Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

lubkatobi
20. máj 2010

jaka pohodova fotkaaaa v tomto hroznom dazdi 🙂 😎 tak sme boli na chvilku pri oceaaane

lubkatobi
20. máj 2010

tobi dnes vobec nechcel mrkvuuuu, aj mini zemiacik...ani naaaaahodou... asi preto ze som mu to dala, ked bol unaveny... nakojila som ho a hned zaspal....
ale mate skusenosti s prvymi prikrmami?

lubkatobi
20. máj 2010

chcela som sa spytat, ze AKE 🙂 mate skusenosti s prvymi prikrmami.. 🙂

denisocka
20. máj 2010

lubi,ja som bola knižkova-tabulkova... mrkva 3dni,zemiak 3dni - nato zo zemiaky mal take drobne vyrašky ako zo škrobu,prežívala som to všetko katastrofalne a kým sa rozjedol,tak ma vycical z ,lieka uplne

kamaratka prve prikrmy kupila hotove HIPP vo flaške a maly do mesoaca jej jedol všetko,nestačila variť potom

denisocka
20. máj 2010

ináč,mne ani teraz šimon nejzje nič,ked je unaveny,može mu aj škvrkať v bruchu

gabkazabka
20. máj 2010

Ahojte,
teeeeeda,vy ste toho popisali od vcera........ 😝
Lydia-drzim palce,nech je vsetko v poriadku a nećh ste uz doma 😉
janka-ja chodim do Kory,to je pri Jednote v takej cervenej budove
K plienkam-My pouzivame vacsinou Sleep and Play,aj Huggies Premium su dobre a aj pampers-Active baby boli super-ale tie su drahsie.A tesco-su fajn,ale mne na nich vadi,ze zapinanie nieje na suchy zips,ale na lepak a ten ked sa raz odlepi-uz ho neviem naspat prilepit 😒
Och, a ako vam zavidim to vecerne vyjedanie....ja sa snazim po 18:00 nejest a nikdy si takto neskoro vecer nedam nic,ale vyzeram,akokeby som vkuse jedla ☹ ☹ ☹ .To je take nespravodliveeeeeeeeee 😢 😒

anape
20. máj 2010

lubka my mame skusenosti s prikrmami velmi dobre, nase detvaky nemali, chvalabohu, problem s jedenim od narodenia... ale nedrzala som sa striktne nejakych kniznych rad....cosi som si aj precitala, ale viac-menej som to nechala na vlastny pocit 🙂

gabka aj ja zavidim tym babam, ktore si mozu takto vecer dopriat vydatnu veceru .... aj mne sa stane casto, ze neodolam a dam si aspon nieco male, lenze na mojom bruchu to aj vidno 😒 .... celkom dobre sa mi podarilo po detoch schudnut, na kila su to len nejake 3 navyse, no ten "spek" na brucho neviem dat dole, nedokazem drzat prisnu dietu a tazko sa premaham aj k pravidelnemu cviceniu a ina cesta nie je 😒

gabkazabka
20. máj 2010

Ani my sme s prikrmami problem nemali,Nine chutilo vsetko a ostalo jej to nastastie doteraz.Ani ja som sa nejako striktne nedrzala vsetkych rad.....iba niektorych-akurat som do 1.roka nesolila a necukrila.....Ale kamoskina mala nechce tiez prikrmy,tak jej do vsetkeho dava hroznovy cukor a uz pap lepsie
Co ja by som dala za 3 kg navyse....ja ich mam 20... 😲 🙄

veronika1982
20. máj 2010

lubi aj mne sa zo zaciatku stalo ze matej nechcel obedik lebo bol unaveny a neskor sa mi stalo to ze ked doobedu zjedol banan tak potom nechcel obed lebo bol este nasyteny z obedu.

my sme boli v madarase a v jednom obchode mali z mateja show lebo im kyval a kecal s nimi tak sa baby rehotali..boli sme doplnit rybkovsku rodinku a poriadne sa nam rozrastla..

gabkazabka
20. máj 2010

oprava:papa lepsie

gabkazabka
20. máj 2010

Poradite?Co kupit dietatu na 2. narodeniny?

veronika1982
20. máj 2010

ja aj ked som pri matejovi pribrala 22 kg ak chvalabohu mam nazad svoju vahu...

gabkazabka
20. máj 2010

no ale ja som aj pred otehotnenim mala nadvahu,v tehotensnstve som pribrala 12 kg,ked sme prisli domov z porodnice,mala som o 15 kg menej.Takze ja nemam tehotenske kila.Nikdy som nebola tlsta,pribrala som az na vyske,za 4 roky isla vaha pekne hore.......a teraz nie a nie schudnut.Ale ja viem preco som tak pribrala,lebo som drzala drasticke diety pri ktorych som vzdy schudla,ale potom naspat pribrala vdzy o zopar kil viac.....takze jojo efekt.....teraz ma uz na ziadnu dietu nikto neprinuti... ☹

lubkatobi
20. máj 2010

skusila som mu dat zemiacik, ale ani ten nechceeeee ☹ ... no nic, nejak bude 😎

susana28
20. máj 2010

Ani neviete ako mi dobre padli tie vaše keci o dovolenkách, som sa normálne v čase preniesla k moru až som sa normálne spotila na tom pražiacom sa slnku keď som sa grilovala na pláži 😀 Tak možno sa aj nám v lete podarí vypadnúť k moru, ale určite to bude len nejaké chorvátsko,keďže manželovi kolegovci to samý chorvát a slovinec, tak ho už 4 roky pozývajú aby sme došli na dovolenku,lebo u nich pomaly ma nejaké ubytovanie pri mori, a tak si tam ľudia vlastne aj privyrábajú, že to ubytko prenajímajú. Samozrejme že mm by dali za dara, takže len natankovať do auta, odhodlať sa a ísť. Ale to som zvedavá, aké bude tohto roku leto. 😒

a čo sa týka kaderníčiek, tak ja mám stálu kaderníčku v kore, rovnako ako gabika. Ja som do kory chodila od 1996, to boli ešte v metropole, potom sa presťahovali do tej budovy tlačiarne pri coope, aostala som im verná, aj keď sa pôvodná zostava rozišla, a z kaderníčiek tam ostala len silvia a už dosť dlho pre ňu robí taká pekná čiernovalá kočka, tuším martina a tá muž strihá nejaké dva roy, max. som spokojná a silvia mi robila vlasy aj na svadbu 😉 Čo sa týka alenky dutkovej, to je tá čo má salóny v madarase, parkhoteli, hypernve potom tam kde je záložňa za detskou poliklinikou a sa mi zdá, že aj niekdy v smižanoch. Do hyperky už nechodím bola som len raz, v decembri 2008 a to mi taká mladučká blondýnky robila melír a mi odpálila vrchné vlasy 😒 v madarase, mi za farbenie zobrala 40 eur, jarka v jednote ma strihala v roku 2007, a z vlasov po plecia som odišla s krátkymi ☹ takže som pochopila, že sa veľmi neoplatí hazradovať s vlasmi u kaderníčiek ktoré nemám overené a tak už chodievam väčšinou do kory 😉

veronika1982
20. máj 2010

gabi nelam si hlavu.. hlavne ze si zdrava...

lubka tak pockaj chvilku a teraz mu nedavaj nic. mne tak matej 2 tt ked bol chory tak nechcel nic jest a tak som prestala a potom som opat zacala a aj on zacal pekne papat..a teraz ked spapame brumika alebo kremik tak je plac lebo este chce...

sophie1981
20. máj 2010

gabka, tak sup=sup na Zumbu s nami.....bude natriasat o dusu.... 😀 ...inac ta Zumba je akurat na moje problemove partie...boky, brucho, stehna..... 😉
ja chodim ku kadernicke....teda co som bola za svojich 28 rokov zivota 4 krat a to tu u nas na miery ako je namornik.......ale len strihat...farbim sama...namuzlam ako pride a potom to je ako melir..... 😀 ....v anglicku som nechavala odrast cierne vlasy a to ste mali vidiet ako ma jedna anglanka zrala, ze ako super mam vlasy, ze kde chodim...ked som jej vravela, ze to mam uz 10 cm odrastenych vlasov a kadernicku som naposledy videla pred 5 rokmi kukala ako puk.....ale ze super...som bola trendy....ale ztasa, co v Londyne nieje trendy....ci sialenejsie vyzeras, tym lepsie.... 😀 😀

sophie1981
20. máj 2010

inac, toto mi strasne chyba tu na svk....tie narodeninove party a la dojdi v maske zacinajucej sa na pismeno K.....slebo chlapi len v sukniach a ruzovom.....tam nebol problem vidiet partiu chalanov v ruzovych parochniach a tutu suknickach ako si to razia na metro, niekde na party...si viem predstavit tu v snv, ak by sli takto obleceny to ocumovanie a krutenie hlavami...ze blazni....ja by som na 30 brala taku party......ze vsetci len vstup v maskach......by bola prca...len ci by to babky v Tomasovciach prezili.... 😀

veronika1982
20. máj 2010

si myslim ze tu po snv chodia take masky ze az...

antoniab
20. máj 2010

😀 😀 😀 😀 bibi ta urobis taku nejaku party a zavedies novu tradiciu na svk 😀 😀

ja si to tiez z uk pamatam ale to jej mantalitou ludi ved aj moja mamka ked vezmem nieco podla nie jej gusta tak lamentuje co povedia babky bo sa jej nepacia moje ruzove gamaky a ja ich zas zboznujem 😝 😀

antoniab
20. máj 2010

no nie mantalitou ale mentalitou 🙄

lubkatobi
20. máj 2010

joj, ved co babky do naaaas? 🙄 nech si myslia, co chcuuuuuu 😎

sophie1981
20. máj 2010

no, len skoda, ze my si povieme, ze co babky do nas.......ale chudak rodicia co si vypocuju, ake blaznive decko maju.... 😝 ......mne len pride smiesne ked idem s mamou a nahodou natrafime na jednu babu, taky rockersky styl...ja som sa ani nepozastavila nad tym, ze mala ruzove vlasy a zelene snurky v kanadach, paskave podkolienky a retaze kade=tade, o make upe ani nevravim, lem mama do mna stucha a ze kukaj ako hanspigel.......no hroza, som hned zvozila babku, ze je demokracia, ze co by robila, keby kukala na dve lesby alebou gayov ako sa bozkaju na ulici.....alebo nejaku transku v tangach, do ktorych ledva narve gule..... 😀

susana28
20. máj 2010

Ja som vždy babky, ktoré si šuškali za mojím chrbtom, mala na háku 😀 Jednoducho to beriem tak, že je to úplne iná generácia s úplne odlišnými názormi. A tak to asi má byť, ťažko by sme mohli čakať, že šestdesiat alebo sedemdesiatročná žena bude mať na svet rovnaký pohľad ako dvadsať či tridsaťročná "mládež". A mne sa tie ohováračky zdajú aj tak byť zlaté, veď aká nuda by bola bez nich. A ktovie ako my budeme zmýšľať keď budeme v ich veku, a mádeš v tej dobe, bude možno desaťkrát odvážnejšia ako my 😉

pata31
20. máj 2010

Ahojte, ja len na chvilku, kedze som total vycerpana a hlavu mam jak kamen...takze mame nakupy v PL za sebou, mala bola zlata, po ceste tam sa hrajkala, potom som ju chcela nakojit, no moc nechcela, ale hned zaspala a spinkala nam pocas celych nakupov 😵 potom sa napapkala a bola v pohode, tak sme este sli do obchodu...kupili sme autosedacku...ako nakupovat s mm, to je na nervy, resp. asi nakupovat so mnou je na nervy...bo som sa nevedela rozhodnut ci kupit ci nekupit, ale mm vyhlasil, ze este raz kvoli tomu nepojdeme do PL, tak som kupila...9-25, tak hadam to bude ok, aj ked 70eur sa mi nezda ani nejako extra vyhodne, ale ta co uz... 🙄
no a ocina mame v nemocnici s podozrenim na slepak...tak hadam ostane len pri podozreni a prejde mu to, bo v nedelu su krstiny a potom neviem, kto navari gulas 😕 kedze budeme mat zahradno-gulasove krstiny.... 😉
a na lord of the dance som mohla aj ja ist, brat doniesol volne listky, ale som taka unavena, ze by mi tam asi hlava praskla, tak isla mamka s neterou...
tak pekny vecer, idem spat

susana28
20. máj 2010

😀 A ešte sa mi páčili babky, ktoré so mnou chodili ráno busom, ja do práce oni do kostola, a ako začali ohovárať na zastávke, pokračovali v buse, a verím tomu že aj v kostole pokračovali 😀 a boli to reči tipu .....si videla, jakú hustku mala, ta to nemá čiernu.....a tota ši vidzela, štrimfle džuravé mala..........a tota z vedľajšieho chodu, znaš ne ktorá? ta výstrih, že je do gačoch bulo vidzec....... a toten farárko, čo včera mal omšu, si vidzela 😀 A kedže ja som stále pred nimi, tak som si vypočula aj na seba, reči akože......šak kukni na ňu, ta tota pod nohavkami gače nema? (som mala tangáče 😀) alebo fuj že še nahanbi bez podprsenky chodzi (som mala triko čo sa viaže okolo krku a podrdu som mala,ale čo je vzadu z toho priesvitného materiálu aj ramienka 😀 ) Apoviem vám, že ja som tie reči brala, mne tak rýchlo zbehhlo čakanie na autobus aj cesta v autobuse, že až 😀

susana28
20. máj 2010

Paťka tak dobrú nôcku 😉

pata31
20. máj 2010

este musim farmu obriadit, aj ked mi ide hlava prasknut 😉 😝 😀

sophie1981
20. máj 2010

joj, susan...ja mam dost ked idem ku svokre do markusoviec......sledovat manzelovu babku kukat telenoveli je normalne ze bomba........ale ide to na mozog......pretoze sa tam stale niekto rozobera, co mna vobec nezaujima..... 😒 ...ale to uz je asi ukor dedin.....dufam, ze ja tak nezmagoriem .. 😅 ....najviac ma dokaze prekvapit, ze mlade dievcata tam ohovaraju ako stare ochechule..... 😀 ....jaaaj, toto bolo super von.....nikto sa o nikoho nestaral...... 😒

sophie1981
20. máj 2010

mi nedalo a kukla som do temy zomrelo mi dieta, bo same prispevky tam...som sa lakla, ze ci tolko deticiek umrelo a ako citam, nasla sa tam nejaka mrcha, co si vymyslela pribeh dcerky kristinky, ktora umrela, pokradla fotky niekomu a hodila do fotoblogu.....no aky uchyl dokaze toto, to uz ozaj nechapem..... 😲 😨 .....nemyslim, ze ta zena ma vsetko v hlave tak ako ma byt.....bo normalny na to ani nemysli, nieto, zeby sa vyzival a tahal mamicky anjelikov za nos......norlmalne som natoto... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre