Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

susana28
23. máj 2010

@anka, tak ja neviem, mrkla som tvoje foto na facebook-u a nevšilmla som si žiadne kg na vyše 😉

susana28
23. máj 2010

jaj malo byť @anape

sophie1981
23. máj 2010

caute....tak a este namorime a katka ma kranse pieskovisko...sme teraz dosli domov so stavbyy.....Katka sa tam vyspala v kociku, ponahanala sliepky a bolo.....teraz by sme mali ist prepadnut Zuzanu...

susan....este sa vratim k tomu domu...ako pisala Zuzana, cakat kym niekto umrie bude dost na teba, nieto este ked si pomyslim na tvojho uja, lebo urcite nieje blby a bude vediet ze cakate len na to....hlavne ked bude zit este 30 rokov...ja by som to nerobila...a neviem ci je to vyhra nastahovat sa do stareho domu s tam, ze potom ked dosetrite urobite....lebo ked budes byvat tak sa to po prve bude robit tazsie, po druhe dlhsie a po tretie bude to stat este viac ako na nove.....pretoze ci musis postavit strechu na novy dom za 200 tisic aj s krovmi, abo na stary dom, aj tak ta to bude stat 200 litrov a este k tomu si prirataj staru cenu, za ktoru odkupite dom......a ci dokazes za rok usetrit peniaze na novu strechu....no to by sa manzel musel teda riadne obracat v zahranici..... 😒 ......stray dom sa neda postupne obravovat...nepostavit strechu len nad jednu izby, neurobis elektrinu len v jednej izbe.....nedajboze spevnovat zaklady.....tiez musis kompletku...nove kurenie......na cely dom, neda sa na izby....takze veeelmi porozmyslaj, co a ako....lebo v takom pripade by som urcite radsej volila byt, ked viem, ze manzel neporobi okolo domu.......ved u rodicov mas dvor stale.....moj nazor.....

sophie1981
23. máj 2010

a nase nove pieskovisko.....

maca77
23. máj 2010

ahojte

ja som sama s deťmi, tak sa pôjdeme poobliekať a na buse do mesta, MM nás potom stiahne domov ... ale aspoň konečne slnečná nedeľa 🙂

Susi, porozmýšľaj fakt skôr nad takou alternatívou, postaviť nový dom vedľa alebo za domom ... veď tvoj ujko kým dožije, tak mu strecha na hlavu padne ... a prerábať takýto dom by ťa vyšlo fakt drahšie ako nový ... a všetko musíš aj tak nanovo robiť, veď tam je potrebné zhodiť strechu, okná povyberať, vytrhať starú elektrinu, vodu, určite kúrenie urobiť, oškrabať omietky a ostanu ti akurát tak holé staré múry ...
... ja si síce myslím, že murovaný dom je murovaný, ale keby som nemala takúto možnosť, dám si postaviť na kľúč montovaný, nech má aj o jednu izbu menej, ale nové je nové ...

... takže tú myšlienku prerobiť takúto starinu, radšej pusti hlavou 😉

ináč musím ale povedať, že miesto na dom je tam super ... 😉

susana28
23. máj 2010

No baby, keď sa teraz na situáciu pozerám vašimi očami, tak vážne rozmýšľam, či chcem ešte ísť bývať do huty 😝 Ale nie, už som trochu vytriezvela z tej mojej fantasmagórie, že šuby dub prerobíme a bývame 😖 Takže zvážime s manželom situáciu, t.j. prv asi dáme ohodnotiť pozemok, za koľko by sme to tam mohli kúpiť, a či by bolo vôbec reálne začať stavať za domom, a tak sa rozhodneme, a keď nie tak skúsime popozerať pozemok niekde v okolí, a možno sa fakt rozhodneme pre byt, ale to len v krajnom prípade 😒

Bibka super pieskovisko, keď ja si vezmem, že za to naše vlastne obdoba vášho len nižšie, a dali sme cca skoro 200 eura, za pár dosák tak ma ide šľak trafiť 😖

denisocka
23. máj 2010

Tak zatah v kenvele bol dnes naprd,vela ludi a veci uz preriedene a bordel

veronika1982
23. máj 2010

super pieskovisko bibka. uz sa tesim ako sa v nom budeme hrat.. 😀

my sme sli k babke a teraz sme prisli domov. matej ma este teplotu a este k tomu hnackuje a spal dnes len hodinu.. ja uz mam sive vlasy a preto som si ich zafarbila a namiesto gastanovej mam neopisatelnu farbu 😀 .. uz nech je vecer ze ideme spat lebo ledva stojim na nohach a teraz lutujem ze sme sli do vlastneho ze sme neostali u nasich. aspon by mi pomohli s malym ale vecer uz dojde tatik.. a inac skoncili druhy a mm skoncil tentokrat definitivne s karierou sportovca...asi im nebolo sudene to prve miesto..

sophie1981
23. máj 2010

caute...

Zuzanka, nedosli sme, lebo dosiel na navstevu Damian....a neveiem najst nabijacku na mobil, pre zmenu.... 🙄 ...o chvilu ideme odviezt Damka ku ex svagrovi.....

Veronika, tak to asi budu fakt zuby....iddes zajtra ku doki??.....a blahozelame tatikovi k druhemu miestu...ved vzdy lepsie ako grulova medaila.....

😉 Susana, a preco sa neopytate uja, ze ci nepreda luku......ak sa da.......ved na mensi domcek tio staci aj 600-700 stvorakov ak chces aj hydinu inu hadzinu na dvor.....ale zasa pozor, aby ste mali prijazdoivu cestu...lebo tiez nieje vitazstvo chodit domov cez cudzie, lebo raz tam najdete plot namiesto brany.... 😝

zuzana612
23. máj 2010

Caute, konecne krasny den, cely sme skoro boli von, Daniel bol uz o tretej doma, tak sme mysleli ze aj nieco urobime, ale okrem pokosenej travy sa nejak nestihlo nic 😀 Lili totiz nechcel poobede spat, tak sme ju nosili na rukach. Matus ma zase 2x tak vytocil ze keby nebol doma Daniel, tak riadne schyta. Dala som mu len slipy a chodila s nim curat kazdych 15-20 minut, ale aj tak sa raz tak dosral ze az, a druhy krat docural, ze len Daniel ho rychlo odomna bral, lebo neviem neviem. Uz som fakt zufala co mam s nim robit, vsak mi ho do skolky nevezmu 😖

Bibka, v pohode, aj tak sa mi nic nechcelo upiect 😀

Obe deti v posteli, Matus bez vecere lebo robil cirkus ze jest nejde, tak ok, ale som mu povedala ze ani mlieko nedostane, tak teraz len tak lezi a ani nepipne. Natalia mi zaspala pri kojeni na rukach, ale uz ju pocujem si rozpravat, o chvilu to bude krik, takze ju zase budem musiet vybrat 😖

veronika1982
23. máj 2010

hej idem zajtra..uz sa tesim na nu.. 😀 matej sa mi budi pravidelne od vcera po 30 min spanku a s takym placom ze az..a zase mi spi na rukach.. akurat som sla vecerat a nemozem.tak sedim v kresle, hojdam sa, na pleci dieta a na kolenach pc...pracky mi pipa ze dopralo pradlo... 😀

susana28
23. máj 2010

Bibka s ujom problém nie je lebo ten dom nie je jeho, on je starý mládenec, býval s babkou, a keď babka zomrela, tak čo sním? Hádam ho nevyhodíme na ulicu 😒 A je tam veľká lúka, len mi sme sa s bratom tak nejak dohodli, že on bere lúku a ja dom so záhradou, no zase som bola iniciatívna vo svoj neprospech ☹ Ale máme veľmi dobré vzťahy či už s bráškom a s ujom tiež, tak verím, že nájdeme nejaké riešenie 🙂

Zuzka Huta - nebojaj, do septembra ešte ďaleko, a nemyslím, že do škôlky nastúpia deti, ktorým sa nehoda nestane, kúpiš potom také tie cvičiace nohavičky, ktoré sú ako klasické gatule len majú všitú nejakú savú vložku, a bude, ale matúško je podľa mňa šikovný a v návale hry sa pozabudne 😉

Veronika ty pri takom tempe zachvíľu budeš mať miery 90, 60, 90 😉

gabkazabka
23. máj 2010

Ahojte,nebola som tu od vcerajsieho obeda mala som co robit,aby som vas docitala 😝
Vcera vecer sme boli u svagrinej na grilovacke-oslavovali 12.vyrocie sobasa.....a o deviatej vecer mi zavolala sestra,ze su na ceste k nam z Michaloviec.....juj tak som sa potesila.....pred chvilkou odisli a ja mam chvilku volna,dieta spi 😎
Juj,Veronika,co to?nebudu to fakt zubky?No nech vam to rychlo prejde..... 😔 😔 😔
Susi,mat domcek je mojim snom,a bolo by super,keby ste sa v rodine dohodli ohl.pozemku.Pretoze aj keby si chcela kupit nejaky starsi dom kvoli pozemku,tak ver tomu ze ceny su nehorazne.......pod 1,5 milina nekupis....a to je uz dost velka suma,ale kde je este stavba?My uz snorime pol roka po pozemku,alebo starsom RD a poviem ti,uz stracam aj poslednu nadej,lebo milionari niesme..... 😒 🙄
Zuzka-Huta,kluuuuud,mozno to v lete ked bude teplo zvladnete.Ja tiez stracam pri Nine nervy... 😠
Bibka,minule sme boli kuk v Tomasovciach na tie novostavby,mozno som pozerala aj na vas domcek.Teda,poviem ti,boli sme blbi,ze sme nekupili pozemok,ked ich predavali.Mne sa tam velmi paci....a tie kraaaaasne domceky... 😢 😔 ☹

maca77
23. máj 2010

Susi, veď do Huty môžeš prísť, len treba rozmýšľať nad inou alternatívou ako prerábať taký starý dom 😉

Bibka, pieskovisko super.... my máme také, ale nižšie a na zimu ho MM stále rozoberie a piesok dá do suda .. pod piesok sme dali gumu, aby sa nešpinil a nemiešal so zeminou ... a hlavne ho stále prikrývame, bo u susedov kopec mačiek a túlavých psov 🙄

Deni, bola som aj ja pozrieť v tom kenvele, zobrala som aspoň Adamovi rifle, triko a Tami si tiež jedno tričko vybrala ...
.... no a jedna baba sa tam veľmi podobala na Janku ... Janka, nebola si to náhodou ty? 😅 😎

Zuzi-Huta, neboj nič, Matúška ti vezmú, aby nebolo málo detí 😉 😅

my sme mali tiež v noci rušno... Tami už dva mesiace vstáva ráno so suchou plienkou, pýta sa cikať aj v noci, tak včera som sa konečne odhodlala, dať jej pod plachtu igelit a šla spať bez plienky ... no a jasné, jak naschvál asi tvrdo zaspala a o jednej som celú posteľ prezliekala, bo sa pocikala ... cez obed už nehoda nebola, tak som zvedavá na dnešnú noc... ešte že bolo dobré počasie a stihlo mi to posteľné prádlo vyschnúť, tak mám zas nachystané na prezliekanie 😝

denisocka
23. máj 2010

maca,dnes to tam bolo hrozne, vela vela ludi...a to sa zle kupuje a bordel veci pohadzane,niečo bolo nove,čo nebolo včera - ale to boli hlavne kabelky,opasky a teplaky detske . bola som sklamana uplne,ale zas som ušetrila 😝

maca77
23. máj 2010

ja som bola o 18-tej, tak už tých ľudí až tak veľa nebolo, ale čo sa týka tovaru, tak všade len rifle 😝

no aj tak bolo celkovo v Madarase dnes kopec ľudí, som si nemyslela, keď sa už konečne slnko ukázalo, že bude tak plno

pata31
23. máj 2010

Ahojte...tak mame krstiny za sebou...bolo super, az na to, ze mala bola dnes nejaka uplakana....aj v kostole nam plakala, prvych 10 minut bola kludna, no ale kedze bola napapana, tak chcela spinkat, tajne som dufala, ze to vydrzi, ale bohuzial nie, zacala plakat, este zo zaciatku len tak po troske, ale sa to zhorsovalo a nakoniec uz tak ricala 😅 , aj ked ju krstili...chudatko moje...po tych povinnych ceremoniach ju zobral mm von, tak mu potom zaspala na rukach...
no a potom fajny gulasik, naaadhernu tortu sme mali, aj skvelo chutila...potom pridam fotecky, bo nemam kabel do fotaku...
a mala som dnes kopec pestunov, tak som si aj ja trochu oddychla 😉
no len skoda, ze ocina mame este v nemocnici, nakoniec to vraj nebol slepak, resp. asi ho mal len trochu zapaleny, ale surne ho operovali, lebo mal nejaky tuk okolo creva a ten tuk vraj sposubuje postupne odumierenie toho creva, tak este ze mu to nasli, bo inac neviem neviem, ako by to neskor dopadlo 😔 😖
no idem vas docitat, kym sa mala nezobudi na papkanie...

denisocka
23. máj 2010

maca, tam dajaka akcia bola jak sme odchádzali o 16.00 - take podium, kamera

denisocka
23. máj 2010

peti,super. ono sa hovori,že po krstinach sa dieťa zmeni,ten naš po krstinách začal byť po večeroch urevany,tak hadam to bola vínimka 😅

denisocka
23. máj 2010

teda pati 😀

veronika1982
23. máj 2010

@susana28 neboj miery nebudu take ale skor sive vlasy..

matej sa mi potom zobudil a zaspal mi az teraz. zase strasne plakal a zaspal mi na rukach. to ho mozu tak boliet zuby.. ved on bol uplne v krci. a takto sa mi aj budi a aj zaspava..ja uz fakt neviem..a najhorsie je ze ani pri mm nechce byt..zase budem spat po sediacky s matejom na rukach..

a pribudla nam domov dalsia strieborna medaila. matej ju uz nosil na krku a sa mu to pacilo lebo sa mu to lesklo..len skoda ze nie je zlata.. by som ju mozno aj spenazila..

a okrem medaily nam pribudli novy clenovia: jeden maly hadik, rak, 2 malicky zraloci a moj naj oblubeny zatial je maly delfinik.. ten je taky podareny.. joj.

aj my na chate zakryvame pieskovisko a tiez na spodku je guma a tento rok sme kupili ten originial piesok taky biely..

denisocka
23. máj 2010

veronika,mna ešte naapdlo,my sme mali raz take kričanie a vieskanie počas spanku,tiež tetky hovorili že zuby,zuby.... a nakoniec zapal stredneho ucha,oboch. a to ho skušali stlačať za ušami,že určite zapal nie,bo by kvičal a predsa mal, a ja ho 5dni trapila doma a natierala zuby a on trapil nas

veronika1982
23. máj 2010

deni to my ani nehovor..lebo ja na krcne uz nejdem s nim...ale to by mi plakal aj cez den nie?

gabkazabka
23. máj 2010

Veronika a ked stihnes pri usku tak neplace?

gabkazabka
23. máj 2010

stisnes 😝

lubkatobi
23. máj 2010

veronika, dobre, ze ti uz zaspal... aspon chvilku mas na oddych..

bibka, to pieskovisko je supis..

veronika1982
23. máj 2010

teraz neskusam ked spi... ja uz som taka unavena ze od tej unavy uz nemozem zaspat...

gabkazabka
23. máj 2010

veronika,otvor knihu,alebo casopis-ja pri tom zaspim do 5 min.... 😅

denisocka
23. máj 2010

Neplakal mi cez den,len nechcel jest vela,cucat z flase.reval len v noci,v spanku,take zachvaty mal a hlavou ryl do matraca.za uchom ho nebolelo.mal to z prechodenej nadchy a sopla

pata31
23. máj 2010

no hadam sa velmi Tami nezmeni, resp. ked. tak len k lepsiemu by mohla 😉 ale dufam, ze ked zacnem prikrmovat, ze bude mat plnsie brusko, tak to uz potom bude len lepsie, bo teraz uz vacsinou chce papat po 2-2,5 hodke...
Veronika, drzim palce, nech to prejde co najskor... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre