Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

denisocka
26. mar 2010

tak som si až vydýchla ,uf

ináč,nevieš poradiť.muž je SZCO a či sa neda on nejak pripoistiť na socialke, aby mohol ked je na PN alebo tak aj niečo dostavať,bo teraz nedostane nič keby bol PN,alebo len nejakých 100€ mes? a muž može byť s malým na OCR ked je SZCO?

maca77
26. mar 2010

ahojte 🙂

my sme mali včera dosť rušný deň ... dopoludnia som umývala okná, potom som šla s Adamom na kontrolu k ortopédovi, našťastie sme tam nestrávili poldňa ako zvyčajne .... a o 17-tej som zbalila plavky, osušky, sadli sme do auta a šli sme sa vykúpať do Popradu do Aquacity ... o 20,30 h. bola laserová show, tak sme ostali ... krásny zážitok ... decká mali radosť ... domov sme došli total unavení, takže bez slova zaľahli a zaspali .... ráno som vravela, že treba častejšie vymyslieť na večer nejakú akciu, lebo Tami okrem toho čo bola raz v noci cikať, bez slova prespala celú noc až do 8,45 😅

denisocka
26. mar 2010

maca,ty maš teda akčný život 😉 parada, ja by nemaal odvahu sama s dvoma detmi niekam isť a ešte do AC 😀

zuzanale
26. mar 2010

Ahojte nám klesla teplota tak sme na 15min vybehli von aspoň do obchodu a spať lebo s našim nervačikom by sa inak doma nedalo.... a dr somvolala tak treba počkať lebo vírus v lufte teploty, sople, kašle, hnačky proste každý iná kobinace a plná čakáreň takže keby dačo ísť na pohotovosť len kam lebo v LE eee 😒

Deni môže si dať to DNP aj môj oco ako živnostník si platí to nieje len pre tie čo chcú lepšiu materskú ale celkovo dá sa povedať kto chce môže si platiť minimum tuším 20€ max 50€

denisocka
26. mar 2010

zuzka,a da sa to zrušiť kedykolvek? a može isť muž na OCR? 😅

ináč, som ymslea že dnes zbehneme do LE na zrad,ale neviem do kolkej v piatok robia

zuzanale
26. mar 2010

Deni yslím že hej a može aj očr len najprv musí platiť aspoň 9mes a potom už može marodovať a očr brať....

v piatok tuším len do 12 alebo 12,30....

inak ty si vlastne odkiaľ keď spadáš pod LE?

denisocka
26. mar 2010

lebo mužov ktosi vravel,že si može platiť 150sk na urade , a aby dostal aspon nejaku marodku, tak to neviem kto mu to radil a že už po 3mes. to može čerpať

ja som spod Spišs.hradu 😀

zuzanale
26. mar 2010

aha no neviem ale oco si to dával pred vyše pol rokom a ak chceš i aspoň čos dostať a nie len smiešne chechtaky tak treba spoň 20€ platiť ale oni ti dajú podklady k tomu ...

a spod spišského hradu noo široký pojem okrem podhradia kopec dedín pod ním 😅

denisocka
26. mar 2010

tak tak .... celkom blízko podhradia 😝 .. no idem sa obliekať,že stihnem toho činaka s polskymi čiapkami aj Novu v SNV

zuzanale
26. mar 2010

tak bež inak Novu máš aj v LE ale moc tam toho neni 😝

denisocka
26. mar 2010

do levoče nejdem do novy, blééé . jedine na zmrku balkansku 😀

zuzanale
26. mar 2010

zmrzka ale len pri kine 😉 oaza eee 😝

denisocka
26. mar 2010

ano ano,tuuu - asi som to zle nazvala, od Shakiri nechcem 😀

sophie1981
26. mar 2010

tak uz se doma...Katka nechce spat...tak este beha po byte...

joj, veronika, aj som ti ani kavu neponukla..... 😕 ...ma napadlo, kd som aktke cici davala a uvazovala so preco sa mi chce spat a ze som nemala svoju kofeinovu davku....... 😝

myslim, ze marodka je uz cerpatelna po 6 mesiacoch odvodov do poistovne...materska po 9..... 😉 .....to ked som zistovala mm.....

susana28
26. mar 2010

Ahojte 🙂

Nesklamali ste baby, síce dnes to neboli 4 strany ale aj 3 strany mi dali zabrať,kým som to poctivo prečítala.

Deni, tvoj malý ma 2 roky a 3 mesiace? Teda je novembrový alebo decedmbrový max. nie? Ma zujímalo, ako si reagovala, na bibkinu šikulku kačenku, že chodí kakať do nočníčka. Vy ste na tom ako? Lebo my sme celý deň bez plienky, sa pekne pýta, aj von ideme v gaťkách, len potom keď chce cikať alebo kakať, tak si vytiahne plienočku a prosí si ju založiť. Ja neviem, prečo má na nočníčku taký blog. Ona si tam aj sadne aj vysedí, aj pol hodku, ale potom vstane a urobí si svoje do plienočky. A pritom do jedného roka nám pekne cikala aj kakala do nočníka. Zatiaľ z toho tragédiu nerobím, ale každá rada dobrá.
Takže oficiálne zahájujem anketu: deti verzus nočník, vy a vaše skúsenosti 😉

susana28
26. mar 2010

Veronika, a vy máte koľko zúbkov? Myslím, že medzi katkou a matejkom je rozdiel nejaký mesiac, nie? a čo som videla katušku, tak to už je šelma zubatá 😉 Ale nám sa tie zúbky naplno rozbehli tiež až okolo jedenásteho mesiaca, a išli naraz štyri hore. Deto teraz môj jedenásťmesačný synovček, mu idú šesť naraz hore, tak tie noci majú taktiež všelijaké 😒 tak držíme palčeky, nech sú zúbky, čím skôr von.

Zuzka Le - dúfam, že tá teplota u laury bola len taká jednorazovka, a budete ok 😉

sophie1981
26. mar 2010

susan, dieta spi??? 😀 ....bo nasa konecne zalomila, tak mam hodinku na kavu a relax....samozrejme ked nezavolaju, ze nesu kotol.... 🙄 ...to si vezmem kavicku do hrnceka na cestui a fungujem dalej...ale aspon troska vydychnut by som chcela....

nocnik verzus dieta...ako som tu uz pisala, nasa chodi na nocnik od 5 mesiacov...nepyta sa, ale ked ju posadim spravi svoje, potom chvala, cize ak ju davam dost casto, ujde sa aj sucha plienka......ale posledne 6 tyzdne strajkovala.....objavila svoju osobnost a ze aj ona vie povedat nie...ale uz sa to zasa lepsi.....na nonik sme sa dostali tak skoro s toho dovodu, ze od narodenia kakala len 1xv tyzdni a do zabalenej plienocky to nevedela spravit..... 😖 ....stale sme ju useli rozbalit, prve tyzdne sme pomahali teplomerom.....potom uz len masirovanim a pritlacenim kolienok k brusku...ked zacala saa sediet, tak ked som videla, ze sa uz puci, tak som ju rvno supla na nocnik......takze u nas to bolo jednoduche.....a veri, ze aj bude...cez leto planujem oducit.....bude teplo, tak budeme so sebou nosit cestovny nocnik a par gatiek navyse...... 😉 ...tak verim ze sa to podari...

zuzanale
26. mar 2010

Ahoj Susan ja som pozerala tak ono to vyzerá na zubky ale??? očný naľavo hrča na ďasne ale ta už je tam mesiac a pravý vedla strednej lopaty už je len tak tak takže naše skore 5a pol zuba 😀

Susan s nočníkom no Timka chodila pekne od 10 mes na nočník aj posedela a okolo 2 rokov sa začala pýtaj aj keď pomedzi to som mláčky utierala kade tade no raz nestihla na velku a vytriasali sme hovienko s pančušiek 😅 tak odvtedy už keď sa ozaj pozabudla tak cvrkla ale inak nie skús sa jej opýtať že prečo nechce do záchodu alebo nočníka už je veľká možno ti povie...
a Laura to je kapitola nočník nehrozí neposedí a kaká ráno hneď čo oči rozdrapí to nočník nestíhame a cez deň sa zašije potichu a už len príde a s ňou aj smradik 😀

denisocka
26. mar 2010

susana, mne maly do vianoc pekne cikal do nočníka, nerobilo mu to problem,ale od vianoc,ja neviem čo sa mu stalo,za boha nesadne na nočník,ani na zachod, len plienku pýta,hrozne 😔

rybecka
26. mar 2010

Ahojte,
ja som sa tak obzrala mala som halusky bez zemiakov co pisala Livia tu minule uspala som si dieta najmensie vacsie pozera rozpravku mam klidek ale bordel.
Nocnik Matejko chodil od 10 mes. na nocnik a pytat sa zacal sam po 2 druhom roku a kakat sam az po 2,5l roka a teraz ked ma vyse 3 tak konecne spime aj v noci bez plienky a Ondrik tomu nocnik nehrozi nevydrzi ani sekundu na nom 😅 ja to neriesim vsetko ma svoj cas kazde babo je ine Matejka som odnaucovala a nic 😖 on sa sam odnaucil 🙂
idem si spravit cafe 😉

susana28
26. mar 2010

Zuzka Le- veď sa jej pýtam, ale ona stále, že do nočníka nejde! No asi jej dám na párd dní pokoj, a potom ten nočník zasa vytiahnem. Deni z tvojho chalana a mojej slečny by bola teda super dvojka, teda už jednu vec majú spoločnú, to pýtanie si plienočky 😀

Bibka, tak u nás režim nepustí, najneskôr do 12,30 sme tuhý 😀 ale zas dnes je nejaká urevená, pre všetko kvičká, tak dúfam, že na nás dačo neleze ☹

susana28
26. mar 2010

A ináč včera sa malej zas podaril kúsoček. Chcela dať havinovi svoju čiapočku princess na hlavu, ten sa chopil príležitosti a čiapku chňapol, potom sa o ňu začali klbčiť a výsledok? Džura jak hrom 😠 Ale celkovo z môjho decka rastia psíčkarka a mačkárka, a pokom to asi má? 😀 😒 Po mne. Sa priznávam. Ona to bočká hlava nehlava. A nebojí sa. Susedia majú psiska ako malé teľa, a ona sa mu dá olizovať a muckajú sa. Sa teším, že keď bude väčšia, tak budeme mať doma zverinec. No mne by to až tak strašneš nevadilo, bo u mňa nebol deň aby som neprišla zo školy s mačkou abo aspoň so škrečkom 😀 Len tatino to už radšej popredku zakázal 😒

sophie1981
26. mar 2010

susan...u nas zasa rezim nehrozi...ona ked nechce spat, atk nechce a basta.....ale zasa aky taky rezim je, len casovo sa to stale nejako meni.... 😀

janka...pfuj, obzerstvo je hriech.... 😝 😀 😀 😀 😀 . 😀 ..ja si popija kavicku a dufam z nezzvoni telefon.....uz ked to doteraz nedoniesli, tak nech to privezu o tretej, ze pojde muz.... 😀 ...

inac, vcera doniesol manzel projekty na pripojku za ktoru zacvakal 158 eur a tam ze prepocet samotnej pripojky nas vyjde na 40 tisic korun.... 🙄 🙄 🙄 🙄 ...ma skoro slahlo...kedze mame buksnu na plyn az v prdeli na druhom konci pozemku, musime to tahat cez dom a pozemok a tie rury su tak drahe,......preco tu buksnu nedali blizsie??? 🙄 😠

evitkamalicka
26. mar 2010

my mame tiez rezim uz od 4. mesiacov a zatial sa nijako rapidne nezmenil

sophie1981
26. mar 2010

jaj, evit, u nas sa zmenil uz niekolko krat.....jadlhsie nam vydrzal minulorocny letny rezim...budicek o 6, o 8.30 stretko s veronikou a matejkom, kolecka po sidlisku a spanok na slniecku do 12, potom utekat domov, lebo dosiel hlad, kukana do druhej, pockat na babku a zasa von do 5, kupkat papat, spinkat.......cele leto...ale odvtedy.......mam nespave dieta...uz som sa s ty zmierila....kazde je ine...niektore spia, niektore nie......hlavne ze je zdrava..... 😉 ...ved aj ked je hore, ona sa vymota po byte.....pomaha upratovat......robi bordel....vcelku pohoda.... 😀

evitkamalicka
26. mar 2010

ja neviem, ale nas maly je ako hodinky, kazdy den o tom istom case vstava, papa a spi, fakt ani ja nechapem, som myslela, ze ked bude starsi tak sa mu to nejako zmeni, ale urcite to raz pride

sophie1981
26. mar 2010

evka...treba si to vazit 😀 ...nasa je ako hodinky akurat na ranne vstavanie..... 😀 ......

evitkamalicka
26. mar 2010

hej len vies, ja by som kolko krat sla vonku hocikedy a nemozem, lebo mlady pan mi v kociku nepospi

sophie1981
26. mar 2010

jaj, nasa zasa cez den len v kociku...aj teraz....v kociku...keby ju dam do postielky tak o 20 minut je hore...ta v kociku potiahne hodinku.....my sme zasa cele dni von......rano o 9-pol 10 vyrazime, nabalim desiatu, do obeda se von, potom domov, napapat, pospat a o tej pol tretej zasa von aj s olovrantom...domov dojdeme pred vecerou...trosku sa pohra a uz je vecer.......no a cez leto budeme aj obedovat von na stavbe...pospi v starom damianovom hlbokom kociariku, ten miluje.....cely den na zahrade....lebo dnu s nou nedam rady, ked von je pekne...

evitkamalicka
26. mar 2010

nas do tych 4 mesiacov nemal problem spat aj v kociku, ale potom uz nie, uz jedine v postielke a teraz na valende

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre