Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

brmbolcek
18. jan 2011

@denis19- no super, nech vam len ta naladicka vydrzi kocandy 😀 😀 😀
i u nas je take rucickove obdobie v pusine 😉 😉 😉 dasienka nas svrbia o 106 , tak dufam, ze zubok bude coskoro 😉 😉 😉 Denis, nie nie necakame navstevu ale musim sa zdokonalovat , ako si ma chytil rapel na pecenie 😀 😀 😀, neboj ak nieco pokazim tak prestanem s tym raz-dva 😀 😀 😀

@liviaf14- neboj zubok uz je na polceste uz len vykukne a ani sa nenazdate a maly vas kusne 😀 😀 😀 , netreba stresovat zubky vydu vtedy kedy maju 😉 😉 😉 .Neni sa mu ani preco cudovat ked tahate nocne malicky je unaveny 🙂 🙂 🙂 tak ma pravo si teraz schrupnut a ty taktiez 😉 😉 😉 i ked sa ti asi neda 🙂 🙂 🙂

liviaf14
18. jan 2011

@brmbolcek no väčšinou sa mi nedá spať cez deň a čertík je už hore 😀

liviaf14
18. jan 2011

ozaj babuľky, chodíte s detičkami cez deň von, keď je celodenná hmla? ja som kdesi čítala, že vtedy by sa veľmi nemalo, tak neviem....... 😨

denis19
18. jan 2011

@liviaf14 no já chodím ven a i ted je malá na balkone, tak nevím, včera nás také chytla venku hmla...... 😕

brmbolcek
18. jan 2011

@liviaf14-tak to poznam, vtedy sa ti bude dat ked sintrik chyti druhy dych 😀 😀 😀 , malicky ma rychle spanky 😵 😵 😵

brmbolcek
18. jan 2011

@denis19- aj mi spinkame vonku v kocariku 😀 😀 😀 i u nas je hmla aj sa bojim, ze nachladneme ale uz sme zvyknuty vonku spinkavat , ba priam si to ziada ist hajat vonku 🙂 🙂 🙂

denis19
18. jan 2011

@brmbolcek no naše také ráda spí venku,ale my nespíme, my si vegetíme v kočárku a hulákáme na sídlište,aby všichni vedeli ,že je na balkone..... 😀 to jen já mám zbožné prání, aby usnula 😲 neboť jinak bude nevrlá nna plavání 😕
@liviaf14 také se mi nedá behem dne spát,ale také nač, když naše spí behem dne 20 minut 😀

liviaf14
18. jan 2011

@brmbolcek
@denis19 presne, aj nám sa najlepšie spí vonku, keď sa podarí tak aj dve-tri hodinky popoludní, čo je úplne super, lebo drobec je potom taký dobručký 😵 keď je vybuvkaný.

kuspitka
18. jan 2011

ahojte dievcata,ako sa mate?

denis19
18. jan 2011

@liviaf14 o takovém odpoledním spánku si nechávám zdát u naši slečinky!

@kuspitka u nás pohodička....snažíme se usnout na balkone a já chystám veci na plavání a premýšlím jak ji udelat zajímavý jídelníček, neboť začíná mít vetší hlady ,ale nesní vetší obemy,????

brmbolcek
18. jan 2011

@liviaf14- tak to musi byt zlate to hulakanie, 😀 😀 😀 vravis, ze je taka mensia sirena 😀 😀 😀 , neboj z toho hulakania sa unavy a zaspinka ani nevies ako 😉 😉 😉

@kuspitka- ahoj co je u vas nove ?

kuspitka
18. jan 2011

@denis19 ved ja uz neviem co mam doma varit.

@brmbolcek inak už pekne papame .len nám nejde cikať do nočníka.

lucula73
18. jan 2011

ahojte
aj mojho som práve uložila na balkon,hmla je len trošku,nie moc,ale lepšie sa tam vyspinká 🙂

@denis19 tak to potom bude niečo iné,keď to masko ani nepapáte,ale myslím,že to bude ok,možno tam má viac slaninky 😀

@kuspitka a vy ako,už papáte s tou lyžičkou?

@fopardi...juj moja a aj to presne dodržiavaš?držím ti palce,ja som to po troch týždňoch musel a upraviť,lebo som bola príšerne hladná,idem na delenú stravu...ale odkedy? 😀 😝

kuspitka
18. jan 2011

@lucula73 už celkom pekne a mlieko už nechce ani puding,zmenilo sa nam to len neviem co mam varit stale mame nieco ine.
teraz sa ucime na nocnik

lucula73
18. jan 2011

@kuspitka a obsedí ti tam?moj nechce zatiaľ...ale skúsim zas niekedy......... 🙂
tak skús aspoň jogurtíky,ak nechce mlie´čko 😉

kuspitka
18. jan 2011

@lucula73 jogurt nema rada. joj moja ona odtial ide placom tak ju nenutim,ale chcem skusit jej dat gatky tak ju učit od plienky

cikyta
autor
18. jan 2011

Ahojte...

@denis19 Cerealie a puding som začala dávať od roku. Ja som bola do roku velmi opatrná,lebo napr.puding je len akýsi umelý prášok ( 😝 ) a tiež aj cerealie niesu uplne "čiste". Ale krupicovu kašu som začala dávať už pred 1.rokom.

@brmbolcek ja mám 50kg a veru niesom spokojná. Spokojná by som bola pri 60-70kg.
Kým pojde Sisa do školky,to bude až za 9 mesiacov,ked bude mať 2,5 roka. A pojde len na 4 hodiny na 8 mesiacov. Potom bude na 8 hodin od 3 rokov,takže to bude v pohode.
Nebude to nijaká trauma pre dieťa,kedže začnem so 4 hodinami.
Mojho muža davali do jasličiek,ked ešte nevedel poriadne chodiť....doteraz si pamätá,ako tam každe rano čupel a plakal a bol tam o 5 hod.! Len on a kotolník ! ☹ A mal z toho hroznu traumu.
Preto ani teraz nieje nadšený,ale v septembry bude Sisa už velká a ona neplače,teší sa a nebude tam o 5 ráno....On ju bude mať vždy za svoje maličké dievčatko 🙂

(A inak....ja som sa narodila vraj už so zubkami-aj mi ich vytrhali. Boli to akésy tretie zubky,čo sa občas stane. Preto mám teraz 4 zubky-umelé 😀 😀 a Sise vyšiel prvý v 10 mesiaci)

lucula73
18. jan 2011

@kuspitka počkaj kludne do leta,to sa omnoho lepšie učí na nočník....určite sa naučíte,veď kamilka ´je ešte maličká 😉

kuspitka
18. jan 2011

@cikyta moja a nechcete mat dalsie babo?

@lucula73 ved asi pockam.som rada,ze mi aspon zacala pekne papat

surviver
18. jan 2011

pekne ranko,ste toho popisali,ale už som prečitala 😉

surviver
18. jan 2011

no a s tym kuracim maskom,aj ja by som tomu verila...ale je to fakt hrozne človek už fakt nevie čo by mal jest,všetko je sama chemia ☹

kuspitka
18. jan 2011

diervčatá ,ako robíte paradajkovú polievku?

cikyta
autor
18. jan 2011

Ma neplašte s tou kuracinkou 😅 Dnes ju máme na obed 😅

@kuspitka Chceme,ale nemôžme... 😢

kuspitka
18. jan 2011

@cikyta peniaze nemáte?
a ako si ju robila?dávaš tam aj ryžu?

cikyta
autor
18. jan 2011

@kuspitka No je to aj finančný problém a aj zdravotný. Všetko zo všetkým prepojené. Momentálne na IVF isť nesmiem a nemôžem.
To s tou ryžou bola otázka na mna?
či?
Ak ano. Dávam do parad.polievky ryžu,ale popravde....Sise som ju robila len raz.

kuspitka
18. jan 2011

@cikyta ale tak možno raz sa ti bude mocť dať.
hej to bola otazka na teba.kamka ju nema rada neviem preco...

cikyta
autor
18. jan 2011

@kuspitka u nás ju muž neznáša - tu polievku. Ja ju neviem extra dobre uvariť. Aj ked existuje na nu vela receptov.

zefa
18. jan 2011

ahojte
ja som dnes aj deti doma,pretože v celom meste je odstávka kúrenia a teplej vody 😠 😝
mne idú zajtra trhať zub múdrosti 😝
ak sa neviete utrafiť do paradajkovej polievky pre dospelého ,skúste to ako občas ja....kúpte si sáčkovú,pridajte do nej ešte pretlak,cukor a ochudte podľa seba 😉
pre deti ...ja robím polievku par. takto.....do vody dám variť celú menšiu cibuľu,bobkový list,nechám riadne tú cibuľu vyvariť,vyberiem,pridám pretlak(podľa množstva vody 1-2),cukor,soľ,špitku pizza korenia,cetovinovú ryžu príp.písmenká,kto môže a chce aj nastrúhaný syr 😉

liviaf14
18. jan 2011

@kuspitka ja robím paradajkovú polievku často a takto:
1-2 pretlaky /podľa množstva vody/, soľ, bobk. list a klinčeky /pár kúskov/, nechám trošku povariť, po chvíli dám drobnú cestovinku, povarím, nakoniec zápražku z hladkej múky a oleja, dochutím cukrom a hotovo. snáď som ti pomohla.
už mám konečne navarené a drobec spí vonku v kočíku, takže chvíľka pre mňa 😉

@zefa jújha drž sa zajtra, zuby zuby au.

denis19
18. jan 2011

@lucula73 no to bude mít dedičné s prsíčkama po mne, já mám co nosit..... 🙂
@cikyta že 50kg.....snívajte s nami....ale popravde, to bych ani nechtela, ale nejakých 59 by se mi líbilo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre