Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucula73
21. jún 2010

katka ahoj....my sme mali ohrádku pri Veronike,ja som ju využila maximálne,mala som ju v kuchyni,alebo kde bolo treba a Nika sa mi tam vtedy prehrala....sme ju mali požičanú a teraz neviem ešte,či budeme zháňať,novú sa mi neoplatí,lebo ja už ďaľšie bábo nechcem a nepoznám nikoho,kto by nám požičal... 😉

romy01
21. jún 2010

ciky - jeeej - mala je zlata. A co ten hrad ? Uz ste jej ho ukazali?

wolfi nemozes spavat ? Inak ti ten tip nevysiel, stale som tu a cela a zrejme ani moj tip nevyjde.

zefa - si cislo - ze si odpadla - ja odpadnem z teba 😀 😀 😀

wolfskinka
21. jún 2010

@cikyta asi sa riadi heslom "cistota pol zivota" 😀

cikyta
autor
21. jún 2010

@romy01 Ano.Ved už v nom šantí.KUK ALBUM.
Len musím byť s nou,alebo rovno tiež v tej ohrádke,inak ju to nebaví samú.Potrebuje vyrývať,skákať na mna,hrýzť,preliezať von-dnu a podobne... 😖

@wolfskinka To ano . Ved z jednou handrou si utrie usta,zem,okno,stôl,vanu 😀
(Včera si zacvikla prst do štipca a revýýý.Mala otlačok cez nechtík ☹ tak som jej šupla ručičku pod studenu vodu a ona mi hned šmátrala po mydle a pchala aj druhu ručku-reku,asi sa ide umývať 😀 😀 😀 😀

wolfskinka
21. jún 2010

no ved hovorim cistota pol zivota ... 😀

wolfskinka
21. jún 2010

@cikyta ako spoznam kontrakcie ?? v noci sa matej akosi cudne krutil alebo hybal, sa mi to nepacilo ale potom to preslo, tak sme zaspali

cikyta
autor
21. jún 2010

@wolfskinka Najprv je to taká menštruačná bolesť...a potom prídu také sťahy,že nemôžeš nič povedať,len myslieť na riadne dýchanie,inak šalieš bolesťou ☹ a o chvílu je to fuč...kukneš na hodinky a po pár minutach je to tu zas...

cikyta
autor
21. jún 2010

Hlavne si sleduj hodinky vtedy....aj ked bývaju nepravidelné kontrakcie až do pôrodu (môj prípad)no zväčša je to pravidelné 🙂

romy01
21. jún 2010

wolfka a niektore zeny to popisuju aj tak ze skor prichadza bolest do krizov, nie do brucha - ako ktore.

lucula73
21. jún 2010

romy - tak mňa desne boleli kríže,asi 5 dní a tá menštruačná bolesť prišla úplne nakoniec...potom mi odtiekla voda..

brmbolcek
21. jún 2010

ahojteeeeeeeeeeeee 🙂 🙂 🙂

Romy - na teba som bola zvedava ci sa uz nieco nedeje ..... takze stale 2v1 😉 😉 😉 uz vies ake meno to bude ?

ostatne zdravim 😀 😀 😀

romy01
21. jún 2010

mna niekedy - posledne dni - bolia krize, ale nepripisujem to porodu, skor je to bolest chrbta lebo som tolko pribrala a malo sa hybem. Obvykle to prejde ked zmenim polohu a nie je to take zeby ma bolelo a preslo to samo

brmbolcek
21. jún 2010

@romy- ved ty by si uz mala aj ten pohyb obmedzit teraz ...... 😉 😉 😉 ale uz to tak vidim ze ku koncu tyzdna spoznas tie prave porodne kontrakcie a uz drobec bude mozno aj na svete 😉 😉 😉 . ako je na tom Vierka ?

romy01
21. jún 2010

vierka by mala ist zajtra do nemocky - kazali jej prist na pasy a na kontrolu, ja mam prist v stredu, To bude prdel ak mi ma tam nechaju a stretneme sa tam s vierkou na izbe 😀 😀 😀

cikyta
autor
21. jún 2010

ROMY ide stredu 😉 na vec.Stredu tu bude zase o jedneho heliosackeho fešáčika navyše 😉

romy01
21. jún 2010

ciky to neviem, ja si nemyslim ze si ma tam nechaju, podla mna pozru ozvy a neviem teda ze ci v nemocke kukaju aj zo spodu , ale podla mna mi nevyvolaju este porod ked neprenasam

cikyta
autor
21. jún 2010

Romy,stredu pôjdeš uplne normáne porodiť.Prídu bud bolesti,alebo najprv odtečie plodovka,to je jedno čo...hlavne že stredu porodíš 😉
To bol môj typ!!!!!!!!

romy01
21. jún 2010

jaja - ciky vies ze by som to brala ? Kludne - som zvedava ci som sa aj viac uz otvorila, lebo min tyzden to uz bol prvy cm 🙂 No a ked chodim tak ma tak dole bolia tie kosti, ze mam pocit ze mam medzi nohami furt poltu - a to taku zeleznu 😝

brmbolcek
21. jún 2010

@romy01- to si zopakujete aspon OPU s heliku, to by bola ina paradicka aby vam to takto vyslo 😉 😉 😉 Nechaj Virku prosim pozdravovat 🙂 🙂 🙂 Ak sa budes otvarat v stredu tak si myslim ze uz nieco poriesia s tebou .....

romy01
21. jún 2010

no ja by som nebola rada keby to zbytocne ponahlali, AK budu ozvy a placenta OK tak vyvolavacku odmietnem, to jedine keby som prenasala alebo by uz nebola povedzme placenta v 100% nom stave.

domika9
21. jún 2010

no tak prave dnes sme mali skoro cely den rev a veru nič nezaberalo je to počasím naš drobček to ma trošku naopak ako všetci ostatní pretože bežne sa chce ludom spať ked prší ale našmu Matuškovi NIE on potrebuje byť hore cely den a spať občas na 10 minu a zvyšok dna prerevať
ale inač pohoda dnes som stihla aj popratať aj poprať takže ok

cikyta
autor
21. jún 2010

@domika9 Nebojkaj Domika...okolo piatku sa má počasie vylepšovať,takže to už bude OK 😀 😀 😀 😀

(ale nie.Ber to tak,že aj hlasivky rastu a potrebuju sa precvičovať a silnieť 😉 )

domika9
21. jún 2010

@cikyta ja to neberiem tragicky že plače ked viem že mu nič nieje tak to beriem s rezervou ved potrebuje byť aj plačkavy aby sme vedeli že ho mame no nie 😉

cikyta
autor
21. jún 2010

@domika9 Ved jasne.Ja viem,že to neberieš tragicky.

domika9
21. jún 2010

@katarina33 my ideme tu ohradku kupiť lebo ja byvam v RD a ked niekto zazvoni alebo mi bude treba odbehuť na wc a podobne alebo vyvešať pradlo tak aspon budem mať istu že Matuško nespadne alebo niečo na seba nestiahne 😉

cikyta
autor
21. jún 2010

@domika9 ohrádku si každý chváli 😉 je to fajn.
Tiež by sme ju mali,keby sme ju mali kde v tom 1-izbáku dať. 😉 Ale tak v 1-izbáku bola somnou na wc,aj prádlo vešala 😀

domika9
21. jún 2010

prave pozeram tu v baz. a asi kupim používanu

cikyta
autor
21. jún 2010

@domika9 V pohode.Taká vec nebude len tak lahko zničená,takže sa z bazariku oplati.

domika9
21. jún 2010

ved hej nejake som obzerala tak si asi vyberieme
ale treba riadnu kopu čarachov ku takemu babätku my už mame celu vstavanu skrinu založenu a to kočiar pakrujem dole a vlastne cela Matuškova izba je založena tu autosedačka tu vanička tu dve komody a ešte ta skrina a v obyvačke lehatko teraz bude v kuchyni ta ohradka no amen tma nechapem ako ste sa pomestili v jednoizbovom byte 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre