Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

denis19
30. okt 2010

@cikyta jedno foto pro Tebe.....a stejne ty nohy dostanu ven..si asi slečinka myslí, takto jsem ji našla ráno ve spacím vaku 😀

denis19
30. okt 2010

@cikyta mne to ukazuje spací pytel s medvídkama a ten se mi líbí 😕

cikyta
autor
30. okt 2010

No ano,sory,je to medvídek ! 😀 Je nežný,no ten druhý je farebný a Sisa miluje farby....

Karolínka je špekulant ! To ako odzipsovala ??? Ja odpadnem 😀

denis19
30. okt 2010

@cikyta tak barevný,ikdyž ti medvídci jsou sladci, že???
Ako sa máte? Nemoc je už pryč?
Dnes jsme byli na výlete, mrkni do alba...

cikyta
autor
30. okt 2010

@denis19 Kukla som albumík ! Krásne !
Tak teraz som v rozhodovaní toho vaku 2:2
Ja som hrozne nerozhodná.... 😒

denis19
30. okt 2010

@cikyta neblázni, ber barevným ,když to Sisku poteší...... 🙂 ať má slečna radost
@kuspitka halo..kde jsi?

cikyta
autor
30. okt 2010

@denis19 Teraz rozmýšlam,že čo má čo Sisa kukať po vaku,ked má spať !!! Kupim jej spiaceho macka bude 😀 Vo vaku sa má spinkať ! 😀

Kuspitka tu bola? Kde je?

denis19
30. okt 2010

@cikyta no hezky jsi to poňala...s tím spaním,máš pravdu zkušená maminko 😕
dávno jsem tu kuspitku nevidela..jen tak se mihne,snad jsou zdravé a spokojené, co holky? 😲

cikyta
autor
30. okt 2010

@denis19 🙂
Kuspitka tu tuším včera dávala fotky...alebo predvčerom??? Už neviem. Maju sa fajn. Pridala pekné fotečky a Kamilka je už tiež krásna slečna. Rastie do krásy po mamke 😉

cikyta
autor
30. okt 2010

No už som jej objednala ten vak s tým mackom na obláčiku 😉 Som zvedavá nan teda 😵

denis19
30. okt 2010

@cikyta bude super uvidíš!!!!! balím to pro dnešek, karolínka hají , manžel tu zvedá železo,asi provokuje, že já sedím za pc a jemu nezustává nic jiného jen si doma zacvičit 😀 😀 😀

fopardi
30. okt 2010

ja som prave včera došila našmu drobcovi spaci vak 😉

cikyta
autor
30. okt 2010

@denis19 pápá............Sisa pojde zase spať o polnoci-ešte že nám menia čas a tak sa to trošku posunie 😅

@fopardi si šikovnica.Aj ja by som ušila,no ked sme mali malý byt,dala som šijaci stroj mame a teraz ked máme velký mi ho mama už nevráti 😒 a býva dosť daleko.Tak si musím všetko kupovať ☹

romy01
30. okt 2010

no ahojte. Boze som si vravela ze sa tu uz budem ukazovat pravidelne a zas mi to nejak nevidalo. Ja by som potrebovala aby den trval aspon 48 hodin. Ako sme zacali prikrmovat, krpec sa nevie zmestit do koze a vecer k nemu skacem kazdu hodinu. Uz som ako zombik. Keby som aspon chudla ale trt. Namiesto toho docerpavam energiu sladkostami a ten moj tlk mi este nakupil sladkosti, vraj nech mam nervy OK, no nepacla by som ho ? A potom mam depky ze som zase presladena a tak to ide dookola. Baby buduci tyzden mame ockovanie. Poradite mi ako predist aby ho to moc nebolelo a nemal vysoke teploty ? Kamoska mi radi dat malemu detsky nurofen, co myslite ? A davali ste aj obklady?

fopardi
30. okt 2010

@cikyta prečo ti ho nevrati ? ja som si konečne kupila vlastny šijaci stroj a tak ma to trochu chytilo už som si konečne aj skratila dvoje rifle nemam čo nosiť poznate ten žensky pronlem však a plna skrina a dalšie nohavice neskratene tak konečne som sa ku tomu dostala a som velmi spokojna s tym strojom lebo pred časom som si jeden kupila ale som ho vratila ale tento je super teda aspon zatial sa mi zda byť super 😉

fopardi
30. okt 2010

@romy01 mne dr. povedala že obklady nie jednocucho počak či bude mať reakciu naš drobec mal raz ale som mu ani nič nedala lebo sa mi nezdal velmi horuci tka som mu ani nemerala teplotu ale myslím si že mal ale kup si pre istotu niečo proti teplote aby si mala keby nahodou a ak ma mať reakciu tak ju mať bude a ked nie tak a ty už prikrmujem ? akože zelenina a tak či akože UM ?

fopardi
30. okt 2010

@romy01 ale vopred by som nedavala nič

cikyta
autor
30. okt 2010

@romy01 Ahoj. Daj malému pár dní pred očkovaním viburcol,poprípade ked ho zaočkuju,tak mu daj chladný obklad trošičku.Nurofenu neverím. Pred rokom v nom našli nejaké škodliviny,tak ja osobne len panadol.
Držím palce,nech to zvládnete bez ťažkostí 😉

@fopardi Prečo mi ho nevráti ??? Nuž,lebo ona ho chce a hotovo.....Miestami to neni matka,ale niečo neidentifikovatelné 😖 😠 Skoda reči ...

cikyta
autor
30. okt 2010

Viburcol su homeopatiká a vraj su ok aj pri raste zubkov................no homeo málokomu zaberu tak,ako maju a tiež by som to vopred neriešila 😉 Ak bude zle,dáš panadol,či paralen a bude 😉

cikyta
autor
30. okt 2010

V den očkovania ani nekup - odporuča sa nekupať 😉

fopardi
30. okt 2010

a ano ako píša ciky nekupať ale nato všetko by ta mala upozorniť detska dr. 😉

romy01
30. okt 2010

fopardi, ja normalne kojim, ale dokina mi kazala zacat s prikrmami, cize na obed rozmixovana polievka
mrkva, zemiak petrzlen ) a na veceru mliecna kasa. Samozrejme ze si Timko vzdy nechava miesto aby sa mohol docucnut mlieckom. No a kazala nam tak preto, lebo tyzden pred 4 tym mesiacom uz vazil 7120 g a je dlhy 70 cm. Nosime uz oblecko vel 74. A vraj aj ked mam mlieka vela, ked si pyta prilis casto asi mu energeticky nestaci a navyse mi zacal kakat len raz za tyzden, co je malo

romy01
30. okt 2010

tak teraz teda neviem, mam doma pre maleho detske paralenove cipky na teplotu a nerada by som ho tlacila nejakymi liekmi, ale ten nurofen je vraj dobry aj proti bolesti vseobecne a podava sa aj ked rastu zubky

cikyta
autor
30. okt 2010

@romy01 No moj názor+názor Annag-lakt.poradkyni je ten,že kojené bábo nemusí kakať aj 14 dní. Vobec to nevadí.Proste máš tak dobre mlieko,že všetko strávi a nepotrebuje to vylučovať ! Ak cucá často,to je tiež normálne,lebo chce cítiť teba,robí mu dobre časte pocucávanie na hrdielko,ktore ešte trošku páli-ako keby záha,lebo všetkým bábätkám sa ešte uzatvára niekolko mesiacov pažeráčik-príklopka na žaludku.
A petržlen som začala dávať skoro až od roku,lebo je to nejaká ťažká zelenina (neviem už prečo,niekde som to čítala)
Nurofen je presne to iste,čo panadol,len s tým,že panadol nebol ešte nikdy stiahnutý z lekární,kdežto nurofen ano (myslím,že jahodový) No už je to asi ok,ale tá nedôvera tam je...

To je len moj názor. Ty si mamička a ty robíš správne to,čo si myslíš . 😉

cikyta
autor
30. okt 2010

Ako si dám album len pre priatelov? Prave skopirovala jedna češka tu od jednej slovenky všetky fotky a na ceskom mk sa vydava za niekoho iného 😠

lucula73
30. okt 2010

@cikyta daj si fotoblog..a tam hneď na začiatku máš dve bodky...pre všetkých a pre priateľľov....tak potvrd to druhé...a kto bude chcieť vidieť,musí ťa požiadať o priateľstvo... 😉

cikyta
autor
30. okt 2010

@lucula73 Ved to robím a furt mi to skočí na to,že pre všetkých 😠

lucula73
30. okt 2010

teraz kukám,že to asi nie je ono...ale vieš čo,ak si zamkneš album,tak sa ti donho tiež dostanú len tí,ktorí požiadajú o priateľstvo....ja to tak mám...

cikyta
autor
30. okt 2010

@lucula73 Počkaj...my sme asi neni priatelia,že? ( 😀 ) Zatial 😉 😀
Tak to skus:

lucula73
30. okt 2010

@cikyta ano,aj mne to skáče....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre