Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
18. dec 2010

Ahojte..............
Mna tiež posiela každý výkend niekde muž,no bohužial.............nemám kde a dalšia vec,ved ked mu bude Sisa revať skrz spánok a cicík,tak by my vykopali aj z hrobu 😅

@kamka17 Sisa sa narodila na jar a bolo teplučko.Kupali sme každý den-no to bolo len také ošpliechanie vodičkou 😉 Potom bolo zimšie a v prvom byte bolo chladno,tak sme kupali každý 2 den. No do pol roka som sa snažila každý den. Toto leto sme sa kupali poctivo každý den,lebo bola furt spotená,od piesku atd...a to som ju aj sprchovala niekedy v priebehu dna. Teraz ked je zima jej umyjem riťušu,tvár a riadne ju kupem každý 2-3 den-kedže tu máme ako v mrazničke.V kupelni nieje radiator atd..........

@brmbolcek Labudko zaspal o 00:30 hod. Ale už to neriešim 😒 Spala bez zobudenia asi 3-4 hodiny,tak to radím medzi tie lepšie noci a som vyspatá....... 😉

surviver
18. dec 2010

Ahojte 🙂

@fopardi my mame matrace Materasso,take s dvoma vrstvami kokosu,su take tvrdšie,ale sme spokojni 😉

@kamka17 my kupeme každy den 🙂 a prajem pekny pondelok,si to troška uži bez malej,uvidiš budeš mat až taky čudny pocit,že si sama 😉 😅

cikyta
autor
18. dec 2010

@kamka17 A máte ten elektrický ohrievač? My sme si ho kupili skrz Sisu a v prípade zimnej krízy sme ho použivali a je to super vec.............behom chvílky-rýchle vykurenie...aspon kým bola vyzlečená.

zefa
18. dec 2010

ahojte
mm chorí,Samko má asi laringitídu 😠 ..len ja a Nancy sme zatím ok
od narodenia kúpeme každý deň resp.umyjeme riťky,osprchujeme čistou vodou,každý 2-3 kúpeme vo vani s hračkami 😉 😀

lucula73
18. dec 2010

ahojte 🙂

predstavte si,že tú pesničku čo som hľadala na nete , dnes hrali už dva razy v rádiu....napadlo to mm,hneď ako sme zapli rádio,ešte ani 8 hodín nebolo,akurát ju hrali,tak sme sa aj nasmiali,že veď na webe nemusí byť všetko 😀 🙂

idem tam niekto z práčky kričí,že sa krúti a mám penu v ústach 😀 ,......no musela som odísť,už som ich nemohla počúvať,nike teším aj cvrklo od smiechu 😠 .tak mi tak dnes 🙂

cikyta
autor
18. dec 2010

No mne ide muž večer na mecheche koncor.firemný večierok. Idu aj manželky,no ja tak,ako aj minulý rok,budem doma,kedže nám nemá kto postrážiť Sisu.....no čo už......život je taký.
Dnes si Sisa vypýtala za celý den iba raz cecok,lebo je doma muž. Vždy ked sme same,tak sa správa inak a pýta ho....

@zefa želám skore uzdravenie. My síce nejako extra nespíme,ale sme zdraví ako repa 😉 (klop klop)

@lucula73 Som zvedava na tu pesničku teda 😉

chorale1
18. dec 2010

@kamka17 nebojkaj ked ju kupeš už teraz od malilinkatej v trošku chladnejšom prostredí tak bude aspoň otužilejšia. kamarátka tá kupe drobca v kupelni a holeho ho prenáša do izby tam trošku zakuri ale ked som videla ako malému drkotalo zuby v tej vani lebo ona ho na lehátku kupe tak mi ho bolo ľúto. na druhej strane ešte nebol chorý - je mladší od adamka o 3 týždne. kdežto ja mu vykurim izbičku a začala som ho v kupelni až pred dvoma týždňami a prenesiem ho aspoň v plienočke a v izbe ho dám ešte do osušky.

fopardi
18. dec 2010

ahojte aku pesničku riešte ??? od kristíny vianočna nalada aj mne sa pači

lucula73
18. dec 2010

@fopardi hej tú,ale nikde na nete sa nedá pustiť,asi ju stiahli 😉
už som doma,nákup spravený,euráče minuté..už mám všetkych poriešených,okrem mojho tatka,netuším čo mu kúpiť 🙂

cikyta
autor
18. dec 2010

@chorale1 aj my tak Sisu kupeme. Ako v mrazničke................ohrievač máme len aby nezamrzla,ked čerstvo zavrieme okno a ešte ide aj para z ust 😀
Segra kupala syna vždy až vtedy,ked mala v kupelni a v celom byte ako v saune. Na odpadnutie.Normálne sa nedalo dýchať.A teraz má 4 roky,furt je chorý. Ešte nikdy nebol uplne zdravý a momentálne má už rok v kuse nevysvetlitelný kašel.No v lete,ked sme u nich boli na grilovačke,tak trochu pršalo a on chudák mal pančušky a hrube tepláky..........bol červený,tieklo z neho a segra si nedala povedať,že je prehriaty a je mu zle 😠
Sisa o 3 roky mladšia mala tenké tepláčky a ponožky... 😒

chorale1
18. dec 2010

@cikyta no to zasa nie, my máme pustený radiátor v kupeľni ale ohrievač zapínam iba ked sa tam s ockom mága 20 a viac minut, ked sa kúpeme iba vo vaničke žiadny ohrievač. iba trošku prekurim detsku - to zn. na nejaké 3 minutky zapnem ohrievač a vypnem. aj to iba teraz asi od polovice novembra.

cikyta
autor
18. dec 2010

@chorale1 No my nemáme v kupelni radiator a ked máme teplo,v momente máme zaparené okná a všade to tečie dolu,takže "vdaka" 😠 mužovi musíme byť otužilí 😠 On zavelil,že je teplo,tak je teplo 😠 (ved jemu hej,ked má 100kg 😠 )
Takže.................sme si zvykli 🙂

zefa
18. dec 2010

@cikyta kým sme boli doma ani my sme nebývali...nástupom do škôlky otočka o 180° 😠

chorale1
18. dec 2010

@cikyta
@zefa baby tak som začala rozmýšľať či nemôže byť v noci drobcovi zima. spinká v body s krátkym rukávom a na tom má pyžamko a ponožky. len v noci sa stále odkopáva tak neviem. silné mrazy za nami a ja to tu teraz chcem riešiť že? 🙂 ale ked ho beriem v noci na krmenie tak má chrbátik teplučký a ráno ked ho vyzlečiem aj nohy sú teplučké, akurát líčka máva niekedy chladnejšie.

cikyta
autor
18. dec 2010

@chorale1 Tažko povedať. Každý má v byte inú teplotu.................ale myslím,že mu je fajn 😉

lucula73
18. dec 2010

@chorale1 mslím že mu nie je zima....ja akurát uvažujem,či nedávať malému pod overal s dlhým rukávom aj niečo s krátkym rukávom a tiež ponožky,lebo furt je odkopaný....len sa zas bojím,že ak náhodou vydrží zakrytý,tak mu bude moc teplo 😕

cikyta
autor
18. dec 2010

Závidím mužíkovi dnešný den 😢
(ale pondelnajší mu nezávidím ☹ )

cikyta
autor
18. dec 2010

POMOOOC ! POMOOOC ! POMOOOC ! Sisa mi spí !!!!!!!!!!!!!! 😲 😲 😲 Mám VIANOCEEEEEE 😅

chorale1
18. dec 2010

@lucula73 my sme tiež spávali bez ponožiek ale dvakrát za sebou som ho našla uplne holými nohami až po plienku si rozopol gombíky. tak mu dávam také tenulinké ponožky.a koľko máte asi stupňov tam kde spinká drobec?
@cikyta len aby v noci nebol silvester 🙂 🙂 🙂 budete o polnoci strieľať šampáňo a neviem čo všetko 😀

cikyta
autor
18. dec 2010

@chorale1 Uvidíme............... 😉
(ale našla som jednu užastnu ženu,ktorá sa MOJMU problemu venuje v spolupráci s rôznymi vedcami atd....Píšeme si po IP a musím uznať,že vie presne,o čom píše a páčia sa mi jej názory a prípadne rady.Poznáme sa od včera.)

cikyta
autor
18. dec 2010

Asi idem urobiť stromcek,ked mám zrazu TOOOOOOOOOOLKO času !!!!!!!!!!! Ja aj tak skôr nezaspím ,ako o pol noci-tvrdý trening 😀

chorale1
18. dec 2010

@cikyta a čo ti poradila ak smiem vedieť? čo si jej dala makového odvaru? 🙂

janicca
18. dec 2010

ahojte maminy ,tehule 😉 tak ako už máte napečené ?😉
@cikyta moja tak si to uži ten Sisin spánok asi pochopila že dnes chceš mat naozaj klud drahý na mecheche a dieta sladko spinká len do kedy ja si vždy spomeniem na moju sestru ona tiež mala také problémy s kojením a so spaním pri jednom vajčákovi to bol des čo ten malý dovádzal ....a prídí ku mne šak to nie je až tak daleko a dobrích ludi sa všade vela zmestí 😵 😉

cikyta
autor
18. dec 2010

@chorale1 No je toho tak viac a dala mi aj link na dobre čitaničko. A hlavne pravdive..........napr.tam bolo,že ak prešvihnem podvečer-či večer signál,že chce spať,tak sa z toho zotaví a naberie tzv.druhý dych a vydrží svieža do polnoci.Má to akýsi názov,čo máme v genoch po prapredkoch,že to použivali tuto metodu lovci. Takže v prvom rade ju nesmiem prešvihnuť (čo sa mi už pár krát stalo-neverila som,že mi o 8 večer zíva ,lebo mi dlho poobede spala a nedala som ju spať-tým pádom mi buntošila do polnoci.)Bála som sa ju dať o tej 8 spať,lebo sa mi asi 3 krát stalo,že sa po hodine zobudila s usmevom a "hrajme sa". Takže sa nesmiem báť a dať ju spať......................
Dalšia vec: deti sa nesmu násilne budiť,lebo tak ako potrebuje telo živiny zo stravy,aby rástlo,tak potrebuje mozog spánok,aby rástol a bol ZDRAVY. Ciže tích 13 hodin musí dieťa spať za celý den aj s poobedným spánkom dokopy. No ak rodič cíti,že nevládze a je čas rázne zasiahnuť,tak to má urobiť ! Cize uplne jemne dieťa budiť ráno nasilu,aby nespalo dlho ! Potom mi zaspí večer skor a to je fajn. Vraj mám večer posuvať spánok na 7,pol 7, 6 a kludne aj pol 6. Sama zistím,kedy máme dosť a vraj čím skor dieťa večer zaspí,tým bude silnejšie,zdravšie,odolnejšie a hlavne už nebude ani nejako velmi záležať na "zaspávacích zlozvykoch"-akože na cecku,alebo hojdanie,tlapkanie atd...Vraj bude spať celu noc. (Ano,možno mi teraz vstane a o 3 sa možme asi hrať,ale TRENINGOM sa to podarí a už mi nevstane v noci na HRU,ked mi takto skoro zaspí.Treba len trenovať a nepolaviť) Píšem to tak laicky a všestranne,ale hádam mi rozumieš a čitaš aj medzi riadkami.............................................

cikyta
autor
18. dec 2010

@janicca Joj mojko....................rada by som došla...................no ked to nejde,tak to nejde,ale raz sa možme niekde stretnuť na "pumpm,však bratm?"

chorale1
18. dec 2010

@janicca ahoj asi sme tu zostali samé, ciky išla asi stromček robiť. ja som dnes piekla kým malý spal florentínky. minulý rok som to našla v časopise dobré jedlo a chutilo nám to - presnejšie mne, mamine a švagrinej lebo mm také ee, tatkovi vadia orechy... tak som to urobila ale už sa mi to nechcelo máčať v čokoláde - aspoň si ruky nezašpiníme 😀 a ty si čo robkala?

cikyta
autor
18. dec 2010

@chorale1 Mojko,ja som písala siahodlhý článok 😀 Nemôžem zato,že píšem,ako blesk !

(Sem tam udriem) 😀 😀 😀

chorale1
18. dec 2010

@cikyta vieš čo myslím že aj keby spala do polnoci tak na prvý raz je to úspech. to aby išla spinkať o pol 7 sa mi zdá zavčasu ale možno sa časom podarí zaviesť pozrieť večerníček a spinkať. ale všetko chce čas a vy dve ste šikuľky určite to dokážete. ale s tým prešvihnutím spánku je fakt pravda ja to vidím niekedy na sebe že ked sa mi drieme a nejdem, idem dajme tomu za hodinu tak už nezaspím.

chorale1
18. dec 2010

@cikyta 😀 😀 😀 😀 😀 ja som myslela že si šla fakt ten stromec robiť

lucula73
18. dec 2010

@cikyta veď to sme ti tu už radili,aby si ju ráno nenechala tak dlho spať a tým pádom sa vám posunie skor aj poobedný spánok,aj nočný.len ty si vtedy povedala,že ak ju skor zobudíš,bude celý deň mrchavá.ak som to dobre pochopila 😉

u nás bol pri Veronike tvrdý režim,ako písala zefa.........všetko sa poctivo dodržiavalo...nemali sme nikdy s tým problém,tiež sme budili poobede,ak som videla,že spí dlho a je už veľa hodín,tak sme zbudili,ale jemme,nie násilne.... 😉
tak ti držím palce,nech ti spinká dorána 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre