Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
4. feb 2010

niečo som o tom čítala aj ja pretože ked ženu uspaia kompletne znamena to že je riadne omamene aj dieťa čiže po narodeni je kus mimo , ale ked je použitalen ta čiastočna tak to ma aj menší dopad na dieťa a samozrejme cisarsky rez je operacia a pri každej operacii je riziko už ked len zo samoznej jazvy - tak su tam zrasty a podobne komplikacie vdalšom tehotenstve a je toho dosť pisalio tom v minulom čísle mama aj ja ale ked musíš tak musíš

zefa
4. feb 2010

ahojte..sa tu bavíte o cisaráku..nuž ja vám poviem svoj názor..ked som si bola dohodnúť s mojím lekárom na pôrode boli deti pekne dolu hlavičkami na prirodzený pôrod..som sa vytešovala aj bála,že ako zvládnem rodiť dvojky a potom placenty..normálny strach prvorodičky 😉 ...lenže na začiatku 37tt bola asi bitka o miesto a Samko ostal v spriečenej polohe,Nancy bola zas tak nízko,že už sa jej nedala poriadne sonovať hlavička a ja som sa bála si ísť aj cvrknúť,že mi vypadne 😝 😀 ,tak sme sa dohodli na epidurálke..no kedže som nemala ani náznak skracovania krčka,ani zátka nestrelila 🙂 ,ani voda neodišla ,ani kontrakcie žiadne,tak si ma tam nechali dokedy bude treba...lenže moje nohy už nevyzerali ako nohy,tak na konci 37tt naplánovali pôrod,lenže prišlo kopec rodičiek čo už mali na mále ,tak ja som nebola na rade 😀 ..no a vtedy som bola na monitoroch ráno a baba pri mne mala mať epi ,no nakoľko sa menili služby mala smolu musela čakať do 7.00 a potom jej to už pichali asi pol hod,pretože kôli kontrakciám sa to nedalo vystihnúť...takže som si povedala ,že redšej nech ma uspia ako sa máme triafať doneviem kedy...mne sa našťastie nič zlé z narkozy nestalo,ja som to brala ako plus..aspoň som si pospala,pretože mne sa už ani spať moc nedalo a v nemocke viete aké je spanie... 😉

romy01
4. feb 2010

hmm zefa, ja myslim ze ked nastanu neocakavane komplikacie a nie je cas na nic, potom asi nioc ine ako narkoza neostava, ale pokial by mi planovali cisarsky dopredu, tak by som uprednostnila ten spinal - aj ked je to omnoho tazsie pre nastavajucu maminu. Viez zalezi od aktualnej situacie.

Baby bola som v ZA a trosku som nakupovala - kuknite ake som nasla gature pre drobca 🙂

zefa
5. feb 2010

ahojte...a čo to?kde ste?

romy..jasné,že je indi vindi..v prípade potreby by mi nevadilo ani keby ma dolu hlavou zavesili...pre dieťa aj nemožné...a narkozu ste prežili v helíku prežijete aj inde ak bude treba 😉

domika9
5. feb 2010

zefa vidíš dnes každy kašle na tuto temu 😀

cikyta
autor
5. feb 2010

Ja nie,len Sisa ma vyšťavuje.......... 😝 Stále má soplíky a ja už neviem,či je nervozna z nich,či z čoho 😖 Na nervy už dnes.
Idem relaxovať chvíločku,kým ju zobral muž von.
Pôjde mi na 2 týždne pracovne preč a mna fakt šlak trafí........sama so Sisi,ktorá len lobzuje a nerváči ☹

romy01
5. feb 2010

ahojte kočky

teda dnes som uplne vyšťavená. Dosť som doma upratovala, no netusila som ako mi ide kondička dole vodou

wolfskinka
5. feb 2010

ahojte

no nas caka malovanie o mesiac, bude to sranda, ked sa budem kotulat, dnes som pochytala vsetky ryby a odviezla ich kolegovi, pri babetku v izbe nemozeme mat rybicky, takze prvy krok je a pomalicky dalej pretriedit veci, co nepotrebujem povyhadzovat , muz omaluje a pojdeme kupit nabytok, nech ma babetko pekne cistucko

domika9
5. feb 2010

wplfi aj nas to čaka to sa už ,,teším ,, čo to zas bude pre jednu izbu cely dom hore nohami 😠

wolfskinka
5. feb 2010

no my chceme cely byt omalovat, ta detska izba nebude problem tam je nahadzany len bordel, neni tam nabytok, tak ani upratovania moc nebude, a ked bude vymalovana tak nakupime nabytok, horsie to bude s obyvackou a spalnou, ale chceme to urobit kym sa babetko narodi .. teda ja nebudem robit nic maximalne utierat flaky na zemi po farbe
😀 😀 😀 😀

wolfskinka
5. feb 2010

ja chcem tu izbu povyhadzovat co tam je bordel skor ako pojdem na tu amnio, lebo potom 2 tyzden budem lezat a to uz sa potom nebudem natahovat

lucula73
5. feb 2010

ahojte dievčatá,
ja vám píšem z nemocky,má tu jedna holka notebook,lebo už mám od utorka abstinenčné príznaky z koníka 😉
v pondelok budem múdrejšia,kedy nás pustia,lebo do nedele musí brať lieky.Inak pekne papá aj priberá,tak som rada aspoň tomu.Má ísť ešte na neurologické vyšetrenie,tak toho sa bojím ako čert kríža,ale dúfam,že to nebude až také zlé...
držkajte sa mi tu,keď budem domka,napíšem častejšie... 🙂

wolfskinka
5. feb 2010

lucul to je super sprava tesim sa s tebou
neboj sa neurologicke vysetrenie bude v pohode, robia to vsetkym babetkam .. drzim prsteky

domika9
5. feb 2010

no ved my mame tiež zatial taku bordel izbu treba nam predať počítač , velky stoj na pc , a konečne založiť ostatne skrinky do kuchyne lebo zataial su naskladane na kope no a potom dať podlahu do tej izby a dať spraviť skrinu na mieru ale ta skrina bude až v lete možno ale aspon zatial tam budem mať veci pre babo tam kupime komodu a tam si spravim taky iny sklad ako je tam teraz ostatne izby nam netreba malovať malovali sme nedavno tak to ešte par rokov mame klud ale tu poslednu izbu nam treba dokončiť
zatial nemam ani kan dať kočiar ani postielku ani vaničku - no hold musím čakať

domika9
5. feb 2010

llucula teším sa s vami a držím palce na pondelok ale hlavne že drobec vam rastie a dobre papa , verím že všetko dobre dopadne

wolfskinka
5. feb 2010

my uz podlahu mame ... len vypratat bordel a omalovat a kupit nabytok, chcem ju omalovat na nejaku farebnu aby sa tam babetkku pacilo

no u nas to bude tiez problem kde dame kocik, asi do spalne , lebo zo spalne sa vystahujeme do detskej izbicky, lebo splanu mame taku, ze do nej postielku nedame

domika9
5. feb 2010

no u nas v spalni - musím dať preč moj nočny stolík a posunuť postel čo najvaic na druhu starnu aby ked tam dame postielku aby sme sa dostali do skrine

wolfskinka
5. feb 2010

u nas sa nezmesti aj keby sme postel posunuli, musime sa prestahovat do druhej izby

lucula73
5. feb 2010

len si pekne vymalujte,poupratujte,nech to máte nachystané 😉
my sme nestihli poriadne nič,moj muž sa teraz chopil aktivity,včera mi volal,že kúpil koberec,skoro ma vystrelo,je pravda,že sme ho boli pozerať asi tri razy,ale nebola som rozhodnutá,no som mu zakázala akekolvek iné činnosti bezo mňa,lebo neviem,čoho by bol ešte schopný 😠

domika9
5. feb 2010

no a farbu akou vymalujeme tu riešim už davno teraz mame na marhulkovo ale taku len svetlejšiu mame aj spalnu aj obyvačku mame celu v oranžovej farbe tak tam musím dať inu lebo schodište mame na zeleno , žltu tam nechcem tak neviem aku tam dame

domika9
5. feb 2010

🙂 lucul ta fajne - zvykneš si neboj ale ja mam tiež najradšej ked si sama všetko vyberiem

wolfskinka
5. feb 2010

ja by som chela nieco take bud zlte alebo marhulove alebo zelene ... tak pastelove farbuy, nech je izba vesela

domika9
5. feb 2010

ved ja by som najradšej na zelenkavo ale to nechce mm
marhulkovu mame tam teraz a je aj v spalni takže určite nie
a žltu moc nechcem ja tak neviem aku tam zvolíme

wolfskinka
5. feb 2010

mne sa tiez taka zelenkava paci, je taka vesela

domika9
5. feb 2010

a kedy ideš na amniocentezu?

wolfskinka
5. feb 2010

domika neviem este , v pondelok idem na poradnu a triple, v stredu na dalsie krvne testy na genetiku do martina a na sono do martina a tam sa dohodneme ale robia to cca v 18 tt, takze tak ratam o 2 tyzdne

domika9
5. feb 2010

juj teraz davali v tv Belohorcovej Salmu joj až ma to dojalo krasne babanko

a si odhodlana ísť v každom prípade aj ked budeš mať triple aj genetiku ok

wolfskinka
5. feb 2010

no hej krasne

domika vies co asi ano, aspon budem kludna do konca tehu ... zatial co som sa bavila s dotkormi v mojom okoli vsetci mi to odporucili, tak naco zbytocne spekulovat , guľko je bojovnik on to zvladne

domika9
5. feb 2010

ved hej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre