Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

fopardi
11. mar 2011

@bberika gratulujem k tehotenstvu
no ja som utrogestan nebrala tak ti uplne presne neporadim ale baby čo ho brali ti určite napíšu ja som brala len duphaston -ach toho som sa niečo nahltala 🙂))

bberika
11. mar 2011

@fopardi Dakujem...Nevadi že si mi celkom neporadila,ale dakujem za snahu.Ja teda uzivam aj to, aj to,hadam nic nepokazim...

lucula73
11. mar 2011

@bberika ano,možu sa užívať spolu,užívajú sa zhruba do 12tt,potom sa vysadia postupne 😉

Tak a viete čo nové u nás?? 😕 😕
Od dnes chodíííííííííííííííííííííííííme samiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!! 🙂 🙂 🙂 takže počítam,že pribudne pádov 😠

A šuflíky mi ani nespomínajte,naše šuflíky sa samé zatvárajú už len pri pohľade na ne a keď vidím drobca pri šuflíku,tak ani nestihnem niekedy dobehnúť a už reve 😀

bberika
11. mar 2011

@lucula73 Si zlata,ze si mi dala odpoved. A gratulujem k prvym kročikom,teraz musis byt v strehu 🙂 ,ale padom sa nevyhnete.

fopardi
11. mar 2011

@lucula73 supeer my sme v štadiu že každy den viac a viac stojime bez opory , drži v ruke hnižku alebo nejaku inu vec a stoji a stoji a stoji 🙂

fopardi
11. mar 2011

@bberika a to bolo tvoje prve ivf?

bberika
11. mar 2011

@fopardi Ano prve.

fopardi
11. mar 2011

@bberika tak to je super že sa vam to takto podarilo 😉

bberika
11. mar 2011

@fopardi Ano,je to super 🙂 .Este ale mame dlhu cestu pred sebou,kym to dovedieme do dufam,že uspešneho konca.Ja som uz samoplatca,nemala som viac pokusov.Ty si mala kolko pokusov kym sa ti to podarilo?

lucula73
11. mar 2011

@bberika aj ja gratulujem ,nech pekne vydržíte celých 40tt 🙂

@fopardi no však náš postával,postával,aj prešiel medzi nábytkom a dosť................dnes sa nejak pozabudol a odišla som do kuchyne a on ušiel mojmu mm z obývačky,nestihol za ním ani vyštartovať a normálne sa ocitol v kuchyni,až som oči vyvalila 😀 ,našťastie necapol.

bberika
11. mar 2011

@lucula73 Ja dakujem velmi pekne.Je to este daleko,ale pevne verim,ze to vsetko dobre dopadne.Už by som privitala,keby aj za mnou do kuchyne dobehol drobcek a ja budem oči vyvalovat a vytešovat sa... 🙂 .Kolko ma tvoje babo?

fopardi
11. mar 2011

@lucula73 🙂 no vidiš asi len odvaha chybala

@bberika ja som nemusela podstupiť ivf ja som mala problem babo udržať alebo donosiť 😉 takže urobili vyšetrenia -odporučili dalšie , nastavili moj katastrofalny cyklus a mali sme planovany pohlavny styk 😉
a prečo ste tak dlho čakali ?

bberika
11. mar 2011

@fopardi Mam uz jednu dceru,ma uz 19 rokov.Ta bola počata normalnou cestou.Už 4 roky sme sa snazili mat druhe dieta.tvrdili mi,ze nevidia problem,ze je vsetko v poriadku. Bola som aj na IUI,ale zbytocne.Potom my zistili nepriechodne vajcovody a hned sme isli na IVF.2 masiace pred 39 nar.

fopardi
11. mar 2011

@bberika aha tak ja som myslela že ešte nemate detičky tak aj tak super že sa vam to podarilo na 1x ked sa inak nedalo
držim palce aby všetko prebiehalo bez komplikacii a aby si si tehotenstvo uživala 😉

lucula73
11. mar 2011

@bberika včera mal 14 mesiacov 😉
a neboj,to tak strašne uteká,že sa ani nenazdáš a budeš mať mimi v postielke.....to ti bude na začiatok stačiť 🙂 ,keď začne behať,to už bude iná sranda 😀

@fopardi však aj tvoj ju postupne nazbiera 🙂
a dietu ešte držíš?dnes som riadne zhrešila,boli sme na oslave a....... .nejdem ani písať,čo som pojedla 😠

bberika
11. mar 2011

@fopardi Dakujem,budem sa snazit 🙂 .Pekny vecer....

fopardi
11. mar 2011

@lucula73 ach moja dieta zatial som -10kg ale už najaku dobu hrozne porušujem aj vodu som porušila a napchala sa jak prasa a každy den niečo žerem -doslova
musim sa zobudiť a dať dole ešte aspon 5-7kg ale zas na druhu stranu sa zamyšlam či je to dobre až tak vela schudnuť naraz - ved za taku kratku dobu schudnuť 10kg je dosť vela no len aby som ich nenabrlaa naspäť 😅

fopardi
11. mar 2011

@bberika aj tebe a prid nas pozrieť častejšie 😉

surviver
11. mar 2011

@lucula73 blahoželam k chodeniu 🙂 😵 🙂

@bberika Tebe blahoželam k tehulkovaniu, ja som brala 1tbl Duphastonu rano,1 tbl Duphastonu na obed a večer 1 Utrogestan vaginalne... 😉 takže je to v poriadku

lucula73
11. mar 2011

@surviver survi ďakujeme 😉

zefa
11. mar 2011

@bberika ja som brala na udržanie tehu iba utrogestam..prvé 3 mes,potom to už nesmieš

lucula73
11. mar 2011

@fopardi fúha,tak to ti gratulujem k tým 10kg 🙂 .a ja by som už na tvojom mieste asi dietu nedržala,len sa obmedzovala trochu v jedení..........proste všetko s mierou 😉

fopardi
11. mar 2011

@lucula73 na ranajky stale jem ovocie a snažim sa nejesť už doobedu nič iba piť no ale poobede to začne .... a hlavne večer ... ale snažim sa iba ako veverica len luskam slnečnicove jadierka nesolene nesmažene aby som to nerpehnala ale tak myslím že aj 10kg je dosť hlavne aby som nepribrlaa naspäť -no rada by som šla do leta ešte aspon na 65kg teraz mam 72

fopardi
11. mar 2011

@lucula73 mne to cele pride akoby som len na nejaku dobu splasla a čakakm kedy zase rozpuchnem 😀

lucula73
11. mar 2011

@fopardi ja mám presne tento istý problém,doobedu vydržím ale poobede .......by som aj stenu niekedy olúpala 😀

domcek
11. mar 2011

Bryyyyy vecer, uz asi vsetky hajate.
Ja este trosku vinkujem s polovickou.
Dnes som vygruntovala cely dom, navarila bryndzove pirohy na veceru upiekla tvarohovy zavin.
No mam dost. Chceli sme ist este zajtra lyzovat preto tolka aktivita, ale kedze ma byt krasne vraj ideme makat v
zahrade. Teda moja polovicka, ja budem varit, zehlit a detickam sa venovat.
Baby a uz nechudnite. Vsak mam z vas mindraky.
Ja kedze zacal post som sa rohodla, ze obmedzim aspon sladkosti....teda uvidim do kedy mi to vydrzi, kedze cokoladou
dobijam baterky koli nasej malej duracelke.
Inac sa musim priznat som sa vcera znizila k tomu, ze som Stellke dala pol tbl diazepanu ( ktory nam jasne, ze predpisala doktorka. Alecely som sa neodvazila. Ak ste si mysleli, ze to pomohlo tak eeeee.
Skor to malo opacny efektvyvadzala do pol noci ao dni pred tym ahore bola kazdu hodku aj tak.
Iba rana nevstala o 6,30, ale o 8,15... 😅

lucula73
11. mar 2011

@domcek a to vám dala na ukludnenie?normálne kukám 😕 ,..............však to by musela asi každý večer,nie?

fopardi
12. mar 2011

@lucula73 ja viem že davaju diazepam aj tehotnym namiesto toho aby šili krčok tak radšej davaju diazepam tiež som kukala -aby sa nerozbehol porod

chorale1
12. mar 2011

krásny slnečný víkend prajeme 😉
my sme už tretí deň zlý zlý zlý. chcela som pozrieť zub lebo sa mi zdalo že trčí, ste mali počuť tú sirénu 😒

domcek
12. mar 2011

@lucula73 ano na ukludnenie, ono najviac 4-5 dni za sebou. Nie viac. To ma len 2mg.
No u nas ukludnujuci ucinok zatial neprisiel. 🙄
Asi jej budem musiet kavu navarit mozno ta ju ukludni.. 😅
No a dnes sme sa kraaasne prechadzali vo dvore a slecna kraaacala uplne sama. Kooonecne. 😵
@fopardi poviem ti ten diazepam mam doma uz mesiac a az teraz som jej ho dala...akosi som nemala odvahu ju takto
dopovat. Ale znama lekarka detska z oddelenia mi povedala, ze sa to dava aj detickam uz okolo 1mesiaca
ked cvicia Vojtovku aby boli kludnejse. Je to strasne ale co uz. 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre