Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

romy01
3. feb 2010

ciky kdeže. Ja som ti nejak od začiatku v tom že to bude chlapec - od vkladu mam ten pocit. A potvrdilo sa to aj v 12 tt len to este nebolo take iste. No toto je jednoznačne a nemenné 😀 Trišku som sa bala o mm lebo ten aj vcera spieval o dievčatku co bude ako anjelik s blond kučerami po nom, no hold, bude si musieť zvyknuť

cikyta
autor
3. feb 2010

Tak bude chlapček kučeravý blond a bude plejboy-jéj! Baby budu z neho paf. 😉 😉

romy01
3. feb 2010

no neviem cikyta, vraj ak je prve dieta dievca, je na ocinka a ak je to chlapec je na maminu. To sa potvrdilo aj u braska - ma prveho syna a kompletne sa podoba na mamu. Na braska nema nic. Takze moj krpec asi bude mosrooky tmavovlasy.

cikyta
autor
3. feb 2010

Romy-segra má syna.Len syna a je to kopia-sťaby klon vlastneho otca.............. 😅 Už su rozvedení,ale tá podoba.Má ho furt na očiach. 🙂

romy01
3. feb 2010

hmm, ved aj to sa samozrejme môže stať, ved mm je tiež prvorodeny a je kopiou otca, nie mamy. Ale ved je to v podstate jedno. Uz sa len musime dohodnut na mene . Moji favoriti su - Jakub, Matej, Timotej

romy01
3. feb 2010

Ciky kukla om nové fotečky Silvinky- to je až neuveriteľné že ona suverenne takto rajzuje po dvoch a ešte sa aj štvera na postieľku- to mi spadla sánka,

domika9
3. feb 2010

romy super tak další chalan no Silvinka si bude mať z čoho vyberať len či jej nebude vadiť že su všetci oddnej mladší 😀

cikyta
autor
3. feb 2010

Baby-Silvinka bude herečka,takže berieme mladších ženíchov.Je to IN v schowbiznise 😝 😀

romy01
3. feb 2010

domka ono zas to nebude taky velky rozdiel- a ciky ma pravdu - je to IN 😀 Inak som rada ze to uz vieme na istotu, lebo skoro vsetko mame zlte alebo biele. Konecne sa nemusim vyhybat modrej a sivej 😀

cikyta
autor
3. feb 2010

Romy a zelenu 😵 A autíčkovu. 😵

lienika
3. feb 2010

ciky....jeeeeeeeeej aká je Silvinka zlatá....už nemusíš chodiť ty venčiť cikynu...pošli kludne malú.. 😀 😀 😀

cikyta
autor
3. feb 2010

Lienika,no veru,už som jej napísala lístok.Pôjde ráno do obchodu po raňajky 😀

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
romy01
4. feb 2010

dobre ranko 😀

romy01
4. feb 2010

Baby chcem sa vas opytat na polohu dieťaťka počas tehotenstva. Včera na tom sone ma trošku zaskočilo, že malý je vraj stočený zadočkom dole. Ja som to pochopila, že je vlastne opačne akoby mal byť a je fakt že ma kope dole do podbruška. Dokina povedala že sa ešte otočí. Kedy myslíte že sa musi dieťa najneskôr otočiť. Ak sa neotočí čo to znamená? Budem ho rodiť zadočkom vonku či hrozí cisarák?

cikyta
autor
4. feb 2010

Katka-nakreslila som jej rožky,masielko,mliečko. 😉
Romy-V 21tt sa neboj.Každemu sa inokedy otočí bábo.Už to čakaj každu chvílu po 20tt.Môže to byť aj v 30tt.Je to idividuálne.A na pôrod sa neodvážim odpovedať,ale myslím,že najskôr potom cisarák.
(Ja som sa mojej mame narodila nožičkou von 😒 😝 )

romy01
4. feb 2010

z otcovej strany jeho sestry mali udajne velmi tazke pôrody, len neviem či tiež kvoli otočeniu detí. Ale nemali žiadna cisarsky, tak som teda fakt zvedava

cikyta
autor
4. feb 2010

Romy-teraz je medicina na inej urovni,ako kedysy.Hned ti na všetko prídu včas.To volakedy neexistovalo ☹ Takže sa netrap mojko.

romy01
4. feb 2010

ciky máš pravdu, Ja som také trdlo, furt si niečo zlé nahováram a potom sa stresujem ako pred tymi tripple testami. Pokusim si tych najblizsích par týždňov užívať kým ma bruško príliž netlačí.

cikyta
autor
4. feb 2010

Je normálne,že máš strach.To mal každý.
A v 20tt sa cíti tehotná žena najlepšie,tak si to vážne teraz užívaj.V 1.trimestry býva 😝 zle a náladovo,v 2.býva senzačne a v 3.už prichádza strach,žena nevládze nosiť to velké bruško a už chce rýchlo porodiť. 😉

romy01
4. feb 2010

tiež si myslím že tento druhy trimester bude asi najkrajší. Krpec kope o 106 a už aj cez den ho citim. Má akosi dlhe nohy 😀 Vcera dr prepocitala ze hlavicka a zaludok a vnut organy co merala - tak podla nich nebol 20+0 ale 20+3 az 20+4 dni, no ale podla stehnovej kosti bol az 22tt tak je akosi dlhonohy 😀 Ale na nete som citala ze to su metody kde sa mozu seknut aj o niekolko mm, takze si myslim ze je krpec tak akurat. A posunula mi kvoli tomu aj predpokladany termin na 16.6 ( z 24.6 ) no ja myslim ze porodim podla IVFka - to sa neda oblbnut.

domika9
4. feb 2010

romy pohoda ja som v 29tt a poloha KP čiže ta ista ako ty ešte sa može otočiť do 32tt ale väčšinou ak sa neotočí do toho 32tt tak už polohu nezmeni ale su aj prípady že sa otoči v den porodu takže neboj inapoloha ako by mala byť je to najmenej v tehotenstve a pokial viem robi sa cisarsky ak je takato poloha
a stale citim pohyby dole čiže viem že od poslednej poradne sa neotočilo a už ma to ani moc netrapi čo somnou budu robiť či cisarsky či normalny je to na dr. a ja sa tym už nejdem zaoberať hglavne aby bolo male uplne vporiadku

dnes som mala super sen že som bola v poradni dr. mi skontroloval krčok a povedal že je všetko uplne v poriadku a že rodiť ešte nejdem a ked som vyšla od dr. tak ma stale niečo tlačilo tak som šla na wc tam som porodila ale uplne bez bolesti a neviem kto nejako maleho poobliekal ale tak čudne že až sa to ani neda napísať apotom som sa šla pytať sestričky že kedy sa mam ísť hlasiť s malym do nemocnice a ona že stačí po víkende ak nedostanem teploty a bol tam Krajko a dal mi kusok rožka salamu a paradajku a ja som nechcela tak mi to nanutil že si kus musím dať a tak som šla domov s plnymi ustami
začína mi prepínať asi z bližiaceho porodu 😀 😀 😀

domika9
4. feb 2010

a inač začína mi mlieko tiecť každy den mam na nočnej košeli väčši flak tak snad to je dobre znamenie a bude mliekaren dostačujuca lebo ak sa maly poda na tatika tak mi budu aj 4 ceciky malo aby nemal hlad 😀

domika9
4. feb 2010

ta kde ste všetky ja som sa pre dnešok rozhodla straviť cely den pri pc a vy nikde tak idem aj ja 😉

romy01
4. feb 2010

hahahahaha

domka - som sa nasmiala na tvojom sne az mi tečú slzy - aj mm sa rehoce - teda riadne sny len co je pravda

domika9
4. feb 2010

jaj ale keby som mala naozaj taky lahky porod ako v tom sne ta parada ani neviem že sa niečo dialo a všetky ženy sa tak stažuju ved to bolo lahke a rychle

romy01
4. feb 2010

viež že ja zatiaľ nemam vobec obavy z porodu ? Skor ma strasi myslienka na cisarsky, lebo to by som nechcela, ale ak budem rodit normalne, tak mam taku predstavu ze to zvladnem v pohode- hahahaha ved sa ja spamatam. Potom mi niekto poslite toto co som prave napisala ked budem tu stresovat od 35tt

domika9
4. feb 2010

romy presne ked som bola cca tak ako ty tak som tiež nemala strach ani teraz ho zatial nemam a tiež ma v taj dobe štvalo hlavne to že asi bude cisarsky ale na to je ešte času dosť a asi sa s tym zmieriš rovnako ako každy ina
ja mam tiež stale predstavu že to zvladnem a hlavne že bude mm pri porode asi aj preto sa tak branim cisarskemu lebo to bude bez šance a - neuvidí maleho ani mm ani ja a ja si to dovolím prespať , viem že sa robi aj tak že ťa umrtvia len od pasa dobe len toho sa bojím či prave toto zvladnem počuť tie komentare okolo toho podajte mi toto a podajte mi tamto odsavajte (chapeš) ale to by zas bolo lepšie že by som maleho hned videla
no ale ja toho vela nenašpekulujem jak bude tak bude na stres mam ešte čas par týždnov

romy01
4. feb 2010

domka prave dnes som toho hodne precitala o cisarskom. Pokial by som ho mala planovany, myslim ze ( ak nestratim odvahu ) by som uprednostnila ten spinal - teda nie narkozu. Ale uvazujem nad tym nie kvoli tomu aby som drobcca hned videla, ale kvoli neg nasledkom narkozy. Oni lekari sice hovoria ze tam nie su ziadne nasledky ale to nie je pravda. Lekari neradi hovoria o negativach, lebo pozitiva prevysuju. No fakt je ze strasne velke percento deti musia po narkoze mamicky ozivovat, a je tam aj vacsie riziko novonarodeneckeho syndromu. Dalsia vec su nasledky pre zenu - aj ked ma to stastie ze sa nenakazi nejakou bakteriou a pod, ja osobne mam zlu skusenost z laparky- Kompletne sa mi znicil zrak. Jednak mam problem s ocnymi svalmi a jednak sa mi zhorsil zrak o 2 dioptrie aj do blizka aj do dialky a pocitam ze ked skoncim s kojenm caka ma operacia oci za 30 litrov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre