Tomas ide do prace?ci ostava doma aj dalej?

susana28
28. jan 2010

No bambulky zase ste sa činili. Tak rýchlo, rýchlo po poriadku 🙂

Maca, no poviem ti, že to o tej mrške po pôrode som čítala na nejakej netovej stránke, primár.sk alebo niečo podobné. Ja viem, že príchod menzesu ovplyvňuje aj to, ako dlho kojíš,a kopec iných faktorov. A u každého je to asi fakt individuálne. Ale dajak sa mi ten vzorec dostal pod kožu, a ani som nezapochybovala, keď som tie múdrosti odovzdávala našej paťke 😀

Anajke držím palčeky, hlavne nech sú v poriadku, a je to bez komplikácii. 😉 A už sa teším že naša koníkovska rodinka bude mať prírastok.

Janka, no vy ste fakt rodinka úžasných 😉 To ste sa narokom nakazili, aby ste si nezávideli? 🙂 Ale nie samo držím palčeky, nech je tá pliaga čím skôr za vami. 🙂

Maťa, tak aj my sme mali asi po mesiaci kojenia takéto problémy, aké opisuješ. Vaneska bola nervózna, nevedela sa prisať, ja som už nevedela ako si ju mám uložiť. A potom keď sme boli v poradni,tak podľa dr. málo pribrala a dala nám UM na príkrm. A skončilo sa to tak, že ako som jej dala fľasu s mliekom, tak o cicík už nemala záujem, sa jej nechcelo ťahať. A dodnes to ľutujem, radšej som sa mala viac snažiť a vydržať, ako dať hneď to UM 😒

kukulik30
autor
28. jan 2010

ja som dostala menzes v 7 mesiaci po porode, presne v ten den vysiel Samkovi prvy zub 😀 to bolo taaaaaaak super, ze ziadne vlozky kupovat netrebalo 😀 😀 😀

anaja, len pekne vydrzkaj, este mas cas a potom sa tesime na babulko 😵

maca77
28. jan 2010

ahojte

Mata, určite to bude len nejaká laktačná kríza... veľa záleží hlavne na tebe, aby si chcela kojiť ty...neboj zvládneš to aj s malou ... je to fakt pohodlnejšie ako UM....

Susana, ty asi až príliš veľa čítaš na tom nete 😀

čo sa týka pitia piva počas kojenia, musím trochu zareagovať... ja som fakt proti a asi pred mesiacom sa mi to potvrdilo ... bola nejaká téma v telke a rozprávali práve o tom, čo sa týka tekutín počas kojenia... a keď žena vypije pivo, tak k bábätku sa cez mlieko dostáva vyššie percento alkoholu, ako k samotnej matke ...

pata31
28. jan 2010

Maca, ja som si akurat vcera bola kupit cierne pivo..ale dala som si len pohar...takze to vobec sa nema? uz som mimo z toho vsetkeho... 😅
Janka, nezavidim teda.. 😕

susana28
28. jan 2010

Maca, tak to máš pravdu. Ja si vždy musím všetko naštudovať. Ešte aj keď sme sa pokúšali o Vanesku. Čo všetko som ja vyskúšala, nielen odborné poznatky o plodných a neplodných dňoch, ovulácia a všetko okolo toho., Ale aj také zaručené babské rady, čo som sa ja stojok v posteli narobila, som si skoro aj väzy dolámala. Abo vankúš pod zadok, tak som si dala hneď tri 😀

veronika1982
28. jan 2010

ahojte..tak mne mrcha dosla tusim ked mal matej 3 mesiace.. vtedy mi zacal aj kakat po kazdom jedeni. a laktacna kriza sa tiez dostavila ale trvala len vikend a potom to uz bolo ok..ja som pila caj a obcas som si dala vineu alebo zaprazenu polievku..ale zase vinea bola bublinkata tak som ju obmedzovala..a po ciernom pive som bola ja viac unavena ako matej..hlavne ked sme si dala pivo na prechadzke v lete.. 😀 😀

janka prajeme skore uzdravenie..

my sme dnes uplakany a ked sa nam nieco nedari tak kricime a placeme.. cakame na tatika ze pojdeme do hypernovy na nakup lebo doma s nim nevydrzime. a to sme uz boli von ale ako vzdy presne o hodinu bol hore..

anape
28. jan 2010

ahojte zienky 🙂 ,

anaja drz sa, drzim palce,nech vsetko dobre dopadne 🙂

jani fuha,tak to mas teda riadne veselo 😒 , drzim palce, nech vamto co najskor prejde 🙂

co sa tyka stravy, tak nase detvaky uz jedia s nami cca od roka, snazim sa varit to, co mozu aj oni a takmer nekorenim a zvykli sme si na take aj my...mamka ked pride k nam, tak dochucuje tak, ze skoro celu solnicku vysype 😅

co sa tyka dr.vybostokovej,tak plne suhlasim s tym co napisala zuzana 😉

ja ked som kojila, tak som cca od druheho mesiaca zacinala postupne jest takmer vsetko a chvalabohu deticky na nic nereagovali....ale pivo som nepila, lebo ho nemam rada 😝 ... no niektore babky hovoria,ze je dobre na laktaciu 😀

rybecka
28. jan 2010

NO co vam poviem 😅
Livia Tomas ide do prace musi ist 😖 A ja teraz vysavam lebo Ondrejko je chodiaci vysavac a dava vsetk odo pusy nasla som mu zo vcera cestoviny a tak 😅
a potom uz laham dufam ze mi to deti dovolia ale si skor myslim ze nie 😅
Zuzana uzivaj si kym je Lili malicka aj ja som mala taky raj na zemi kym Ondrejko nezacal lozit a stat 😀 😀 a to ta nechcem strasit len povzbudit 😀

sophie1981
28. jan 2010

caute....sme boli von, ale zima riadna...ale vydrzali sme skoro 2 hodinky, tak super...Katka este dospava v kociariku...v noci to bolo na prd, tak madam dospava kde sa da..... 🙄 ....nas v noci trapili zubky, tak sme sa nosili po byte....po prvy krat taka bolacka zubna...ide nam ocny zubok..... 😖

Janka...vy ste teda rodina...jeden za vsetkych a vsetci za jedneho co???? 😀 ...tak sa skoro uzdravte....a uz nechh vas tento rok nic podobne nepostretne....

k pivu....ja som pila cierne pivo, lebo mi chuti...aj dnes som si kupila......no sak este kojim ne tak mozem.... 😀 ....ale najviac chutilo v lete ako pise Veronika...juj, este ivane dlhujeme kolo..... 😀 ...pockame na 30 stupnove horucavi a potom si dame jedno fajnove...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

k teme mrcha.....noo, ja so dostala prvu mrchu 3 tyzdne po sestonedeli, trvala tyzden, potom pekne neskoro dalsia dosla, po nejakom 41 dni.....no a potom to skakalo ako slo.....ale teraz posledne dva kusy boli pekne na 27dc....tak dufam, ze ta dalsia uz nepride a usterim na vlozkach..... 😀 😀 😀 😀 😀

joj, idem zehlit.....tak zatialll.....hej a este gajana je v ako tt....bo ja nem viem a teraz nem viem, cio nebezpene rodit, alebo uz sa vtrepeme do normy od 35tt a tesime sa na konikovsky prirastok..... 😕

pata31
28. jan 2010

Bibka, inac som vcera zabudla napisat, ze jak som bola na prechadzke okolo nasho potoka, tak zrazu pri mne na vode pristal kacer, normalne vysiel z vody a siel za mnou...tak som si pomyslela na teba, ze to si ho asi vycvicila tym krmenim, ze sa uz ani ludi neboji a si drzo pyta nakrmit..len si pomylil Mier s Fercakmi 😉 😀 😀 😀

antoniab
28. jan 2010

veronika to je cislo na medulku ?

tak dufam ze to len kriza ja by som kojit chcela ale nemozem pozerat jak moje dieta place odhladu ked nema co vytiahnut 2 kojenia za sebou 😅

sophie1981
28. jan 2010

pata, vidis, ake vycvicene kacery vam dole vodou pustam???....nebuse mat aspon s Tamarkou robotu....vam budu zobat z ruky.......inac pred vcerom, ked sme boli krmit, boli dve kusy tak drze ze nam do kociara skoro vliezli.....potvory papernate.... 🙄

Mata, len vydrz, mliecko bude..... 😉

veronika1982
28. jan 2010

hej mati to je cislo na medulku.. a hlavne to nevzdavaj.. len ju prikladaj a prikladaj...

joj dala by som si take tmave.. a tusim mame doma takeho mrnusa maleho...no ved vtedy mi jak pivo udrelo do hlavy.. som sla hned s matejom spat potom. ha ha..

sophie1981
28. jan 2010

Veronika...ale zase ako veselo na bolo....... 😀 ......take vychechtane maicky videli ludia len cez leto po pivku a na Vianocnych trhoch po punci nie?... 😀 ...vidis, aj tebe dlhujem punc.... 😕 .....mam naborgovane.... 😀

veronika1982
28. jan 2010

stare zlate casy..

joj a kolko mi vam dlhujeme.. 2 pary papuciek, urcite jeden balik hamiek.. a ak som na nieco zabudla tak kludne pripomen...

mi uz spime ale nema cumel v puse tak to tipujem na kratky spanok.. a dnes sme sa kupali vo vanicke v sprchovom kute takze zbohom detska vanicka.. to bude zase spotreba vody...

sophie1981
28. jan 2010

ha.....myslim, ze s hamkami sme si roven..... 😀 ....ja som Katku este len teraz uspala.... 😝 ....od pol osmej...unavena ako nikdy a furt sa jej nieco nepacilo...joj, uz so mala taky nerv, ale som si stale vravela...ustupis teraz, nezaspi do desiatej.... 🙄 ......ale zaspala....som zvedava ako dlho.... 😝

zuzanale
28. jan 2010

Ahojte tak k téme mrcha ja som dostala prvú pri Timke až po 9mes keď sa odstavila a pri Laure pekne presne na pol roka dobrý darček že? trvala 5 dní no a aby mi nebolo ľúto že som tak dlho oddychovala po týždni som dostala zas a zas 5 dní 😝
a pivo pri Timke som nemohla lebo potom mala bujarú náladu a to si fakt nerobím srandu takže pri Laure som ani neskúšala ale zase keď som si dala deci vínka občas tak to bolo ok 😅

Jani tak sa skoro vyliečte nech ste fit 😉

Mati len vydrž ja som pri Timke nezažila lebo tá bola na cicke furt ale pri Laure asi na 3x ale zvládli sme je to na zbláznenie keď ti dieťa plače ale treba vydržať prikladať tak ako baby radia a medulka určite tiež rada poradí 😉

maca77
28. jan 2010

Bibka, lydia spominala anaju (Andreu), tá ma termín až v polke apríla ... takže ešte doooosť skoro na rodenie 😔

Susana, ja som pri Tamarke tiež zadok dvíhala a nohy furt vyložené na stene ...aj tak to trvalo 9mesiacov, kým sa zadarilo ... a teraz? .... nič netrebalo a kukaj už mi zas brucho rastie 😀

sophie1981
29. jan 2010

bre ranko....my se uz od 4 hore.... 🙄 🙄 🙄 🙄 ....silna kava vyliecila.... 😀

maca...aha, anaja.....no, tak to a este dooost casu.......vydrzi, napchaju ju infizkami, diazepanom a bude len spat...... 😉 ....

akrobacie v posteli...pri prvom a druhom tehu som tiez co to praktizovala.....stojky, vankuse, polohy......a aj tak nevyslo......potrapili sme sa kym sa zadarilo a aj tak nepomohlo...psychika vela spravi......a pri Katke som si vravela bude dobre, nebude aj tak dobre, este zarobime na dom....a bolo na druhy sup a nezlakla sa mala zubrienka ani cesty autobusom z anglicka na slovesko v 5tt.....tak dufa, ze to bude aj pri dalsom...kedze akrobacie sa nekonaju a tutumutu len ked je smak...... 😀

veronika1982
29. jan 2010

dobre ranko.. my sme od siestej hore ale uz spime..a ja pijem kavu lebo mi ide hlavu rozstrelit...a hodinu sme doma hladali flasu s cajom...

pojdeme teraz doobedu podat danove priznanie nech to mame z krku..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre