Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sophie1981
4. feb 2010

ja som najviac stresovala pocas noci...stale som mala pocit ze mala nedycha.....inac sa musim pochvalit, ze so to celkom dobre znasala.....doteraz nejako neriesim ked sa udrie, spadne.....pokial to je v norme...kakanie som nemusela pisat, kedze my sme vytisli boba tak raz za tyzden.... 😀 .....papala na poziadanie, ked kakala zelene, tak zelene.....nechudla, tak som neriesila....stale so si vravela, ze potiahla len predne mliecko.....k strave....tiez som nejako nesla tabulkovo.....stavu dostala od 4 mesiaca, caj od narodenia....od 7-8 mesiaca papa to co my...len nekorenene, menej solene a prisposobene jej malemu zaludku....najradsej ma na ranajky parok.....aj s horcicou.... 😝 ...akurat sa vyhybam alergenom.....puding papa z kravskeho mliecka....dnes si zabastila na mandarine..... 😕 ...taka som ja matka.......ja sa strasne bojim ked je chora, co este nebolo...raz reakcia na ockovanie, raz na zubok.....inac nist....ale toho sa boji ako certa.....ze bude horuckovat.... 😕

sophie1981
4. feb 2010

susan,,..ja som ti ponukla aj zvysok familie.....je ta aj anka, janka. livia.... 😉

sophie1981
4. feb 2010

boooze, my sme boli umrncane vecer..... 😝

antoniab
4. feb 2010

jaj som sa navas zasmiala kronikarky 😀 😀 😀
tak ja niesom az taky stresmen jedine coho sa bojim ze prestane dychat a to furt kontrolujem 😅 😅

livi drzim palce nech sa to tentokrat uz podari 😉

susana28
4. feb 2010

Veronika tak hneď sa cítim lepšie, keď viem, že nie som jediná "matka hysterka" teda aspoň tu na MK 😀

Bibka, šak som si prečítala, že si mi poslala kontakty aj na iné babky z MK, ale za b..a to nemôžem nájsť, neviem ako sa mám dostať do toho zoznamu "návrh na priateľstvo". Ale Livku už mám, tú som vyšmátrala medzi tvojim kamošmi 😀 A ináč pre teba musí byť materstvo jedna báseň, keď to všetko neprežívaš tak ako my hysterické maminy 😉

sophie1981
4. feb 2010

susan.......ja to aj prezivam, len si to nepripustam az tak.....ono...my sme este tuk-tuk nemali nejaky vazny problem....nist...tak neviem ako by so reagovala keby bol.....my se ani nezvracali.....len odgrgla a este aj to co bolo navyse a vytislo z nej von preglgla spat...takze ani kvapka mimo... 😅

ved ked nenajdes ty, najdu ta ony...

susana28
4. feb 2010

Bibka, už si ma postupne nachádzajú, tak super sa vytešujem 🙂

sophie1981
4. feb 2010

susan... 😉 ....vytesujem s tebou.... 😉

maca77
4. feb 2010

ja som sa tiež bála hlavne toho, či dieťa dýcha ... ale to som chodila v noci kontrolovať aj Adama ako 6-ročného 😀

u tamarky bol ešte problém ten, že mala reflux ... takže to grcanie prúdom nie je na srandu 😖 lebo je to jeden z tých príznakov ...

baby a nebojte, pri druhom už zapisovanie do slovníčkov nehrozí ... neni času 😀

zuzanale
5. feb 2010

Ahojte tak v prvom rade dodatočne všetko naj Veronike ....

Dnes nás čaká zas behanie po doktoroch lebo Laure zatiahlo na očko a to čo jej tečie z nosa to aj z oka to niesu kapríky ale doslova polcentietrové kapriská normálne nechápem kde sa jej to ta berie ☹

Ja som balila Timku aj Lauru vždy len do prvej kontroly aj to len sporadicky a všetko bolo ok po tom všetkom čo som sa pdozvedala a pozisťovala pri prvých Laurinich výsledkoch som prišla na to že je to zbytočná vec ...ale ak bábo chce byť v perinke natesno stiahnuté čo niektore chcú tak baliť treba vlastne koli tomu to balenie vzniklo a ak sú výsledky blbe tak to už treba zase liečiť nie baliť ... a moje dievčatá keďže nechceli byť v perine si to navyše poriešili samé pretože či ležali na brušku alebo chrbte si same uložili nožičky na žabku ...

a grckanie prúdom to bol stres len prvý raz potom keď sa to 3-4 x cez týždeň Timke zadarilo sme neriešili a aj dr skonštatovala že keby to bol reflux tak je to pravidelne a denne a iný stres nejak sa nedostavil 😅 jasne že keď niekde spadne alebo sa udrie mi prejde mraz po chrbte ale ja som ten typ že keď sa niečo zomelie tak mám nervy v klude ja sa zosypem až keď je po všetkom a si uvedomím čo sa vlastne stalo ..

sophie1981
5. feb 2010

bre ranko...

Veronika, stastnu cestu do cadce... 😉

my sme hore uz od siestej.... 🙄 ....a ja by taaak spala,.....ani kava nepomaha..... 😝

veronika1982
5. feb 2010

dobre ranko.. dakujem.. som zvedava ako to zvladneme.. naobedujeme sa a vyrazame..

dr. fabian povedal kamoske ze pokial bali deticky do perinky tak nie je potrebne balenie nasiroko..nas chcel byt v perine a potom v zavinovacke ale uz ked zacalo byt teplo tak som ho balila do zavinovacky uz len v noci..a ani mi sme negrckali.. mi sme pre zmenu len kakali..

som zvedava ci dnes moja svagrina porodi alebo nie. mala by ist do nemocnice..

zuzanale
5. feb 2010

Veronika a správne ho pochopila ???pretože práve preto sa u nás balí na široko lebo je od pradávna zvyk gurtovať do periny v iných krajinách nebalili a ani poštolky preto nepotrebujú a na sesterku v UK tak pozerali že myslela že sociálku na ňu pošlú že dala synovy poštolky 😅

kukulik30
autor
5. feb 2010

ahojte..breeeee ranko 🙂

haha..som sa nasmiala...tak ja sa k panikareniu asi ani nebudem vyjadrovat 😀 😀 ..ale nie, az tak zle to nebolo...pre mna bol strasny stres, ked Samko spadol z postele v noci ako 5-mesacny, dalej som ho neskutocne sledovala, ci dycha......chodila som ho pocuvat, chytat , ci je teply, ci sa mu dviha hrudnicek..strasne som sa bala, ze prestane dychat alebo , ze si odgrcne a zadusi sa...no a choroby a horucky..to mi ubera najviac energie...vzdy ma to velmi vykolaji, bojim sa krcov a kadejakych komplikacii
ked sme zacali papat, zasa som sa bala, ze sa zadusi s jedlom.... 😝
inak som normaaaaaaaaaaaaaalna 😀 😀 😀 😀

veronika, stastlivo docestujte tam aj spat 😉

Zuzka...strasne, ze ste vsetci taki chorlavi ..nech to mate co najskor za sebou ☹ 😒

denisocka
5. feb 2010

Ahojte,tak ja zas sedim na prijem do nemocky,uz ma boli rit len furt nemam volnu postel. Zacala som krvacat

veronika1982
5. feb 2010

oj denisocka tak drzime palce.. no piatok je najhorsi den na prijem lebo kym prespustia vsetkych.. ale dufam ze vsetko dobre dopadne. tak sa aspon spoznas s ankou ak ju ovsem dnes nepustia. a dufam ze vy dvaja budete v poriadku. potom sa ozvi

sophie1981
5. feb 2010

denis.....bude dobre....len vela sil...a klud....aspon spoznas spisskonovovesku porodnicu, a ked pojdes rodit, budes vedela do coho ides.... 😉 ....

veronika....a ja som myslela ze uz ste na ceste.... 😀 ...a vy az ked sa napapate.... 😀

rybecka
5. feb 2010

Ahojte,
ja len na rychlo Veronika nestihla som ti zablahozelat vsetko naj 😉 k meninam
Deniska neboj aj ja krvacala v 14 tt a Ondrej je chlop jak hora 🙂 len pozitivne mysliet. a ja som nekrvacala ale lialo sa zo mna total buchla krv takze ja som sa zosypala ze uz som potratila a on sa ale udrzal 😉
no idem robit pirohy k mamke a uz mi vzala deti tak utekam lebo ma caka a inak zajtra idem sa lyzovat jupi na Levocsku dolinu veeeeeeeeeeeelmi sa tesim 😎
Majte sa 😵

sophie1981
5. feb 2010

janka aj ja ceeeem pirohy a aj ja ceeem lyzuvat.... 😨 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

pata31
5. feb 2010

Ahojte...aj ja chcem ist lyzovat..vcera som bola na kopci a bolo tak nadherne! Keby tak aj dnes bolo, tak by som poobede aj sla a ked nie, tak vikend to istiiii 😉 😵
Denisa, drzim palce!

rybecka
5. feb 2010

Bibka ta hybaj na lyzovacku zajtra 😵

zuzana612
5. feb 2010

Caute, tak mne momentalne obe deti spi, Matus uz asi pol hodiny a Lili sa aspon tvari ze spi, zavse zaklipka ocami a haja dalej 😉 Len nas stale trapia tie sople, chuda moje, aj 5x za den jej ich musim tahat, nejak jej ani ten pamycon nezabera. Ak jej to do pondelka neprejde, tak budeme musiet ist opat ku dr 😖 Este sme ani len von neboli a to uz bude mat 3 tyzdne v utorok 😒

K tym mjim trom detom, nieze by som sa tak ponahlala, ale ja som si povedala ze ked bude mat deti, max. do 35-ky a kedze uz mam 33, tak za necele 2 roky musim nielen otehotniet, ale aj porodit 😀 No a mate pravdu ze ak by som mala nejaky tazky porod, tak mozno na deti tak rychlo ani nepomyslim. Aj ked zavse su situacie kedy nezvladam ani to moje najstarsie, tak neviem co by som robila s 3 detmi. Ktora mi viete poradit, ako naucit toho mojho darebaka na nocnik? Dnes tam sedel asi 2 minuty a uz utekal prec, tak som musela do neho kricat aby tam sedel, potom som ja nervozna, on jaci, ale si myslim ze dvojrocne dieta ktore uz komplet vsetko rozprava by sa mohlo pytat aj na zachod a nie znicit 10 plienok za den 😠 Papulovat vie dokonale, na vsetko ma odpoved, ale ako nahle spomenieme nocnik alebo zachod, tak to sa tvari ze nevidi a nepocuje. A cakat do leta kedy ho mozem nechat s holym zadkom po zahrade sa mi moc nechce.

Ja robim dnes palacinky, tak kto ma chut, moze prist 😝

Janka, aj ja sa chcem ist lyzovat 😖 Dufam ze bude sneh este aj v marci, ze sa pojdem spustit aspon na 2 hod. nanejaku somarsku lucku

sophie1981
5. feb 2010

janka...nemam lyze....a ani vybavu..... 😒 ...ale ak nebudem tehu tak buduci rok pojdem... 😉 ....s katkou sackovat dolu kopcom..... 😀 😀

Zuzana...mnam, palacinky...a to mas cas??...ci babka je doma?

a co tie saticky...poslem?....zsoplenej princezne....vidis, s Matuskom si uz v jej veku po supermarkete behala.... 😀 ...ale ked sa otepli uz bude lepsie...

sophie1981
5. feb 2010

oje dieta spi od desiatej.... 😕 ....sa mi nechce verit.... 😕 ...uz chodim kontrolovat ci dycha 😀

mirka2706
5. feb 2010

Ahojte mozem sa pridat? sem tam vas citam ked mi da mala trosku cas 😝
Budem tu asi najmladsia mam 20 rokov a rocnu dcerku 😅 hadam ma tu prijmete lebo ma uz nebavi vzdy chodit sama s malou von kedze mamiciek v mojom veku je malo...

denisocka
5. feb 2010

Baby,tak izbu mam,ale od rana som hladna

denisocka
5. feb 2010

Tak som sa dockala,ale je to teda blivajz. Lecky s tvarohom a koprom.ako som tu lezala pred 2tyz.tak boli zas furt risky na X sposoby

kukulik30
autor
5. feb 2010

halooooooo. uz som doma, Samko spinka

Mirka, vek nie je ziadna prekazka 😉 kazdy je vitany...len treba pkene pisat z casu na cas 😀

deniska, drzim palce, nech je vsetko fajn, krvacie nemusi hned znamenat to najhorsie...daj vediet , co a ako 😉

janka my sme mali pirohy minuly tyzden v sobotu, sme sa fajen objedli, este v pondelok som vyprazala 😝 mnam
a lyzovat sme sa chystali aj tento vikend, ale sme soplavi, tak asi pockame do buduceho vikendu, nech to zase nezhorsime 🙂

zuzana612
5. feb 2010

mirka vitaj, jasne ze ta prijmeme, hlavne take stare kozy ako som ja sa citia mladsie v mladom kolektive 😀 Ked tak teraz nad tym uvazujem, vsak ja som tu asi najstarsia, co??????????????

Bibka, kludne mozes poslat, vsak potom posleme naspat aj nevyuzite ako to tvoje tehu oblecenie 😉 A ako to vypada s tou nedelou? Pridete? Aby som vedela ci mam nieco upiect 😉 A babka je dnes v praci, ale isla az o desiatej, a kedze Matus spi tiez uz 2 hodiny, Lili detto, tak som mala cas aj nieco uvarit. Akurat sa tymi palacinkami napchavam. Len som ich urobila asi 30 a kedze sme tu dnes len ja a otec, neviem kto ich bude jest. Ozaj, a ja ti mozem kludne lyze pozicat, aj lyziarsku kombinezu, len moje lode lyziarky by ti boli asi velke 😀

Deniska, tak to mas paradny obed, z toho by som sa povracala aj ja 😀 Mne v porodnici este pred porodom nosili pravidelne rascovu polievku co nosili mamickam, lebo vacsinou ked som prisla na veceru do jedalne som sa len pozrela na stol a otocila som sa prec 😀 Ale zavse to bolo fajn, len to bolo vacsinou studene a mne sa nechcelo s tanierom behat a davat si to ohrievat.

kukulik30
autor
5. feb 2010

zuzka kolko mas? ja som 78 marec...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre