Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
28. feb 2011

no kde ste všetky?vy ste ma poslúchli a iste ste všetky vonku 🙂

liviaf14
28. feb 2011

@lucula73 aj ja sa to pýtam už od rána, keďže je tu takto mŕtvo a ja som mala čas čítať a nebolo čo 😀
ale vonku je fajn, malý mi tam spí už hoďku a pol. 😎

lucula73
28. feb 2011

@liviaf14 aj mne spí na balkone,boli sme vonku a zaspal skor ako som predpokladala,tak som ho šupla ešte na balkon 😉

romy01
28. feb 2011

ahojte este stihnem sem napisat par viet lebo maly sa mi prave budi - to on vzdy ked si sem akurat sadnem k pc. Mame nsa dobre - teraz ale vo stvrtok a piatok bolo veru zle. Timka boleli uska a dostal aj knotiky. Aj lieky berie ale uz je mu zas dobre. Dnes sme boli na kontrole. Sice zas dostal knotiky ale len akoze preventivne. Este bude brat lieky do konca tyzdna. V podstate mu nic nebolo, ziadna angina chripka ani len prechladnutie len z nicoho nic ho boleli uska asi dostal prievan.Lekari tvrdili ze nemoze dostat prievan, ze uska su zapalene vzdy od nadchy a pod ale on nemal ani sopliky ani nic. Proste jeden den si vecer lahol uplne zdravy a v noci sa uz budil a rano som zistila ze ho bolia uska, no co vam poviem, chudatko si vytrpelo.

liviaf14
1. mar 2011

ránečko 😵 baby, kde ste????? 🙂 takto ticho tu dávno nebolo........... 😅

@romy01 teda, tak sa skoro vyliečte.... choroby si tu v téme akosi nedajú pokoj 😖

denis19
1. mar 2011

@liviaf14 ahojky já som tu,ale som úplne grogy..takúto noc som ešte s Karolín nezažila!!!! Spala som cca 3 hodinky,ona sa stále metala ako ryba na suchu, plakala, prdkala a to všetko zo zavretými očami...no des....a terez robí to isté len má otvorené oči!

liviaf14
1. mar 2011

@denis19 my spávame podobne - vykúka nám 3. zúbok a dni sú tiež podobné, iba sa mi jeduje a plače 😲 😖 😝 takže viem ako ti je

denis19
1. mar 2011

@liviaf14 ale já tam nevidím, žádný zub...nic jsem z toho nekdy už na nervy a to slintání a pchaní se všeho do pusy...já nevím, snad ji není nic jiného!

liviaf14
1. mar 2011

@denis19 ja som donedávna v puske tiež nič nevidela 😲 a nemá teplotku, že by bola chorá? chutí jej papať?

denis19
1. mar 2011

@liviaf14 jojo jí relativne dobre...ted práve snedla 220 ml príkrmu!!! a spí a nemá teplotu, asi to fakticky bude nejaký nevideitelný zub.... a kde je kdo?

liviaf14
1. mar 2011

@denis19 tak to budú zúbky... náš drobček takto vyvádzal veľakrát, drhol si ďasienka rukami, slintal veľmi veľa až konečne v roku vyšiel prvý zub. veď uvidíš, pozorne ju sleduj 😉 ja som stále skúšala, či nemá teplotu, a tak.

zefa
2. mar 2011

ahojte

@denis19 deti každé ináč vníma prerezávanie zubov..už som to tu spomínala....skús jej dať do ručičky zubnú kefku,hranatý pásik mrkvy alebo kalerábu....naši mi zodrali niekoľko kefiek kým im vyšli zúbky,ale pomáhalo im to...sami si vlastne masírovali ďasienká...a von som im dávala tú zeleninu a to mali vlastne 2v1 😉 ,a mali sme aj ten gél na zúbky...teda ja som našim zuby iba našla v puse....nemávali ani teploty,ani žiaden neduh...klop,klop...akurát mali okolo riťky trochu červené,tak to bol signál,že ide zub...vyšli vždy v ten istý deň obom ,ibaže zrkadlovo...jednému vpravo,druhému vľavo 😅 ...nás trochu potrápili očáky a stoličky...vtedy boli umrnčanýýý

liviaf14
2. mar 2011

čaute čaute 😵
@zefa obom naraz zúbky...... no teda, to je sila 🙂 dvojičky sa nezaprú, že? 😀 zlatéééééé
my sme zasa konečne dobre spali, vuau, super, len dokedy to drobcovi vydrží? 😅 😕

kamka17
2. mar 2011

pekný deň prajem... 😎 😎 😎
no zúbky...na to sa aj ja teším, ale tak verím, že podobne ako Nancy a Samko ani my s tým nejaké väčšie problémy mať nebudeme 😅 😅
baby, chcela som sa spýtať, či máte pre svoje deťúšiky nejako poriešené sporenie???...lebo ja si pamätám za našich čias nám rodičia sporili nejakú tú korunu a v 18-tke sme to dostali vyplatené...tak som myslela niečo podobné poriešiť aj pre bublinku...neviete poradiť?? a hlavne aby to nebolo príliš veľká suma mesačne...
dnes sa chystám umyť aspoň zo dve okná...mamine dám malú do kočíka a ja budem "relaxovať", lebo už sa cez ne nedá dívať

a dlho som tu nevidela brmbolcek...ale však pri takomto počasku kto by sedel pri kompe, žejo 😎 😎 😎 😎

liviaf14
2. mar 2011

@kamka17 my platíme malému poistku, kt. dostane v 20tich r. mesačne cca 18 eur, treba sa popýtať poisťovákov 😉

brmbolcek
2. mar 2011

ahojte , pekne zdravim 🙂 🙂 🙂

..ja len tak na skok 🙂 🙂 🙂
😎 😎 😎 vonku pekne slnecko tak vyuzivame kazdu chvilocku slnecnych paprskov , doobeda upracem, navarim a naobed sup vonku na prechadzku 😎 😎 😎 pokym nam pocasku sluzi 🙂 🙂 🙂

@kamka- ahoj moja, prave som na teba myslela, davas uz nieco Paulinke s prikrmov ? skusala si ? Mi sme stale na MM 🙂

ach jaaaaaaaaj aj mna cakaju okna , ale ved vsak casu je dost ....to ja aby som mala jeden den na ne 😀 😀 😀

pekne zdravime vsetky a zelam co naj naj slnecneho pocaska 🙂 🙂 🙂

brmbolcek
2. mar 2011

..aha a este k tej poistke ci poisteniu , setreniu ..... @kamka17- mi mame vkladnu knizku nam ju zalozili rodicia na Diankine meno a na nu jej kazdy mesiac chodia euricka z platu rodicov a mi jej taktiez vkladame kazdy mesiac , naco vytvarat novu ked to moze mat od vsetkych v jednej knizocke .... 🙂 🙂 🙂 co dostane od krstnych ci starych rodicov a od nas vsetko jej davame na nu ..... tak to vsjo ... a ja uz utekam voneckuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😎 😎 😎 😎

🙂 🙂 🙂 bay bay 🙂 🙂 🙂

liviaf14
2. mar 2011

@kamka17 no veru okná, ja som poriadne neumývala ako som bola tehu, vždy len tak narýchlo a po troške, také poriadne umytie všetkých naraz ma teraz neminie na jar, ale ja rada upratujem, dám postrážiť drobca a hurá do toho. ale musí sa najskôr otepliť trošku.....

romy01
2. mar 2011

ahojte

nam este zubky nejdu, ale Timko žužle všetko a za každých okoloností. No a denis spinka nam ako tvoja Karolinka. V noci kolkokrat aj skríkne a ked k nemu priskocim uz zase spi.

my malemu setrime tu farbicku - to je teraz produkt v alianzi je to 20 eur mes no a ma aj vkladnu knizku - tam sme dali to co maly dostal ked sa narodil. Kamka pozistuj si moznosti lebo ak chcete sporit dlhodobo s viazanostou niekolko rokov, da sa najst aj sporenie s fajnovymi urokmi. VK nemaju prilis vysoke uroky

zefa
2. mar 2011

ahojte
my máme zajtra karneval...Nancy princezná,Samko policajt 😉 😀
@kamka17 bodaj by ste s tými zubami nemali starosti,ale naši mali koliky a hrozné,takže asi si ten hore povedal,že už nás pri zuboch trápiť nebude 😅
@romy01 teba by som aj rada vidieť
Martinčanky ked bude teplejšie dáme stretko niekde? teraz ešte stále fúkava taký studený vetrisko 😠

kamka17
2. mar 2011

ďakujem všetkým za rady a tipy na to poistenie, pozisťujem, čo by bolo najlepšie 😉 😉
no ja som dnes okrem jeden a pol okna "umyla" celým vedrom aj plávajúcu podlahu v obyvke, takže nemusím premýšľať, kam na dovolenku, obyvka to istí 😅 😅 😅 tak mi treba, keď som trúba 🙄
@zefa drobcom prajem krásne zážitky na karnevale, a nech aj nejakú tú cenu vyhrajú, ak sa bude súťažiť 😎 😎
@brmbolcek my fičíme tiež stále na MM, primár hovoril, že kľudne môžme ešte aj dva mesiace bez príkrmov...ale pediatrička zas hovorila, že od toho 7 mesiaca môžme začať...ale teda asi ešte počkám, lebo aj mne je to takto výhodnejšie 😅 😉
a prihlásili sme sa na babyplávanie, tak sa teším, kedy začneme 😎

a pekný večer prajem všetkým mamičkám a drobčekom

fopardi
2. mar 2011

ahojte my sa mame dnes konečne lepšie drobcovi asi zabrali probiotika tak dnes konečne bez hnačky a ako mu začalo chutiť jesť až pozeram že jak mu chuti 🙂

a vy čo mate nove ? ja len občas hodim nejaky prispevok ale nečitam lebo nemama čas lebo nb si len občas pozičiavam aj to len na chvilu

fopardi
2. mar 2011

@kamka17 my sme dali našmu aj v aliianzi tu farbičku a dali sme aj v stavebenej -sporenie

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
3. mar 2011

Ahojte !
Chorušikom vela zdravíčka a aj zubky nech sa už trošku umudria a netrápia 😉

@katarina33 Srdečná gratulácia ku krôčikom !!! To musí byť krásne !!! Si pamätám,že som aj slzičku vypustila. Nellka má od nás velký cmuk !!!
No veru,zapisujeme všetko,čo Sisa vyparatí,alebo povie,no v knižke je len ulomok z toho vetkého.....ona je rýchlejia,ako moje pero 😀 Jazyk jej ide statočne. Doma melie nonstop stále občas aj zo sna. Nieje ani minutku ticho. A vonku ako-kedy. Ked sme same tak to mám to,čo doma a ked niekoho stretneme,tak má občas "pozorovaciu chvýlku"-vtedy je ticho a len pozoruje a ked sa s dotyčným rozlučime už sa jej zase rapkáč spustí.

Dnes sme išli von a cestou som schmatla vrece so smeťami a Sisa sa pozerá na to a vraví:
-Fúj to je ockove ! To su ockove patoky ! 😀

Od veci...ako vždy ... 😀

fopardi
3. mar 2011

ahojte taaak už mame doma nb super -reklamaciu nam uznali tak som rada

@katarina33 gratulujem super že iž chodite tešim sa s vami -u nas to iež už vyzera že čo chvila sa rozchodi

domcek
3. mar 2011

Ahojte,
Ja len tak v rychlosti, vsetkych Vas pozdravujeme.
Nellke krasne prve krociky. 😵
Sisku pozdravujeme.
My sme zmenili dramaticky rezim. Vecer chodime spavat okolo 21,00 sme hore kazdu pol hodku a rano o 6,30
sme svieze ako rybycky. Teda maminka urcite nie... 🙄
Ked bude casu tak popisem viac. Zajtra zasa nabitý program.
Paaa

lucula73
3. mar 2011

ahojte 😉
ja nejak tiež nestíham,chodíme viac aj von...a sami furt nechodíme,malý sa asi bojí pustiť,lebo v izbe prejde sám krížom krážom popri stene a gaučoch,ale inak ee.... 😠 ......ale však sa nachodí ešte dosť 🙂
idem trošku počítať 😉

fopardi
3. mar 2011

no idem si schrupnuť zajra papa

chorale1
4. mar 2011

ahojte,
pekný slniečkový piatoček prajem. som tu nebola dlhšie lebo som bola zahrabaná s tetou chrípkou pod perinou 😠 😠 😠 ale dnes je už fajn a prvý deň od pondelka ideme bojovať s malým spolu. bola som na samotke v izbe a vôbec som nevychádzala aby neochorel ☹ baby včera ma tak vytočila svokra 😠 😠 😠 ked odišla tak som zavrela dvere a som sa normálne rozplakala 😢 malý ide mať rok ona ho ešte ani raz nebola kočíkovať, raz mala pripomienky že aby sme doniesli ku ním kočík že sa chce ísť pochváliť s vnukom tak sme jej ho doniesli a boli spolu pol hodinu 😠 a včera vraj nám prídu pomôcť lebo majú dovolenku tak mi ho zoberie von. a ked som jej ho chcela dať kočíkovať u nás tak mi povedala citujem:"no ale ja nie som pripravená ísť kočíkovať a ja nemôžem ísť lebo som objednaná ku kozmetičke. ale dám ho u nás na dvor spať". no čo na to povedať radšej nič 😠 prepáčte že som to tu rozpísala ale musela som sa vyrozprávať. bežím budí sa malý papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre