Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

zani
11. jún 2007

Caute baby,ja som vas objavila pred par dnami a velmi som sa potesila,ze si takto mozme pokecat maminky a tehulky londyncanky.Ja som z Levic,zijeme v Londyne s priatelom uz tri roky,momentalne na Edgwarey a mame maleho 4 mes.Deniska.Chcela by som sa vas opytat ako dlho ste boli resp.budete na materskej a ci ste sa vratili alebo ci planujete sa vratit spat k byvalemu zamestanavatelovi.

soska
11. jún 2007

ahojte!

ja sem neprispievam,ale obcas citam.
zani, ja robim v Londyne a zijem v High Wycombe, tak mi cesta trva 1.5 hodiny kazde rano a vecer. Preto ak sa vratim naspet, asi by som si chcela poziadat o part-time. Alebo si najst nieco blizsie, tu v okoli.

Maximalne mi podrzia job rok a ten rok asi na materskej aj ostanem...

zofa
11. jún 2007

Miriam blahozelam k malej princeznej.
Zani ja som tiez z Levic,zijem v Slough.

zani
11. jún 2007

ahoj zofa,tesi ma.Konecne tu nie som sama z nasho kraja
Co tu stretavam je vacsinou vychod slovenska,aj moj drahy je odtial
A kde byvas v Leviciach?A mas babo,alebo cakas?

diamand
autor
12. jún 2007

jeeej ahoj zani, ja byvam tiez v Edgware, ale inak som zo Serede (takze tiez nie vychod). Ja som s malym bola na materskej len 1 rok, ale teraz planujem ostat dlhsie ked to vide a uz sa asi do terajsej praci nevratim pretoze je full time a pri dvoch detickach to nebude take lahke, takze by som si skor nasla nieco part time, ale nad tym este nerozmyslam 🙂
Kde v Edgware byvate? My sme na Green lane.

zani
12. jún 2007

ahoj diamand,byvame na pavilion way,je to ulica z deansbrook road smerom na burnt oak,su to take bytovky.Ja t neviem kde je presne green lane.Neviem tiez rozhodnut ako dlho byt na materskej,chcela by som zostat rok,ale z fin.hladiska neviem,ci je to najlepsie.A tiez moja pracovna doba je velmi nevyhovujuca od 3-11pm.Ty si v ktorom mesiaci?

nippa
12. jún 2007

ahoj zani...ja mam kamosku ktora tam byva...zaneta(super baba)jej manzel sa vola Lari(on je z nigerie) mozno sa aj poznate...ako dlho byvate v Burnt Oak? aj ja som z Burnt Oak, my byvame off Burnt Oak Broadway...ulica next to Woolworths...ku materskej...ja som bola doma s malou asi 2 roky ale mala som prerusene studium takze ziadny navrat ku zamestnavatelovi...prave som si dokoncila skolu tak sa chystam hladat zamestnanie v septembri(chcem ist domov na mesiac tak sa mi to este neoplati) ale pri druhom babetku chcem tiez ostat doma aspon rok a pol. Aj ked aj potom sa mi zda este skoro aby som mojho drobceka len tak podala na starostilivost do nursery....ak by prisla moja mama tak pojdem do prace po roku ak nie tak sa uvidi ale financna situacia aj tak meni veci...uvidis ako to pojde...v tejto krajine je to normalne byt doma tak kratko..s cim nesuhlasim..ja som si cas s malou doma uzila.

emmaelzer
12. jún 2007

ahoj zani, aj ja som z Lv
soska tak to ti nezavidim cestovat z High Wycombe do Londyna...viem si predstavit tie spoje a ako casto chodia...

diamand
autor
12. jún 2007

ahoj zani,viem presne kde je pavilion way, green lane je kusok od edgware station, ale je dost dlha a my byvame na druhom konci, tiez v takych bytovkach. Som v 7 mesiaci, ale uz mame doma aj 5 rocneho chlapceka

zofa
12. jún 2007

Zani ja som byvala na Komenskeho. Babo nemame a ani necakane zatial 😢
Tak uz sme tri z Levic - kto by to povedal, ze nas je tu tolko 😀

nippa
13. jún 2007

veru same levice 🙂 ... mate zevraj dobre zlatnictva v Leviciach... 😕
to mame dnes ale krasne rano, ze? mna hned rano zobudil chlapik co dosiel servisovat nase treadmill...nastastie je krasne tak som ani nahnevana neni...(neni ake slovneske a nespisovne 😀 )...to si teda uzijete kocikovania nove maminky...Diamand inak v siedmom....tebe to tak rychlo prejde ani sa nenazdas..len skoda ze budes tehotna cez to najvacsie teplo...keby som v Londyne v auguste tak sme mohli vegetit..mozno aj skor z roboty volno by si si bola zobrala..nalakala by som ta nejakymi sladkostami(teda kym si aspn tehotna inak ty sladke nie si spominala).
Nepocula si od bluebell? musim jej zavolat ak sa zabyvavaju...zevraj maju nejaku horse farm okolo nich tak tam niekedy chcem vyrazit...len nie dnes lebo sa idem slnit 🙂 hadam ma aj nieco chyti..
pekny den

diamand
autor
13. jún 2007

no ahoj nippa - tymi sladkostami by som sa dala nalakat neboj sa ty nic, ale fakt len pocas tehu, inak 😝, s bluebell som nevolala ale aj ja sa chystam ze jej dneska zavolam, ze co a ako. Kedy sa vlastne vraciate z SK. Zavidim ti to slnenie, ja tu musim trcat v office a tak sa mi nechceeeeeee 🙄

bubenko
13. jún 2007

ahojte tehulky, mate nieco nove?
vitam ta zani, ja asi do roboty uz nenastupim, my tu planujeme ostat este tak 2 roky a potom sa asi vratime na slovensko. Najprv vsak treba este co to usetrit, potrebujeme poprerabat byt, takze sa uvidi ako to so mnou a robotou bude, ktovie. zani, rodila si tu? Boli ste uz s drobcom aj doma?

mory
13. jún 2007

bubenko cauuuuuuu 😎
jaky byt? a kde ste kupili sak si mi nic nehovorila 😠 😖
jak zijes? a co brusko jak babatko kopka? kopka??????? 😀

bubenko
13. jún 2007

serusko, vazne som ti nehovorila? Kupili sme byt na strananoch, je to 3-izbovy a ma 2 balkony. Z jedneho vidiet siravu. Dobre co? ako sa mas?

bubenko
13. jún 2007

ozaj, babo este nekopka, na pozajtra idem na ultrazvuk, dufam ze je vsetko o.k., som nespokojna co je take lenive?

mory
13. jún 2007

parka vazne???????/ parada ta ja sa prestahujem na slovensko 😀
ja budem na jedno balkone na tom co je na siravu a ty na druhom 😀
neboj vsetko je v poriadku ono to zo zaciatku nekope silno,to je skor take jakeby ti ryba v bruchu plavala 😀

mory
13. jún 2007

auuuuuuuuu psicek place 😢 😀 😀

bubenko
13. jún 2007

no fajn, uz aby plavala ☹ . tesim sa na piatok. Zajtra zasa napisem, tak ma boli chrbat tu pri pocitaci, idem si lahnut. pa pa pa

mory
13. jún 2007

ahoj mojko tak zajtra dufam ze sa trafime 😉

bubenko
13. jún 2007

no ale sme toho prezili, bola sranda ze? 😀 papapapapapapapapapapa

mory
13. jún 2007

no to bola,myslim ze sme sa za tie roky ani raz nenudili 😀 no cau cau 😔

zani
13. jún 2007

Ahoj Bubenko,hej rodila som tu vo februari v Barnete a coskoro ideme na slovensko(23.juna) po prvy krat s malinkym.To je radost,cela rodina sa nevie dockat a samozrejme ani my.Dufam,ze si oddychneme,zostavame skoro 2 mesiace.Baby diky za nazory ohladne materskej,zacinam byt presvedcena,ze predsa ten rok budem doma.A moj precovny cas v praci je tiez dost blby od 3-11pm,takze sa tam nebudem hrnut a mozno este dam aj vypoved.Ozaj poculi ste uz nieco o tom,ze zamestnavatel moze ziadat spat matersku,ak sa nevratite respektive date vypoved?Nippa co studujes ak sa mozem opytat a kde?

mima3114
14. jún 2007

tani a hirondelle aky ste mali porod?spokojne?

nippa
14. jún 2007

Zani nastastie som uz dostudovala...este mam summer school kde si beriem jednu module na doplnenie kreditu ale to trva len 5 dni takze fajn. Degree ktore ziskavam je BSc.IT a BIS (Bussiness information systems) nuda....ale musim povedat ze ma IT velmi bavilo....teraz cakam na vysledky ako skoncim...dufam ze na 2;1 aby som si nasla dobru pracu, niektory chcu len 2;1 a lepsie tak drzte palce. Inak som studovala na Middlesex Uni, musim odporucit ak sa niekto chystate, lebo su fakt flexibilny...ja som mala 2 roky prestavku lebo mi prisla do studii Philipka.

emmaelzer
14. jún 2007

nippa nepotrebovali certifikat z anglictiny?

nippa
14. jún 2007

nie...ja som chodila na college kde som si robila Access course Computing a potom odtial sme ziadali cez UCAS...vlastne ma prijali na zaklade Access kurzu ako skoncim....lenze to bolo este ked sme neboli v unii..ja som zacala skolu v 2000 a uni tusim v 2001 takze este boli veci ine....teraz ked mas asi prelozenu maturitu tak si fajn..lebo to su vlastne A-levels(tusim) a Access course je to iste ale pre mature students(over 21)..ja sice mam Ekonomicku na slovnesku ale ked som chcela ist do skoly(student viza este fungovali vtedy) tak drahy mi hovori co chodis stale na tie agnclicke kurzy skus nieco ine...vtedy som este nesnivala ze pojdem do skoly...no moj drahy je taky, a dotlacil ma az sem...

diamand
autor
14. jún 2007

caute babule,

nippa, emma - no ja som chcela ist minuly september tiez na middlesex uni a kvoli tomu ze som nemala certificate in english a uz som premrhala datum kedy to robili tam tak som sa tam nedostala, povedali ze ak nemam a-levels v anglictine tak je ho treba mat.

nippa hovorila si s Adou?

nippa
14. jún 2007

mne nijake A-levels nekontrolovali...ale aj tak keby chcu prelozene vysvedcenie z Ekonomickej tak som mala anglinu ...z tej som maturovala na 2...ale asi ked mas Acess course tak to netreba..aj moja sesternica tak isla aj kamoska..jedna je na Middx uni a jedna na Metropolitan...ale tam tiez beries anglictinu...
Ada mi textla a hovorila ze uz su prestahovany..tak niekedy musime dobehnut....skoda ze cez tyzden robis...ja vikendy vacsinou take preplnene...ale nieco dohodneme...est som jej ale nevolala, musim jej dnes zavolat ako sa zabyvali...

emmaelzer
14. jún 2007

ja som chcela ist na Birbeck Uni, este ked sme nebolu v EU a tiez mi povedali, ze ako cudzinec potrebujem preukazat znalost angl. urcitym levelom v angl. na A- levely sa ma ani len nepytali a co tam mali tie jazykove kurzy tak to boli palky...
ty si to nippa asi obisla tym Acess course, pretoze ja teraz studujem specialnu skolu prvy rok foundation, a ked budem pokracovat este 2-3 roky je to akreditovane univerzitou, takze budem mat kvalifikaciu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre