Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
2. nov 2010

@lucula73 No veru. Vyhádzaný može byť z hodcičoho a ak sa vyhádže,tak s tým prestaneš,no nie? Ved preto sa postupuje aj pri príkrmoch tak,že dávaš najprv dve,maximálne 3 zeleninky spolu,aby si videla,či ich môže,sleduješ reakciu...a ked sa vyhádže,ponukneš mu ten druh až za pár mesiacov. Teda,neviem,tak som to čítala......
No ale ak má pomôcť,vždy to zato stojí 😉

lucula73
2. nov 2010

@cikyta ciky,myslím,že mu to pomohlo..a hlavne náramne chutilo 🙂
ideme aj na kožné,dala nám lístok....lebo sm euž skúšali asi tri mastičky,aj to zmizlo,ale zase to má,neviem....

cikyta
autor
2. nov 2010

@lucula73 Tak je to fajn 😉
A na kožnom držím palce. Daj potom vedieť 😉

Asi sa mi začína prejavovať už tá moja mutacia trombozy v krvy.
Všimla som si,že vela zabudam a mávam velmi časte také vodnate videnie a závraty. Dnes som prechádzala cez cestu so Sisou a nevedela som,kde je kraj cesty. Uplná dezorientácia ☹
A nestalo sa mi to 1 krát.
Začínam sa báť,lebo to je práve to,že mi nedokrvuje mozog a srdce. Mám tam zrazeniny ☹
No idem si lahnuť.............dobru nôcku 😔

cikyta
autor
2. nov 2010

Minule som si nahmatala lavičku...........nahmatala ! (lebo som ju nevidela) Bolo to ako pod vodou,ešte aj to hučanie v ušiach také..........Tvárila som sa,že tam len tak sedím,no pritom som nič nevidela. Ešte tu bol nejakou blbou náhodou brat a prosila som ho,nech mi dá pozor na Sisu,lebo ju nevidím a nemôžem ani stáť ☹

lucula73
2. nov 2010

@cikyta to fakt..ja myslím,že nie....zrazeniny sa prejavujú aj inak,....ciky,ty si prepracovaná,unavená,potrebuješ oddych.....myslímto vážne 😉

dobrú nocku

lucula73
2. nov 2010

@cikyta ešte jednu vec,existujú lieky na riedenie krvi,práve preto,aby nevznikali zrazeniny....tak skús to riešiť touto cestou...v dnešnje dobe sa dá liečiť všeličo....a hlavne úspešne 😉
aj obyčajný anopyrin je na to..ale bez lekára by som to nejedla....

cikyta
autor
2. nov 2010

@lucula73 práveže už taký týžden spím výborne ! Ako som so Sisou v postely,tak spíme ako bábätká............

teraz som si lepšie prečítala na nete o týchto mojich veciach a čo preventívne robiť atd....
je to ono.Presne to,čo mi genetička splietala,no ja som sa vtedy na nu hnevala,že ma len straší a prehána všetko. 😒

dobru nocku...........

cikyta
autor
2. nov 2010

@lucula73 Ved ano,je anopyrin,no toto nieje získaná choroba,ale genetická chyba.
Ešte tak nájsť niekoho ku Sise,kým si obehám dr.a hlavne nekojiť.ach jo..............tak nekdy příště 🙄

denis19
3. nov 2010

@lucula73 ikdyby byl vyhádzaný nevadí,hlavne že to zabralo..no ne ?
presne to jsem mela na mysli, nejaké cvičení,ale ne vojtovku, ikdyž ta je super, ale musíš ji dokonale ovládat....nemáš teda na doporučení nejaký cvik?

Všem preji krásné ráno!!!!

denis19
3. nov 2010

@cikyta ted jsem sila poslední stránku, Ty máš takovéto starosti!!!! Neber to na lehkou váhu........moje svokra s tím si zahrávala a hele jak dopadla.... ☹

simpatica
3. nov 2010

Ahojte dievcata, mam taku prosbu - otazku.

Som po IVF 13.8 prvy den poslednej menstruacie, 30.6 transfer a teraz som v dvanastom tyzdni. Vzdy ale ked som u doktora - tak mam trochu iny vypoceti - plus minus dva dni. Do 12-0 by som mala brat tie hormony, ale potom vysadit a ja neviem, ze ci vysadit dnes, zajtra alebo pozajtra. Bojim sa, ze zalezi aj na jedinom dni, neviete ako to presne s vysadzovanim hormonov po IVF je? Beriem estrofem 3X1 a Crinone na noc. Nikde som na internete nenasla na to odkaz? Mate vy nejaku skusenost? Nemusim sa bat?

Dakujem Vam za odpoved.

domcek
3. nov 2010

Ahojte dievcata,
@cikyta co to citam 😒 len pekne bez k lekarom. A polovicka nemoze zostat s malou 1-2 dni?!
JA VAs akosi nestiham mam toho vela, takze len tak sporadicky.
MAme choreho hafana dnes ide na operaciu, Simonko pa tiez turistiku po lekaroch a nasa mala slecna sa rozhodla, ze nic okrem chodenia nie je taka zabava ... 😀 Tak lietame po bytemna uz teda riadne boli chrbat, no a stale sa budime veeela krat za noc. 😅

denis19
3. nov 2010

@simpatica my vetšinou brali utrogestan a nemyslím si, že to co máš Ty je na nejaké jiné bázy....nedelala bych si až tak težkou hlavu a brala asi i o dva dny déle.....stejne je to na dobré uhnízdení a udržení tehuhu,ale možná radeji i zavolej do CAR a objasni jim své obavy,které jsou určite na míste....já utrogestan vysazovala postupne a to jsem brala 2x2a ubírala jsem vždy každý den jeden 🙂

domcek
3. nov 2010

@simpatica hormony treba vysadzovat postupne ked mas 3x1 tak min. 2 dni si davaj 2x1, potom zasa 1x1 a potom vysad. Netreba sa bat. Drzime palce. 🙂

simpatica
3. nov 2010

@denis19 , domcek

Dekuji Vam moc za odpovedi.

Denis aj estrofem si vysadzovala postupne?

Crinone je to iste ako duphaston, berie sa len 1 x na noc, takze postupne vysadzovanie asi ani nie je mozne?

Dobrali ste hormony presne ku konci 12 tyzdna alebo ste trocha brali aj na zaciatku 13 ? Nie je to nebezpecne ich brat aj na zaciatku 13 tyzdna?

Inak mam pocit, ze by som si velmi priala, keby to tehotenstvo bolo uz pokrocilejsie, fakt kazdy hovori, ze ako to uteka, ale ja som si neni taka ista.

Ahojte

domcek
3. nov 2010

@simpatica ja som mala tiez utrogestan vysadzovala som ho postupne.
1-2dni nezohravaju ulohu. Takze nevadi ked to bude zaciatok 13tt. Ja som ako vravim tiez tak vysadila.

denis19
3. nov 2010

@simpatica já estrofen nemela.....a utrogestan jsem vysadila nekdy už ke konci 11týdne, neboť potom jsem už nemela a nechtelo se mi jít dát predepisovat a ješte i 10€ doplácet 😲

simpatica
3. nov 2010

@denis19 Tak to je teda dobry, ty si mi strach z vysazovani hormonu uplne sebrala.

Nevim, jestli si vzpominas, my jsme spolu jiz chatovaly, ty jsi byla pred porodem jeste a ja pred ET.
Jsem rada, ze se to takto vse pozitivne vyviji. Jak se ti libi na materske dovolene? Ubihalo ti tehotenstvi rychle? Mne ani moc ne, musim rict. Ale po 12 tydnu jsem si rikala, ze zacnu chodit plavat a byt celkove aktivnejsi.
Ty bydlis v Martine? Ja jsem byla v zime 8 tydnu v Martine, delala jsem tam atestaci, bylo moc hezky, mam takove pozitivni vzpominky na to mesto. Bylo zasnezeno, ja jsem se vzdy prochazela centrem - ktere je sice male, ale libi se mi.

cikyta
autor
3. nov 2010

Ahojte.........................

@domcek Muž by mohol postrážiť Sisu,ale on začal behať teraz po vyšetreniach sám so sebou. Ráno krv...letí do roboty.Potom rtg...letí do roboty a takto to kadejako láta-pláta,lebo nemože teraz marodiť.....Máme vysoku hypoteku a treba každe euro ☹
Už pred rokom mali muža operovať(ruku v zápästí),no nešiel tam. Teraz si necíti už 3 prsty a v noci skrz bolesť nespí.Dali mu silné lieky,po ktorých je,akoby mal promile minimálne 3 😖 a tak funguje už mesiac.Rozhodol sa v decembry isť na tu operaciu,takže on má toho teraz dosť sám zo sebou.

@simpatica Ano,vysadzaj to postupne. Napr.ak užívaš 3x1,daj si na další den 2x1,potom 1x1
A nič sa neboj. Na nejakých 2-3 dnoch vobec nezáleží.Aj tak si rastie bábätko svojsky a neskôr uvidíš,že ti na utz vravia-hlavička zodpovedava 20tt+3 dni, nôžky 20tt+6 dni atd........

denis19
3. nov 2010

@simpatica jo vzpomínám si na Tebe 😀
Ne nejsem z Martina, jen jsem tam chodila do CAR, jsem z BB,kousek pod Martinem 😀 Mne tehotenství uteklo jako voda...od 14tt jsem chodila do práce,cca 10týdnu a potom mi už nastoupily komplikace a byla jsem strídave doma a strídave v nemocnici..ale naštestí je to vše za náma 😕
Jsem ráda, že obava z hormonu je zažehnána 🙂 myslím si,že se už nemáš čeho bát a aktvita s rozumem v tehuhu je fajn.... 🙂

chorale1
3. nov 2010

ahojte
@denis19 ty sa vyprdni na neurologiu, my sme boli včera a ja ani neviem čo vravela. len muž mi povedal že povedala že je pomalší či čo. no ak je adamko pomalý tak neviem či 7 mesačné dieťa cúva dozadu, a už sa mu podarilo stáť v postieľke. ja to ani nepočúvam.
ciky a ty neblázni dávaj na seba pozor dsievča.
inak baby ma tak muž už druhý krát tento týždeň vytočil že až. dnes sa s ním už poriadne ani nebavím 😠

fopardi
3. nov 2010

@domcek no dnes som si mohla spomenuť aspon na milion -cez den som na teba myslela a aha zapnem pc a koho nevidím domcek tu 🙂

@simpatica určite sa netreba bať čo babätku neuškodi v prvych 12tt mu neuškodi už do konca tehotenstva určite 😉 ja som bral sice duphostan a už nepamätam čo ale myslím ako vravia baby neije podstaten či den skor alebo neskor 😉

no baby moje ja stale mršku nemam 😅

chorale1
3. nov 2010

@fopardi akurát ma napadlo že som sa nedočítala nič o tvojej mrške a aha ho 🙂 už je to napínavé 🙂

fopardi
3. nov 2010

@chorale1 ved to už začínam byť aj ja napnuta že čoto ale ved do 50dna ešte daleko 😀

chorale1
3. nov 2010

@fopardi ale ved v podstate o nič nejde. iba ak o prekvapenie 😉

denis19
3. nov 2010

@chorale1 máš pravdu, nejdu se tím zatežovat.....spíše budu čekat jak dopadne vy s @fopardi 😀

@cikyta dnes jsem te tu moc nevidela....kde jste se toulali a co to čtu, Tvuj mnž má problémy s karpálným tunelom??To mu nezávidím.......u mne meli podezrení na to v tehuhu, když jsem si necítila už ruku a nic mi nezabíralo co mi mohli dát,ale postupem po porodu to odeznelo,ale v noci to byla katastrofa...nekdy jsem si dala i návleky na ruce,abych mela pocit, že je to lepší 😲

fopardi
3. nov 2010

a čo chorale tiež nema mršku ?

domcek
3. nov 2010

@fopardi a dufam, ze si si v dobrom nas mna spomenula.. 😀 😵
@cikyta tak to ma mrzi to je blbe. Tak sa rychlo dostante obaja do poriadku aby mala Siska zdravych rodicov..

NAs havo je uz po operacii, aste je v mrakotach chodime ju stale pozerat...chuda moje. 😒

chorale1
3. nov 2010

@denis19 tomu som trošku nepochopila? čo ja a fopardi?

cikyta
autor
3. nov 2010

@denis19 bludila som trošku v iných temach dnes. 😉

@domcek díky. Viem,ako to bolí,vidieť havka trpieť.Sama som to zažila,ked mi 2 krát dotrhal cudzí pes mojho psíka a museli sme to ošetrovať u veterinára..........či ked som jej asistovala v kupelni pri pôrode..........či ked ju vykastrovali a ona mi v bezvedomí ležala v izbe na deke so zašívaným bruškom. ☹
Ale rýchlo sa zotavia tie zvieratká 😉 Su odolnejšie,ako ludia.

Takéto mala bruško,po kastrácií moja čikytka:

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre