Sú tu užívateľky z Dunajskej Lužnej?

wanda
30. okt 2006

dufam,ze sa najdeme
tak ja som prva 😉 ,dufam,ze tu neostanem sama 😀 ako samomluvec 😀

monika2712
8. aug 2012

@vieruna fuu no pozeram ze traja chlapci to mas asi doma vesele co? U nas je teraz baby boom na ulici, vela zien na materskej s jednym ci dvoma alebo ocakavajuce prve ako ja. A deti mas v skolke v luznej? lebo vraj je to tu s miestami bieda, nas bude asi v skolke v BA radsej.

tothova5a
8. aug 2012

@monika2712 ahoj, dnes som bola u dokiho a na porod to este nevyzera a malinka ma podla sona cca 2200g, takze sme kusok pozadu oproti terminu, ale to sme od zaciatku. A co Ty? Ako sa citis?

monika2712
9. aug 2012

@tothova5a jooj tak to je este drobecek, tak nech len rastie este, to nas je 3 tyzdne popredu podla posledneho sona tak uvidim co mi zas povedia najblizsie. Citim sa ok v ramci moznosti, troska trpim kedze sme KP a maly mi tlaci hlavou do rebier stale co je teda dost bolestive ☹ no aspon ze uz som doma a mozem oddychovat a upratovat troska kym sa vypyta na svet.

vieruna
9. aug 2012

@monika2712 moje deti su v BA. V luznej sa somnou ani nebavili. Vsetci su oktobrovi, cize v septembri nemali tri, tak nebolo o com. Ale podla toho co viem, tak by sa somnou nebavili, ani keby mali tri 😠 A kde byvas? Podla toho baby boomu by som to odhadovala na oblast slnecne polia, alebo niekde v lipnici 🙂

monika2712
9. aug 2012

@vieruna ano Lipnica, Fialkova.. viacej je nas tu z tejto ulice 😉 no s tou skolkou je to des, nas bude septembrovy, tak som zvedava ci mi ho vezmu pred 3timi narodeninami niekam do skolky.

vieruna
9. aug 2012

@monika2712 Niekam urcite ano. A ktovie, mozno sa za tri roky ukludni aj situacia v luznej so skolkou 😉 Ja som z kosarisk. Tiez mame na Fialkovej /tusim 😵 / kamaratov. Leusku a Oliverka 🙂

monika2712
9. aug 2012

@vieruna ja nejak ani neplanujem skolku v luznej, obaja pracujeme v BA tak mi to pride vyhodnejsie dat ho tam do skolky, hoci bude musiet travit s nami cas v aute, ale keby sa cokolvek stalo tak budem pri nom skorej ako utekat z prace do luznej. hlavne nech mi ho vezmu niekam 😉

zuzkazuzka
9. aug 2012

Baby, co som celkovo pocula, tak nechcu brat 3-rocne deti do skolky v DL, niektore ani tie, ktore tu maju dlhsie trvaly pobyt, lebo je velmi velky presah deti...Monika, inak dat deti do BA do skolky je myslim lepsie, nasa tam tiez chodi a vzdy je to po ceste domov, kym sa clovek dostane do Luznej, tak aj skolku by zavreli 🙂 hlavne, ked je skolka v DL iba do 16.30...
Baby, vy ste tu prevazne z Fialkovej ulice??? A kde to je?? 🙂

monika2712
9. aug 2012

@zuzkazuzka no ved preto chcem dat aj ja do BA, asi do Petrzky, lebo to mam blizko z prace, a keby daco tak aj svokrovci mozu dieta vyzdvihnut a nechat u seba. takze tiez to tak budem riesit.
Fialkova je za Lipnickou smerom na Miloslavov.

vieruna
10. aug 2012

@monika2712 myslim, ze v petrzalke je najmensi problem zo skolkami. Je ich tam pomerne dost. Mne tiez vyhovuje, ze chodia deti do skolky v BA, ale do skoly by som chcela aby isli v luznej. @zuzkazuzka ja nie som z Fialkovej 🙂

ninimini
12. aug 2012

ahojte dnes máme krásny den lebo na fialkovú ulicu pribudlo dalšie krásne malé dievčatko🙂) Petka je už dvojnásobná mamina 😀 gratulujeme

anela71
14. aug 2012

@zuzkazuzka Ahoj! Fialkova je na konci Dunajske Luznej - smer Miloslavov, pri vetrolame 🙂. Chcela som sa opytat, ci nebol problem so skolkou v BA. Nase dvojky budu mat buduci august tri roky a tiez planujeme najst nejaku skolku v Bratislave, len mam obavy, ci to aj tam nie je preplnene a predpokladam, ze skor prijmu deticky z danej lokality ako "cudzincov" ☹.

andrema
14. aug 2012

@ninimini ahoj, vies nieco blizsie o nich?

ninimini
14. aug 2012

@andrema iba to že sú v poriadku aj maminka aj malinká tuším mala 2600g a 48cm mala super rýchly porod 🙂) ved to vám určite porozpráva ona a malinká sa volá Juliana 🙂)

andrema
14. aug 2012

@ninimini dakujem za info 🙂

ninimini
14. aug 2012

@andrema v pohode ja už som ju zapila až tak že mi terasa plávala 🙂) tak bude zdravá ako buk lebo ja a alkohol nie sme kamaráti🙂

tothova5a
17. aug 2012

ahojte - uz sme doma 🙂 Nemate nahodou niekto na predaj detsku vahu?

monika2712
17. aug 2012

@tothova5a ahoj Peti, gratulujeme!

zuzkazuzka
21. aug 2012

@anela71 No v BA je tiez problem so skolkami, ale urcite mensi nez tu, ked tu je iba jedna skolka na celu Luznu, kdezto v BA ma kazda mestska cast viacero skolok...ale ako pises, asi bude tiez problem, ked mate trvale bydlisko tu, ale ak by si si podala prihlasky aj na niektore skolky v BA, tak aspon skusis, nikdy nevies.... my sme byvali v Pod. Biskupiciac (hoci sme tam nemali trvaly pobyt), tak nam ju zobrali, teraz v marci...predtym chodila do sukromnej (tam problem nebol 🙂)....ale uprednostnuju s pobytom a pod...

anela71
21. aug 2012

@zuzkazuzka Dakujem velmi pekne za info 🙂. Pomalicky zacneme sondovat, myslim, ze zapisy byvaju niekedy januar/februar...

zuzkazuzka
25. aug 2012

@anela71 zda sa mi skor, ze zapisy byvaju koniec februara a zaciatok marca, ako kde..ale v januari nebyvaju...aspon som o tom nikdy nepocula

anela71
25. aug 2012

@zuzkazuzka Dik za info, ten januar som len tak strelila, ze niekedy na zaciatku roka 😉.

kacenaba
28. aug 2012

Ahojte baby, tiez byvam v Dunajskej Luznej, mam na Vas otazku neviete ci su v Luznej jasle?

monika2712
29. aug 2012

@kacenaba pokial viem tak ziadne nie su, Little Kitten boli, ale uz pisu iba ze su skolka, od 2 rokoch. samozrejme sukromna.

kacenaba
7. sep 2012

Ahojte kocky, mam na Vas otazku, chodi niekora z Vas k detskej lekarke v Luznej? Prosim ak ano napiste mi Vas nazoz na nu, lebo mne uz lezie poriadne na nervy. Dakujem.

lenka03
11. sep 2012

@kacenaba jasle neviem ale sukromna skolka Dunajcek berie od 2,5 roka a mame s nou vyborne skusenostii-individualny pristup, pekny interier i exterier, na dvore bazenik, jazyky, zumba, deti sa tam rozhodne nenudia a velmi sa do skolky tesia, adaptacia tiez fajn len lepsie je zacat pocas skolskeho roka alebo cez prazdniny, vtedy je dieta motivovane smelymi zadaptovanymi detmi.
Ja mam sper skusenost s adaptaciou na jar, vtedy je aj mensia chorobnost takze si neuzijes soplave tyzdne v takej miere ako to byva na jesen.
A dalsia skusenost - v 18 mesiacoch sa nam jasle neujali ( pravdepodobne malej nevyhovovala spolocnost drobcov) tak sme to vzdali, ked sme v 21 skusili skolku tak to prebehlo uplne hladko ale napomohli aj spoluziacky- velke 'slecny'' ktore ju velmi zapajali do aktivit a bola ich babikou. Od 2,5 roka bola zmena za Dunajcek kvoli stahovaniu a tiez hladky priebeh.

kacenaba
11. sep 2012

@lenka03 Dakujem velmi pekne za odpoved, neviem ci nebudem musiet v januari nastupit do roboty a to bude mat mala iba 7 mesiacov, preto hladam nieco v Luznej. Ale tu skolku urcite skusim 🙂

lenka03
11. sep 2012

budes pracovat v luznej? Ak v BA tak nie je ti lepsie mat drobca co najblizsie k praci?

lenka03
11. sep 2012

@kacenaba predosla odpoved bola pre teba tak nech sa ti to zobrazi v novinkach 🙂

kacenaba
11. sep 2012

@lenka03 Budem robit v Ba, aleproblem je v tom, ze mame len jedno auto a vlacit malu autobusom je problem, moj chlap robi v Galante, vize opacny problem, ale jekazdy vecer o 16 doma, co ja zase robim na zmeny a niekedy pridem domov az po 19, takze ja viem malu odniest a otec zase vyzdvihnut, komplikovane, obidve babky su 150km od nas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre