Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
17. dec 2010

@lucula73 Daj si googlu:
naj hudba
alebo na you tube...

vinifera
17. dec 2010

@cikyta No ja som to myslela s tým že je veľká ako nevýhoda. Ľahšie som si poradila s dieťatom čo malo 10 mes a ešte nechodilo a nedokázalo tak zúriť. Ona je už veľká. Dokáže viac revať a plakať a inak sa vyzurovať.

cikyta
autor
17. dec 2010

@vinifera Dvom kamoškam zabralo,ked sa hrali na bolave prsia.

vinifera
17. dec 2010

No to asi len ja mam také satanča že nepomôže ked poviem že bolí - že sa mi ešte smeje. Mám ťa ešte na FB? By som ti ukázala video ako pajedí psa ( a ten ked mu chnape po rukách tak sa mu krpec smeje jak besný).

cikyta
autor
17. dec 2010

@vinifera Ja neviem....na FB chodím malinko. Neviem,či ma tam máš.

cikyta
autor
17. dec 2010

@lucula73 No hladala som ako diva,ale od Kristiny - vianočná som nenašla ☹ nikde

lucula73
17. dec 2010

@cikyta ďakujem,nechaj tak.aj my sme všetko prešli,nenašli sme,len čisto slová.ja neviem,čo je to za pesničku,ale musí byť,lebo Nika melodiu vedela,keď sme našli tie slová....no nič 😒 🙂

cikyta
autor
17. dec 2010

@lucula73 Možno to nedali na net preto,aby si ludia kupili CD a nepočuvali to z inetrnetu na vianoce. Tiež mám skusenosti s niektorými takýmito novinkami 😒

lucula73
17. dec 2010

@cikyta asi to tak bude.... 🙂 .ale oni to budú spievať všetci,celá trieda,takže v pohode,nika nám to chcela ukázať a zaspeivať 😉

som total unavená,malý ešte nespí,vyvádza odušu,ale som ho nechala v postielke,nech sa vyblázni,nemám už síl ho otáčať,asi cvičí spartakiádu 😠

cikyta
autor
17. dec 2010

@lucula73 Tak to bude krajšie,ked ti to zaspieva potom ona 😉

Malý ti ešte vyvádza? Fuha. Ešteže ja to nepoznám a už mi od 19:00 spí 😀

lucula73
17. dec 2010

@cikyta 😀 .kiežby ti spala do rána 🙂 .už reve,chvíločku ho ešte nechám a budem musieť ísť 😠

surviver
17. dec 2010

kuk 😎
aj ja som hladal tu pesničku a nič....asi ju fakt blokli 😠

ciky,spite?? či len sranduješ??

luculka čaves,tak Matuško buntoši? v noci aj my...teraz ale zaspal o 19.30....

idem na panelak,ale ešte vas kuknem 😉

zefa
17. dec 2010

ahojte 😵

@cikyta ..apríl ako mesiac narodenia hovorí sám za seba 😉 ..ale vážne...vieš,že aj naša Nancy buntoší v noci na mlieko....školka to istíííííí...vždy keď sú v škôlke,spí celú noc!!!....už o 19.00 sa pýtajú spať....ich tam riadne vymordujú a ešte kým prídeme z Jahodník pešo hore na Ľadoveň domov sú unavený fajne 😉 🙂
ja neviem čo by som ti na Sisu poradila...my máme od narodenia pevný režim a ten funguje...klop-klop....o 19.00 kúpanie,potom mlieko ,zuby a spať,budili sa mi tak 5.30-6.00(teraz cez vík ich nechám max.do 7.00) okolo 11.30-12.00 obedný spánok...som mrcha,ale ak spia dlhšie budím(iba ak sú chorí nie)...keď boli mimčá spali kedy chceli a postupne si oni sami uberali zo spánkov a posúvali hodinu...keď už im stačil iba 1 denný spánok,nenásilne postupne som ich naštelovala na obed,aby nebol problém v škôlke
skús napísať napr. tu
http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Advisory
idem piecť aj ja vanilkové 😉

chorale1
17. dec 2010

@lucula73 tak moj je od 15,30 hore a o 18,30 sa mi už ukladal na pleci a oči mu klipkali. tak som mu dala 15 min včaššie jesť a do postieľky a začal tiež trochu vyvádzať. ale chytila som ho na ruky 2 min povarovala dala do postieľky a nestihla som prísť do obývačky a už bol tuhý. ale ako to bude v noci neviem lebo tuto noc sme mali katastrofalnu 😠 hlavne že predtým noc prespal ockovi celú celučičkú 😠 😠 😠

cikyta
autor
17. dec 2010

@surviver Jasne,že nespí. ☹ Keby mi spala od 19:00 tak sa o 22:00 zobudí a behá do 2 ! (mám odskušane)

brmbolcek
17. dec 2010

tak a je to tu pestre eniektore deturence uz spia a niektore maju este akoby obed a su zive ako striebra , chudatka rodicia .... no ale mi to musime zvladnut , ako inas ved sme silny/e/ tak @cikyta- verim ze naberete coskoro ten najlepsi rezim len pre vas a uz budu len tie dobre casy 😉 😉 😉

zelame vam dobru nocku , ja idem umyvat riad 😵 😵 😵 a krasny vikendik , posielam malemu labudkovi zilinsky spanok 🙂 🙂 🙂 haji -haji-haji 😵 😵 😵

cikyta
autor
17. dec 2010

@zefa Keby mi mala vstávať každý den 5:30,tak by som zomrela 😔

@brmbolcek Dobru nôcku.... 🙂

brmbolcek
17. dec 2010

@cikyta- aj vam tu najnajnajsamlepsiu 🙂 🙂 🙂 budem za vas pocitat ovecky , nech Silvinke nabudim spanok , 😵 😵 😵

lucula73
17. dec 2010

@chorale1 no aj my sme mali rušno v noci....ale som veru neskúšala,ako by spal,keby bol iba s ockom.musím navrhnúť 🙂

@surviver čauko 😉

zefa
17. dec 2010

@cikyta no to ti verím.... ale ja som to myslela tak,že oni od narodenia mali zavedené pravidelné ritualy..kúpanie,krmenie,prechádzky von atď...nikdy a za žiadnych okolností som ich nemenila...nech sme boli s nimi kdekoľvek(v NR u mm rodiny,na chate ,v Čechách ap.) vždy sa všetci prispôsobovali nám,nie my im 😉 .....neviem čo ti poradiť ak si skúšala aj toto zaviesť....oni aj v noci keď dojedli,odgrgli a spali ďalej...chvalabohu nikdy nemali tendenciu sa hrať ap....ale ja od ich narodenia nespím viac ako 4 max.5 hod. denne..aj ja už som vyčerpaná,ale moje telo si akosi na to zvyklo...ja by som chcela ešte aspoň do leta nech mi spia cez obed..teraz keď sa veľmi výnimočne stane,že nejdú spať cez obed,nemám pocit,že by im to extra chýbalo(ale ja si vtedy aspoň niečo porobím,sem tam s nimi pospím) ....skús si zavolať alebo napíš tej homeopatičke či by jej niečo nepomohlo zharmonizovať spánok......naša Neny má stále problém s kakaním a oi.jej spolu s homeop.na kakanie dala aj na "ukľudnenie a zharmonizovanie" homeop. už si nepamätám čo to bolo
http://www.boiron.sk/index.htm

fopardi
17. dec 2010

ahojte -dobru noc 🙂

lucula73
17. dec 2010

@fopardi dobrú noc

fopardi
17. dec 2010

baby nemate nejaku stranku na dobre madrace? alebo nemate skusensti s doremeo madracami ?

dnes som z drobca det a ešte som večer piekla linecke budem spať jak v bavlnke až nja ten madrac naš slavny 😠

fopardi
17. dec 2010

kolko ma ta krasavica z holivodu rokov neviete nahodou?

cikyta
autor
17. dec 2010

@fopardi 28r.

chorale1
18. dec 2010

@lucula73 mňa muž stále posielal že mám ísť vypnuť na chatu alebo niekde. a vtedy ma chytala nádcha tak som mu povedala že idem na chatu do detskej izby. ale spala som tam asi iba 2 krát ale v pohode.
dnes mi je už lepšie ale cítim ako mám upchaté dutiny až čelo mi ide roztrhnuť. a má strach že to chytí adamko.

brmbolcek
18. dec 2010

pekne dobre ranecko 🙂 🙂 🙂

@cikyta- tak ako dopadla noc ? kedy zaspal labudko ?

zdravime vsetky a zelame krasnu sobotu 😵 😵 😵

kamka17
18. dec 2010

pekný predvianočný víkend prajeme aj my 🙂 🙂

@chorale1 no to máš super, že ťa drahý posiela relaxovať...to u nás asi hroziť nebude...ale no nechám sa prakvapiť...zatiaľ som ho presvedčila, že v pondelok idem s kolegovcami do mesta, tak dúfam, že si to na poslednú chvíľu nerozmyslí so strážením Paulínky, lebo plánujem mu ešte vtedy aj darček jeden dokúpiť 😉
@fopardi no my máme segum matrace a ja som s nimi maximálne spokojná, už piaty rok ich máme a ak ma bolí chrbtica, tak to isto nie je z matracov 😉

baby, drobcov kúpete resp. ste kúpavali každý deň??

chorale1
18. dec 2010

@kamka17 ja kupem od narodenia každý druhý deň akurát v lete ked boli horúčavy alebo ked častejšie kakal tak sme sa kupali každý deň. aj v nemocnici kupu každý druhý deň tak som to nemenila. no on ma posielal na celý vikend že aby som išla oddychovať ale to by som nezvládla bez drobca tak aspoň takto idem do druhej izby a oni gazdujú 🙂 a sem tam idem do mesta nech si spolu užijú chlapci 😉 v utorok som bola v meste a zrazu mi prišla sms. ja že čo stvárajú že mi nejakú fotku poslali a prišlo mi že: "pošťatý, posratý a zasa posratý" 😀 😀 😀

kamka17
18. dec 2010

@chorale1 hihi, to aby si bola v obraze, že čo robia, aby ti to všetko náhodou neušlo 😀 😀 😀
no ja tiež kúpem každý druhý deň, niekedy keď sme moc grogy aj každý tretí, ale to sa mi stalo asi len 3x...len ma hnevá táto zima, lebo my v byte nemáme klasické dvere tak sa nedá riadne vykúriť žiadna miestnosť a rýchlo sa tým pádom malá ochladí, no ale čo už 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre