Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

denisocka
11. feb 2010

mne v levoči z lekárov vadil Vozar, chvalabohu je už preč,ale aj tak tam nepojdem,mam obavu kto tam može iný na mna vykuknuť na službe 😀 ... možno aj moj bývalý zamestnavatel 😝 😀

nikaz
11. feb 2010

tak citam tie nazory na snv a na le........ asi sto ludi - sto nazorov....

ja som tam rodila pred rokom a pol v snv.... a to bolo celkom ok...... sice som natrafila na obdobie ked bolo vela prijmov a boli sme na izbach jak sardinky ale s tym uz nic neurobia.....

personal sa mi zdal v pohode aj na gynke - lezala som tam prve dva dni a potom aj na porodnici..... a hlavne sa mi ratali zienky z novorodeneckeho....

celkovo....nemam sa na co stazovat.... i ked si tak matne spominam na tie natierky na ranajky a mini jablcka na desiatu....asi som bola ocarena malym a tomu celemu okolo som nevenovala ziadnu pozornost.... 😀

nikaz
11. feb 2010

uvidime ako to dopadne tentokrat.... 😀 dufam ze to bude znova v pohodicke..... a hlavne bez problemov... 😅

kukulik30
autor
11. feb 2010

aj tak si myslim, ze v snv je lepsie ako v LE 😀

nika, ja som tiez bola asi ocarena, lebo ja nepamatam ani na tie natierky...a ja som mala stastie, kolko krat som bola lezat, tolko krat boli pirohy 😝 ...a tym padom mali u mna 100bodov 😀 ale nie, naozaj som nemala problem ziadny, sestricky zlate, niektore aj pokecali, ak mali cas 😉 ...ale pamatam si , ze som raz boal zhanana az cez ten ich rozhlas 😅 lebo aj gazdina som vedela , ze na porodke na poschodi lezi kamoska a ja kocka som si kludne odisla k nej na navstevu a zrazu pocujem , ako hlasia moje meno, ze sa mam okamzite vratit na oddelenie, poviem vam taka hanba 😅 😝 som takeho sprda dostala, ze ma caka primar v jeho ambulancii a mna niet, ze som nikomu nic nepovedala abla bla bla....no hanbila som sa jak pes 😀

veronika1982
11. feb 2010

denisocka ti kompetentny si to rovno precitaju... 😉 mozno vsetko dokopy sa to nahromadilo a proste si to potrebovala dostat zo seba..urcite je vela negativ ale aj vela pozitiv ktore sa tam najdu.. a pritom ako ti primar hovoril ohladom zartov a vaznych veci tak mne to iste povedal ked mi prislo smiesno ze idem uz rodit tak mi povedal ze nejdeme zartovat ale ideme sa bavit o vaznych veciach ako je porod..a ja som mala tiez taku skusenost ked ma v 10 tt prepustili z nemocnice a sla som na kontrolu k svojmu dr. tak ten sa ma opytal ze ci ma poucili v nemocnici ze kedy dostanem mrchu atd... ja bleda ako stena s hlupym vyrazom pozeram na neho a v hlave neskutocne vela myslienok ci som spravne pochopila a ci som este vobec tehotna som mu s priskrtenym hlaskom povedala ze pan dr. ale ja som este stale tehotna aspon si myslim ze som.. 😀 a on zacal listovat v karte a ospravedlnovat sa mi. sestricka najprv napisala nieco a potom za tym cervenym napisala ze som bola hospitalizovana.. tak bol potom taky zlaty a spravil mi utz. a neustale sa mi ospravedlnoval.. takze tak asi..

a bibka ma napadlo ze my sme vam zobrali papucky a vy mate teraz nejake? a vsetkym sa katka pacila v telke. dnes sme ju ukazovali tatikovy tak sa usmieval..len skoda ze dosiel domov z horuckou.. takze lezi teraz v karantene v obyvacke..

nikaz
11. feb 2010

🙂 viem si predstavit ako ta zhanali.....

kukulik30
autor
11. feb 2010

no jak ma zdrbali...uffff....ale ja trubka som absolutne nemyslela, ze ma niekto moze zhanat...hehe...som naivka 😀

nikaz
11. feb 2010

🙂 ja som tak jak hviezda isla do lekarne kupit si vlozky 😎 ze jaka cajocka..... este ze ma zastavili vo dverach - ze o chvilu velka vizita a tak a ze sa mam ohlasit sestrickam ze idem do von z oddelenia aby ma potom nehladali.... takze ma vcas stihli upozornit a nemuseli kvoli mne pouzivat rozhlas 😀

kukulik30
autor
11. feb 2010

si mala stastie... 😀 mna nik nestihol upozornil...jak som pocula to svoje meno, som tak letela, ze som skoro nohy polamala 😀 😀 😀 dym a ciara 😀

nikaz
11. feb 2010

inac - ked som tam lezala tak jedna romska spoluobcianka zdrhla z oddelenia na pol dna.... to si vies predstavit co sa robilo na chodbe ked sa vratila..... normalne ze masaker..... 😀 😀 😀 museli ju vtedy poriadne nastrasit a pri dalsom si asi ani nezmysli ze odijde z oddelenia na kavicku domov 😅

kukulik30
autor
11. feb 2010

no musim uvolnit notebook mm, lebo on nechce kukut ordinaciu 😝 tak pa

sophie1981
11. feb 2010

cauteee...a moja oblubena tema...porodnica..... 😀 😀 😀 ...denisa, ak by si si vygooglila staru temu a obdobie tak rok do zadu, tak by si si precitala tu euforiu co tu vypukla, ked moja sestra napisala,a ko nahovno sa mam v nemocke......to sa spioni, sestricky a vsetci kompetentny hned ozvali.... 😀 😀 😀 ....nooo, ale este raz zhrniem....ja som si 3x odlezala na starej porodnici....2x kyret, 1x zapal po kyrete......a cuduj sa svete, mne tam bolo fajn.....teda, mala so to stastie ze som sa nejako vyhla vysetreniu u dr. Pitka......len raz som mu neusla a myslela som ze umriem od bolesti...ale to bolo jedine negativum......v novej porodnici som lezala pred rokom na udrzanie....to vam bol des, prepchate atd....to uz tu bolo....no a potom porod.....ten bol super, rodila som pri dr. Zelenom.....rodilo sa mi velmi dobre, aj porodnu asistentku som mala uzasnu...so setriciek najviac spominam na dr. Bernadetu..... 😉 😵 ...no a 2 dni po porode som bola prelozena za malou na nedonosene, kde ak neberiem do uvahy priestory bolo tiez dobre.....hlavne bolo, ze som bola blizko malej..... 😉

dr. pokrievka...uz chapem odkial mal ze am male brucho...teda, uz som bola na pasoch, nastoknuta na oxitocine a dosiel pan doktor a vazne mi vravi, ze mam straaasne ale brucho, ze on nevie, ci babo nieje moc male......nepridalo mi to na pohode, ale ked dosla kontrakcia, sustredila som sa na fucanie, ako na to co vravel.... 😝 ....aj tak som vedela, ze je mala...... 😉 ....

vizity....no nic prijemne, ale myslim, ze to musi byt...strava, no comment, ked ma viezla sanitarka s porodnej saly rano o 2, tak sa a pyta, ci si nedam teplu polievocku...no potesila so sa a pytam sa ze aku...ona ze fajnu hrachovu.... 😀 😀 😀 ...tak som si poziadala teply cajik, lebo predstava tej vysivky a celodenne prdenie....to nieje moc lakave.... 😀

sophie1981
11. feb 2010

nikaz....na starej porodnici zasa pocas navstevnych romak pretiahol romiku.... 😀 ..lospravedlnenie??...nedam ja, da druha..... 😀 😀 😀 😀 ...no o tom by sa dalo pisat.... 😀 😀 😀

Katka uz spinka...ja som dopchala nachos......mnam.....a idem sa natiahnut trolinku.....zajtra uz mae auticko...juchu....lenaby aj jar dosla a uz lajferujeme na kavicky kade-tade.... 😀

susana28
11. feb 2010

Baby a vy ste v pôrodnici mohli voľne pendlovať po areáli budovy? 😠 No lebo ja keď som tam bola tak všetko bolo pozamykané, a nikdo nemohol von. Ale tak to bolo asi fakt kôli rómkam lebo tie mali izbu hneď pri dverách alen striehli kedy sa otvoria 😉

sophie1981
11. feb 2010

baby, nedamu buduci tyzden stretko v madarase...uz sme sa taaak dlho nevideli....ja mozem niekoho stiahnut auto 😀 ....

veronika1982
11. feb 2010

ma porazi ź toho pocasia.. no nemohlo snezit tak na vianoce ale teraz kyda a kyda...

hej bibka dojdi pre nas a konecne by sme mohli ist kuknut janku do iliasoviec.. len my uz nemame vajko lebo sme ho vratili sestre..

sophie1981
11. feb 2010

tak zamontujeme tu vacsiu,.....ved to je otazka par minut,,... 😉 ...a ty sa zmestis medzi decka do zadu, kedze drobca nenechavas sameho..budem ako vas taxikar...a do Iliasoviec az ked nebude sneh, bo ten kopec ta...ach jaaaj, bojim.... 😅

denisocka
11. feb 2010

no tak teda, to je sila, .... ale vo vedlajšej izbe ležala jedna baba,čo tak nadavala ,bola vedla sestričkya na nu vravela že to je ale pi*a .. takže toto bol podla mna taky menši extrem,proste človek čo sa neboji povedať čo chce aj ked ked to už bolo za medzami normy

ja som sa v podstate nestažovala až tak velmi - konštatovanie preplneneho oddelenia či studena strava,to oni sami vedia ,ale teraz chápem prečo mi dr.Pokrievka raz pri usg povedal,ked počul že mi cvakol foťák zan plentou " či fotím a potom to dám na internet " takže možno sam on sedí a číta. aj ked, každy ma právo na svoj nazor a predsa to aky pocit si z toho odnesieme je len zrkadlo toho,čo sme zažili .

rybecka
11. feb 2010

Cafte,
pridte pridte 🙂 Bibka kopec v pohodicke odhrnuty anie je taky velky ja po nom jazdim denne a som tu 😅
alebo mozme aj madaras Matejko ma volno prazdniny tak nasadim oboch drobcov a ide sa bude to sice fuska s 2 detmi naraz ale myslim si ze to zvladneme nejako ja som za 😉

veronika1982
11. feb 2010

ved ja som take dieta este...a neviem ci sa tam zmestim s tym mojim kufrom..

dnes matej kocikoval jednu z dvojiciek a pritom si zacal spievat ha ha ha ha.. tak sme sa smiali z neho.. a potom tu druhu steklil za nohu ked bola vyzlecena...vam poviem baby mat dvojicky to je fakt na nervove..

ale za to u katky nam bolo vcera super.. matej vypil katke cely caj, zjedol keksik a domov sme sli v bielom tricko s ruzovuckym motylikom a vo vojenskom body.. uz je vsetko vyprate len este vyzehlime a vratime spat majitelke lebo ta si nas da hned do poriadku.. ech no neviem neviem ci taku nevestu budem chciet.. ved ona ho uz teraz bije.. co to bude potom ked budu velky... ha ha..

veronika1982
11. feb 2010

no bolo by to super len casovo to vidite na ktoru?doobedu alebo poobede..

denisocka
11. feb 2010

baby,nejak mi blbne fb,takže kukulik mam ťa,len to nejde povtrdiť zatial

maca77
11. feb 2010

ahojte ... noooo debata v plnom prúde 🙂

tak čo sa týka nemocníc, všetko je podľa mňa o šťastí .... aký personál má práve službu, koľko je pacientov, ako sme na tom psychicky my samé .... ja som rodila pred takmer 8-mi rokmi i pred dvomi v Levoči, aj týždeň som ležala v 32tt a nemôžem sa sťažovať... pritom som tam nepoznala jediného človeka, ani žiadnu sestričku, ani lekára ... čo sa týka stravy, tak to je jasné že nemôžme čakať domácku kuchyňu, ale na nemocničnú stravu som bola prekvapená, že zjesť sa dalo všetko a aj tie množstvá mi stačili... je pravda, že večera by mohla byť neskôr, to som občas vyjedala zásoby, keď mi niečo z domu priniesli ... jasné že som nebola nadšená občankami s tmavšou pleťou, ale tých je asi všade dosť .... možno som mala šťastie, že oddelenie nebolo preplnené ....

.... ale kam pôjdem rodiť teraz, naozaj neviem ... keby som vedela, že prídem na príjem a za polhodinu je malé na svete (ako pri Tamke) tak je mi to asi jedno 😅

denisocka
11. feb 2010

určite je to o šťaťsí maca , ale na Levoču mam velmi zle spomienky, ako na mojho oše. Lekára v tom čase a na osudovu noc a celkovo, myslím že to čo sa tam stalo mne by každou zamavalo . v Snv som bola prekvapená tým množstvom externých lekárov v službe, ktorých poniektore Novospišiačky ani nepoznali . Dokonca aj jedna sestrička z Le je už tam a neviem či aj Pokrievka je tam nastalo,alebo iba takto občas ma službu. mne je len luto,že tam maju podla mna niekedy fakt obmedzene kapacity a vtedy je to velky natlak na sestričky,aj lekárov možno koho prepustia,koho kam preložia a aj na tie ženy, ktoré čakaju do obeda na postel 😖 . ja som pri prvej hospital. namala fakt jedno negatívum, velmi sa mi pačilo wecko a sprcha na izbe, ako toto v levoči bol sen , ani si nechcem spomenuť. len teraz pri druhej hosp. som na tom bola psych.dosť horšie, kedže som musela bojovať zas s tým strachom pred cievkovaním a potom tie antibiotika do žily, amen pre mna, ruky mam jak narkomanka 😀 . ale velmi sa mi tam lubi Novysedlák,on je stale taky super ako si ho pamatam ešte z r. 2000 . ja dufam,že už nezakrvaca ani nič ine a ža tam dojdem v auguste po babatko a možno natrafím na moju vyvolenu lekarku,alebo aspon keby som mala taky super porod ako prvy

maca77
11. feb 2010

Denisa, čo viem, tak dr. Pokrievka prevzal ordináciu na tarči po dr. Škerlíkovi a na pôrodnicu chodí len externe ...
... ja som pri oboch pôrodoch našťastie natrafila na dr. Pitoňáka, ktorý tam už bohužiaľ nie je ....

... ale keď ty si zle natrafila, tak sa ti ani nečudujem, že hovoríš len negatíva 😉

denisocka
11. feb 2010

no, v Snv som nenatrafila zle , v Le som natrafila stale katastrofalne a stale na toho jedneho nemenovaneho lekara 🙄 . V snv som mala len horšie stresujuce obdobie , proste vykony na ktore nie som zvyknuta a ktore nie su ničím príjemným

zuzanale
11. feb 2010

Deni Vozar teraz vo velkom primárči v KK slope ďalej a tutlu mu prešľapy tak ako tutlali v LE no a som rada že keď som v SNV rodila som nestretla Pokrievku by nem dopadlo dobre 😝

a Pavlačík Mati som nezažila ani raz pomoc z kozy.... a tie jeho krátke prsty pri vyšetrovaní proste des o prístupe nehovoriac..... a ja viem že tvojej malej infuzky pomohli ja netvrdím že sú zlé len nie plošne ty si mala problém s placentou a výživou ale ťahať pacientky na infuzky preto že máme prázdne oddelenie??????

no Marcely Pitoňák bol fajn nech odpočíva v pokoji

anaja81
11. feb 2010

Denis, tak co si opisala tie dve baby, tak ani jedna z nich som nebola ja.....momentalne uz nie som az taka blond....teraz som spinava blondina s melirom a mala som svetlucko modry zupan.....ale ani ty mi nic nehovoris z fotky co mas tu na konikovi.....a tak ako si pisala, ja som lezala na porodnickom oddeleni c.10 a mali sme sa tam so spolubyvajucou super, lebo sme na izbe boli len dve....a dalsiu vyhodu som mala tu, ze stravu mi nosili na izbu, kedze som mala prikaz lezat a ak sa nahodou stalo, ze mi jedlo doniesli skor a uz som to mala studene, tak som si to sla dat do kuchyne ohriat a ani raz sa mi nestalo, aby niektora sanitarka na mna krivo pozrela, ze co otravujem.....ale dost bolo vychvalovanie, aby sa mi to nahodou nevypomstilo ak pojdem a aprili rodit 🙂 ......len z coho som trosicku smutna je to, ze uz nebudem stiham sestricku Zuzku(Medulka), lebo jej konci dvojmesacna vypovedna lehota koncom marca 😠 ....no co uz....ale ostanu tam dalsie super sestricky Lydka 😵 , Bernadeta 😵 , Stanka 😵 .....joj su to super zienky....vidno na nich , ze ich ta robota bavi

....zienky, mam na vas jednu otazku....len tento tyzden som sa dozvedela, ze maly je otoceny zadockom dole a to som uz v 31tt a vahu ma 1850g....co myslite, stiha sa mi este otocit, lebo ja nechce sekciu ☹ .....a co je na tom vsetkom najsmiesnejsie je to, ze dr. Lichvar ma poslal hore na polikliniku na zaklade toho, ze ked ma pozeral zo spodu ta mi vravel, ze maly ma dost nizko hlavicku....no moze sa doktor seknut ci je to hlavicka, alebo zadocek.....ja si myslim, ze nie, ved hlavicka je urcite trvdsia ma kosticky a zadocek je len sval......ta doma sa zo mna brat smeje, ze maly ma chlpaty zadok ako poniektory dospeli chalani 🤐

Pozeram, ze je uz akurat cas na zobratie tabletiek a idem do hajan.....tak vam prajem dobru noc

zuzana32
12. feb 2010

Dobré ránko.

anaja, ak to bábätko uzná za vhodné určite sa otočí. Mne sa moja Katka otočila v 32 tt. Som to cítila, ale nemala som istotu a dr. mi to potvrdil na najbližšej kontrole.

denisocka
12. feb 2010

anaja,tak ja tieito sestričky nepoznám,ohrievať by som si šla ja tiež,ved kavu mi ochotne robili , len som nemohla chodiť a večer by som nestíhala kedže cela večera bola vždy fofty.

čo sa týka otočenia tak sa neboj,nmne sa maly tiež otočil v 31tt zadkom dole a asi o 3týždne nazad a ostal pekne tak ako ma.ale mam kdesi aj cviky na otočenie babatka 😀 to su take mačacie chrbty ked si najedena , ak chceš-pošlem do Ip

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre