Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
23. sep 2008

Ahoj domcek.Zatial mi stále robili zo spodu sono.Teraz v 8tt a myslím,že ešte budú aj v 10tt.Len dr.vravel,že už musí ísť opatrne,lebo už to mám všetko citlivé a cítim to aj pri utrogestane,že je TO tam iné. 🙂

domcek1111
23. sep 2008

no , lebo čo som sa rozprávala so švagrinkou, ťak jej zrobil sono možno 2x a potom už len po brušku...vraj sa potom už nesmie zo spodu., tak neviem, čo je na tom pravdy... 😠
a už cítiš, ako bruško rastie?vieš aj kde sa bábo presne nachádza...
lebo ja keď si úplne rovno ľahnem, tak jednu stranu mám trocha väčšiu...ale to vôbec nevidno, len to sledujem hmatom, môže to byť?!!!či som na hlavu?!! 😀 😀

cikyta
autor
23. sep 2008

Domcek,tvoja švagriná otehotnela normálne prirodzene?Lebo takým sa robí prvé sono nejako v 8tt a potom v 12tt-myslím.Ako kde.A preto jej mohli 2 krát zo spodu a potom z vrchu.Sak uvidíme.Ale pre pekné foto idem v 10tt naisto a dám to zarámovať pre babku.Už sa neviem dočlkať.

cikyta
autor
23. sep 2008

No neviem,či či môžeš mať hrču.Možno hej.Ja osobne cítim pichnutia na pravo,kde je skôr uložené bábo.

domcek1111
23. sep 2008

no otehotnela prirodzene..tak asi to je úplne iné, ako my IVF.kárky.... 😀 😀
ani mi nehovor, aj ja sa teším na fotečku, len aby bolo všetko v poriadku a bilo srdiečko z toho mám obavy... 😖
ale verím, že bude to dobré!!!! 😉

hava77
23. sep 2008

caute mne dnes robil krajko sono uz cez brusko, ale kedze sa mi pri vkladani utrosu nezdal krcok tak mi ho premeral a to sa robi zo spodu. keby to skodilo tak by to asi odmietol 😉

domcek1111
23. sep 2008

asi som ti to zle vysvetlila, to nieje hrča...ale len taký maličký kopček, ale nie viditeľný okom, ale len trocha hmatom....a to len niekedy-dnes som to nemala, možno bábo, chodí hore-dole.... 😀

domcek1111
23. sep 2008

ahoj hava, a ako sa to vlastne meria.... 😕
a ako sa ti nezdal krčok?veď ja ani neviem, aký ma byť... 😠

cikyta
autor
23. sep 2008

Jáj domcek.Tak tú hrču mám aj ja.Ale v strede.Tiež som si to všimla.Kamoška mi vravela,že to budem mať a veru je to tak. 🙂 Hava a ty si v ešte v 13tt vkladáš utros?Ved ten sa smie len do 12tt.?

hava77
23. sep 2008

to ti zmeria utz ja som sa velmi bala lebo tahrcka mi zmyzla uplne, ale krcok je ok - povedal krajko
utros vysadzujem ale postupne, tyzden si dam len vecernu davku a potom uz nic.

domcek1111
23. sep 2008

no a vlastne čo znamená tá hrčka?mohla by som aj ja požiadať, aby mi skontroloval krčok? 😒

hava77
23. sep 2008

ked tam mas tu hrcku tak uplne zbytocne, a to sa vraj stale meni ako babo rastie a posuva sa hore tak aj ten krcok. pamatam si ze zo zaciatku tehu som si tam ledva vlozila utros 😝 tak do boku 😀

cikyta
autor
23. sep 2008

Ano.Spomínam si aj ja.zo začiatku som si ledva natlačila utroš(aj ked som ho namočila)A teraz mi tam vhupne ako nič a tesné je to tak hlbšie.A na poradni ten krčok nepozerá gynekolog?Vraj v 2.trimestry.

domcek1111
23. sep 2008

no jasné...tak teraz už mám v tom hava jasno.... 😎 😀 ....keď si vkladám utros, tak stále inak ho vložím...lebo na jednej strane, mám tú stenu,akosi hrubšiu...neviem, to ani popísať.... 😒

cikyta
autor
23. sep 2008

Hlavne,že ho narveme dnu a zaštuplíkujeme bábätko,aby nevypadlo! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

domcek1111
23. sep 2008

no jasné....dôležité, aby bábatko zostalo do 9 mesiaca..potom sa kľudne môže tlačiť von... 😀

domcek1111
23. sep 2008

bože baby poviem vám, myslela som si ,že budem kľudná a spokojná, keď budem tehu....ale stále sa bojím keď idem na sono...potom, keď je všetko v poriadku tak som OK..a potom zas stresujem....na nervy... 😖
spokojná budem asi za 9 mesiacov, keď budem bábo držať v náručí....a tak som si chcela užiť to tehotenstvo... 😠
aj vy máte taký pocit?!!!

domcek
23. sep 2008

Ja vas cakam v druhej teme a vy tu kvakate. 🙂

cikyta
autor
23. sep 2008

Ela - Zuzla - ako ste dopadli u dr.?Dúfam,že je všetko v poriadku!!!!!!!!! ☹ Domcek servus.Moc už do témy snažiliek nechcem chodiť,lebo niektorým dievčatám to dobre nepadne,ked som tehotná a oni sa snažia.Sú z toho ešte viac smutné a tak sa snažím brať ohlady,nech sú neni velmi smutné.Ak sa tam niektorá na niečo pýta,rada odpoviem ak viem.To je tak všetko. 🙂

zuzla80
23. sep 2008

Ahoojte baby, ja som dnes bola na kontrole u svojho lekára a som strašne smutná - predstavte si, že nezachytil akciu srdiečka, pritom v Helíku vo štvrtok bilo. Povedal, že to môže byť aj tým, že oni majú omnoho lepší ultrazvuk ako má on, ale že vraj všetko vyzerá byť v poriadku. Dokonca mu vyšli aj menej týždne ako v Helíku, ale je to vraj meraním, že dosť tam zaváži každý milimeter. Neviem, či mimčo bolo tak otočené, že ho nevedel poriadne zmerať. Len dosť je, že som z tamadiaľ odchádzala straaašne smutná. Baby prečo sa nám musí všetko tak komplikovať. Vo štvrtok v Helíku všetko ok, drobček mal 9,2mm a dnes ani neviem koľko meral, ani som sa nespýtala. No proste je mi strašne
Myslíte, že by starší ultrazvuk nezachytil akciu srdiečka, ak už raz zachytená bola. Je mi strašne.

cikyta
autor
23. sep 2008

Zuzla teraz som to čítala ako si pochodila.Myslím že tvoj gynek.má pravdu ked vraví,že jeho UTZ akciu srdiečka nezachytí,ked je starší.Ak kamošku raz poslal dr.na UTZ do nemocky,lebo chcel riadne sono,nie také,čo mal v ambulancii.Tak nebud z toho smutná.Proste Helios má prístroje na profesionálnej úrovni a tak im ver-určite bude všetko v poriadku.Uvidíš.(kedy ideš na další UTZ?)

zuzla80
23. sep 2008

CIkytka ukľudňujem sa tým, že to bude starším typom ultrazvuku, aj keď mám hrozný strach, aby sa niečo zlé nestalo. Aj keď on ma vkuse ukľudňoval, že všetko je tak ako má byť a že predsa oni majú prístroje na lepšej úrovni ako sú vybavení tie ambulantné. Ale ja som tak dúfala, že keď ho už raz zachytili, tak by tam už malo byť.
Mám ísť vo štvrtok na krv a mala by mi sestrička vraj vystaviť tehotenskú knižku. No moc sa z nej ešte tešiť nebudem, až pokiaľ si nebudem istá, že je všetko v poriadku.

zuzla80
23. sep 2008

A na ďalší utz o 10-14dní. Vo štvrtok sa mám objednať

cikyta
autor
23. sep 2008

Je to velmi citlivý UTZ.Zvlášť ak má srdiečko zachytiť medzi 7-8tt.Vraj to vtedy šuští viac ako v neskorších mesiacoch 😒 Lebo je to drobučké. 😕 Viem ale ako sa cítiš a ver , že ti strašne držím palce o tých 14 dní!Ozaj a nerozmýšlala si ísť na iný UTZ niekde?Proste chceš mať istotu a žiť v strachu 2 týždne bábätku neprospieva.(Alebo do heliosu znovu)

zuzla80
23. sep 2008

Rozmýšľala som aj na takou alternatívou, ale vraj nieje dobre v začiatkoch sa veľmi špárať dole. Rozmýšľala som na Dankovčíkom tu u nás v KE, len tam si myslím, že bude problém dostať sa. Majú tam vraj riadny nátresk.
Musím sa poradiť s drahým.

cikyta
autor
23. sep 2008

Neviem s kade si.Helios máš daleko?Tam by si mohla aj na druhý den,ked je to akútne a to teraz je.Tam by nebol problém.

zuzla80
23. sep 2008

Cikytka z KE 😉 Ja niečo skúsim poriešiť, určite nevydržím čakať 2týždne.
A ty sa ako máš dneska? Trošku som zachutila, že ti pomohol zázvor, tak som rada.

cikyta
autor
23. sep 2008

No dnes sa mám dobre.Vážne po dlhom čase dobre a spala som celú noc bez prebudenia na WC.

majkaa
23. sep 2008

ahojte, som tu pomerne nova. Snazime sa od svadby a to zatial teraz bude 4ty mesiac. Ide o to, ze mam geneticku chorobu, ale myslim si, ze v heliose mi nepomozu, ze ci to moze mat aj mimi. Chcem sa ale spytat, v pripade, keby sme este na zaciatku jary stale necakali mimi, mam ist do heliosu, alebo ku svojej gynekologicke? Som z Martina. Kde mi viac pomozu a poradia?

cikyta
autor
23. sep 2008

Ahoj Majka.Na tvojom mieste by som išla na genetiku v MT,potom počkala na výsledky a podla toho by som išla dalej.Na genetike by ti povedali presne ako by bolo vaše bábo ohrozené atd.(My čakáme teraz výsledky,aj ked sa nám podarilo otehotnieť po IVF-v čo sme nedúfali,preto sme na genetike boli.)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre