Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
30. aug 2010

ale mam vyskušane ked mu dam moje mlieko alebo nutrilon tak je to jedno budí sa rovnako často ale tak že okolo polnoci každu hodinu a potom napriklad okolo 4tej sa naje posledny krat a spinka do pol osmej a aj ked sa rano zobudi tak nechce hned jesť až napriklad o hodinu
ale v noci je o 11-tej 12tej 1nej pol 3tej 5tej a ptom je klud

lucula73
30. aug 2010

@domika9 a to zakaždým papá mlieko,keď sa zobudí?fúha,riadny jedák.... 😉 ja som aj preto začala ten čaj,lebo moj má už 10 kil,netreba mu moc priberať,lebo sa mu nechce hýbať 😀

domika9
30. aug 2010

@lucula73 hej až teraz vam idu zubky my mame dni že vidím že ho velmi trapia dasna tak myslím že sa mu tam niečo deje potom mame niekolko dni pokoj tak neviem či si to len namyšlam alebo sa mu tam fakt niečo deje

maly ma v poslednej dobe nejkau kus riedšu stolicu ale neboli ho ani bruško ani teplotu nema tak neviem a ma napr. tak že kaka ridke potom ma raz normalne a potom zase riedke a potom aj dva dni normal a zas sa to ukaže

lucula73
30. aug 2010

@domika9 v sobotu sa mu tam objavili také výraznejšie biele pásiky,také jemné mal hádam aj tri mesiace....,včera zase kúsok viac a dnes to už vyzerá ako prerezané od zúbkov,ale zubky som ešte nevidela... 🙂

lucula73
30. aug 2010

a slintá jak bernardín,dačo hrozné,som ho prezliekala asi tri razy dnes,aj cez podbradník bol total zmáčaný..

domika9
30. aug 2010

no ale on niežeby zjedol viac ale niekedy jedol 120ml a teraz spapa napr 50, 70 alebo 90 ml a za hodinu je hore a toto nikdy nerobil normalne bol hode 2x v noci na papanie a to vždy až po polnoci ale ono sa mu to zase zmeni

dnes som robila vyživu mnam som si dala

no a naš je taky akčny že sa nam pušta liezť normalne nadvihne dupku nožky pod seba a davaj hop dopredu samozrejme že to nieje nejaky rychly presun ale posunie sa a na chrbte už nepačinel 😀 😀 😀 na brušku by sa mu najviac pačilo

no idem si lahnuť tak pa dbru noc

cikyta
autor
30. aug 2010

Romy my sme mali"žabu"hned prvý týžden po narodení,no mohli by aj zabiť,ja som jej v puske nič nevidela-iba dr. 😒 Teraz sa mi zdá,že Sisa má furt biely jazyk a tiež váham,či nezájdem k dr.no na druhej strane,ked sa zamyslím-niekedy aj každu hodinu mi cucne mliečko Sisa cez den,v noci ved furt..................takže sa nemožem čudovať,že má furt mliečny jazáček 😀

cikyta
autor
31. aug 2010

Ahojte.tak už mám ten časopis a UF! Tá konkurencia je obrovská ! ☹ 😅 Tie deti su užastné !!!!!!

Tak ak máte chuť a byť v zaradení tiež do žrebovania o pampersky v hodnote 100€ 7-18kg,tak pošlite sms v tvare:
FOTO 10 (vaše meno a adresu)
A pošlite to na cislo 6661

Dakujemeeeeeeeeeee 🙂

domika9
31. aug 2010

ahojte tak dnes v noci spinkal pekne iba 2x sa zobudil
dnes mu skusim nedať a uvidíme ono može byť aj to že mal ten rastovy špurt či ako sa tomu hovorí

domika9
31. aug 2010

@cikyta ja ti isto pošlem aspon 5 hlasov 😉

cikyta
autor
31. aug 2010

@domika9 veru hej.Aj rast.spunt to može byť,tak držím palce 😉

To my máme zase vymyšlacie špunty.Furt hore.........celu noc......... 🙄

cikyta
autor
31. aug 2010

@domika9 Inak dík 😉 To by bola sranda,keby sme obidve vyhlali pampersky 😀 😀 😀 😀

domika9
31. aug 2010

😀 to veru hej v tomto čísle som si robila nadej na pracie prašky ale nevyhrala som 😒

domika9
31. aug 2010

@cikyta ale mne by bodli o číslo väčšie plienky lebo momentalne mam plienok a ploenok

brmbolcek
31. aug 2010

a ake pracie prasky pouzivate na detske veci ? s ktorym ste najviac spokojne ?

su lepsie jednorazove plienky ci latkove ? comu viac preferujete ?

cikyta
autor
31. aug 2010

@domika9 to su plienky č.4 a ver mi,že by si ich využila 😉 Ja už šediviem,čo mi furt dochádzaju 😠 😀

@brmbolcek na malilinkate drobulinkate bábatienko som použivala tek.prac.prášok lovela+aviváž lovela.
Ono ti to nebude voniať,ale o to ide.Bábätko nesmie mať okolo seba nejaké extra vonavky,ale hlavne derm.testované veci-a tým lovela je určite.Nikdy žiadne vyrážky sme nemali....
Neskôr,ked sme začali s príkrmamy v 6 mesiaci a všetko bolo zakydané od jedla,tak aby sa mi to lepšie vypralo,tak som už použivala náš prašok persil,alebo ariel a aviváž silan sensitiv pre bábätká.Ten silan je jedna užastná vôna a nebolo človeka,ktorý mi nechytil Sisu na ruky a nepovedal:
-Ježiš,ako prekrásne jemnučko vonia.V čom perieš? 😵
Takže my sme takto na tom 😉
Teraz už dávam aj nášu aviváž - zelený lenor v pohode...
Sisa nemala KLOP KLOP vyrážky,tak možem v tom prať.

A preferujem jeednorázove plienky určite 🙂

kamka17
31. aug 2010

čafte...
práve kukám somariny na nete a zaujali ma ceny pri odsávačkách na mlieko...lebo viem, že vás tu dosť veľa dáva odstrekované vlastné mliečko, tak či na to máte nejakú tú drahú odsávačku alebo či sa to dá odsávať ručne...isto hej, len sa pýtam, lebo však ja a moja nevedomosť 😅 😅 a príde mi zbytočné vyhadzovať peniaze aj na toto...

a osobne si myslím, že každý výrobok určený pre bábatká by mal spĺňať nejaké tie predpisy a podmienky, aby to pokožke neškodilo...a tých pracích prostriedkov pre bábatká je veľa, treba si len vybrať, lebo určite každý človek a aj bábo može na každý výrobok inak reagovať...

cikyta
autor
31. aug 2010

@kamka17 najprv som mala ručnu odsavačku.Vlastne až dve a obe som zničila 😀 Je to fajn už do nemocky hned odsavať,nech sa rozbehne mliečko...............
no a napr.nám to bolo fajn aj preto,že sme boli o týžden dlhšie v nemocke skrz žltačku a tak som si tam odsavala mliečko na noc a nosila som to Sise na jisku.
No a doma do pol roka som každe ráno odsavala,lebo mi išli prasknuť didi a Sisa tolko nepila v noci.
No a po 6 mes.som si kupila elektricku,ktoru som už nevyužila,lebo toto moje "črievko"sa mi začalo v noci budiť a cecať ma aj každu hodinu 😠

romy01
31. aug 2010

ahojte,

neviem ci je to tym pocasim alebo co ale drobec je ako z divych vajec, az teraz mi konecne zaspal. Inak na mna lezie nejaka chripka alebo co, lebo ma boli hlava aj hrdlo a od rana chlastam caj s citronom, neviem ci sa maly nevyhadze.
Ja periem v prasku BATOLE a avivazujem v lovele, ale len slabo, lebo maly bol v prvom mesiaci vyhadzany a neviem z coho, musela som zmenit olejcek, avivaz som na par tyzdnov prestala pouzivat uplne a aj cokoladu som obmefzila

cikyta
autor
31. aug 2010

@romy01 Asi to bude pošasím ☹ Aj Sisa mi tu reve za všetko 😠 Kruci a vonku leje 😠 Už by dávno bola tam! 😠

romy01
31. aug 2010

prisla som na to ze mu mozno bolo chladno, naobliekala som ho ako do kocika a teraz spinka.

brmbolcek
31. aug 2010

dakujem za info 🙂 🙂 🙂

@cikyta- ja som to vsetko poprala a pozehlila v tekutom prasku pre deti tekuty persil plus avivaz silan a je to makkucke a vonavucke 🙂 🙂 🙂
ja inak tiez pouzivam ciky co aj ty zeleny lenor , persil , ariel a som spokojna a aj pradlo vyzera a vona super 🙂 🙂 🙂

@romy01- to bude urcite pocasim, od stvrtku hlasia mierne oteplenie....

.. odsavacku treba mat prichystanu pre pripad straty mliecka ....... i ked ja ju este nemam

domika9
31. aug 2010

@kamka17 ja mam dosť drahu odsavačku si myslím a poviem ti leží odložena a odstriekavam ručne myslím že ti ju vobec nebude treba a ak nahodou tak ty bvyaš v meste tak si možeš skočiť kedykolvek kpiť ja si najlepšie odstriekam sama ručne bez odsavačky ale no ja zas už nemam tolko mliečka ako napr. lucula ked ona mala skoro na cely den v jej pripade by som určite používala ako ona elektricku
ja ked som mala take popraskane bradavky tak jedine ručne a takto mi to ostalo

@brmbolcek lovela a avivaž používam normalne našu bud lenor alebo silan a plienky jednoznačne jednorazve ked si porataš čas +voda +energia + pracie prostriedky a ešte to všetko aj žehliť ja mam dosť ked žehlím tych par plienok čo používam bežne

@cikyta no tak 4 ano ale trojak mam dosť ani neviem či stihneme vynosiť a dokonca mam doma aj jeden balík 4ky a jeden 5ky takže zasoba jak hrom 😀 😀

brmbolcek
31. aug 2010

wau , ine zasoby mate 😉 😉 😉

... to skoro ako v telke Vilo rozboril v tej relacii tym mladym ludom doviezol plny kamion plienok 😀 😀 😀

domika9
31. aug 2010

veru aj u nas leje

@romy01 ked bol Matuš menši tak ked bolo škarede počastie nespal cely den 😉 teraz to už nema takto

cikyta
autor
31. aug 2010

Tak už mi je jasne,ktorím ludom to doniesol ten Vilo plný kamion plienok !!!

(však Domika?)

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

😉

cikyta
autor
31. aug 2010

Teraz bude tema v časopise:
-Moja najoblubenejšia hračka
Chcela som tam poslať tu fotku,čo mám v albume (od 14.mesiaca),kde je v skrinke pod televízorom a len pätičky jej trčia 😀
No to by asi neuverejnili 😀 bez tváre

domika9
31. aug 2010

@cikyta 😀 😀 😀 😀 ste ma odhalili 😀 😀 😀 😀 ostatne detiučky som si požičala a zneužila som modre z neba 😀 😀 😀 😀

ciky ja pozrem staršie čísla či su tam aj take kde neiej vidno tvar a poviem ti ale až večer si asi najdem čas

cikyta
autor
31. aug 2010

Tak som tam šupla tuto: ( 😅 )

cikyta
autor
31. aug 2010

@domika9 No už je neskoro ☹ Lebo aj tá,kde je do pol pása v práčke bola fajn,ale to by asi nemohlo byť ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre