Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

kamka17
3. jan 2011

@cikyta treba si prečítať len podstatné pozitívne veci, takže žiadne také, že sa nezbavíš mliečka...neboj, raz isto sa rozhodne ťa opustiť 😉 ale verím, že to zvládneš aj bez tej gynekologičky 😉

surviver
3. jan 2011

@komarik no aj ja verim,že to bude ok,aj ked obavy su vždy.....

@denis19 dakujem,no cielene to bolo,ale sa nemyslelo,že sa to tak dorychla zadari,ale aj tak sa tešime,hoc zatial len potichučky 😉

kamka17
3. jan 2011

kuk album...

surviver
3. jan 2011

@janicca ,takže Ty si od dnes za užitočnu,no super,ale len pekne pomaličky 😉

cikyta
autor
3. jan 2011

@denis19 Hm...su také detičky,čo nechcu jedneho dna prso,ale nejak cítim,že Sisa medzi ne nepatrí. Ona proste DOKIAL BUDE,DOVTEDY HO BUDE PIT. Už v pôrodnici nám prízvukovali,aké je mať dôležite dokonalé bradavky na prisatie,no ....moja Sisa im ukázala,že netreba mať dokonca žiadne bradavky-len nech tečie 😀

Ach jo...uvidíme 😉

janicca
3. jan 2011

@cikyta tak všetkeho vela škodí tak radšej čítaj len tak po menej a zober si z toho len to čo potrebuješ 😉
@kamka17 normálne si mi narobila chute s tým vanilkovým pudingom asi zajtra urobím mňam 😉
@surviver jasné len tak pekne pomaličky nič nepreháňam ved ja mám teraz iné priority 😉 ...zaškolím jednu kočku a možem odísť s čistým štítom 😉

denis19
3. jan 2011

@cikyta tak to jsi mne pobavila! 🙂

kamka17
3. jan 2011

@janicca no ja už som zožrala aj drahého porciu 😅 😅 😅

janicca
3. jan 2011

@kamka17 ved ked nič nerobí nič nedostane treba si zaslužiť 😀 😀 😀 ja som teraz akurát dorobila tortu z kyslej smotany moj Peto by ju jedol každý deň 😝 😉

surviver
3. jan 2011

@janicca mnam, tu by som si aj ja dala.... 🙂 aj my ju lubime 🙂 ...ja som sa konečne asi pred mesiacom dostala na povodnu vahu a teraz možem znova začat bez vyčitiek svedomia jest,šak mam vyhovorku,že to nie ja ,ale zazračik papa 😅

brmbolcek
3. jan 2011

@surviver - len si daj pokym ti chuti neboj ked sa zazracik narodi , budes zhadzovaz opat a mozno opat zistis ze cakate 3 zazracik 🙂 🙂 🙂

@kamka17- tak aky bol pudincek ? stacili ti aj porcie tvojhi manzelika ? 🙂 🙂 🙂 dufam, ze Paulinke sa zlepsi a coskoro budete mat aj ockovanie za sebou i nas to este caka,veruze mam aj obavy ze ci nieco nejaka ta reakcia neoride....

@cikyta- hm... mas to tazke s tym kojenim , co by druhe za to dali aby mali mliecko a ty pravy opak aby si jeho tvorbu dokazala znizit .....

lucula73
3. jan 2011

ahojte

no asi sa sem nedostanem často,mm vyrába videá,čo sme točili aj pár rokov dozadu,robí v tom poriadok,tak mi obsadil pc 😠

počuli ste,čo sa stalo u nás v bojniciach?udusili sa dvaja manželia aj so psíkom v byte ☹ .a tú pani som poznala,nie raz sme sa rozprávali,lebo aj ja som chodila venčiť psa..no hroza 😔

chorale1
3. jan 2011

pekný večer dievčatá,
tak som tu. my máme teda začiatok roka fakt hrozný. ja som dopadla tak že už ked tretí deň ma brali stále zimnice a teplota zvýšená, išla som na pohotovosť. dali mi ant a išla som ku našim aby to malý nechytil. ocko sa teda staral suprovo musím povedať. ja som mala prísť zajtra ale situácia sa zmenila a musela som prísť domov lebo už dnes poobede začal mať teploty malý 😢 😢 😢 . dali sme mu okamžite čípok a teraz už dve hodiny robí somariny ako keby som mu dala redbull. ale bojím sa že má to čo ja a že mu začne ten strašný kašeľ čo prenasleduje aj mňa. takže ráno s ním pojdem pre istotu k doktorke a uvidíme. takže je mi z toho všetkého do plaču a veru ked som prišla domov tak som aj plakala. aj to že je chorý, aj to že som s ním nebola všetko urobilo svoje a už mi išli slzy. takže asi tak u nás.vy sa držkajte a ja ked bude chvíľka tak pozriem čo nové. pa a dobrú noc

lucula73
3. jan 2011

@chorale1 presne viem,ako sa cítiš ☹ .aj my sme boli chorí,celé sviatky,všetci,ale tentoraz malý obišiel len so sopľami,ale zato ich má furt,už dva týždne fičíme na odsávačke,chudáčik,celý je zdeptaný 😠
tak len pekne ležkaj, a netráp sa ,vieš,tomu moc nezabrániš,ja som viackrát poslala veroniku našim,keď ochorela a veru to moc nepomohlo,asi len raz,inak sme to vždy chytili 😒

fopardi
3. jan 2011

ahojte musim sa vam pochvaliť - ešte pred vianocami som bola v hračkarni u nas na priori a bola tam vianočna suťaž stačilo vypísať taky listok a tak v každom obchode čo som kupila som vypísala listok a moj brat si zo mna robil už srandu e možem vyhrať iba ja lebo že tam vhadzujem iba ja listok a neuverite dnes mi volali aby som si prišla po vyhru 🙂 tak som šla a vyhrala som spoločensku hru za 40eur dobre nie??? aka som len šťastna 🙂

zajtra idem s drobcom na plavaren tak sa potichučky teším snad sa mu to bude pačiť

a ešte jedna prihoda dnešneho dna no nie priliš vesela drobec mal dnes uraz aj mu tiekla krv au au au ale našťastei to nieje nič važne ale ako ma dolne zubky take ostre a dnes sa buchola zem tak si asi s nimi trochu kusol alebo čo a mu šla krv ale riadne reval vam poviem nedychal dlho dlho sa nemohol nadychnuť už som mala strach aby nezamdlel alebo čo ☹

brmbolcek
4. jan 2011

@fopardi- tak to potesi , gratulujem k vyhre 😉 😉 😉 a co si pekne vyhrala ?
clovek si povie ze nema stastie , ten kto nepokusa tak nema , a sem tam sa prihodi a potesi 🙂 🙂 🙂
chuda malicky, muselo ho to riadne bolkat , posielame pohladenie, nech sa mu to rychlucko uzdravi 😉 😉 😉

...u nas rano sme mali spln tak sa nam ako si neda spat , ktovie ci to tak vplyva na deti .... 😕 😕 😕

surviver
4. jan 2011

dobre ranko 🙂

@chorale1 tak to mi je luto,že ste choručki 😔 ,prajem skore uzdravenie,len sa pekne kurirujte 😉

@fopardi ,tak blahoželam k vyhre,to vždy poteši....a na plavarni davajte pozor 😉 ..no a urazy,je to hrozne,aj my sme ich už par zažili...ale asi to tak musi byt 😠

@brmbolcek ,tak myslim,že dve deturence nam budu stačit 😉

@lucula73 ,no tak aspon budete mat na čo pozerat,ked v telke aj tak väčšinou nič nejde 😉

liviaf14
4. jan 2011

ahojte
@brmbolcek aha, tak spln, preto sme tretiu noc poriadne nespali, teda náš malý. na neho to každý mesiac hrozne vplýva, celú noc sa budí po pol hodinke. otras!

@chorale1 rýchlo sa vyliečte, nech ste všetci fit čoskoro, želáme. 😉
@lucula73 bolo to v správach o tom udusení? nejak mi to uniklo, hrozné niečo 😲 a čím sa udusili, plynom?

fopardi
4. jan 2011

@brmbolcek vyhrala som spoločensku hru osadnici z katanu 😉

zuzanka7834
4. jan 2011

ahojte dievcence 🙂 Do noveho roku Vam chcem popriat vela dobreho, same zdravie pre Vas a Vase rodinky, vela stastia, laaaasky a pokoja 🙂 Splnenych snov, dobrych ludi okolo Vas, spravne rozhodnutia v tazkych chvilach a samozrejme vela radosti z deticiek, ci uz v brusku, alebo v detskej izbicke 🙂 🙂 🙂

Baby chcela by som sa opytat, ci ste niektora otehotneli aj po IUI? Nas to totiz (dufam) caka tento mesiac a robim si statistiku, ci je to uspesnejsie ked ostane zena PN alebo je to jedno... Po prvej mi Krajko povedal, ze PN v nijakom pripade, ze mam fungovat akoby sa nic nestalo. Viem ze je to v podstate alternativa klasickeho pocatia, ale teraz jednej kamoske pri tretom IUI Krajko PN vyslovene doporucil a ona ostala tehu. Tak neviem... 😕

A este jedna otazka, mali ste niektora problem so stitnou zlazou? 😕 Dakujeeem!!!

zuzanka7834
4. jan 2011

@fopardi my sme si medzi sviatkami kupili Aktivity, som sa davno tak dobre nezabavila 😀 😀 😀

fopardi
4. jan 2011

@zuzanka7834 ja mam problem so šž pytaj sa čo potrebuješ

zuzanka7834
4. jan 2011

@fopardi ja som sa len chcela uistit, ze aj napriek tomu sa da otehotniet a v poriadku donosit babatko 🙂 Mna v auguste po prvych vysledkov HP z Helika poslali na endokryno, tam mi potvrdili mierne zvyseny TSH hormon (povodne iba nejakych 6,6), lekarka mi nasadila euthyrox 25 s tym, ze inak by to neriesila liekmi, ale ked sa snazime o babo, idealna hodnota je okolo 2. Po dalsej kontrole prisiel sok, TSH bolo az 11,3, tak mi zvysila davku na 50 a na dalsiu kontrolu mam ist az koncom januara. Tak sa bojim, aby mi to nevyskocilo este vyssie ☹ .
A bola som sprosta, lebo nikdy doteraz som nemala pravidelny cyklus, ani foliky poriadne nedorastali, a ako beriem ten euthyrox tak uz 4x po sebe bol ako hodinky, s krasnymi folikmi, tak som sa vsade chvalila (chvalila ako chvalila, v ramci temy tu na MK babam, ktore vedeli, ze beriem lieky, niektorym kamoskam a maminke - vsetci vedeli o nasej snahe) a just teraz, ked cakam na mrchu, aby som mohla zacat s clostilom a pripravou na IUI tak mrcha nechodi. Bojim sa, aby sa mi zase nerozhasil cyklus - a tie 4 mesiace boli mozno iba nahoda ☹ Juj, nejako som sa rozpisala 😉 Bolo by mi chvilku aj pracovat 😀

kamka17
4. jan 2011

@lucula73 o tých udusených manželoch som to videla v správach a presne na teba som myslela, či ich poznáš...je to drsné, keď sa niečo také stane...a deti nemali???
@brmbolcek no SPLN...tak to mi padol kameň zo srdca, lebo už dve noci sme jak z divých vajec a aj som si myslela, že to bude splnom...tak hádam sa dnes aj vyspíme...a už aj nádcha sa mi zdá trochcu usutpuje, takže hádam bude všetko ok do konca týždňa...
a pekný deň prajem všetkým 😉 😉

chorale1
4. jan 2011

ahojte,
tak boli sme dnes u doktorky tak malý nemá to čo ja ale je nejaký angínový vírus chytil. nemáme ani ANT len paralen od teploty a cebion multi inak nič a vraj je to vírus ktorý skončí tak že malý bude vyhádzaný po telíčku. to je vraj už dobre takže sa teším. ale chuda malinké ani spinkať sa mu nedá.možno sa opakujem ale tak mi ho je ľúto 😢

brmbolcek
4. jan 2011

@kamka17- ....ze preco su deturence zle, nespia jeduju sa za vsetko moze spln 😀 😀 😀 😀
..zelame skore uzdravenie pre Paulinku 🙂 🙂 🙂

@surviver 🙂 🙂 🙂

dalsi spln bude v roku 2015 😅 😅 😅

cikyta
autor
4. jan 2011

@chorale1 juj moja,je mi luto,že sa Adamko takto trápi ☹
Zajtra idem aj ja so Sisou k dr. Neda sa nám zbaviť nočneho kašlania a chrápania....čiže treba niečo na predpis na rozpustenie hlienu... ☹
A tým pádom sa aj moje odstavovanie odklada..............treba vela piť,takže ju nejdem trápiť.
Homeopatiká na zastavenie laktacie som dnes už kupila 😉

brmbolcek
4. jan 2011

@cikyta - na zastavenie laktacie to je ten ricinus neviem kolko 15 ? take male gulocky ....pod jazyk ?

cikyta
autor
4. jan 2011

@brmbolcek Hej to 30 ch. 😉

cikyta
autor
4. jan 2011

@brmbolcek +šalviový čaj max.2 krát denne, mätový 4 krát denne. Co najmenej piť,nech niesu tekutiny,ladove obklady do podprdy,ak sa dá vyviazať ich (no to ja robiť nejdem) a poprípade proti zápalu vkladať kapustne listy do podprdy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre