Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
3. dec 2009

Romy-odpoviem sem. 😅
Ja som prestala fajčiť a do roka 9 kg hore.
V zápätí som otehotnela a dalších 20 kg hore.
A teraz som po 7 mesiacoch schudla späť tých tehotenských 20 kg.
No a možnože to pôjde ešte dolu,lebo pri mojej hviezde neni kedy jesť normálne jedlá. 😀
Takže z 50 kg som mala behom 2 rokov 79 kg!!!!!!!!Kebyže vidíš moje nohy 😝

romy01
3. dec 2009

cikyta a aj cvicis, alebo to ide samo? Davas si aj pozor na stravu ? Toto by ma celkom zaujimalo, ze ako to vlastne je, ale aj tak si myslim ze kazda sme ina. U mna je problem ze ak naberiem len veeeeeeelmi velkou drinou a veeeeelmi pomaly to ide dole. Este nikdy som nezhodila len tak.

cikyta
autor
3. dec 2009

Necvičím. 😒 A veru by sa zišlo skrz celulitítu atd...no ale mám kedy?(dobrá výhovorka,ale aj pravdiva) 😀

cikyta
autor
3. dec 2009

Rapídne schudneš po pôrode.Ked som prišla z pôrodnice domov-13 kilov bolo fuč a Sisa vážila 3370g.

romy01
3. dec 2009

To fakt? Bodaj by si mala pravdu.

cikyta
autor
3. dec 2009

Škoda,že meno dieťaťa musíš povedať vopred pred pôrodom,lebo nám s mužom vyhrklo uplne iné meno častokrát ked sme sa na nu pozerali.Tiež by som dala zmeniť tu politiku s menami 🙂

domika9
3. dec 2009

ciky ale vedmeno sa da do niekolkych dni po porode zmeniť kolegina tak bola zmeniť cele tehotenstvo si myslela že to bude dievča aj podla sona to stale tak vyzeralo a na sale mala šok tak povedala prve meno ake ju napadlo a potom to šli meniť
žienky ja som stale ešte nič od začiatku tehotenstva nepribrala ešte mi chyba 0,5kg do povodnej vahy pred tehotenstvom resp. podla prvej poradne 😉

romy01
3. dec 2009

ciky to musis ? A co ked nepoviem ? To ma neodrodia ci co ? 😀 😀 😀

romy01
3. dec 2009

A ciky . Silvia je velmi pekne meno ja poznam dve a obe su riadne drzky, je s nimi sranda a su aj uspesne

domika9
3. dec 2009

romy to vyplnaš nejaky dotazník sa mi zda ked ťa príjimaju 😉

romy01
3. dec 2009

to ja viem domka, a viem ze sa tam pise aj meno dietata, ale preboha ved to je ceremonia ktoru absolvovala uz moja mama - ja som rozhodnuta tam nenapisat dopredu meno babatka- Chcem sa rozhodnut az po porode

cikyta
autor
3. dec 2009

No ved hej.Dá sa to zmeniť,ale som rada,že sme ako tak postíhali všetky papierovačky a ešte s týmto behať...to nie...teraz je to už blbe.
Silvia je pekne meno.Páči sa aj mne aj mužovi.Ale pod menom Silvia si predstavujem také dobručké,nežne,blondave dievčatko........a my máme takého lotra.Je nezbedná.Strapatá a strašne smiešna ked vyvádza....Viem,že v jej veku su aj kludnejšie detičky a častokrát počuvame od cudzích,že už videli všetko,ale ona je hrozne vrtká a nevidíš ju sekundu sedieť!
Proste taká malá HANA! 😀

cikyta
autor
3. dec 2009

Naposledy som ju začala volať Syseľ 😀

domika9
3. dec 2009

to fakt ?
my sme nad menom zatial nerozmyšlali nechame to na apríl a hlavne nikomu nepovieme ake meno dame lebo ako poznam z okolia tak každy bude mať pripomienky a ja to nebudem počuvať tak sa každy dozvie ako sa bude drobec volať až po porode
pohlavie prezdadíme ale meno nie 🙂

domika9
3. dec 2009

ciky ale mala je podarena ja stale ked pozeram tvoj album tak mi je smiešne aka je podarena taka grimasa -to bude modelka jak lusk uvidíš 🙂

cikyta
autor
3. dec 2009

Domika-tak dobre robíš.Ludia su rozny a vždy budu taký,čo budu ofrflávať meno-akoby to bol ich problém. 😠
No a Sisa bude skor modna navrhárka.Tu zaujímaju strašne šnurky,strapce,gombíky,mašličky,zipsy a reklamne loga 😀

cikyta
autor
3. dec 2009

Máme nad postielkou kolotoč a tam hudba.Vobec ju nezaujíma.Ale ked pustíme hudbu z mobilu-nejaku divoku,tak zaspinká hned.Takže by mohli vymyslieť niečo do tých hračiek hudbu ako: Prodygy,Sepultura atd...Inak ju neuspíme ☹ Ešte aj vonku jej strčím do kočíka tel.a idemeeee 😀 s hudbou ako trinásť roční....

domika9
3. dec 2009

no šak najskor si vyberie čo chce mať použite na veciach kt. bude potom predvadzať 🙂

ciky viackrat som sa stretla s tym že baba chcela dať nejake meno a každy do nej vrtal že čo to za meno a nakoniec pod vplyvom všetkeho hormonov atd dal meno po sebe a bola s toho hotova
alebo kaderníčka mi teraz hovorila že nejaka jej znamadala dcere menoLaura a babky demokratky že co to za larvu že motyla oni nechcu a musela ju ísť premenovať - to by som v živote nespravila
mna väčšinou take veci tak naštartuju že spravím ešte naschval 😀 😀

domika9
3. dec 2009

ciky tak mate riadnu šou 🙂
ale dnes všetky deti zaujímaju mobili a ovladače a nie hračky 😉 a dvd-čka vedia deti v 2 rokoch pozapinať -poprepínať 🙂

cikyta
autor
3. dec 2009

No s tými menami to máš pravdu.Tiež by som už len naschvál dala meno,ktore "nelahodí" mame,setre,svokre!
(práve dávaju na STV,že može dočiť aj žena,ktora neporodila.Takže aj adoptívna matka.)

No a k ovládaču-neraz som začala pozerať film...(pri mojom odbiehaní) potom pozerám už nejaký iný a dopozerám ho bez zvuku 😀

domika9
3. dec 2009

no ciky my ludia sme ako psíky tiež možu mať falošne mlieko
a aj žene sa to može stať a minule som pozerala asi na discovery nejaky dokument a tvorbu mlieka podporuje detsky plač 😉

zefa
3. dec 2009

ahojte..k vyšetreniam...ja som si tiež všetko čo sa dalo robila v helíku..ma poslali na genetiku a dokina,že čo tu robíte ked už čakáte dvojičky...to vás sem mali poslať pred otehot.aby sa vylúčila gen.porucha neplodnosti..a my tu ani nemáme tabuľky pre dvojičky ,tak ako vám mám urobiť testy? 😨 😨 som čumela jak puk a po týchto slovách som odmietla amniocentézu(ale aj zo strachu,že by som mohla potratiť bo to musia od každeho zvlášť) ..no všetko bolo "v rámci"..ona chodí aj na pôrodnicu,tak sa hned šla na našich pozrieť ako vypadajú 😒

k menám...ja som mala mená už od 15tich..a argumenty okolia,že to vôbec nebude ladiť s priezviskom...väčšiu kravinu som v živote nepočula..prečo by malo meno ladiť s priezviskom? 😖

cikyta
autor
3. dec 2009

Zefa-tiež som chcela jedno meno od 15-tich,ale kedže nás už potom niektorí ludia predbehli,my sme to vzdali a "našli"si ine.
No a na to,že by malo ladiť s priezviskom ti musím oponovať.....Lebo naše priezvisko je "Jánošík".Tak si predstav,že Mildred Jánošíková std...To by bolo rovnako na hlavu ako naši romovia:
Angelika Lakatošová,Enrico Lacko atd... 😀

lienika
3. dec 2009

ciky-s tymi menami máš pravdu, že by sa to malo hodiť aj k priezvisku..moj znamy má dcéru a volá sa Stephanie Blchová...znie to čudne 😀

cikyta
autor
3. dec 2009

Alebo Blanka Pretrhnutá 😀

cikyta
autor
3. dec 2009

Alebo Qido Mokrý

lienika
3. dec 2009

no tak to by som sa osobne dala premenovať 😀

cikyta
autor
3. dec 2009

😀

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre