• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

21. februára 2012 
@cikyta tak potom sem s tím receptem,anebo hned s medovníčkama :grinning:
10. nov 2010 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@denis19 To chcem pre kamošku. Ja viem robiť medovníčky také,že ich ani ihlou neprepichneš,ked by si ich chcela zavesiť aspon na stromček. Kvalitný stavebný material,nie papanica :wink: :grinning:
10. nov 2010 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cikyta tak to by nás ten dum co chceme stavet možná vyšel levneji a kdyžne levneji tak by aspoň vonel :grinning:
10. nov 2010 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@denis19 Jasnačka. Hlás sa potom u mna v kuchyni :wink:
10. nov 2010 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cikyta
@denis19 ja mam taky recept a veru su vyborne netreba nič len upečiem a zabalim do krabice a čim su dlôhšie tym su lepšie uť teraz sa mi slinky zbiehaju mnam ale musim vydržať potom uvidim zlate prasiatko v mojom pripad by som ho uvidela aj keby som nevydržala a zjedla všetky medovničky predčasne len to prasiatko by nebolo zlate ale zato by sa velmi na mna podobalo čo už niuesom ku tomu daleko :grinning: :grinning: :grinning:
takže večer vam sem hodim ten recept :wink:
10. nov 2010 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčence najprv vám chce silou mocou napísať niečo adamko takže až potom napíšem ja
bnvb,,llkkkkklp.l b
10. nov 2010 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@fopardi Inak minulý rok som robila vanilkove rožky a boli dobre...len ten pocit,že som ich robila ja.....a už mi nechutili :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mne vždy chutí od iného. :sweat_smile:

@chorale1 Len ho nechaj popísať. (Moja sekretárka už 2 hod. spí) :grinning:
10. nov 2010 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cikyta no adamko sa zobudil pred 45 min a iba sa rozčuľuje a stihol mi už vybrať fialku z kvetináča, obliať si pančuchy a odtrhnuť z nej 2 listy.a tak kričí že ho možno počuješ do vrutok
@fopardi ty si iná šikuľka že už máš darčeky nakúpené.
ostatné babule ahojte
10. nov 2010 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fopardi super už se teším!!!!
@chorale1 jojo to bylo pro karolínku, tá se tu ted rechtá nad notebookem :grinning: asi detská hatlanina :grinning:
@chorale1 je to proste také šikula ten Adamko, helik má proste šikovné deti :grinning:
10. nov 2010 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denis19 tak asi adamko cítil že je za pc karolínka to preto mi išiel z ruk vyskočiť :grinning:
10. nov 2010 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekný večer prajem...
my sme dnes tiež skúsili sedieť pri PC, ale asi len 1min to vydržalo :grinning: :grinning: čiže sme nestihli ani nič napísať, furt sa mi tu mrvila...inak zase len spíme, tak sa vytešujem :sunglasses:
pozerám, že tu sa už vypeká vianočné pečivo...ja na to nemám nervy, ja sa uspokojím s koláčikmi od mojej maminy...(od svokry sú vždy také nejaké natvrdnuté aj tie krehké vanilkové rožky :unamused: ...ale inak ju mám rada...teda svokru :grinning: )
a vždy som obdivovala ženy s malými deťmi, ako si nájdu čas a energiu piecť, takže fopardi klobúk dolu :fearful:
@chorale1 hihi, tiež začína byť krásavec nejaký akčný :wink:
10. nov 2010 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kamka17 no nemyslím že sa zas pretrhnem od roboty nejako podvečer ked maly zaspi si čas najdem po troške a hlavne overene recepty lebo inač čo sa mi raz nepodari sa mi už viac nechce piecť

no idem pozriať ten recept na medovničky
10. nov 2010 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
medovničky - 1kg hladkej muky, 240g praškoveho cukru , 6 vajec, 240g palmarinu , 2 kavove lyžičky sody bikarbony, 2kavove lyžičky škorice, 240g medu, klinčeky

cesto nechať jeden den odlaežať v chladničke , medovničky potrieť rozšlahanym žltkom s vodou a dať upiecť alebo potrieť až po upečeni

ja ich davam do kartonovej krabice a krasne zmäknu popripade možete pridať krajec chleba alebo polku jablka do krabice ale ja nedavam :wink:
10. nov 2010 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fopardi no takých receptov,že hneď makké medovničky,mám aspoň 5. :slight_smile: ...musím skúsiť tieto teda,ale až o mesiac....
ja pečiem dve torty na sobotu,už mi švitorí,lebo som menila plány dva razy,som zvedavá,čo z toho nakoniec bude... :slight_smile:
a vieš čo,ja som si objednala jedny klieštiky,ale dáke zlé,vobec neviem ako na to,sa mi to nepáči a nepodobá sa to na tie okraje,čo som videla na nete....ide ma poraziť....tebe to šlo?a ktoré máš konkrétne?viem,že som sa ťa to raz pýtala,ale už si nepamätám
10. nov 2010 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fopardi recept opsaný, už je péct :grinning:
Všem krásné ráno :slight_smile:
11. nov 2010 o 07:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobré ráno,
ked to tu čítam ako sa chystáte piecť tak ma normálne chytá chuť na pečenie. ja sa chystám za 2 týždne robiť to kinder bueno čo dala recept orsulka. synovec má meniny a miluje kinder bueno tak som mu slubila že to vyskúšam. fopardi ty si ho už piekla ak sa dobre pamätám - musím tam dať rum? lebo my nemáme radi v koláčoch rum a ked už musí byť tak fakt len trolilinku.

11. nov 2010 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chorale1 ak nechceš rum kvoli alkoholu,možeš dať aj rumovú aromu...ak ti vadí aj tá,tak nedaj nič....deťom sa aj tak nedáva rum :grinning:
11. nov 2010 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 tak nedám nič, mne samej ti moc ten rum nevonia v koláčoch
11. nov 2010 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hm, tu to zacina rozvoniavat :grinning:
11. nov 2010 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte maminy,

ja akosi nic nestiham, nas aktivny drobcek mi dava zabrat, teraz sa hra v postielke :wink: som si vsimla, ze ked vecer pred spanim nepozera telku, menej place zo sna, tak som rada, aspon sa trocha viacej vyspime. Nabuduci tyzden ideme na 8 mesacnu poradnu, som zvedava, kolko budeme vazit, lebo uz je ako vrecko cementu :slight_smile: inak sme chvalabohu zdravi....
Po kolkych mesiacoch od porodu ste dostali menzes?? Lebo ja este nemam, to sa nestazujem..... len som prekvapena, ze este nikde nic, takze o plodnych/neplodnych dnoch nemam ani paru :sweat_smile:
11. nov 2010 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a kde by som nasla recept na kinder bueno???
11. nov 2010 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to

Cest: 6 bielkov, 6 PL kryšt. cukru, 2PL polohrubej muky, 2PL struhanky, pol balička prásku do pečiva, 15 dlg nahrubo nasekaných orechov.
Vyslaháme bielka s cukrom na tuhý sneh, pridáme muku, struhanku, prášok do pečiva a premiešame. Dáme na plech na papier na pečenie, posypeme sekanými orechami a dáme upiect. na 160 stupnov cca 10-14 min.
Keď je upečené, na ešte teplý plát natrieme nutelu, necháme vychladnuť.

PLNKA: 1l mlieka, 3 bal. vanilkového pudingu, 6 žltkov, 25 dkg. kraštalov. cukru, 10dkg čokolády, 25 dkg masla.

Z mlieka, cukru,pudingov a žltkov uvaríme puding. Necháme vychladnuť na izbovú teplotu a pridáme maslo, premiešame. Rozdelime si plnku na 2 časti. Do jednej pridáme rum a do druhej roztopenu čokoládu.

Na nutelou natretý plát natrieme bielu plnku a prikyijeme BBkeksami ,ktoré sme namočili v rume s mliekom. Na kekse natrieme čokoládový krém.Dáme stuhnút do chladničky. Potom vymiešame 2 šlahačky v prášku Dr. Oetker a natrieme. Možeme ozdobit srtuhanou cokoládou.

dobru chut:slight_smile:))))
@katarina33 tu máš ten recept,to je od orsulky... :wink:

ja som dostala kramy presne po polroku,ale ak intenzivne kojíš,ešte dlho možeš mať pokoj...a plodné dni..hm.... :slight_smile: ...to ti neporadím :grinning:
11. nov 2010 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 tak to zní výborne...asi vyzkouším na vánoce :slight_smile:
11. nov 2010 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
začína výmena receptov? :grinning: :grinning:
tak ja som s deťmi robila toto..........to sú tie koláčiky čo zliepate lekvárom...každý to volá ináč..ja zliepance :wink: :grinning: ...to je taká väčšia dávka,takže ak niečo zjete,zvyšok v pohode šupnite do mraziaku :wink:
5 ks Zlatý klas
65 dkg hladkej múky
25 dkg práškového cukru
56 dkg margarínu
1 vajce
1/2 balíčka prášku do pečiva
zmiesiť dokopy a vykrajovať koláčiky....po upečení zliepať lekvárom,príp. ešte omočiť v čokoláde

a kinderko uložené mám :wink: :slight_smile:
11. nov 2010 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ahojte.........Ja len na skok..........Mám a budem mať ešte dlho blbé dni,tak tu budem možno menej..........
@katarina33 Krámy som dostala hned po šestonedelí a mám ich skoro pravidelne a to stále kojím.
11. nov 2010 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cikyta a čo sa deje? že som tak zvedavá?
11. nov 2010 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katarina33 ja som tiež dostala hned po 6-nedelí

baby ja neviém čo to mam s tymi kramami špinila som dnes zase nič takto som to mala ked som mala mimomatrnicove dnes som zase robila test tak uvidím čo vyjde lebo ma to začína serkať a sice dnes som mala kus krv a nič viac teraz ani nešpinim čo to ma znamenať :angry: :angry: :angry:
11. nov 2010 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fopardi a vieš už výsledok?
11. nov 2010 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@denis19 Budem sama 3 týždne a čakám 3 dnovu návštevu z Prahy :wink:

@fopardi Nemôže to byť nejaká cysta? :frowning2:
11. nov 2010 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte

teda tu sa už pečie, ja odpadnem, nehodíte mi niektorá napečené za košík ? Fopardi ty už aj darčeky schovávaš. Ja sa nehrám, Ja ešte ninčen
ciky, tvoja Silvinka je zlatá, teda to musí byť zlaté keď ťa objíma. .
Pridala som nové fotky. Možte sa kuknúť
11. nov 2010 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok