Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
19. jún 2010

@tinkaza ved som nevedela načo sa sustrediť či na brucho alebo na synovca čo mi rozprava 🙂

tinkaza
19. jún 2010

@domika9 no na synovca sa asi najviac sústredil Matúško 🙂

domika9
19. jún 2010

@tinkaza asi ano a ako sa inač citiš?

wolfskinka
19. jún 2010

@tinkaza ja som od zaciatku verila ze to bude dievcatko a bum na sone mal pipika ... xixi

domika9
19. jún 2010

a ja som od začiatku vedela že to bude chalan a aj je 😉

romy01
19. jún 2010

ahojte kocky

ja len preventivne davam vediet o sebe, ze som este tu a cela. 😀
tinka ja som zacitila prve pohyby sice v 18 tt - ale to bolo len take akoby mravencenie a mohlo to byt cokolvek, len som si povedala ze je to ono. Citila som to len v noci - vzdy pred polnocou a len asi minutu. Inak cez den som ho necitila vobec. take jasnejsie kopanceky som zacitila az v 20 tt - ale to len tak kazdy treti den a mm citil pohyby rukou az po 25 tt

baby prajem pekny vikend 🙂

cikyta
autor
19. jún 2010

@tinkaza tak ti želám,nech čakáš zdravu kočku a na sone nech vidíš krásne kávové zrnko 😀
@domika9 nádherná chvílka na prvý pohyb.

Boli sme kupiť Silvinke taký nafukovací hrad.Ešte nevieme,či sa jej to bude páčiť,lebo spinká.Je to taká vec,že tam môžu aj pol ročne pomaly.
Kupili sme jej aj taku malu kefku a pastu na zubky.Včer budeme všetky štyry umývať 😉

cikyta
autor
19. jún 2010

@romy01 aj tebe pekný výkend.....držkaj sa do stredy 😀

domika9
19. jún 2010

jj ciky veru pekny

romy držím palce ale neboj budeš chodiť ako ja ešte 100x čo ma už dr. naťahoval že už už a ja furt nič 😀 už som myslela že neporodím ani do vianoc a dnes nechapem ako je to možne že Matuško bude mať v pondelok 2mesiace takym tempom bude mať za chvílu 18eokov a ja pojdem do stareho železa 😀

tinkaza
19. jún 2010

@domika9 : ďakujem za opýtanie, po počiatočných problémoch sa mám konečne celkom fajne, som síce od začiatku až do materskej na PN, a na poradňu chodím každé dva týždne, ale v podstate mi nič nie je, našťastie.... 😔
@wolfskinka : no veď je len verím, že to bude kočka, ale keď náhodou nie, tak sa nič nedeje, mne je to jedno, asi ako každej mamke, hlavne nech je zdravé, ani neviem vysvetliť, že prečo si myslím, že to bude kočka, jednoducho asi ten slávny ženský šiesty zmysel 😀
@romy01 : díky, aj Ty si mi potvrdila, že máme ešte času....a veľmi držím palce, už sa Ti to kráti, a veru trošíčku priznám, že trochu závidím, aj ja by som už chcela mať za tým 😅
@cikyta : ja som videla v telke takú zubnú kefôčku, čo sa nasunie na prst mamky a je to z takého priesvitného plastu...no uvidíte, dnes bude mať Silvinka vlastne hneď dve prekvapenia

cikyta
autor
19. jún 2010

@tinkaza Tá kefôčka je pre pol ročne detičky a je hlavne na masaž dasienok pri prerezávaní zubkov.No pre ročnu kočku je už vhodná zub.kefka,na ktoru si rýchlo navykne a tak sme sa rozhodli takto.Teta lekárnička nám to takto povedala. 🙂

tinkaza
19. jún 2010

@cikyta : jasné, nech už má svoju vlastnú, ako dospeláci 🙂 ja som tú kefôčku videla v telke, kde hovorili, že treba začať chodiť s dieťatkom k zubárovi už po prvých prerezaných zúbkoch....no neviem, ak bude naša malá po mne, tak ju k zubárovi dostaneme len pod násilím 😀 😀

cikyta
autor
19. jún 2010

Hej,vravia,že treba isť k zubárovi v roku,v ktorom dovršilo bábo 1.rok (bez ohladu na to,kolko má zubkov)no na 90% ťa zubár otočí a pošle preč,dokial nemá celý chrup 😠
Lebo máme zase medzery v zákone-vraj...tak si robí každý čo chce aj v tom zdravotníctve....Každý má svoju pravdu ☹

wolfskinka
19. jún 2010

@tinkaza ja som bola presvedcena ze to bude dievcatko,aj vestica mi povedala ze to bude dievcatko ... a ma pipika 😀

cikyta
autor
19. jún 2010

@wolfskinka Nech ti veštica vráti peniaze 😀

tinkaza
19. jún 2010

@cikyta 😀 😀 😀 😀 😀
@wolfskinka Tebe to povedali ale asi skôr, okolo toho 16tt? nie? či si to zle pamätám? no vidíš, a mne veštica pred 5 rokmi povedala, že budem mať do roka chlapčeka 😀...asi by mala vrátiť peniaze aj mne 😎

wolfskinka
19. jún 2010

@tinkaza mne povedala dr. gatova uz v 12tt ze to bude chlapec a v 16tt mi to potvrdili

zefa
19. jún 2010

ahojtéé
romy..aj mňa už napadlo,že budeš ako domi ,nekonečne 2v1 😉 😀 .držkaj sa
@tinkaza- ja som tiež pohyby asi v 19tt a tiež to bolo nadránom okolo 02.00...to bolo také chvenie..ale ja som cítila iba raz takýto pohyb a iba jeden,takže som sa vyplašila,že čo je s druhým...a 1x ma kopli asi v 21tt a teda riadne..som bola v obchode pri pokladni,zrazu kop,kop a ja som odpadla,na beton,na hlavu ani som nestihla pípnuť 😉 🙂

tinkaza
20. jún 2010

@zefa : preboha, to vážne si odpadla? chudiatko...to z toho šoku alebo z prekvapenia? hádam to až tak nebolelo, či áno? ja sa už neviem dočkať, hlavne preto, že budem vedieť, že sa hýbe a žije, lebo takto sa stále strašne bojím, či je v poriadku... 😔

zefa
20. jún 2010

@tinkaza- 😀 😀 jedno ma koplo do žalúdka ako som bola prehnutá cez nák.košík...ale v nemocke(odviezla ma záchranka)mi prišli na to ,že mám akútny nedostatok železa(to ja som chudokrvná celý život) a v tehu s dvojkami som ho mala veľmi pod hranicou,takže záver bol jasný...len sa aj doktor smial,že to sa mu ešte nestalo ,aby tehulku tak 1x kopli až ju vystrie 😀 😀 .....našťastie sa nič nestalo ani mne ani deťom,ale odvtedy kopali ako divý...boli stavy ked ma aj trochu bolelo brucho,čo som bola okopaná....no diviaci už v brušku a ostalo im to aj na "suchu" 😉 😝 😝 ..ale rada na to spomínam,bolo to pre mňa krásne obdobie

cikyta
autor
20. jún 2010

Ja som Silvinku nazývala Silvinkou už od prvej provery 😀

Zefa ☹ To je hrozne ☹

Mna síce tak najviac kopla ked som sa dozvedela o smrti známeho (bol to ukrutný šok.Väčší som v živote nezažila) a následne na pohrebe v 20tt inak potom už velmi nekopala,len sa prevalovala a hýbala ručkami...možno aj preto,že mala nôžky zaborené v placente celý čas...

domika9
20. jún 2010

ahojte kočandy tak ako vikendujete? u nas celkom pekne počasie až nato rano ale už sme stihli aj vychadzku a teraz drobec spinka umyvačka umyva a ja mam veget 🙂 takže pekna nedela

cikyta
autor
20. jún 2010

@domika9 No tu je počasie také 😝 a mna bolí hlava ako kona.Už som si dala smrťáka kávu+ibalgin a stále bolí 🙄

domika9
20. jún 2010

klop klop klop mňa už dávno hlava nebolela našťastie lebo niekedy davno som to mala denno denne

lucula73
20. jún 2010

ahojte

aj u nás bolo pekné počasie,kým sme sa konečne nevychystali von.....a museli sme sa vrátiť,lebo začalo doslova liať... ☹ tak sa hráme na koberci...ale ma to veru už nebaví 😠

ciky - no mne vačšinou zaberie káva s ibalginom....tak nech ti to čo najrýchlejšie prejde... 😉

domika -dík za ip...myslela som si že to je tak,ako si mi odpísala.. 😉

wolfskinka
20. jún 2010

ahojte ... tak dnes zase krasne pocasie ... teda pre mna ... xixi

cikyta
autor
20. jún 2010

Takže Silvinka si čistí v kupelni 5 minut zubky a potom ešte hodinu v obývačke.
Proste si neda vziať kefku z ust 😀 😀 😀 😀

lucula73
20. jún 2010

ciky- 😀

wolfskinka
20. jún 2010

@cikyta ty mas ale cistotne dieta, to si ju ako naucila ????

cikyta
autor
21. jún 2010

@wolfskinka To čo za čas ti vidím??? 😀 😀 😀 😀

No poviem to takto.Sisa je opak väčšiny detičiek.Ako si napríklad deti nechcu dať vybrať soplíky vysávačovou odsavačkou,táto moja si ich vybera skoro sama! Stačí povedať: Pod ideme vybrať soplík a už uteká ku vysávaču a teší sa z toho! Co iné deti revuuuuuuuuu 😢
Alebo iné deti krásne spinkaju v noci,no toto moje 😝
A tak je to aj s touto kefkou.Musím obchádzať kupelnu,lebo akonáhle tam príde ona,už ukazuje na kefku a chce ju 🙄
( 😀 😀 😀 ) Som zvedava,dokedy jej to vydrží.

Vraj do 2 rokov stačí umyvať 1 x denne a od 2 rokov 2 x denne.....................Silvinka je schopná sa "predavkovať".

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre