Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

elbel
6. aug 2007

Ahojte
Tani nie si sama co Ti mala nechce pit s flase.Ja som mala to same.Kojila som 7 mesiacov a chcela som aby mi mala popri tom pila aj s flase ale marne. Aj som skusala rozne flase,ale nic a tak som ju nechala tak a len som kojila.A ked mala 7 mesiacov tak som sekla s kojenim a davala som jej flasu najprv odmietala aj ked bola hladna,ale trvala som na svojom,ze bude pit iba s flase.Trvalo nam to asi 2-3 dni kym sa naucila.
Inac sa vravi ze kojene deti nie velmi chcu pit s flase ked im ju dava matka pretoze citia jej mlieko.Nech jej skusi dat flasu manzel a ty chod do druhej izby aby Ta nepocula a necitila mozno skor zoberie od neho.Vyskusajte tak niekolko krat.Good luck

tani
6. aug 2007

diki Adi,uz som myslela, ze tu uz neprides, tak dlho si sa neozvala ☹ tak aspon ze viem, ze to nie len moja je taka vydumnica 😀 lebo predtym som sa vazne este nestretla s tym aby babo nechcelo pit s flasky, ani ma nenapadlo zeby sa take nieco mohlo stat. manzel to uz skusal ale sedela som vedla neho, zeby mala az taky dobry nos?? 😀 tak sa dnes odpracem za dvere 😀 ale aj tak si myslim, ze si to nerozmysli mozno tiez az v 7 mesiaci 😅
inac to ze babo citi materske mlieko sme sa prevcerom presvedcili na vlastnej kozi. mala chcela byt len pri mne pri manzelovi stale plakala a kedze uz ma hrooozne bolel chrbat manzel sa trosku (len rameno, lebo ona sa uklada na ramene) pokvapkal mojim mliekom a vazne to pomohlo. tak sme ju fajne osalili 😀 A Elbel pises ze vam to travlo 2-3dni kym s naucila ale to uz asi papkala aj ine nie len pila vsak, lebo ja keby som teraz cakala 2 dni kym sa nauci to by 2 dni celkom hladovala ☹

tani
6. aug 2007

no teraz citam svoj prispevok co som napisla o 9.52 je tam chyba nema tam byt NIE ZE BY SOM CHCELA KOJIT ale NIE ZE BY SOM CHCELA PRESTAT KOJIT tak to vyzera ked ma clovek stale volnu len jednu ruku lebo na druhej mu vysi 5kg poklad 😀

bubenko
6. aug 2007

sak som sa divila tani 😀
ako dobre je citat si co si pisete, aspon potom budem vediet 😉
dobru noc 😔

hirondelle
6. aug 2007

Ahojte 🙂

Tani, citam Tvoj prispevok,je zvlastne, pretoze ako Ty hovoris, radsej piju z flasky resp. lahsie sa im taha.My sme nemali taky problem, pretoze ako si pamatas na zaciatku som musela krvopotne 🙂 odsavat mlieko, lebo som ho mala nedostatok, tak mala pila len z flasky a potom sa mi tvorba mlieka rozbehla a tak som ju kojila a teraz to kombinujem. Ale vcera som sa zlakla, pretoze mala nechcela vecer tahat z prsnika, ale iba z flasky a tak som sa zlakla, ale v noci to bolo ok. Kojila som ju celu noc aj dnes.

Neskusala si zadat do googla- odmietanie flasky, babatko, alebo nieco podobne? Skus, mozno nieco najdes.

Tak ako hovori Elbel aj ja som citala, ze flasku by babatkam mal davat partner, aby necitilo Tvoju vonu a mlieko. Skus to.

Musis byt vycerpana len kojit a kojit!

My mame za sebou ockovanie. Bola som na Zoë velmi hrda!Pri prvom vpichu neplakala az pri druhom a potom sa upokojila a prespala cely, celucicky den, ale chudatko s horuckou. No a v noci sa mi budilakazdu 1,5 na kojenie. Bola velmi vyhladovana, pretoze od 11h rana nic nejedla iba spala a spala a prvy x sa zobudila o 23h30. Obcas sa prebraa tak som ju prebalila, ale jest odmietala.

A tesime sa, lebo mame aj novy pas. Na SK sa chystame v oktobri,tak jej fotka uz bude riadne passe, pretoze sa meni kazdym dnom.Dnes ju vazil GP a mala 5,67 kg!Skoda, ze nemozme ist teraz...rada by som isla este vyuzit nadherne pocasie a dat si taky pribinacik🙂 ako Tana sponminala.

Pridala som aj nove fotky. My ju casto kamerujeme, tak u nas je viac menej s fotkami bieda 😒

Bubenko, nasla si si IP ohladom Materskej dovolenky?

Mima, ten Tvoj sa Ti neozval, je este v UK? Len si davaj pozor, aby za Teba nevybavil Child Benefit!!!

elbel
6. aug 2007

Ahojte
ja tu chodim citat len tu neprispievam 😒 .Mam tu malu segru na prazdninach,tak sa tulame niekde vonku + prerabame tak neni az tolko casu.

Tani viem ako sa citis,tiez som chcela aby pila s flase aby som mohla ist niekde aj bez nej,vsade kam som sla tak sla so mnou a aj ked som niekde sla tak max na hodinku a potom hned k nej domov.
V tych 7 mesiacoch som ju uz prikrmovala takze cez den sa ako tak dalo ale vecer a noc nastalo utrpenie.Ked nechcela flasu ale mna.Pouzivala ma aj ako nahradu za cumel ktory nikdy nechela.Ved aj to bol dovod preco som chcela prestat kojit.Boli aj chvile ked som jej chcela ustupit a nakojit ju ale vydrzala som aj ked ma to velmi trapilo.V tom case jej zacali ist zubky a ona potrebovala mat nieco v ustach ale ja som nemohla pri nej lezat 24/7.

tani
7. aug 2007

caute kocky. mame za sebou celkom dobru noc. mala zaspala o 11 a vstala az o 4 😀 to je u nej velikansky pokrok, napapala sa a spinkala do 7. uz posledny tyzden potiahne 4-5hodiny v noci. a cez den niekedy aj 20 minut posedi v sedacke a sama sa zabavi. je to obrovsky rozdiel ako na zaciatku 🙂 🙂 a velmi rada pozera telku 😀 to ma asi po ockovi. idem lebo uz sa ozyva, este stale ju treba ukolisat na spinkanie ☹ pekny den

mima3114
7. aug 2007

ahojte.tani ano som stale na slovensku,a zatial tu aj budem.do anglicka najblizsie pojdem asi az od januara,lebo cakam kedy mi pride slovensky rodny list maleho z bratislavy a potom si musim vybavit matersku atd.a taktiez poziadat o vyzivne.

mima3114
7. aug 2007

inac maly zvladol cestu lietadlom v pohode,trosku plackal ale to hocikedy cez den,ale dala som mu prsnik a bolo tichucko. 🙂

mima3114
7. aug 2007

hirrondelle,ten blazon je v UK.ani ho nechcem vidiet lebo sa mi dviha zaludok a to co sa tyka toho child benefit to hned napadlo aj mna,aj som mu to povedala,ale este sa tvaril ako anjel spasy,ze ako si to ja o nom mozem mysliet.ale neverim mu nic,je to uboziak,klmar.pri pomysleni nanho mam taku zlost... 😠

tani
7. aug 2007

Mima a nezabudni si vybavit vyzivne!! nech si nemysli, ze deti staci urobit a potom sa o nich nestarat 😠 😠 nie ze z trucu povies ze nechces od neho nic to by mal velmi lahke a tebe a malemu sa peniaze zidu. a daj si za mna aj za Miriam pribinacik mame nanho chuuuuut 😉 (za mna vanilkovy please)

bubenko
7. aug 2007

mima drz sa, netrap sa tolko, nestoji ti zato ☹ a co je to zac, anglican?
uvidis, sak jemu este tukne a potom sa bude trapit on, ty sa mozes pozerat na svojho maleho anjelika a on akurat tak na svoju uzasnu mamicku. Tak ako si pisala, je lepsie ze sa to stalo teraz akoby potom keby ste sa zobrali. Netrap sa, uvidis ze ti casom na srdiecku bude lahsie 😉

ozaj, ako som pisala, do roboty uz nechodim ale manazerka mi dala papiere ohladom tej mojej materskej a kedze som este nemala odrobene 26 tyzdnov, tak ma poslala k doktorovi nech si zatial vybavim marodku kym mi oni zacnu platit, to aby som dostavala zatial aspon tych 50 libier tt, aby som nebola uplne bez nicoho. Ale doktor nie a nie, vraj to sa neda, tak mi dal len na tyzden. Potom som bola v robote odniest tu marodku a manazerka nechapala preco mi to nechcel dat na tri tt a tak mi tam pomedzi to dala este nejaku dovolenku a este mi bude chybat jeden tyzden, tak asi k doktorovi budem musiet ist znova a skusit este ten jeden tyzden, uvidime.

diamand
autor
7. aug 2007

caute babulky,

ale ste toho popisali, teda ja vzdy napisem dve vety a vy normalne slohove prace 😀 , aka som funny dneska srsim humorom

ja ani nemam nic nove, vcera rano sa mi konecne vratil drahy po dvojtyzdnovej dovolenke na sk, maly este zostal ten pride az 4 septembra aj s maminou ☹ , takze vcera vecer sme mali doma trosku romantiky 😉

tani
7. aug 2007

ahaaaaaaa Kika tak uz chapem preco nepises. sama so svojim milacikom 😀 no ked nepocitam princeznicku v brusku. uzite si to, kym je v brusku potom vam uz ona bude robit "romanticke noci" 😀
Moje dieta sa prave rozprava s telkou. najradsej ma hudobne programy na tie niekedy aj krici 🙂 alebo je to spev? 😀 skoda ze sa tu neda poslat aj video by ste sa nasmiali jak sa Lili hada s telkou. idem ku nej nech si trosku pokecame. girls talk 😀 😀

tani
8. aug 2007

caute, vsetky ste yz zase zaneprazdenne?? ☹ My mame dnes trosku relax lebo ocino ma volno, tak v trojici nam to ide lepsie 😵 keby tak mohol byt castejsie doma, ale niekto musi aj zarabat a na tri dievky to je riadna fuska 😀 .
Miriam malicka je velmi zlatucka.
och moja prinezna sa prave po... idem ju prebalit

mory
9. aug 2007

bubenko no kde sa tulas? 😠 ja ta tu stale hlasdam a ty nic ☹ jak sa mas? uz by si si konecne mohla sadnut za PC a dat aj nejake fotky a hlavne vymenit tu vlasatu tetu za tvoje foto 😀

hirondelle
9. aug 2007

Bubenko, Mory ma prvdu! Uz aj ja som si konecne urobila album...nejako zaostavas za nami 😀 Budeme sa tesit na Tvoju photo!

Tani dakujem! Aj Tvoja princeznicka je krasnucka!Mas velmi pekne fotky. A co na nu hovori Martinka?
Zoë uz sa smeje jedna radost a my sme sa z toho vytesujeme 😵 😵 😵

Dnes sa chystame na velky piknik, tak akurat balim. Pocasie je super!

Kika, Ty to mas zachvilu.Moze sa stat, ze sa Natko vrati zo SK,princeznicka uz bude na svete.

Pekny den vsetkym!

tani
9. aug 2007

cavte! veru Kika uz to moze hocikedy prist. pred pol hodkou mi volal manzel ze jednej nasej kamoske dnes rano odtiekla plodova voda. termin mala 6.9.
Miriam ten piknik ti zavidim, Martinka je momentalne do konca augusta na Slovensku s ockom. Svoju malu sestricku ma velmi rada 😵
vcera sme boli s Lili prvy x v restike, no jasnacka, ze sa predviedla. najprv som jedla a a manzel s nou pochodoval vonka potom sme sa vymenili. ked sme dojedli zaspala, poriadna potvorka asi sa nastvala, ze pre nu sme nic neobjednali 😀
Idem zehlit kym spinka, vsetkym krasny den, Miriam vydareny piknik

bubenko
10. aug 2007

ahojte maminy 🙂
aj dnes je velmi pekne 😎
mory mi ozaj na seba nemame stastie ☹ , nemam nic nove, brusko mi rastie tak sa tesim 😀 po nociach toho vela nenaspim kedze som bola zvyknuta spat na brusku a kedze sa to uz neda, tak ked si lahnem len tak na bok tak nemozem zaspat, len sa hadzem a navstevujem zachod 🙄

bubenko
10. aug 2007

chcela by som sa vas spytat, ked sa malinka narodi a ja s nou budem nejaku tu dobu na slovensku, mozem jej na sk najst detsku lekarku? Sice sa narodi tu, ale obcianstvo bude mat slovenske, a stat by jej mal platit zdravotnu poistovnu ci nie? dakujem za pomoc, ja viem ze vas stale s niecim otravujem, ale nema mi kto poradit. ☹

bubenko
10. aug 2007

dievcence mozete mi prosim napisat co presne myslia pod - babygros a baby vests? dakujem 😅

mory
11. aug 2007

bubenko ked si platis na slovensku poistku tak ti bude stat platit alebo myslim ze aj bez toho len budes musiet vybavit rodny slovensky list a zapisat ju na osobitnej matrike 😉 tak som to ja robila.
no a urcite neotravujes,vsetci radi pomozu 🙂 ja som sa ti snazila tie slova prelozit ale nic take som nenasla tak mozno su to nejake vynimocne slova 😀

mory
12. aug 2007

halooooooo 😲 bubenko zijes? 😕
si my slubila ze si uz sadnes na zadok a budes pisat,no a ja s dvoma deckami si vzdy najdem cas a ty nie? 😠 ma z teba porazi 😝

mima3114
12. aug 2007

ahojte mamičky.konecne som sa sem dostala.

tani to mas jasne,ze vyzivne si vybavim.ten debil nenapisal ani jednu jedinnu sms odkedy odisiel nazad do UK,ze ako sa ma maly.

bubenko,ten pako je slovenskeho povodu 🙂 je slovak nie anglican.a este je k tomu aj z toho isteho mesta ako ja.

ja sa uz prenho netrapim,len ma stve,ze moja mama sa preto dost trapi.ale dufam,ze ju to coskoro prejde.on ju totiz veeelmi sklamal.verila mu.

bubenko
13. aug 2007

ahojte dievcence 🙂
napiste mi prosim co je to presne babygros a baby vests ☹
mima, mama sa trapi hlavne koli tebe, cim skor sa ty das do kopy a ona uvidi ze je to s tebou lepsie, tym skor to aj ona hodi za hlavu. No teda, takze slovak, riadny somar. chudatko, netrap sa uz tolko ☹ .
mory ako sa mas? vsetko o.k.?

elbel
13. aug 2007

ahojte
bubenko - baby vest su body tielka tielka tie co sa zapinaju medzi nozickami a babygros su nieco na sposob dupaciek akurat ze maju rukavy a nohy a mozu sa zapinat s predu,zo zadu alebo medzi mozickami .Dam si obrazky do svojho albumu aby si mala predstavu o com hovorim

bubenko
13. aug 2007

ahojte, elbel dakujem ti, fotky som si pozrela, uz viem co potrebujem a ozaj, este som sa chcela spytat- baby blankets- pod tym myslia riadne deky/decky/ alebo aj nieco ine? 😒 dakujem
v piatok idem na testy ci niesom ja alebo babo diabeticka, vie niekto aky je tam postup?
kde ste maminy?

hirondelle
13. aug 2007

Ahojte 🙂

Tani, kde sa tulas? Uz dlho si tu nebola 😉

A Kika? Ako ide tehu? Uzivas si slniecka?
My mame posledne dni velmi pekne, tak chodime po vyletoch. Zoë ma uz vlastny pas, tak sa chystame do Francuzska. Uz sa nemozem dockat!Hlavne na to fantasticke jedlo 😝

Mory, kolko je teraz stupnov u Vas?

Bubenko, baby blankets-su normalne decky, deky. Zavisi od rocneho obdobia, ake si zoberies. Myslim, ze to do nemocnice nemusis mat. Ja som si nebrala, lebo bolo strasne teplo. A potom mi drahy doniesol iba taku tenku deku pre Zoë na noc, nechcela som pouzit tie ich nemocnicne.
Co sa tyka testov- den predtym po 21.00, alebo 22.oo hod. nesmies nic jest. Rano to iste. Zoberu ti krv, potom daju Ti vypit velmi sladku tekutinu-glukozu , musis bez jedla vydrzat 2, alebo 3hod., uz si nepamatam presne a potom Ti po 2-3 hod. zoberu opat krv. A o tyzden pridu vysledky. Ak nepridu, co je tu viac pravdepodobne!, vsetko je fajn!

bubenko
14. aug 2007

hirondelle dakujem 😉
dnes som sa nemohla dostat na tuto stranku. Prave davali jeden serial a jedna tam rodila, no tak som sa s nimi tesila ked porodila az som sa rozplakala. Mam sem tam take stavy ked sa mi chce plakat, to zrejme patri k tehotenstvu ze som taka rozlutostena.
mory ako zijes? 😵
chcela by som sa este spytat, v piatok po tych testoch idem k midwife, mam si od nej pytat zoznam co budem potrebovat do nemocnice a pocula som ze vraj treba od midwife pytat nejaku formu kde sa vypisuje ako by som chcela rodit, to aby som mala potom do porodnice? Ak mam tu formu pytat-ako sa to vola? dakujem 🙂

tani
14. aug 2007

caute kocky. Miriam nejak nestiham, budem sa viac snazit 😉 v nedelu sme boli s malickou na pohotovosti lebo vela vracala (presne na moje narodky potvorka 😀 ) prepisali jej gaviskon a od vtedy je jej ovela lepsie 😵 😵 vcera v noci prvy krat prespala celu noc
bubenko asi mas na mysli birth plan
musim uz ist papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre