Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

kuspitka
8. dec 2009

surviver ani neviem,ale niekde som sitala,ze to nemozes pouzit na svoje babo.

cikyta
autor
8. dec 2009

Ano.Brala som magnezko tak do konca 36tt-myslím.Už potom sa nesmie,lebo vyvolá predčasný pôrod.
A na 4D som nešla,lebo muž vravel,že su to hrozne obrázky tak trochu a najlepšie budu reálne fotky.A mal pravdu.Už si fotky zo sona vôbec nepozerám.Realita je zaujímavejšia 😀
Pup.krv sme nemrazili,lebo je to vela korun vzhladom na to,že to môže pomôcť max.Siskinmu surodencovi,tak načo???

lucula73
8. dec 2009

domika dík..
romy ano,keď chceš darovať,tak to je zadarmo,ale ty nemáš z toho nič....

surviver
8. dec 2009

ciky ďakujem 😉

cikyta
autor
8. dec 2009

To je len môj názor.Neukamenujte ma 😅

surviver
8. dec 2009

ciky,ale nechapem,že prečo iba pre surodenca,ja som čitala,že normalne je to pre to dieta....a možno aj pre surodenca....ale hlavne pre to dieta ,ktoreho krv to je...

lucula73
8. dec 2009

ciky- aj mne povedal,že však ho uvidím a na tom,ako vyzerá,aj tak nič nezmením 😝

a tá krv sa može použiť aj pre prvé bábo,a ak je vhodná,tak aj pre súrodenca...no pre toho nemusí byť vhodná...ja som to tak čítala.na čo by to bolo,keby to nemohlo použiť dieťa,ktorého tá krv vlastne je?

surviver
8. dec 2009

luculka 😉

cikyta
autor
8. dec 2009

Lebo ak bude mať bábo , ktore dalo pup.krv napríklad levkemiu,nejaký zhubný nádor a pod.(kde ide o život.),tak samo sebe nijak nepomôže,kedže má tieto veci už v krvy.Kdežto,ak je bábo OK a krv OK,tak samozrejme nikdy tuto krv nevyužije-však načo......a ak môže pomôcť,jedine choremu surodencovi nanajvýš.

cikyta
autor
8. dec 2009

A poznám osobu,ktorá sa vyzná...a tu krv si dali brať len skrz to,že maju dve deti.

kuspitka
8. dec 2009

cikyta aj teba boleli boky pred porodom?

cikyta
autor
8. dec 2009

Kuspitka,no boleli.Ved maju čo nosiť chudiatka.Myslela som,že ma od pása dolu roztrhne-taký tlak a náklad to bol. 🙂

kuspitka
8. dec 2009

cikyta kolko mala vazila?

cikyta
autor
8. dec 2009

Kuspitka-3 370 g

kuspitka
8. dec 2009

tak nasa ma len zatial 3085g

cikyta
autor
8. dec 2009

Kuspitka-ked je bábo v brušku,tak je to niekedy hore dole 300g.

cikyta
autor
8. dec 2009

A inak uvidíš,že bude mať omnoho viac 😉

cikyta
autor
8. dec 2009

Aj ked-samozrejme nevravím,že 3085g je málo! Ja som mala pri svojom narodení 2,5 kg a muž len 2 kg!
(Teraz má 100kg 😀 )

kuspitka
8. dec 2009

cikyta inak aj som mala len 2,5kg
nasa mala bude po ockovi

domika9
8. dec 2009

naš drobec ma momentalne 385g 🙂

cikyta
autor
8. dec 2009

Domi- 😀 Krásne!(Taká myška) 😉

domika9
8. dec 2009

a mm ked sa narodil tak mal okolo 4kil neviem či tesne pod alebo na 4kg alebo tak nejako snad ho drobec nebude chcieť predbehnuť 😀 😀 😀

domika9
8. dec 2009

no ciky to už nieje myška to už je skor take morske prasiatko alebo taky potkanik 😀 😀 😀

kuspitka
8. dec 2009

domka tak to je ako zajacik.

cikyta
autor
8. dec 2009

No hej.Tak zajačik 😉

domika9
8. dec 2009

no aj zajačil može byť kuspi 🙂
ja sa tak teším na 4D ako bude vyzerať naš drbec

cikyta
autor
8. dec 2009

potom hod do albumu domika.Aj my sme zvedave. 🙂

domika9
8. dec 2009

no ale rozmyšlam že si to dam na dvd a to neviem či sa da urobiť z toho fotka asi nie ked to bude zaznam , lebo sa mi vidí vela dať za jednu fotku 3eura a tak to budem mať cele nahrate

cikyta
autor
9. dec 2009

Tehule kde ste? Zase medzi snažilkami?

romy01
9. dec 2009

ahojte babenky

Tak sa mi to krati, dnes poobede idem na to sono. Ja viem ze to omielam furt dookola ale asi stresujem alebo co. Fuj nech je to uz za mnou.

Inak davali asi rok dozadu ńa markize prave taky pribeh mamicky, co si dala zobrat tu krv a zachranilo jej to babo. Rozvinula sa mu nejaka choroba, oni mu chemoterapiou uplne znicili imunitu a potom sa mu vytvorila nova imunita prave z tych zarodocnych buniek. Nie kazda choroba je totiz akoby vrodena, len mame k tym chorobam urcite predispozicie, a ked sa dostaneme do kontaktu s takzvanym spustacom choroby, vtedy sa rozvinie, takze ta krv moze dietatu zachranit zivot a chorobu uplne vyliacit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre