Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

maca77
13. mar 2010

ahojte

ja som robila tiež pár tort s oblátkami ... hlavne keď je málo času alebo keď si decko vymyslí také niečo, že je to problém zrealizovať 😀

.. a dookola dám marcipán, lebo moji chlapi chcú už len také torty ...

kukulik30
autor
13. mar 2010

inak tu je recept na ten cestovinovy salat, co som dnes robila, je výýýýborny:

400g cestovin, ja som dala maslicky,ale kludne aj ine napr. spiralky
paradajky cca 4 kusky, ja nedavam kvoli mm, on nelubi..takze dam vedla na tanierik, ako prilohu 😉
zele. papriky 2ks alebo 1 por...ja som dala por, lebo lubime a este aj vnat z cibulky
uvarene vajicka 4 ks
kukurica primerane, podla chuti

kuracie prsia som si orestovala na pore / moze byt aj cibulka/, osolila, okorenila ( kari, bazalka,mlete c. korenie/
toto cele som dala do cetovin

DRESSING:
strucik cesnaku
2 lyzice horcice
3 lyzice majonezy
slahackova smotana
1 lyzicka vegety
sol, olivovy olej

vsetko spolu vymiesame...a je to eno nuno 😀 😀 😀

kukulik30
autor
13. mar 2010

a tu je reptik od Gabky zabky, dufam, ze sa nenahneva, hodim ho sem ...lebo na ten sa chystam tiez niekedy 😵

Ryžový šalát:
300g uvarenej ryze(varim ako cestoviny-viac vody a potom zlejem)
1 majoneza,alebo tat.omacka
2-3 udene kuracie stehna(kupis v masiarni na Vychode oproti Sintre,alebo vakuovo balene v Lidli)
1 konzerva kukurice
sterilizovane uhorky(podla chuti,ja davam asi 1/2 7dcl flase)

Stehna vykostis,narezes na kocky.Pridas kukuricu,uhorky nakrajane na kocky,majonezu.Ochutis podla chuti(ja davam sol,trosku vegety a cierne korenie).Pridas ryzu,premiesas,nechas odstat aspon 1 hodinu(ja niekedy robim aj den vopred).
Salat je fakt vyborny,zatial chutil vsetkym...

maca77
13. mar 2010

Bibka ako robíš tie zemiaky s hubami a paradajkami? som slintala, keď si to tu včera písala 😝 😀

sophie1981
13. mar 2010

maca, umyjem zemiaky v supke, nakrajam na mesiaciky, hodim na to cherry paradajocky, sampinony, olejem olejom, posypem korenim na americke zemiaky , rukami vsetko miesam, hodim do rury a peciem...jaj, som sa vcera obzrala..... 😝

sophie1981
13. mar 2010

jaj, ja mam uz skoro upratane...este podlahy, kupelnu a wcko, a juchu valam sunky...no este potom vyvesat pradlo.......ale to uz je malina..... 😉 ...a nikto nieje doma...tak juchuuu....

zuzana612
13. mar 2010

Ked ste uz pri tortach, hodila som do matusovho albumu tie krasne co nam piekla jedna pani a aj 3 ktore som robila ja, ked sa mi este ako-tak chcelo....

ak bude dnes v spravach obec Liskova, tak tam budem ja koli tomu ze som nieco urobila mojmu dietatu 🙄 keby ste videli aky je hrozne protivny, umrncany a mna boli hlava a nemam na to nervyyyyyyy.

zuzana612
13. mar 2010

moja mama minule tiez robila super zemiaky, videla to niekde v tv, nakrajaju sa ocistene zemiaky, cibula, posype sa to vegetou a zmiesa s niekolkymi lyzicami tatarskej. Piekla ich v janskej mise aby nevyschli. Boli super, ja som ich jedla len tak same 😝

sophie1981
13. mar 2010

Zuzana...klud......to chce chladnu hlavu........naratat do 20, potom nadych a vydych, nahodit pekny usmev a vklude dietatu vysvetlit, ze kona zle, ak neuposluchne, dat na naughty step, a nechat tam dieta sediet 3 minuty, pri kazdom opusteni miesta dieta vratit spat do povodnej pozicii a opakovat, ze neposluchal, ze za trest musi sediet....potom prist k dietatu, este raz mu vysvetlit, co robilo zle a poziadat dieta o ospravedlnenie a nakoniec dame dietatu velky cudle..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

a budes v spravach ako super nanny.. 😝 .....

rybecka
13. mar 2010

Zeny ja dnes leniva ako vos 😝 mam len povysavane a uz sa mi nic nechce Ondrik spi tak mala by som si maknut ale nic total leniva
idem sa prinutit aspon podlahy umyt nech Ondrej nezbiera vsetok ten prach. 😅 a asi pojdeme poobede do PP kupit TV rano sme zapli a tma v telke 😅 ale mal uz svoje aj roky stara bedna to je takze asi tak no uvidime ci nam babka pozicia peniaze 😅 😅 lebo teraz nemam skade vysolit 400 eur. 😅 😝

maca77
13. mar 2010

Bibka, hneď by som si také dala upiecť do rúry ... len smola, že nemám doma paradajky a ani auto k dipozícii, bo MM šiel s Adamom do Tatier lyžovať 🙄 ... a na buse sa mi nechce ísť do mesta .... 😖 ... asi som dnes poriadne lenivá 😕

... ešte že malá čučí na telku 😅

Janka, aj my máme takú "požičovňu" peňazí, keď sa niečo naraz pokazí a treba nové 😅

zuzana612
13. mar 2010

Myslim ze to zvladnem, lebo prave mi volal Daniel ze im odpadlo prve kolo futbalu koli pocasiu, tak uz ide seeeeeeeeeem. Takze o pol hod. pojde Matus spat a ked vstane, bude tu mat ocinka a ja budem vegetit. Pri peceni kolaca 😀 Rozmyslam co upiect, a idem asi urobit odpalovane venceky, dlho som ich nerobila 😝

sophie1981
13. mar 2010

zuzana, ze ta to bavi piect..... 😝 😕

kukulik30
autor
13. mar 2010

zuzi..tak s tym by som sa nebavila 😅 na to ja nemam trpezlivost, ani sikovne ruky 😝 ..ja som zvladla na 2 roky urobit tortu,ale ani zdaleka nevyzerala tak super ako tie tvoje..i ked chutovo bola vyborna,ale vzhlad 😅

kukulik30
autor
13. mar 2010

http://ajtaci.sk/detail/52/okujci-zvonek/cat/1929... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to musi byt sranda 😅 😀

rybecka
13. mar 2010

Livi kde ty na tie srandy chodis to ako si prisla ktakemu zvonceku 😀 ale sranda to urcite musi byt este ked vidis tych ludi ako sa tvaria 😅 😅 ja by ho dalal na velku noc ked chodia cigani vinsovat 😀 😀 😀

kukulik30
autor
13. mar 2010

vies co ja som raz chcela stahovat filmy a omylom sa sa tam zaregistrovala na tej stranke Cucaj a teraz mi chodia na mail take voloviny, ponuky ...a este ake ine somariny tam su, som sa narehotala 😀 😀 😀

veronika1982
13. mar 2010

tak mi sme si dali hodinu a pol spanok.. dobre bolo.. a potom som nabehle ku peci a skoncila som teraz.. vsetci sa najedli a ideme sa obliekat a ideme von.. musim ist kupit plienky do lidlu.. matej dnes uz 2 x kakal..

moje dieta dnes cely den len hovori he he,,hm hm,, nic mu nerozumiet.. on je presne taky isty ako som bola je ked som bola mala a mamka sa bala ze budem nema.. presne take iste zvuky vydava.. ale je podareny..a este s tym palcom ako ukazuje..

susana28
13. mar 2010

Ahojte 😉 som myslela, že len ja som taká zdechlá, ale ako čítam tak polovica koňa je na tom podobne 😀

Vani vstale o 5,45 ale ja som potiahla ešte 45 min. a vstávali sme, teda ja som vstávala lebo moje decko už spálňu stihlo prevrátiť hore nohami 😒

O pol deviatej sme už boli v bile, pomaly ešte všetky obchody pozatvárané, ľudí minimum, parskovisko prázdne, tak sa super nakupovalo. Došli sme domov, vyhodila som mamku aj s nákupom a išli sme sa tradične s Vani prejsť po kozinci, napapali sme sa snehu ako vždy, vyváľali v snehových závejoch a íšli domov. Zjedli sme brokolicovú polievku, 4 mačacie jazýčky ešte trochu disko keksy a cestoviny čo boli na obed, malá ešte o dušu vystrájala s filipom, o trištvrte na dvanásť kukla ešte rozprávku, potom mlieko a o 12.15 už bola v rýši dnov 😀

A mne sa nič nechce, obed som stihla ešte predtým ako som drobca uložila, takže pijem kávu na koňovi, a čítam ako sa nikomu nič nechce.

Hej Zuzka Huta, krásne torty, ani neviem ktoré z cukrárne a ktoré tvoje 😉 šikula si 😒

susana28
13. mar 2010

Obed som stihla = zjesť, nie navariť 😀 Samo varila babina. Ja ne taká super žena ako lívia, bibka alebo veronika.

😀 😀

susana28
13. mar 2010

Deni, tak tie fotečky z 3D sú úžasné, perfektné vydieť takto svoje bábo ešte keď je v brušku 😉 A ináč moja poklona, na to, že si tehulka si držíš peknú postavučku 😉 teda aspoň podľa fotečiek s bruškom, čo máš albumiiku.

maca77
13. mar 2010

tak my sme boli tiež vonku, párkrát sa Tami spustila na boboch z kopca a potom sme šli postaviť snehuliaka .... tak znovu máme strážcu pred domom ... i keĎ nie je ani zďaleka taký veľký akého urobila s tatikom 😅

práve som volala MM, kedy dôjdu z lyžovačky, tak mám ešte minimálne hodinu čas na varenie halušiek .... idem teda Tamku skontrolovať, či už spí a asi chrúpnem k nej... snád ma tá dnešná lenivosť po obedňajšom spánku prejde 😅

maca77
13. mar 2010

Livi, by sa oplatilo namontovať vonku aj nejakú skrytú kameru, nech je ešte väčšia sranda, keď budú ľudia zvoniť pred dverami 😀 😀 😀

rybecka
13. mar 2010

Zeny vy aj vonku boli s detmi ste siklulky ja tiez cakam manzela ze zavarim halusky voda uz postavena 🙂 😝
ja nie som schopna ist ani vonku s nimi tu sa mi hraju 😵

gabkazabka
13. mar 2010

Ahojte,
Livka jasne ze sa nehnevam,si ma predbehla 😉 A ten cestovinovy vyzera mnam mna,idem rychlo opisat recept.
Ja sa dnes pridavam do "klubu zdochlin".Este som ani nestihla poupratovat,ale zato som upiekla mnam kolacik,tuto cinnost mam celkom rada.
Nina spi a ja si vychutnavam kavicku a trosku kludu,lebo teraz ked je chora tak ju normalne nespoznavam-vkuse je nervozna a pre vsetko sa rozplace....ale pomalicky sa to zlepsuje
Neviete kedy sa ma oteplit?ja sa fakt neviem dockat jari 😎

rybecka
13. mar 2010

Halusky zjedene 😀 😝 🙂

sophie1981
13. mar 2010

mymame dnes cikosky na obed..... 😀 😀 😀 😀 .....babka vari dnes....ja som pratala.... 😀 😝

susan....ty len na tie postavy kukas...nejaka si zatazena..... 😅 ......

nic, idem, bo katka asistuje babke pri vareni.....no a to nem dobre....hlavne, ked som kuchynu upratala......idem sa pohart s kockami a padam von.... 😉

susana28
13. mar 2010

To ste dnes všetky halušky varili? 😀

maca77
13. mar 2010

u nás v sobotu halušková tradícia 😀 čo pamätám tak aj doma sme mali v sobotu väčšinou halušky .... aspoň v jeden deň nemusím vymýšľať, čo variť ... akurát keď som sama s deťmi, tak buĎ dojedáme z piatku alebo robím niečo iné...

anape
13. mar 2010

ahojte baby,
ja som tiez odrana kmitala, upratala som si uz vcera kym deticky spali, no treba mi este zehlit, ale vobec sa mi nechce 😝 ... o16tej sa chystam do PP so svagrinkou, dostala som od mm "vychadzkove volno " aj nejake drobne, ze si mam spravit niecim radost 😉 .... asi ma vycitky svedomia,lebo tento tyzden bol hekticky, mal vela roboty a videli sme sa iba vecer

zuzi to nie ze nie si sikovna, ked vari babina... ked som byvala tri mesiace po prvom porode u mamky,tak som za sporakom nestala ani raz, ani som nezehlila,lebo to je mamkina zaluba... ver tomu, ze ked raz budete byvat sami,tak budes len pozerat co vsetko stihas a aka si tiez sikovna 😉
a mimochodom, nebyvas nahodou blizko skolky na kozinci? lebo mne tam chodi petko do skolky a od septembra pojde aj viktoria, tak sa mozme niekedy popoludni stretnut a poprechadzat ked pojdem po petka,ale az ked bude teplejsie

a haluskova tradicia bola v soboty aj u mojej mamky a viac-menej to trva doteraz....ja som halusky varila hadam iba raz, mm ich velmi nemusi,ale ked mame na ne chut,tak sobota u babky to isti 😅

pekny zvysok dna vam prajem,idem sa skulturnit a padam na vylet 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre