Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

antoniab
9. apr 2010

ahoj leni
a co to ze ti zberas taketo informacie 😕 😀 pochval sa 😉 a vy byvate v snv ... ?
na vychode neviem ale blizko centra na detskej poliklinike p.dok.Urbanova knej chodime my 😉 a vola sa cca 2-3 tyzdne pred terminom ci ta vezme a ona ti uz povie ci ta vezme a ako to bude z prvou navstevou ci pride k vam domov alebo mas prist ti 🙂

sophie1981
9. apr 2010

nazdar...deco spi...konecne.....ja som vtisla buchty na pare, ktore som samozrejme kupila v mpc..... 😀 .....a idem vyvalit kostru aj ja...spravim si kavicku..... 😉

susana28
9. apr 2010

Ahojte kočandy 😀
takže deti a poriadok 😀 Ja som sa dávno, a to ešte pred tehu, zmierila s tým, že nemôžete mať detičky a pritom poriadoček ako zo škatuľky 😉 alo nie je poriadok ako poriadok. U mňa je poriadok, akože je povysávané, prach utretý, a popraté, požehlené ako kedy, keď sa mi nechce tak uteráky, tričká či tepláčiky len pekne poskladám, akeď mám chuť tak ešte aj manželove boxerky žehlím 😀 a to že sa všade potkýnam o hračky a nedojedené piškóty, a pod. to podľa mňa nie je neporiadok, to len zaváňa domovom, čiže v byte niekto žije, a každému je jasné, že sú tu aj deti. A mám pravdu povedať ani ma to neštve, ani tie ocapané okná a zrkadlá. Radšej ten neporiadoček po deťoch, ako sedieť v dome ako zo škatulky ale sama bez detí. 😉

rybecka
9. apr 2010

Ahojte,
Boze ja vas nestiham 😖 citat my uz ked je pekne tak vonku
Vcera sme prisli zo zahrady o pol osmej vecer tak bolo fajne a Ondrejko este behal do 22 hod, po dome 😅 a dnes ideme do lesa poobede lebo uz cez vykend ma prsat tak ideme dnes na taku mini prechadzku 🙂 😎 sezona nam zacina 😀
nemozem ani reagovat na nic lebo som vas len tak preletela 😅 Bordel mam aj ja v byte ja to uz neriesim neviem si to predstavit ked budem chodit do prace kto nam bude pratovat 😅
Zuzna vitaj v Hute ides ku KOvalovej?? to je nasa lekarka
musim letiet Ondrik je hladny 🙂

sophie1981
9. apr 2010

susan...presne si opisala nas typ poriadku.... 😉 .....

susana28
9. apr 2010

Ináč ma asi pred včerom sestra dojala, bo vedúci na zimáku jej povedal, že nemá nárok na celú dovolenku za rok 2010, bo posledný májový týždeň nastupuje na MD. Tak asi pôjdem hodiť reč na ekonomické oddelenie a urobím im hneď zadara seminár zo zákonníka práce, hlavne im vysvetlímčo znamená paragraf 101, 141, 144 a 166 😠

susana28
9. apr 2010

Sofi 😉 a ináč si myslím, že v konečnom dôsledku to takto berie každá mamina. ale šak musíme sa posťažovať, aby si naši chlapi nemysleli, že to máme zas také ľahké 😀

susana28
9. apr 2010

hej bibka, ja ťa raz sofi volám a potom zase bibka, no gulááš 😀

sophie1981
9. apr 2010

susan...nem vadi......hlavne ze sa rozumieme.... 😀 😉

ivana2009
9. apr 2010

ahojte tak nestiham icta nebola som tu lebo zase mame priedusky teplotujeme atd ☹ ☹ ☹ uz je troska lepsie som nahnevana taky pekny cas a my doma ☹ ☹
v pondelok na krv to bude .............
Laure a Onderjovi svetko naj vela zdravia....cmuk 😉 😉 😉
Zuzanka vitaj v Novejsi 😀 😀 😀
Ninke prajem skore uzdravenie 😉
tak idem citat co ste napisali😀 😀 😀 😀 😀

susana28
9. apr 2010

Ivi, ta ty ši aká raketa rýchla 😀
Tak už mám aj tu java nainštalovanú a furt mi to nejde 😠 To akože to nahrávanie fotiek na FB.

ivana2009
9. apr 2010

😀 😀 😀

maca77
9. apr 2010

ahojte

no na to, že už vonku teplo, tak ste teda dosť popísali 😉

chorúšikom prajem skoré uzdravenie

aj my chodíme k dr. Kovalovej .. tak keĎ bude chrípková epidémia asi sa skôr stretneme v čakárni, jak na dajakom spoločnom stretku 😀

denisocka
9. apr 2010

Ahojte,ani sa mi pisat nechce.zmakol mi krcok,mam lezat ,magneziu,o tyzden sa zvazi serklaz.je mi do placu. CS mam 2.

Zuzkale,retiazka uz v zalozni,dik za radu

susana28
9. apr 2010

Deni, tak držím palce nech len všetko dobre dopadne 😉

maca77
9. apr 2010

ach jaj Deni 😔 .... nie veľmi dobré správy... tak len oddychuj koľko sa dá

denisocka
9. apr 2010

No pri malom sa to vobec neda,boze ja uz neviem

zuzanale
9. apr 2010

Ahojte ja nestíham len som vás tak preletela ....

Susan nech sa nedá sestra oklamať ak má nárok na materskú teda má odrobených 270 dní tak má nárok celú dovolenku za celý rok dokonca ak by čerpala tak ako ja materskú aj na druhý raz ešte aj za tú jej vzniká nárok na dovolenku lebo sa to berie ako zárobková činnosť rodičovský je už sociálna dávka 😅

zuzanale
9. apr 2010

Deni za málo.... držím palce bude dobre neboj 😉

a poriadok neporiadok už sa nevzrušujem utrem prach povysávam lebo potom Laura ako vysávač každá smeť jej 😅 a toť vsio ja nemám čo žehliť takže toto tiež neriešim...

susana28
9. apr 2010

zuzi Le, ak budú sestre robiť v robote problém, tak nabehnem do kancelárie so zákonníkom práce, a budem im tam citovať paragraf jeden po druhom 😠

zuzana612
9. apr 2010

ahojte, ja zase len tak narychlo, cely den sme este upratovali, uz to tu vypada celkom fajn 😉 Teda aspon kym deti spia 😀 Lili uz nastastie hej, ale Matus este salie s Danielom. Zajtra chceme upratat trosku svokre dole kedze je v nemocnici a vecer maju prist Danielovi bratia pozriet Natalku a v nedelu si uz hadam aj oddychnem. Ale mama uz pojde domov a co ja budem robit v pondelok s 2 detmi fakt netusiiiiiiiiiiiiiiiiiiim. Jaaaaaaaj, uz viem, Bibka ma pride ratovat 😀

maca77
9. apr 2010

Zuzi, keď budeš mať málo bordelu, tak prídeme ešte my pomôcť hračky narozhadzovať 😀

anaja81
9. apr 2010

Baby, MARKO SA DNES KONECNE PRISAL 🙂 🙂 🙂
....ani som nestihla napisat tej annag a on ma dnes takto prekvapil......len klopem na vsetko drevo okolo seba a aj na svoju makovicu, aby som to nahodou nezahriakla

...a teraz mi opat poradte.....ak mu dam z obidvoch cicinach, tak si ich mam potom este odsat, ale nie?....som z toho trosku v pomikove, lebo doteraz som si pisala presny cas, kedy sme jedli a kolko vypil z flase....lenze teraz kolko vypil z ciciny neviem?.....ja si myslim, ze asi by som nemala odsavat, aby mal na dalsie kojenie, ale fakt neviem....baby radte prvorodicke 😵 ...diky

maca77
9. apr 2010

Adi, keĎ sa ti znovu pekne prisaje, skús ho nechať papať len z jedného prsníka a pri ďalšom kojení z druhého ...

... ja by som už po kojení neodsávala ... neviem čo na to ostatné baby povedia 😕

anaja81
9. apr 2010

Maci, no lenze ja este nemam az tolko mliecka....tak to mu staci dat z jedneho?

zuzanale
9. apr 2010

Adi asi by som tiež neodsávala a striedaj raz z jedného prsníka a pri ďalšom kojení z druhého a neboj keď sa prisal ste na dobrej ceste 😉 a ak bude chcieť častejšie papať tak mu daj aj každú hodinu ......

Susan tak tak nedať sa a nech rovno vezme a vyčerpá dovolenku ešte pred nástupom na MD 😉

zuzanale
9. apr 2010

aby som nezabudla susan mne to na fb funguje takto idem na album dám si možnosť pridať foto tam mi vybehne kolečko v strede je napísané java potom vybehne na lavej strane okienko s možnosťami súborov v pc odkiaľ chceš vybrať foto tam si nastavíš a na pravej strane je prehlad fotiek ako miniatúra tam pri každej foto je okienko ktoré označíš keď poznačuješ hore v rohu v pravo máš okienko nahrať to klikneš potom ti tam behá načítavanie a nakoniec vyhodí hotovo

susana28
9. apr 2010

Zuzka LE - veď práve, sestra si chce tú dovolenku vyčerpať pred nástupom na materskú, lebo s tým bruškom sa už jej ťažko robí a bolia ju nôžky aj kríže 😒

Adi, vždy jedno kojenie jeden prsník, druhé kojenie druhý prsník, lebo to predné mlieko je riiedke, tak trochu ako voda, to slúži bábätku na "uhasenie smedu" preto kojené deti nemusia ani čajík. Až to zadné miliečko je výživnejšie, a teda ak mu dáš trocha z jedného potom z druhého tak nedostane "to najlepšie". A ak ho budeš plne kojiť tak sa nezľakni keď ti bude kakať do každej plienky alebo aj týždeň nebude kakať vôbec. O tom by baby určite vedeli rozprávať 😉 tak sa držte 😉

pata31
9. apr 2010

Deni, tiez drzim palceky!!!
Anaja, ja som zo zaciatku musela odsavat, ale som mala strasne vela mlieka, ale pokial to tak nemas, tak asi ani nemusis uz odsavat...a tiez odporucam raz z jedneho a raz z druheho, ja davam do dvoch hodin stale z jedneho prsnika, ked sa mi mala zobudi, aby sa v druhom stihlo spravit mliecko...ona si stale vytaha aj to, co by som s odsavackou nikdy nevysala.. 😉

Nas zajtra caka navsteva z mm rodiny, tak tu vypekam, maso chystam, salaty robim...no konecne dojdu, sak mala uz ma tri a pol mesiaca a este nikto od nich nebol 🙄

maca77
9. apr 2010

Adi, nemaj obavy z toho, že nemáš veľa mlieka ... s odsávačkou sa ti možno podarí odsať pár ml, ale bábo si mliečka vyťahá dosť 😉

Pati, netráp sa, že prídu pozrieť malú až teraz ... podľa mňa furt lepšie, ako keĎ sa ti celá rodina dotrepe pár dní po tom ako prídeš domov z pôrodnice a máš problém sama so sebou a ešte obskakuj návštevu 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre