Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

denisocka
25. mar 2010

som ymslela že tých 250 dostanem tak či taka že MD ,kedže bola smiešna sa navyši do tej sumy minimálnej mzdy?

sophie1981
25. mar 2010

my uz spime.... 😕

veronika1982
25. mar 2010

aj my a v postielke bez placu.. a vypil 100 ml toho mlieka Hami a potom este puding a potom este cicku

susana28
25. mar 2010

Bibka, Veronika, blahoželám k vzorným bábätkam 😉

Deni, takže ak si pred nástupom na Md pracovala, potom tvoja Md bude: vymeriavací základ vypočítaný za rok 2009, t.j. hrubá mzda z ktorej sa ti platili odvody na NP január až december deleno 12 a z toho 55%. ak si nepracovala a bola si len evidovaná na úrade práce, potom nedostaneš materskú len rodičák 164 eur plus detské prídavky, ktoré ja nedostávam ☹ Ak si však pracovala a splňaš tú podmienku 270 dní poistenia tvoj rodičák po skončení MD bude sa mi zdá 256 eur až do dvoch rokov veku dieťaťa 😉

veronika1982
25. mar 2010

zuzi vies ako ked ide manzelka spat tak ide aj manzel.. takze katka zalomila tak aj matej..

sophie1981
25. mar 2010

ha, veronika.....ktovie ci by uz spali, keby se ich dali spolu do postielky.... 😅 ...

sophie1981
25. mar 2010

nasa mala na veceru kus loveckej salamy a jogurt......a cicu.... 😝

susana28
25. mar 2010

Veronika 😀 vy ste vaším deťom už manželstvo dohodli? 😉 Ale aspoň vieš koho za nevestu dostaneš, a domček ako veno 😉

sophie1981
25. mar 2010

haaaaa, ja dom nedam...budu mat rolu za nasim domom, nech si sami stavaju....... 🙄 ...... 😀

veronika1982
25. mar 2010

a presne sme o tom dnes hovorili ze ked si matej zoberie katku za zenu tak budu byvat za nimi na dvore.. 😀

joj ved tatik mu vybavi super ceny tak nepostavime dom?..len ci je to vyhra byvat tak blizko svokry... 😀

veronika1982
25. mar 2010

aj pani dr. vcera povedala ze sme si dobre vybrali...a este ked bude mat taku svokru akou je bibka...mysli na strateny cumel a tu hla na chodniku lezi ich cumel.. 😀 😀 ojj ale sme sa zasmiali..

sophie1981
25. mar 2010

veronika, nebooooj, ked budu mat deti, tak vnucatka budem davat na smyklavke az hore, ako Katku..... 😀 😀 😀 ...budem dobra svokra..... 😝 ......a stale lepsie byvat vedla svokry ako so svokrou 😕

sophie1981
25. mar 2010

taaak vytrubila som cely rajec salvia....v noci budem zasa behat..... 🙄 ,,,,

sophie1981
25. mar 2010

odchadza.......idem sa venovat chlopovi........tak dobru noc..... 😉

veronika1982
25. mar 2010

no ja ti dam...ked ja sa ho bojim dat na smykalku ale neboj naberiem odvahu..ved uz len na tu hojdacku som potrebovala kus odvahy.. 😀

denisocka
25. mar 2010

Susana,od 1.1.06 som zamestnana na neurcito. Cele tehu od 1.5.07 som bola na Pn,od nov.2007 mi zacala MD a ta bola smiesna,asi 5500sk. Po nej ta slavna rodicovska 160€. Takze kvazi som robila rok a pol,tak Pn a stale som zamestnanec. Tak neviem. A neviem co so simonom v sept,ci ho dat 4mes.skor do skolky,ze o co vlastne pridem,teda o kolko.

zuzanale
25. mar 2010

deni tak ťa poteším vydrž simešnu MD a dostaneš 254€ rodičák 😉 DNP už na vylepšenie asi nestíhaš lebo tam treba sa mi zda 9 mes platiť.... a do školky si už asi prihlášku prešvihla ale ak majú miesto ho prihlas a dáš ho až potom inak nezabudni potom na UPSVR keď sa malí narodí požiadať o príspevok na starostlivosť o dieťa na staršie dieťa dostaneš okolo 38€ mne dokonca dali na obe čiže x 2 požiadať treba do 6týždňov po pôrode potom ti hodím zákon podla ktorého na to máš nárok a aj žiadosť mám ešte dakde stiahnutú 😉

susana28
25. mar 2010

Deni ale materská sa ti vyrátavala z vz z roku 2006, a to si robila, nie? tak ako vidím, v dnešnej dobe nie je veľký rozdiel vo výške materského príspevku a to či robíte, alebo ste len na upsvr ako nezamestnaný 😒 no hold to je náš štát 😠

zuzanale
25. mar 2010

susan len potešiteľné je to že teraz dostane aspoň ten zvýšený rodičák ..... ja som materskú brala len o cca 20€ viac ako je ten zvýšený rodičak ....

susana28
25. mar 2010

zuzi, ten zvýšený rodičák je jediná dobrá vec, na ktorej sa naši poslanci zhodli. Ale by som priala ich manželkám skúsiť vychovať dieťa zo 164 eur, keď vám ešte ani prídavky na deculo nedajú. Birokracia jak sviňa 😠 Preto som sa rozhodla, že teraz s nimi vypečiem, a dám sa poistiť z max. vz. Ale som si trochu preštudovala články na internete, tak vraj štátu sa nepáči, že musia vyplácať tie vyššie materské, tak dúfam, že kým mne vznikne nárok, tak zákon upravia tak, že dostanem dieru z koláča ☹

susana28
25. mar 2010

Hej som hodila na FB fotky vanesky s blacom, a má tam aj video, tak kuk 😉

susana28
25. mar 2010

Blac je akože nás pes, aby nedošlo k omylu 😉

susana28
25. mar 2010

Tak ja idem do hajan, prajem všetkym dobrú noc, a zajtra sa na vás teším, a nie že zas popíšete štyri strany 😀

denisocka
25. mar 2010

Ale ak nastupim na Md,tak dostanem len md a na simona uz nic? Simona chcem dat v sept.do skolky,prihlaska je uz tam.

sophie1981
26. mar 2010

dobre ranko....

zuzanale...si mozes otvorit pravnu poradnu.... 😀 😀 😀

tak, moja dnesna uloha je cakat na kotol.... 🙄 .....

sophie1981
26. mar 2010

ale zasa spali se dobre...o siedmej do piatej......a len 2x na cicine..... 😉 ,,....

veronika1982
26. mar 2010

my sme spali strasne a o 5.15 uz bol hore. a ja som k.o...

sophie1981
26. mar 2010

to lebo si ho nepustila hore na smykalku..... 😝 😀 ....ale nie...to budu tie zubky...... 😨

veronika1982
26. mar 2010

joj uz nech vyjdu a potom ho dam sameho aj na hojdacku 😀 😀

sophie1981
26. mar 2010

sa stazujes, doteraz stemali klu a len dve zuby......ak si nazbierala sil a teraz si to odskaces,..... 😀 ....

idem robit ranajky...pracka uz perie.....ustlane.....Katka sa chodi napchavat hamkami...dobre ranajky...skoro ako vcerajsia vecera....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre