Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
26. nov 2010

@surviver ja nespííííííííííííííííím 😀

lucula73
26. nov 2010

@kamka17 no typický chlap....oni čo dokopy nič nerobia,tak potrebujú relax 😠 ....ale mne sa to nestalo teda.....len čo tu babay píšu,odtiaš mám info 😀 😀 ..moj ani na pivo nejde,furt sedí doma,až ma z toho hlava bolí 😀 😝

zefa
26. nov 2010

ahojte
práve dnes som sa dozvedela peknú správu...kámoška z inej témy má chlapčeka predčasniatko a veľmi vážne choručký.....a má 3 rôčky a dnes 1x vyskočil...pre iné dei samozrejmosť(napr.pre moje,ktoré skáču vždy a na všetkom).............toto sú tie víťazstvá nad osudom a je jedno kedy čo spraví,hlavne,že to spraví.......aj v rodine máme predčas.a vôbec sa mi nezdá,že by niekedy zaostával v niečom..........je síce pravda,že by sa tieto deti mali posudzovať inak ako zdravé a vôbec ich neporovnávať................a moje od predčasniatok delí 1 deň,pretože do 37 TT vrátane sú predčasne, my sme boli 1 deň 38 tt,ale podľa toho aký sú besný mi to vychádza na 43 tt 😀 😀 😝

kamka17
27. nov 2010

pekné ránko prajem...raňajkujeme, tak som nakukla 😎 ale idem ešte pod perinu
@cikyta počuj, ty vieš robiť také tie koláže s tými pohľadnicami?? aj si dávala minule nejaký link na stránku, ale ja to tam neviem nájsť a je to po anglicky 😅 😕
lebo by s ami fakt páčila nejaká taká fotomontovaná pohľadnica
a s tými chlapmi...no či je doma a lezie na nervy alebo či ide sa zrelaxovať a v noci buntoší a lezie na nervy,...asi to vyjde nastejno s človek si nevyberie...len sa treba prispôsobiť, lebo oni sú inýako my normálne a nechápu... 😅
@zefa že 43tt 😀 😀 😀 pozdravujem obidvoch a kamoške držím palčeky s malým, nech má tých úspechov čím ďalej viac 😉

fopardi
27. nov 2010

ahojte tak u nas sme sa zobudili do krasneho usneženeho rana naš drobček nas nechal spať do 7-mej takže fajn
😉

surviver
27. nov 2010

peknu sobotku 🙂

@lucula73 no to si mi mala skor napisat,že nespiš,boli by sme popismenkovali,ja som to potom vypla,že nech si tu nepišem sama 😀

cikyta
autor
27. nov 2010

Ahojte............
Dnes sa Sisa zmýlila a ockovi ten omyl spôsobil uraz 😀
Sisa sa totižto v noci zobudila,prevrátila na stranu,kde spí ocko a ked ho zbadala tak v polospánku že:
-OCKO 😵
Chytila mu tvár a zrazu chňap ho !!!!!!! (Prisala sa mu do nosa a ťahala 😀 Zmýlila si ho s mojim ceckom)
Muž zvrieskol a ja sa tu krčím celý den na tom 😀 😀 😀

cikyta
autor
27. nov 2010

@kamka17 Ano,je to anglicky a preto to tam neviem ani ja. Mne to urobila kamoška z apríloviek spol.termínu...........ale tuším Chorale sa tomu venuje už 2 dni 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cikyta
autor
27. nov 2010

@kamka17 Alebo skus aj tu..............(my si ideme dať u nej urobiť pohladnice)
http://www.babybazar.sk/Vianocne-pohladnice-s-f...

cikyta
autor
27. nov 2010

A musim sa popýšiť. Sise som kupila baraničku a dnes nám všetky obchody s topánkami zatvárali pred nosom,tak sme zohnali LEN takéto čižmičky............

kamka17
27. nov 2010

@cikyta 😀 😀 😀 😀 chudák Michal...ale tak aspoň vie, že si nevymýšľaš a že Silvinka bez cicíka nevydrží...alebo jej nabudúce nastrč aj ty noštek namiesto cicíka a keď jej nič nepôjde, tak možno pochopí, že mliečko došlo, že už viac nebude 😉 😉 a krásny nákup ste urobili, nádherná aj čapička aj čižmy, Silivnka zas raz bude veľká kočka 🙂

cikyta
autor
27. nov 2010

@kamka17 Alebo ju naučím na ockov noštek teraz na 1,5 roka. Nech aj on vie,čo je to ležať v jednej polohe s klieštikom na sebe 😀
A dakujem za pochvalu čižmičiek+čepičky. Ved ja sa teším viac,ako ona. Je to moja bábika. 🙂

lucula73
27. nov 2010

ahojte

babenky ,ktorému teplomeru by ste verili viac..ortuťovému alebo digizálnemu..v nemocnici vraveli,že ortuťové sú presnejšie....fakt neviem,meriam mu celý deň teplotu a na jednom teplomeri má a na druhom nie.... 😠

fopardi
27. nov 2010

@cikyta najskor pochvalim kraaasnu čiapočku a naaaadherne čižmičky krasne kusky no som sa zasmiala na tom nose mna včera drobček kusol do pleca asom tak zvreskal že sa zlakol aj on aj mm 🙂
dnes mi z drobca pre zmenu tielki nervy rano akože prvy spanok on nervozny a nie a nie spať sa stavala na hlavu -robil mostik prehnuty jak luk -neohneš ho naspäť no už som bola z neho nervozna aj som kričala na neho menom aby sa kus zbadal že čo to -nepomohlo potom prišiel mm a on ho uspal ale asi až o vyše polhodinu neskor no potom mi bolo aj luto že som bola na neho taka ale už som mala dosť reval jak das že chce spať a robi mostik

@kamka17 nejako som si až teraz všimla tvoj prispevok zo včera - presne taky pocit mama aj ja cely den som s malym ako fakt sa nesťažujem je to dobre dieťaqtko ale aj tak potrebuje neustalu starostlivosť a vymyšlanie programu niekedy ma už jazyk boli čo stale niečo mu rozpravam spievam a tak všetko dookola a poobede resp. ku večeru pride mm naje sa , prezlečie sa ide si zapaliť cigaretku vypiť kavičku trochu ku pc a je 18hod trochu zoberie maleho a idem ho kupať ako fakt sa snaži pomahať ale takto prejde cely den a v podstate je s nim ani nie polhodinu a minule ešte povedal že on ho nejde zobrať na ruky lebo je unaveny -ostala som tichoi le som sa nechcela hadať ale priala by som si aspom tri dni aby sme si to vymenili len aby pochopil čo to je starať sa cely den len jednej činnosti aj ked je to stale ine raz jesť raz sa hrať raz spievať raz prebalkvať ale aj tak si stale v tom istom

lucula73
27. nov 2010

@cikyta tie čižmičky sú prekrásne....za týmto mi bude ľúto,že dievčatko si možeš vyparádiť 🙂 ,chlapčeka nie 😝 ..ale nevymenila by som ho za nič 😀 🙂

fopardi
27. nov 2010

@lucula73 jednoznačne ortuťovemu ver lebo tie dig, -kamaratka je zdr. sestra aminule mi vravi že s dig. musiš odmerať aj 7x kym namera spravnu teplotu vyskušaj na sebe meraj si teplotu parkrt po sebe s tym aj s tym a uvidíš

cikyta
autor
27. nov 2010

@lucula73 Ja som spokojná s digi. A meria dobre. Aj 3 krát po sebe jednu hodnotu. Kupila som ho v lekárni. Nepresne su možno tie z lidla atd...
Dakujem za pochvalu,no normálne maju väčší výber pre chlapčekov tu ako pre baby.Aj overalčeky a iné. Krásne modre...kadejaké 😉

@fopardi S tými chlapmi mi je to luto. To ked mám chlapa doma ja,tak je furt s malou. Hraju sa,kupu,vyvádzaju,odbehnu do obchodu atd...Ja len kojím 😅 Ešte mi aj navarí 😀 Už by som takého asi nikde nenašla 😀

chorale1
27. nov 2010

@lucula73 ja mám tiež digi a meria dobre ale bol drahší a tiež som ho kupila v lekárni ako ciky.
@cikyta krásne čižmičky a čapica. to bude kočka 😉
@kamka17ak chceš robiť tie fotky musíš sa tam prihlásiť a potom ti to už pojde.keby si chcela návod pošlem cez IP. ale ak nechceš dopadnúť ako ja tak sa ani neregistruj - ako mi dala ciky link tak som tam zavesená od rána do večera a prd doma robím 😀 a večer už ani nevidím 😀 a s tým chlapom to sa ani nevzrušuj to sú proste chlapi. ten moj sa venuje malému tak ako sa len dá ale tiež niekedy ma naserká tak ako teba. on si potrebuje oddýchnuť lebo bol celý deň v robote a ja som prd robila 😠 😠 😠

lucula73
27. nov 2010

@chorale1
@cikyta aj ja mám z lekárne a možem povedať,že jeden z tých najdrahších .....tak neviem...akože v podpazuší je jednoznačne lepší ortuťový,ale v konečníku myslím že digi...no uvidím ešte teraz,idem ho okúpať a odmeriam...neviem z čoho má teplotu,ani nekašle,ani nesoplí,ale eje taký oťapený trochu....

cikyta
autor
27. nov 2010

@lucula73 Možno z toho,že mu idu zubky.
Aj Sisa mala 2 krát zvýšenu teplotu a inak žiadny iný príznak...tak som to pripisovala zubkom ☹

chorale1
27. nov 2010

@lucula73 môžu mu ísť naozaj zúbky ak je iba zvýšená tá teplota.
my sa ideme napapať a potom ešte pozriem čo nové.

chorale1
27. nov 2010

som tu, ale asi sama 😒

zefa
27. nov 2010

ahojte

@cikyta 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ......ale zas mňa napadla aj iná verzia 😅 😅 ale to už by bolo hodne zléééé 😅 😅 😅

chorale1
27. nov 2010

@zefa ťa napadajú somarinky takto večer??? 😉

cikyta
autor
27. nov 2010

@zefa ako pre koho 😀 😀 😀

fopardi
27. nov 2010

no ja mama tiež teplomer dig. z lekarne a nesťažujem sa meria dobre ale hovorim aku skusenosť mi posunula zdravotna sestra

nemožem povedať žeby sa mm nestaral ale tak niekedy mi to takto fakt pride že za cely den je to polhodina a ja vstavam aj v noci a presne ako napísala chorale oni su unaveni lebo boli vrobote a ja neviem čo skor urobiť ked nahodou nemam maleho na rukach či popratať alebo požehliť alebo čo skor no nieje to take zle ako to vyzera 😀 😀 😀

lucula73
27. nov 2010

no som tu,ale už asi sama 🙂

nerozumiem tým teplomerom,lebo ten digitálny ukazuje stále viac o pol sttupňa ako ortuťový,ale presne to sedí,ak sa zvýši na digi,tak úmerne o pol stupňa aj na ortuťovom,no sila 😝

aj mňa na padli zubky,lebo sa mu tlačia horné dvojky a jednu má už týždeň vonku a na druhej strane to má celé červené,opuchnuté a zub nikde,ale vobec neslintá,ani si nepchá ruky do úst,nič....skor si myslím,že to bude hrdlo,lebo občas ho začalo dráždiť na kašel,ale len semtam,tak uvidíme zajtra 😒

zefa
27. nov 2010

@chorale1 to vieš do stredy ďaleko 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@lucula73 ja mám aj taký aj taký....ale pri malých deťoch je rýchlejší digi...už teraz vydržia mať aj ortuťový a nezdá sa mi,že by rozdielne merali,len digi je rýchlejší
mňa bolí zub 😠 😠

lucula73
27. nov 2010

@zefa juj,ani mi nehovor,aj mňa bolí jeden,chystám sa už asi dva týždne zubárovia a nemožem sa vychystať 😝

lucula73
27. nov 2010

ozaj........nekupujete niekto Nová čas?potrebovala by som včerajší,teda piatkový a hlavne tú prílohu z neho 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre