Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

fopardi
5. dec 2010

@zubrienocka no tak som zvedava ako dopadneš no nič idem ja spať každopadne nam daj vedieť ako si dopadla a možeš nas prisť častejšie pozreť a pokecať 😉

zubrienocka
5. dec 2010

@fopardi tento mesiac je to prvy krat. Zatial mam male davky 3.7 den 1 tabl. vecer.

zubrienocka
5. dec 2010

@fopardi Dobru noc a dakujem 🙂

domcek
6. dec 2010

Ahojte dievcata, tak aky bol Mikulas vsetky ste boli dobre a aj deticky?
U nas bolo veru radosti. Zasa vela balickov...Simon jasal o dusu. 😀
No Stellka tej sa najviac pacil sacok na balicku a najviac asi aj chutil... 😅 😀
Ale mame doma postavicku Mikulasa asi 50cm. A ma na ciapke rolnicku je do neho totla zalubena chodime ho stale hladkat, pod skrinkou presedi casu a casu a zbozne na neho hladi. 😵

cikyta
autor
6. dec 2010

@denis19 poznávaš tam niečo?

fopardi
6. dec 2010

@cikyta ta flaša v pozadi mi je povedoma 🙂

fopardi
6. dec 2010

dnes som si urobila cesto na medovniky tak sa teším ked ich upečiem mnam už teraz by som ich pojdela 🙂 robila som iba z polovice cesta ale ešte asi dorobim lebo nejake suche pečivo aj porozdavam po rodine nech som na vianoce za dobru 😀 😀 😀
drobcovi som dnes došila jeden spaci vak zajtra haaadam aj druhy došijem potom vam odfotim 😉

denis19
7. dec 2010

@cikyta aké ste tam pekné...dievčence 🙂
@fopardi aká flaša????? 🙂
Tak jaký byl mikuláš devčata? U nás tragický ☹ má čiperka mi padla z gauče ☹

cikyta
autor
7. dec 2010

Ahojte.

@fopardi ku medovníkom sa nemozem dostať.

@denis19 Karolínke fuuuuuk na bolačku. Co sa otočila a padla? či ako? ☹ chudiatko...

janicca
7. dec 2010

ahojte dievčence ako sa mi máte ??? čo koláčky už napečené 😉 ja zatial ništ len sa kurírujem ale už to je trochen lepšie chvílami 😒
@cikyta a jeje aká pekná mamina to ste boli mikulášovať ? 😉 a Sisa aká hviezda z nej v tých krasnych šatičkách 😵 😵
@fopardi prosím ťa ak budeš mať čas hoď mi recept do Ip na tie preníčky 🙂 ďakujem

cikyta
autor
7. dec 2010

@janicca ejha...a čože si choručká? Nestíham všetko čítať tieto posledné dni.Zelám skore uzdravenie!
Hej,to je z mikuláša foto.Inak až teraz som si všimla,kam smeruje Silvinkin ukazovačik 😀

denis19
7. dec 2010

@cikyta jo otáčí se jako drak a lozí teda plazí se do zadu a šup , rána jako z dela!! des bes 😲 Ale vypadá to,že je to bez ujmy na zdraví,opet hulákala na celou plavárnu,aby se všichni otočili, že prišla a maminka červená až pod plavkama 😲

cikyta
autor
7. dec 2010

@denis19 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denis19
7. dec 2010

@cikyta jojo není treba ani slov!!!!

kamka17
7. dec 2010

čafte bambulky 😎 😎
pozdravujeme vás všetky a sa hanbím, že vás zanedbávam, ale čítm každý deň poctivo, len akosi sa nedostanem k písaniu... 😅 😅
@cikyta Silvinka sa nebála Miluláša a čerta?? ako ju poznám, tak im to isto "natrela"
@denis19 odkiaľ si objednávala plienočky??

no a my sa máme fajne, teda si myslím 😅 akurát včera sme boli u dokyny, lebo máme kvoli pruhu prelepené bruško a sa to odliepalo, tak nám to teta doktorka odlepila a ja som skoro odpadla...celú jednu stranu má úplne oškretú od toho leukoplastu sprostého 😠 😠 😠 až je krvička išla 😢 😢 ale dali nám akýsi aloe vera spej, tak sa to hádam zahojí a štvrtok jej to asi naspať zalepí...a už pri tom neplače, tak hádam bude dobre...no a dnes som ju po dlhšom čase dala zas na cicík a síce na dva razy, ale vyrezrá ako tak spokojná, lebo som jej už nemusela dávať z flašky a pekne zaspala, tak aj to sa nám hádam nakoniec zadarí...ale napísala som dnes jednej laktačnej poradkyni, tak sa ešte s ňou poradím
a akosi som dnes že unavená, asi z tohto počaska úžasného, ale tak čo už, nejako vydržíme 🙄

surviver
7. dec 2010

Ahojte 🙂

@kamka17 čauko,tak sa tešim,že si už Paulinka pomaly zvyka na cicik 😉 ,ona je šikovna to je jasne...a aj ja som dnes taka nejaka unavena..a maly spi už vyše 90 minut,tak asi aj na neho to počasie dolahlo..včera sme boli vonku,ale len tak 50 minut,no chodniky des...dnes nejdeme,lebo sa mi nehcce a pekne pospal doma,tak si oddychnem aj ja 😉

surviver
7. dec 2010

a my mame už aj vianočny stromček postaveny 😉 ...ale maly sa ho boji ☹ 😢

denis19
7. dec 2010

@surviver myslím,že u nás to dopadne stjne s báním se 😲

@kamka17 http://www.ekoplienky.sk/uvod/latkove-plienky/all/ a pokud nejaké chceš,dve budu prodávat, neboť jsou nám už jen tak tak.....vidím to na nový rok a hotovo 😉

surviver
7. dec 2010

@denis19 a vy sa tiež bojkate?? Ale Karolinka je dievčatko ona ma nárok sa báť 😉 ,ale chlap??? 😠 lebo my sa bojime všetkeho noveho,tak snad do štedreho dna sa skamaratime aj so stromčekom

cikyta
autor
7. dec 2010

@denis19 Nestíham písať,len hodiť smajlíkov.
Musím sa furt hrajkať so Sisou......Uf....Musím začať pracovať na surodencovi,inak ma zničí 😀

@kamka17 No...ked prišiel mikuláš,tak sa nebála..........Chodila za ním po sále ako jeho súčasť............No akonáhle si mikuláš sadol a zavolal si ju,že nech mu niečo povie za balíček,tak si to herečka rozmyslela a hodila sa ockovi na ruky a mikuláš jej videl iba chrbátik 😀 (inak popravde-takého mikuláša,čo má vlasy cez tvár by som sa bála aj ja 😀 )

denis19
7. dec 2010

@cikyta no ten už mel být na ceste holka....jinak ti Siska moc vyroste 🙂

@surviver no já to jen zatím predpokládám,že se ho lekne, bude to neco jiného nového a svítícího 🙂

cikyta
autor
7. dec 2010

@denis19 Pri Sise ho nemám ako a nemám kedy urobiť 😀 (minule dávali v reklame toho ratauiho a tam spomínali slovko BRAČEK.)Sisa odvtedy poskakovala po byte a furt vykrikovala "braček,braček,braček!!!" A my s mužom sme ju schladili:
-Zbytočne to vykrikuješ.Ta ten pojem nebudeš nikdy poznať pri tvojom "štýle"života 😀 😀 😀

cikyta
autor
7. dec 2010

Sisa mala cez prve vianoce 8 mesiacov a ja som schválne urobila menší stromček vysoko na stôl-nech ho nezhodí a ona si na počudovanie absolutne nevšímala.Proste-akoby tam stál odjakživa 😠 😅
Tento rok to RISKNEM a dám ten väčší na stolík ku oknu.............................len momentálne,ako jej ocko kupil detský stolík,tak si ho odtláča ku oknu a kuká von.Furt na nom stojí a kuká cez okno a hladká nálepky na okne...........takže teraz fakt neviem,kde ho postavím,ked mu "znárodnila"fešanda jeho miesto 😠

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
7. dec 2010

@katarina33 minulý rok mala tuším-kocku,do ktorej sa hádzali kocky roznych geom.utvarov.(až teraz sa s tým dokáže hrať 😒 ).potom knižky s obrázkami,piano také paradne s obrázkami a aj zvukmi zvierat,oblečenie,korytnačka čo sa hýbe a vydáva zvuky z plyšu...ale toho sa zase bála. Super boli hlavne mašle a papiere 😉
Tento rok máme zatial bábiku v autosedačke. Ona miluje hrozne bábiky.Rozpráva sa s nimi,ako s človekom,krmi ich,oblieka,tancuje...
No a také,že sánky...to sme jej kupili už teraz na používanie,no niekto to dal až pod stromček.

kamka17
7. dec 2010

ufff...práve som zožrala zvyšok čokolády od mikuláša...a ani kúsok som mu nenechala 😅 😅 😅 pažravá som, lebo krámujem 😝 😝 a to som si myslela, že keď budem kojiť...resp. aspoň odsávať, tak niečko schudnem...no asi nie 😵 😵 ozaj, može sa čokoláda jesť, keď sa papá materské mliečko???
@katarina33 no ja ti asi veľmi neporadím, leob ja pre našu bublinku ježiška fakt ešte neriešim...my tak skor ju zabalíme ešte pod stromček ako darček 🙂 🙂
@surviver no my sme včera boli tiež chvíľku vonku...od dokyny sme išli kolečko okolo vášho baráku popred školu k lidlu na nákup...akurát stačilo, lebo to človek fakt svalovicu na ruky dostane...a neska som veru rada, že nikam nemusíme ísť...zajtra nás čaká nemocka...sono hlavičky ním idú robiť, tak dúfam, že aspoň nebude pršať
@cikyta a možno do vianoc ju solík prestane baviť...alebo jej treba kúpiť inú zábavku, nech na stolík zabudne 😉

a som minule kúpila v bazriku vianočné dupáky aj s čiapkou a podbradníkom a je nám to veľké ☹ ☹ 😒 😒 😔 😔 a tak som sa tešila, že bude z Paulínky krásny sobík ☹

cikyta
autor
7. dec 2010

@kamka17 tak to oblečko rýchlo predaj,kým také ludia kupuju a kup si ine....................tiež to tak robím.

cikyta
autor
7. dec 2010

@kamka17 a z čokolády vraj može bábätká bolieť bruško,no ani nemusí..............tak ku pre istotu nejedz 😉

kamka17
7. dec 2010

@cikyta no už je neskoro...už je čokoláda v mojom brušku...ale tak kým zas budem odsávať, tak hádam bude aj strávená 😅 😕 😅 ...a idem to oblečko aj nafotiť a hodím do bazariku...

cikyta
autor
7. dec 2010

@kamka17 Vraj ked niečo spapáš,tak do mliečka do príde za 4 hodiny. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre