Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

susana28
24. mar 2010

ZuzkaLE tak na nás farmaceuti teda riadne zarobili 😠 😀 Ale čo už, prvé dieťa, ako matka som chcela byť perfektná 😀 ale tak zas bolo to len to rotavírusové očkovanie a áno pneumokoky. a zuzka to očkovanie proti kliešťovej enfalicitíde nie je drahé, sa mi zdá, že jedna vakcína sto korún, a asi tiež jedno alebo dva preočkovania. Ale mne doktorka povedala, že to očkujú na jeseň, keď tých kliešťov nie je tak strašne veľa, aby si organizmus mal čas vytvoriť potrebné protilátky 😉

pata31
24. mar 2010

tak to boli asi pneumokoky? ach jaj, som ja ale matka, ani neviem, co jej pichali... 😅
Susi hej, podla obvodu, ale tam sa robi najprv ten zakladny kruh, kde sa pridava, aby ostal rovny, plochy a az potom sa prestane pridavat a formuje sa ciapocka, a ja neviem, ze aky velky ma byt ten kruh podla obvodu...

zuzanale
24. mar 2010

a kiahne som bola rozhodnutá dať Lauru zaočkovať keď so videla u Timky aký to malo priebeh no netrebalo nakoniec dostala 😒

Veronika ešte počkaj a dáš zaočkovať v 15mes tam si len popýtaš povinnu vakcínu s prídavkom proti kiahniam a doplatíš 20€ a neni to žiadne pichanie navyše a toho pol roka vydržíš a nie 2x 70€

veronika1982
24. mar 2010

tak preco mi dnes povedala ze to stoji tolko?

susana28
24. mar 2010

Ale paťka, ešte dva tri čiapočky urobíš a prídeš na ten správny systém. 😉 A určite všetky čiapočky postupne tamarka vynosí,a keď nie tak máš krásny darček pre nejakú malú bambuľku 😉 Alebo ti ich my na koníku rozoberieme 😉

zuzanale
24. mar 2010

Susan ee teraz som našla kopírujem priamo zo stránky poisťovne
Union zdravotná poisťovňa, a. s., od 1. januára 2010 ponúka pre svojich poistencov čiastočnú úhradu vo výške 50% z ceny každej z troch dávok vakcíny proti kliešťovej encefalitíde (spolu približne 25 EUR (753,15 SKK)). čiže 25€ ja a 25€ oni

sophie1981
24. mar 2010

mne ponukla sefcikova presne to iste co veronike....vakcina 2x 70 eur......prva by sa dala v 15 mesiacoch spolocne s tou vakcinou rubeola, osypky ci co to vsetko je a druha by sla myslim 3 mesiace neskor...ale ja nedavam...radsej nech oich dostane a takto ziska protilatky....

zuzanale
24. mar 2010

Veronika lebo keď dáš teraz to je iná vakcína ona predpíše a má od farma firmy bubáky pozisťuj nenechaj sa nachytať....

susana28
24. mar 2010

Toto som našla veronika
Proti ovčím kiahňam dnes už existuje očkovanie pre najmenšie deti v 15. – 18. mesiaci života ako súčasť povinného očkovania proti rubeole, mumpsu a osýpkam. Podáva sa injekčne do podkožia. V čase očkovania by malo byť dieťa zdravé. Rodičia sa môžu rozhodnúť pre bezplatné povinné očkovanie, alebo očkovanie rozšírené o zložku proti varicele, ktoré je plne hradené rodičom. Na podrobnosti sa spýtajte svojho detského lekára.
Takže ty si vlastne doplatíš vakcínu proti varicele

Ináč baby, ktorá z vás mala ovčie kiahne. Bo ja nie, a to môžem čakať že ešte dostanem ako dospelá ? 😒 😲

zuzanale
24. mar 2010

a Susan ma predbehla ale zas tam je o kiahniach na tej stránke všetko

susana28
24. mar 2010

Zuzka LE 😀 rovnaké stránky kopírujeme 😉

zuzanale
24. mar 2010

Susan ja som mala ako decko a moje baby v novembri jedna za druhov bola epidemi vtedy v LE .....

veronika1982
24. mar 2010

ja nad tym neuvazujem len ma to teraz zarazilo co si napisala o tej sume..

susana28
24. mar 2010

ˇA keď už sme pri očkovaní, aký máte názor na odber pupočníkovej krvi? 😉 Ste za to, že raz to môže vášmu dieťaťu alebo komukoľvek z rodiny, napr. súrodencovi zachrániť život, alebo je to podľa vás zbytočné? 😉

evitkamalicka
24. mar 2010

susana ja nie som za

veronika1982
24. mar 2010

hej zuzi mozes to este dostat a v takom veku je to dost kriticke...my sme tento problem riesili ked som bola tehotna a manzelove krsna dostalo kiahne a svokra si nebola ista ci ich mal manzel tak sme sa bali aby to nepreniesol na mna..boze to boli stresy. som pomaly kricala na svokru ze ako to ze si nepamäta ci jej deti mali kiahne...ale nakoniec sa prislo na to ze manzel ich mal...

susana28
24. mar 2010

Evi ale prečo? Čo sa ti na tom nezdá? Myslíš, že to nepomôže, ak by bolo treba?

veronika1982
24. mar 2010

ja som uvazovala o odbere ale nakoniec by aj tak nemohli zobrat lebo som mala streptokoka

susana28
24. mar 2010

Veronika 😉 A to by ma porazilo, keby som na staré kolená poďobaná chodila 😀 ale ináč je pravda, že radšej ich prekonať a neobávať sa že ich môžeš dostať počas tehu, lebo to môže mať katastrofálny dopad na plod? 😒

zuzanale
24. mar 2010

Netvrdím že to nemôže pomôcť ale na druhej strane i to pripadá ako neskutočná komercia lebo boli prípady keď chceli len mamičky darovať do verejného registra a tam už záujem podpísať zmluvu nebol....

susana28
24. mar 2010

Veronika, takže v podstate si naklonená veriť tomu, že raz by to mohlo pomôcť?

veronika1982
24. mar 2010

presne tak. ked som sa pytala ze ci by sme mohli dat do verejneho registra tak sa hned tema zmenila..

susana28
24. mar 2010

Zuzka LE - tak ja neviem, ako to je s tým verejným registrom, ale mne pri odbere tú pupočníkovú krv odoberali. A jasom si vtedy hlupa myslela, že to budepre moje osobitné použitie, v prípade potreby,ale mi povedali, že to išlo do nejak verejnej databázy či jak 😒

veronika1982
24. mar 2010

nemyslim si ze som naklonena alebo ze verim tomu...ja som si len zistovala informacie a podmienky ale po porode dosiel dr a povedal ze je to aj tak zbytocne lebo by nam to nemohli spravit..

veronika1982
24. mar 2010

tusim do verejneho registra davas pre inych moznych zaujemcov nie?

evitkamalicka
24. mar 2010

presne tak, je to obycajna komercia....susana nemas zarucene, ze ked ti tu krv odoberu tak bude aj dobra na to, aby vydrzala do urciteho veku resp.kil dietata, potom uz je nepouzitelna....to znamena, ze po odbere robia nejake testy, ze do kolko kg to mozes pouzit, takze kludne sa moze stat, ze ju neskor ani nebudes moct vyuzit ked budes potrebovat

evitkamalicka
24. mar 2010

ja som si nedala odobrat ani pri Adamkovi a nedam ani teraz

zuzanale
24. mar 2010

Susan zadarmo nič dnes neni ale momentálne moc do verejneho nechcú lebo majú náklady na to.... a ja som tiež mala streptokoka ....

susana28
24. mar 2010

Možno že máte všetky pravdu, že je to len komercia. ale bolo byto fajn, keby to aj tak fungovalo, ako to propagujú, mať niečo, čo v budúcnosti môže pomôcť. Ale asi tomu len veľmi chcem veriť. Nuž čo, ešte mám kopec času, si to premyslieť a nevyhodiť zase kopu peňazí len za ilúziu 😒

babenky ale aj tak ďakujem, že ste sa zapojili, a trochu mi pomohli si to v hlave usporiadať.

Tak ja idem do hajan. Pa zajtra

evitkamalicka
24. mar 2010

aj ja uz idem do postele, tak dobru noc vsetkym

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre