Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sophie1981
25. feb 2010

vyhrali sme///🙂

evitkamalicka
25. feb 2010

Slovenskooooooooooooooo 😵

sophie1981
25. feb 2010

jej, Veronika....dakujem za starostlivost.....konecne vyvarena flasa...asi by som ju mala zabudat u vas..... 😅

veronika1982
25. feb 2010

pocujte matej ma zlateho stafilokoka...teraz som volala s dr. je to taky bezny baciol alebo nieco horsie?

pata31
25. feb 2010

Ahojte...mne normalne az slzy vybehli jak sme vyhrali 😅 asi mi udrelo mlieko do hlavy 😝 😀 😀 😀

anape
25. feb 2010

ahojte baby,

patka neudrelo ti mlieko do hlavy, aj mne vysli slzy a to nemam mlieko v cicinach 😀 ... ale zapas s kanadou nas zrejme posunie na zapas o bronz,bolo by lepsie mat ameriku alebo finov,no co uz, aj to kde sme teraz je supeeeer 🙂

evi to mi je luto, ze ta takto potrapil zaludok, neviem si to predstavit, zazivat take neprijemne stavy,starat sa o male babo a byt este aj tehotna....drzim palce,nech sa cim skor normalizujete 🙂

veronika to som este nepocula,skus nieco vygooglit...drzim palce,nech je to banalita 🙂

ja som uz dnes odniesla petka do skolky a riaditelka mi dala prihlasku pre viki s tym,ze mi ju od septembra vezme do skolky a bude v triede s petkom,tak to bude fajn,bude mat ochrancu...takze pomaly sa mi moja dvojita materska bude kratit 😕

pekny den kocky 😉

maca77
25. feb 2010

ahojte

Veronika, večer keď nezabudnem, tak ho napíšem...teraz mi malá asistuje a to je o nervy 🙄

sophie1981
25. feb 2010
veronika1982
25. feb 2010

bibka dik.. uz som spokojnejsia ked som si precitala co to je a kde to vsade moze byt. moje nervy.. ☹

susana28
25. feb 2010

Ahojte a pekný dník prajem 😉

dasena
25. feb 2010

antoniab..k tej podlahe....kupila som si cisto iba vosk na podlahu a po umyti som ju navoskovala,az vtedy vyzerala k svetu.a ked zasvieti slnko oprti tak ta neserie ze ti vydno aj po umyti prach,udrzba je potom lahsia,prejdes iba s handrou a mas opat cisto,skus 😀

rybecka
25. feb 2010

Ahojte,
takkonecne su moje deti zdrave boli sme u lekarky nakontrole obidvaja a je to uz ok.
Matejko od pondelka do skolky super 😵 ale to bude zasa placu 😒 dnes vonku je tak super pila som uz kavicku na terase ked sa slnko oprelo tak uplna parada jar sa blizi 😎

antoniab
25. feb 2010

dasa dik za tip poviem mamke ako sa to robi 😀 😀

jaj prada aj mne sa dnesne pocasicko paci uz aby bolo teplo boli sme na prechadzke teraz sme na dvore mala buva v kociku a ja som si vytiahla vonku notebook jaka prada mame wifi tak skusam kde to az chytim no a ku lavicke uplne bez problemov tak uz viem ako budem travit leto 😀 mala v kociku a ja na nete 😀 😀 😀

veronika1982
25. feb 2010

no mati super. ty sa mas.. ja by som menila teraz ten dvor.. ja tak mozem akurat na balkon..a krasne bolo dnes vonku..

a ostatnym babam asi nejde kon..

antoniab
25. feb 2010

no veronika veru som rada mama ma vzdy nahovara na byt a ja ne a ne v zime by ma mozno aj ukecali ale na leto ani zasvet 🙂
no dnes bolo uzasne take to pocasie to je balzam na dusu cloveku sa hned aj chce zit ale otec ma po prechadzke hned schladil ze zajtra sa ma uz ochladit 😠

zuzanale
25. feb 2010

Ahojte hurá už ideeee 😀

Mati vidíš a ja som predtým bývala v dome a som velmi spokojná že som v byte .......

my sme dnes teplúčko nevyužili doobedu som bola na očnom potom dievčatá spali a na slnko som ani nemala chuť som mala rozkvapkané oči a ani slnečné nepomáhali ma bolela hlava ako koňa 😝

anaja81
25. feb 2010

Ahojte,

- huraaaa, vyhrali sme hokej 🙂

-huraaaaa, zvladla som nakupy v Polsku....joj som taka spokojna s nakupom....dost som minula, ale na druhej strane aj dost a to fakt dost som usetrila....ta sa vytesujem 😵 ....aj v PL bolo riadne teplo az som sa topila a to som sa radsej lepsie obliekla, aby som nahodou nezmrzla a tu nas takto pocasicko prekvapilo 😉

citala som, ze si Veronika vyvarala flasky...mam otazku?.....to ako casto treba tie kojenecke flase sterilizovat?

veronika1982
25. feb 2010

anaja kedy ma napadne tak vyvarim.. 😀 😀

susana28
25. feb 2010

Tak idem trochu koníkovať cez ordinačné hodiny, aby ma nedajbože zas do stajne nepustili 😀

Tak v prom rade Janka, sa teším, že konečne máš už synčekov zdravučkých, tak nech vám to čo najdlhšie vydrží. A možno už aj decká cítia, že prichádza jar, a už sa im nechce byť chorí, aby im neušli krásne slnčené prechádzky 😉 Ktovie ako to je.

Zuzi Le- tak ja som od malička v dome, a sa bojím, že by som si nezvykla v byte. A možno že sa mýlim. Lebo vážne porovnávam výhody a nevýhody bývania v byte a v dome. Jedno viem, že rodinný dom ťa ľahko privedie aj na mizinu. Aspoň si tak matne spomínam, že kamarátky ktoré bývali v byte, tak ich rodičia x krát vymenili nábytok, niektorí aj auto, dovolenka každý rok, a neviem čo ešte. A my, tu strecha, tu odkvap, kablinec, zas kotol odyšiel. Takže dom je určite náročnejší na údržbu ako byt. Na druhej strane je to zas súkromie, že v dome bývate sami a nie x ďalšich. Ale nie vžy to je pravda, pokiaľ nemáte dom na samote, aj tu je riziko, že susedia vám riadne môžu skomplikovať život. Ale zas dvor, opekačky, záhradné žúrky 😀

Zavádzam anketu. Povedzte všetky svoje pre a proti pre bývanie v dome a v byte. Teda každý podľa toho, kde býva 😀 Ma to fakt zaujíma, možno že sa ľahšie rozhodnem. Sa teším.

Andrea a čo ste všetko kúpili. Sestra ma termín v 10.7, a tiež sa chcú vybrať do Poľska, len nevedia či sa to oplatí.

sophie1981
25. feb 2010

caute....dieta zaspalo az teraz......bola chudatko nervna....asi dalsie zubky......idem rychlo do sprchy a zalahnut....som zdochnuta dnes...asponze bolo pekne a stravili sme skoro cele poobedie vonku..... 😉

na v utorok zacinaju robit vodu tak sa tesim, ze sa to zasa pohne trosku.....sa nemozem dockat, kedy sa to zasa rozbehne..... 😉 ...

susan...ja som na svk stale byvala len v byte.......u nasich bez balkona....v podnajme sme mali 2 balkony......ak byt, tak jedine s balkono, ze sa mas aspon na troochen kde prevetrat....v Londyne sme posledne 2 roky zili v domceku s velkou zahradou a teraskou.....to bolo neuveritelne...ziaden sused, mohla som na chlapa kricat, kolko dalo, nikto nepocul, hlucny sex....ach jaj.....stare zlate casy.....kavicka na zahrade, opalovacka...ale zasa, tam sa o vsetko starali majitelia...takze mna sa ta udrzba nejako nezatazovala.....vo vlastnom to uz bude jasne ze ine...ale zasa, uz len ked pride teplejsie, utekame na stavbu..aj ked niet co robit, aspon pokosit, pogrilovat a vypit kavu a pivko v zelenej trave......lebo co v byte....takze pevne verim, ze budem s domom spokojna, aj ked som uz asi sto krat vravela, ze za tie peniaze co sme do toho dali, som uz mohla mat pekny 4-izbak, fungel nove auto......a este aj rezervu na ucte.... 😝

sophie1981
25. feb 2010

osprsena...konecne ani ja nesmrdim a idem zalahnut.....tak dobru noc..... 😉

antoniab
25. feb 2010

tak moja odpoved pre susan

od narodenia byvam v dome super sukromie gril party a opalovanie ako deti vanicka z vodou teraz hit bazen 😀 no vydavky doteraz ziadne niesom majitel a nasi nechcu prispevky na byvanie ale raz to pride
za 8 rokov mimo domova len v podnajmoch a bytoch bez balkona urcite ani nahodou katastrofa v zime mi to nevadilo ale v lete strasne hlavne ked sme byvali niekde v centre kde zelen namile vzdialena no ale zas menej upratovania vadili mi vytahy hluk ale navsetko sa da zviknut
ja sa ale citim v dome slobodnejsia a myslim ze pre deti je to super bazenik pieskovisko atd. viem ze aj na sidliskach to deti maju no asi je jasne ze preferujem dom 😀 😀 😀

dobru noc 😉

maca77
25. feb 2010

hmmm ... dobrá otázka .... byt či dom?

... my sme o byte nejak ani nerozmýšľali, keďže od malička som bola v dome, MM býval do 13-tich v byte a ten už o tom ani počuť nechcel... vravel, že aj keby mal dom sám postaviť, tak bude robiť a do bytu nepôjde ... jasné že celkom sám ho nepostavil, ale čo treba to spraví, aj keď to nikdy nerobil, odvaha mu nechýba a našťastie sa mu všetko podarí ...

... niet nad súkromie, ktoré máte v dome, kedykoľvek môžte vonku vybehnúť na dvor, ranná kávička, či grilovačka sú na nezaplatenie ....
... ale musím povedať Susi, že si to v mnohom vystihla ... odkedy sme v dome, furt sa niečo robí, dorába, prerába, už sme aj na dovolenku chceli ísť, ale jasné že vypadol kotol, tak 40-tisíc išlo tam a nie k moru, už sa pár rokov teším že si konečne kúpim nové skrinky do obývačky, ale zas musia postačiť tie, ktoré som si kupovala do izby pred svadbou.... bo zas treba dačo dôležitejšie, nehovoriac o tom, že MM mi hučí že do leta musíme kúpiť kosačku, lebo minulý rok sme furt požičiavali od svokrovcov no aj tá sa nejak pokazila ... a roboty okolo domu je isto viac, aj keď len trávnik máte dookola ...
.... musím sa priznať, že už som povedala aj to, že som mohla ísť radšej do bytu, ale potom zas príde leto a som rada, že som tu...
... dom je teda riadny žráč na peniaze, lebo všetko si musíte financovať sami, nie ako v byte že sa dávajú peniaze do spoločného fondu opráv ... a buD sa za to niečo spraví alebo nie ... schodište ti nepríde nik poumývať, lebo nemáš práve službu, na fasádu činžiaku mnohí kašlú, hlavne že majú v byte pekne ...
... my sme práve jednu pôžičku splatili a už vybavujeme druhú, lebo sme sa rozhodli zatepliť a konečne aj fasádu dokončiť ... tak sa zas teším...

... hlavne že sme zdraví, no nie?....

maca77
25. feb 2010

... no a jednu pôžičku ešte máme so ŠFRB... na 30rokov splácania.. 😝

pre deti je to však lepšie,ako jedno pieskovisko pred bytovkou a do neho mačky či psy chodia .... 😖

rybecka
25. feb 2010

cafte,
aj ja sa pripajam za dom 🙂 zatial nemam svoj ale babkin ale dufam ze z dedim nieco 😀 😀 😀 ja som tiez v cudzine byvala v byte no kocky nic pre mna. a pre deti dom a zahrada na nezapaltenie vyhodis to rano na dvor a vecer zberas do postele 😀 😀 cisty vlastny piesok bazen cely den v plavkach chodim paradicka nech uz je leto a v zime vlastny kopec a sankovacka 😀 ale nevyhoda su tie peniaze ale za komfort sa plati.
a na druhej strane Matejko chlapec z dediny chodi velmi rad na sidlisko na smykacy a hlavne vytah ho bavi tak chodime k bratovi kvoli vytahu a sa vozi 😅 😝

zuzanale
25. feb 2010

ha tak fakt dobra téma no ja som od mala byvala v dome ale rozhodli sme sa kúpiť byt na dom by sme nemali to je jedna vec, tou druhou je že do domu stále treba vrážať a nemalú sumu náklady na energie tiež nie sú maličkosť ...

ale byt zas záleží aj od toho kde ho kúpite lebo aj balkón je na prd keď pozeráš susedovi do okien my máme z každej strany super výhľad vyjdem za bytovku a lúka, trošku ďalej les takže kávičku si dám na balkóne bazén detúrence tiež majú na balkone grilovať idem k svokrovcom na záhradu alebo k našim a aj pieskovisko a na mačky musíš dávať pozor aj tam 😝 ..... a čo sa týka susedov nesťažujem sa aj keď občas hluk alebo vŕzganie postele počuť 😅 no ani dom nieje záruka kludu lebo susedov si nevyberáš ani tam to viem s vlastnej skúsenosti 😝

anape
25. feb 2010

dobry vecer,

aj ja sa pridavam do fanklubu slnecnych dni 😉 ... normalne ozivam ked je vonku pekne 🙂

co sa tyka porovnavania bytu a domu...odmalicka som byvala v dome a v byte len polroka pred 4rokmi na zapade 1, no nemozem sa nejako stazovat ani na byvanie v byte,ved som tam sla so svojou laskou a boli sme sami,takze supeeer, akurat mi sem-tam vadilo,ked vypadol vytah a trepala som sa tehotna zo 7.posch. alebo ked niektori zo susedov prerabal a boli hlucne dni 😒 ... asi tak ako pisala kocky, ze v zime to je tak trochu jedno,ale v lete je dvor na nezaplatenie, najma pri detickach, ale zase na druhej strane je dom aj vacsi zrac penazi ako byt...proste vsetko ma svoje za a proti

kedze mam uz zdrave deticky, tak by som mohla prist aj na nejake stretko, zeby buduci tyzden v madarase? piste, ktora by ste mohla a v ktory den, nech to nejako zosuladime

dobru noc

maca77
25. feb 2010

my máme poriešené pieskovisko tak, že keď sa deti nehrajú, tak ho môžme zakryť... lebo aj u každého suseda je nejaká mačka 😝

nás dnes slniečko tiež vonku vytiahlo .. aspoň máme novú trasu na prechádzky, kým je všade mokro... smerom ku škôlke, či nie sú deti vonku .... v pondelok sme boli pre prihlášku a Tami sa furt pýta na deti ... hovorí, že sa pôjde k nim hrať ... ale samozrejme aj mami 😅
... dnes sme ich stretli tiež na prechádzka, tak ma pustila a bežala k nim... konečne aj s učiteľkou rozprávala 😀

zuzana612
26. feb 2010

Ahojte, tak my sme mali vcera veselo, prisla segra s dvoma detmi, brat doniesol Adama, k tomu moje dve deti, este stastie ze bolo take pekne pocasie ze sme boli skoro cely den von,lebo by sme mali z domu drevaren 🙄 Segra odisla o stvrtej, nechala tu Filipa, brat Adama, starka v praci, tak som mala co robit. Ale zvladli sme to. Teraz su so starkou v posteli, supla som im tam Lili tak sa z nej vytesuju. Matus este spi, tak mam chvilu casu sadnut si k netu bez malej na cicke alebo bez toho aby mi Matus stukal pocitac.

K vasej ankete, ja som tiez cely zivot zila v dome sozahradou, v lete von vanicka do ktorej sme sa vtrepali aj vsetci 3 surodenci, lozenie po stromoch, opalovanie hore bez 😀 teda aspon na bruchu kedze susedov mame 😀 , behanie v plavkach niekedy aj po ulici ked som isla do susedov 😀 A my sme mali este tu vyhodu, ze ked nasi stavali dom, dom stavalo aj dalsich hadam 100 rodin na nasej ulici, takze som vyrastala obklopena detmi. Len na nasej ulici som mala 17 spoluziakov z triedy. Takze ked sme neboli na zahrade, boli sme cele leto na ulici. Kedze vtedy nechodilo tolko aut, tak to nebol problem. Hrali sme sa kadejake hry, akurat sme to vcera spominali ked sme boli so segrou a kamoskou na ulici a nase deti behali okolo a hrali hokej. Teraz tam uz sice chodi dost aut, ale je to obytna zona, takze by mali chodit pomaly. Ja som v byte byvala akurat tak par mesiacov v UK s Bibkou a az tak velmi mi to nevadilo, ale to preto ze som idisla rano o siedmej a prisla vacsinou v noci sa tam len vyspat. No a ako pisala Bibka, tiez som si uz par krat povedala ze za tie prachy co sme uz do domu dali sme mohli mat krasny novy velky byt, k tomu nove auto a aj na dovolenku ist, ale ked vidim ako Matus lieta po tej zahrade, moze tam hrat futbal a nikto ho nezrazi (teda ak nam nahodou nevleti auto alebo kamion z tej hlavnej cesty do zahrady 😀 ) Preto chcem v prvom rade dokoncit zahradu na jar aby tam mal miesta na lietanie. Aj ked minuly rok sa mu najviac pacil kopec hliny na dvore po ktorom sa mohol spustat dole hlavou 😀
Tak ked to zhrniem, jednoznacne som za dom. Je to zrac penazi, musi sa clovek uskromnovat cely zivot hlavne ked ma hypoteku na 30 rokov na krku, ale myslim ze to stoji za to. Ja sa utesujem aspon tym, ze ked ja ho budem splacat, moje dve deti budu mat byvanie ked budu dospele. Ja s Danielom pojdeme dobrovolne dodomova dochodcov nech tam nezavdziame 😀

veronika1982
26. feb 2010

dobre ranko...

tak ja vam to byvanie v dome zavidim hlavne kvoli tej zahrade pretoze mi s mm sme taky grilovaci a ja zase milujem ´byt cely den len tak v plavkach..

mi si to zase kompenzujeme tym ze piatok balime veci a ideme s nasimi na chatu a tam sme cely den von lebo mam aj pristresok. cez leto si napustime bazen a clapkame sa tam a vecer vzdy nejake to masko pecieme..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre