Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

ivanka821
13. feb 2009

Elbel:
😀
Nechystame.... Nemanzel povedal, ze az ked sa jedneho slnecneho dna vratime na Slovensko.
Nejako v tom nevidim rozdiel. Budeme stale rovnaki mama a otec.
Ale nechcem z kazdou blbinou behat k lekarovi.
Urcite tlaci, lebo iba ked sa snazim vyprazdnit mocovy tak ma to boli.
A tiez musim chodit casto.
Ale to su asi normalne javy.
Niekto mi hovoril, ze netreba sa stresovat, ak nekrvacam alebo nemam krce ze sa skrabem po stenach....
Nejako zatial nie. Kazda £ je dobra, takze nechcem ist zatial na part time.
A ty uz nepracujes? Ja sa asi budem velmi skoro hrabat do prace..
Pritom mozem byt doma rok....

ivanka821
13. feb 2009

elbel,
ty si hocikedy isla do toho walk in centra?
V barnet?
Je tam nejake emergencfy maternity, tak asi tam skocim...

elbel
13. feb 2009

my sme tiez isli jedno slnecne leto ze iba na dovolenku na SVK a nakoniec sme sa vzali.to som bola tehotna uz v 7 mesiaci.vtedy ked sme boli doma, tak sme zobrali manzelovych rodicov k mojim na par dni aby sa spoznali ked uz mali byt stary rodicia a manzelovi rodicia tam isli s tym ze napytacky tak sme ich museli zrusit a vysvetlit im ze sa nechceme brat ale ked odisli tak mi vtedy muzik povedal aby sme sa vzali,tak po par dnoch telefonoval svojim rodicom ze sme sa rozhodli ze sa vezmeme a povedal im aj den svadby kedy sa maju dostavit,Oni chudaci zostali nestastny ze ked boli u mojich rodicov tak ich nemohli poziadat o moju ruku a za par dni im sym volal ze sa ide zenit,ale inac boli spokojni ze sa syn rozhodol ozenit
Pockaj uvidis ze zmenis nazor az budes doma dlhsie s babom tak sa ti nebude chciet naspat do roboty
nie ja nepracujem uz roky cakam az deti odrastu a budu full time v skole,danko uz je ,uz cakam iba na lenku ale aj tak deti budu full time v skole, ja budem asi hladat iba part time pokial budeme stale v Uk ,lebo manzel uz nahlas rozmysla o navrate na SVK tak neviem co nam buducnost prinesie

elbel
13. feb 2009

ja som bola iba dva krat v tom walk in centre.pri prvom tehotenstve ked som isla na beznu kontrolu k midwife som mala vysoky tlak tak ma tam poslala na poriadnejsie vysetrenie-pozorovanie,ale tlak mi neklesal tak si ma tam nechali na noc a na druhy den zacali vyvolavat porod.Nastastie to bolo iba dva dni pred terminom tak som ani nenamietala,ale ked tak na to spominam tak sa ani nedivim ze mi ten tlak neklesal lebo ked mi povedala ze mam ist do nemocnice tak mi porad zacalo srdce busit a bola som nestastna.darmo mi midwife vysvetlovala ze je to iba koltrola.
pri druhom ma tam tiez poslala midwife ale uz ani nepametam preco len viem ze som tam mala ist v sobotu,ked som tam dosla tal skontrolovali moc,zmerali tlak ,a pripojili na monitor a neskor ma poslali domov lebo bolo vsetko ok

to walk in centrum sa aj nejako vola ale neviem si spomenut na presny nazov ale je to na tom poschodi ako maternity ward kam pojdes rodit len ine dvere,skus sa pozriet do svojej velkej knihy co ti do nej lekari robia zaznami o tehotenstve tak by mali byt kontakty na tie jednotlive oddelenia
ozaj a uz si sa bola pozriet na nemocnicu kde budes rodit

ivanka821
13. feb 2009

Elbel...
Pekne si to napisala :D
My sme s priatelom spolu len 10 mesiacov a uz som v 5 :D
Ale hned ako som ho zbadala, vedela som, ze je to ON.
A ani na sekundu by nas nenapadlo rozmyslat, ze dietatko nechceme.
Vsetko ma pre mna svoj cas a vsetko sa stane z nejakej priciny.

Tiez som sa zoznamila s Marekovou mamou len teraz pred par tyzdnami. Zije v Juhoafrickej, takze este ma ani nevidela a syn jej oznamil, ze som tehotna....
Takze uz som tam prisla s bruchom v januari....

Uvidime ako to bude neskor, zatial to takto ma byt....
AJ ked som uz priatelovi povedala, ze chcem mat po narodeni nasho dietatka rovnake priezvisko ako oni....
:D

satanka
13. feb 2009

Ahoj, tak sa aj ja hlasim, poflakujeme sa po vonku, kym som este mobilna 😀
vcera sme boli u zubara, najskor isla Sophia, to sme jej obaja drzali hlavu, slzy ako hrachy, ma problemy s prednymi hornymi zubkami, dvojky sa jej zacali postupne ulomovat, niekedy na jesen utekala s plienkou do kosa, ci sa nenatiahla na zemi..., odisla jedna a druha sa zacina ulamovat, nerecneju, nejaky doktor na SK mi neodpisal, kym necerneju, nemam sa trapit. Ale mna to trapi, zakazala nam sladkosti, co takmer vobec nema a sladit caj, sladim jej caj obcas a velmi malo, ale ocividne to ma nejaky vplyv.
A mne sa chystaju vytrhnut stolicku ☹
kde je na Brent Cross a co to je topsy turvy? este som o tom nepocula.
My ideme zajtra na navstevu, je to uz tyzden dohodnute.
Ivanka a chcete vediet co to bude? Mena uz vyberate? Tebe tu ukazuje dobry tt tehu? Mne o tyzden viac...
Prajem vsetkym pekny vikendik

elbel
13. feb 2009

Ahojte
stanka tak ty sa teda poflakujes 😉
chudatko sophia takto ju trapit ja by som plakala s nou,dufam ze uz aj na to zabudla ako ju tam trapili
ja ked som bola s dankom prvykrat u zubara (na slovensku) tak bol v pohode s radostou otvaral pusu,ale to mu zubarka nic nerobila iba zo zrkadielkom pozerala na zubky,pochvalilo ze ma pekne zubky a tiez ma jeden predny cierny,pytala som sa na to zubarky a ta povedala ze to je nic ze je to uz mrtvy zubok ,ze pravdepodobne nim niekde nabural a teraz drzi len miesto pre novy ked bude cas nan
teraz som troska prekvapena nato co pises,co vam povedal vas zubar a ze sladke nesmie,moj danko je sladke v poho a nema to nijaky vplyv na zubky

pekny vikend aj vam

satanka
13. feb 2009

Poviem ti pravdu Adi, tiez mi nebolo vsetko jedno, ked sme ju tam trapili. Spodne zubky si v pohode umyje, ale tie horne, to je problematicke. Netrapim ju s tym kazdy den, ale 2-3 do tyzdna jej umyvam zubky ako za starych cias, pasta na navlhcenu vreckovku a idem zozadu. Musi ich mat citlive, nemozeme sa ich ani dotknut. Zubarka tiez len zrkadielkom pozerala. Nema ich uplne vylamane, su akurat zaroven s dasnom, ale aj tak mam obavy ci to nebude mat nasledky na trvale zubky. Ci nebude problem s vytiahnutim, ci sa nebudu trvale tlacit z vnutornej alebo vonkajsej strany, aby neboli krive. Mozno riesim niektore veci velmi dopredu. Nie je v tom mliecnom uz zaklad trvaleho?
U nas sa sladke velmi nenachadza, ja som skor na slane a ked sa nieco objavi, manzel s tym urobi rychlo rychli koniec 😀 , akurat su este nejake coko postavicky zo stromceka, aj tie su tam, aby sa Sophia k nim nedostala, coko nesmie, ma atopicky ekzem 😒 , nemala by toho vela jest, ale dostava to, nie v prehnanych mnozstvach a kazdy den, aby si organizmus na to zvykol. Dari sa mi t udrzat pod kontrolou, ale akonahle zje coko, uz sa to prejavi
idem kuknut panelak a spat

ivanka821
15. feb 2009

ahoj babenky.
Tak som v piatok isla do toho walk in, ako obvykle som cakala 5 hodin, ale vsetko co bolo potrebne mi urobili, aby ma trosku ukludnili.
Skusali malinkenu srdiecko len s tym ich pristrojom, ale nic nepoculi, tak zobrali taky maly pristroj - nemam ani sajn, co to bolo... 😒
A stale nepoculi srdiecko. Tak ma poslali na emergency scan a tam bol malinky otoceny na boku a kyval mi.
Uz normalne vyzera ako cloviecik. Videla som celu kostru a lebku....
Vcera som bola s nemanzelom plavat, tak si pri tom strasne relaxoval....
Ja teda chcem vediet, co to bude, ale moj nemanzel este nie je rozhodnuty.
Vo stvrtok mame scan a mozno sa nam aj tak nebude chcet ukazat. Ze si prekrizi nozicky. 😀
A mena mame vybrane, chlapec bude Phillip alebo Alex a dievca ja som chcela Emilly ale ak sa vratime na Slovensko vsetci ju budu volat Milka. Takze som sa rozhodla, ze to zmenim a chcem Ninku.
Ja som uz skoro na konci 19 tyzdna takze mi to ukazuje len o par dni viac.
A ty uz citis svoje malinke? Uz sa hybe?
Jaj to moje malo vcera az do neskoreho vecera gymnastiku alebo ja neviem.... 😀
Asi aj bolo hladne, lebo ta voda unavuje a potom som bola sialene hladna. Len kym sme sa dostali odtial a na veceru niekam ze Valentin, tak bolo 10 hodin....

satanka
16. feb 2009

Ahojte kocky, aky ste mali vikend, ze tu nebolo takmer nikoho?
Vsetko najlepsie k Liyannkinim meninam.
Asi by som mala nad tym znepokojovat, nie su to intenzivne pohyby, stale je to take slabucke. ale pekne citim ako sa premiestnuje. Asi predsa len zbehnem k lekarovi. Pri druhom by mali byt pohyby skor? Kedy si zacitila intenzivnejsie pohyby?
Ja som najskor uvazovala nad Rebeccou, aj Sophia mala byt Rebecca, nakoniec zo mna vyliezlo Sophia. Teraz je v zalohe Ella a Oliver. Paci sa mi aj Sonja, Zaira, Zoe. Tych chlapcenskych je akosi pomenej, este tak Sebastian, ale nepaci sa mi ako to tu vyslovia.
Este som neporodila, no neviete ako to tu s vnutromaternicovym telieskom? Kedy si ho mozem dat zaviest od porodu?
Pekny dnik

elbel
16. feb 2009

dobre ranko
ako sa mate?
LILI VSETKO NAJ-NAJ -NAJ K NENINAM 🙂
ivanka som rada ze ste v poriadku a co ti povedali na bolest mocoveho
stanka mas pekne mena vybrate
Pekny den

ivanka821
16. feb 2009

Hello babulky,

Skontrolovali mi mocovy a povedal, ze nemam zapal mocoveho, ale ta bolest je taka velmi pichlava....
Moc tomu nerozumiem.... Asi ako sa tam malinky premava po maternici,tak mi naraza do mocoveho.
Lebo aj sa lekar pozeral, ci sa neotvaram....
Ze vtedy to moze byt taka pichlava bolest....
A klop klop, vsetko ok....

Ella sa inak paci aj mne, akurat, ze musim to prisposobit zivotu na Slovensku tiez...
Aby sa mu potom ostatne deti nesmiali.
Lebo praitel chcel aby sa malinky volal Phillip alebo Alex, ale stare babky na Slovensku to nepochopia.
Taktiez sa mi paci Emilly ale vsetci by ju volali Milka.... To by som musela vsetkym vysvetlovat, ze je to Emilly, nie Emilia....

satanka
16. feb 2009

Ahojte, co porabate? Danko nie je smutny, ze nejde do skoly? A Lenkina reakcia na prazdniny?
Ivka, v tomto ti velmi neporadim, nemala som taky problem a neviem o nikom kto by s tym problemy pocas tehu ☹ Mate vybrate pekne mena. Do mna sestra stale huci, aby som na meno Sebastian zabudla, ze ako mu budem hovorit Sebik-chlebik 😠 A uz by som nieco ine ako S, aj priezvisko mame na S, akurat manzel by sa vymykal z nasho SS 😲 😀
My sme mali celkom peknu prechadzku, navstivili sme zubara, musela som si ist pre papier do nemocnice co mi planuju vytrhnut ten zub, tam sme sa zviezli 204 a spat sme isli peso popri Asde, je to ulica rovnobezna s Hay Lane, teraz niekedy vedome neberiem kocik, aby si Sophia zvykala co najdlhsie chodit a nie sa vyvazat, normalne ta cesta trva 10-15 minut, teraz to bolo mozno aj 45 minut, nestopla som to, doma zbastila 1.5 parky, vypila trochu caju a je uz 20 minut mrtva 😀
A ja neviem co teraz, upratane je, idem nieco uvarit, uz tam toho nie je vela, tak zatial
Diamand, ako skuska? dufam, ze perfektne a zase bude chvilu veget, vas sa prazdniny netykaju?
Co sa deje s Tanou? Uz sa dlho neozvala.
Tak ja idem

ivanka821
16. feb 2009

ahojte.
Ja poctivo od 8 makam.... nejako som dnes busy, ani sa mi nechce verit, ze ludia stale rezervuju izby....
Kde beru peniaze?

Inak vo stvrtok mame scan a uz tam naozaj chcem ist, lebo nejako ma pobolieva v podbrusku.
A Satanka, citis tie pohyby len obcas? Ci vobec nie?
Ten moj je aktivny. NEchapem, ze sa mu chce.... 😎

elbel
16. feb 2009

ahojte
to je dnes pocasicko 😀
decka behaju po dvore a aj stihli povytahovat vsetky hracky ktore mohli,vsade ticho na ulici len ty moji jacia 😝 a ja som si zatial popresadzala kvety,normalne mam chut za pustit aj do zahrady,nachystat zahonky na jarne kvety ale este sa mi zda skoro 😅
danko je v pohode dnes mu nejako skola nechyba a lenka,ta je spokojna ze je doma s mamou,takze tiez nejako skolka nechyba
stanka to ti pekne mala presla ani sa nedivim ze je mrtva,ja som tiez danka nutila chodit pesi ,ked sa mala narodit lenka aby si zvykal lebo som vobec nemala v plane kupovat double kocik a zas ked sme isli nadaleko tak som si lenku nalozila do baby vaku a danko bol v kociku
mne sa paci emilia ale svokra sa tak vola takze u nas take meno nehrozi,taku radost jej nespravim 😝 a tiez ked sme vyberali mena detom tak sme chceli meno co este nie je v rodine a tiez sa mi nepaci ze to skracuju na milka

ivanka821
16. feb 2009

Oh babenky,
ja vam tak zavidim, ze mozete byt domenka a starat sa o muzicka a o deticky.....
Co by som ja dala za to.... Ale pozitivna sprava je, ze koncim za 53 minut!!
Potom kym dojdem domov bude tak 7 a uz sa pomaly mozem chystat spat, lebo zajtra zase...
Ale snad nie na dlho.... Teda do jula, ked sa narodi malinky....
Dufam, ze sa mu nebude chciet skor... 😀

A kedy mate tu mamickovsku kavicku? 😀

tani
16. feb 2009

Ahojte, ja zase len tak narychlo, lebo este stale nemam pc teraz pisem z Martinkineho laptopu. Dakujeme za blahozelania 😵 😵
Kika diki za tip boli sme v topsy turvy v sobotu aj sme sa tam zaregistrovali, malej sa velmi pacilo takze sme sli aj dnes, je tam vazne super 🙂
Na zajtra uz mame program lebo nas daddy ma volno ale potom hocikedy sa mozme stretnut dajte vediet kedy vam to vyhovuje, musim uz is mala uz zacina vystrajat najvyssi cas ulozit ju spinkat papa

elbel
17. feb 2009

Ahojte
ako sa dnes mate
my sme dnes marodi,danko sa mi zobudil s horuckou tak som mu dala calpol a teraz je na tom ovela lepsie.dufam ze je to len nejaky 24 virus aby sme sa mohli aj my na stretko prist
a kedyze sa to stretneme a kde?

satanka
17. feb 2009

Ahojte, Ivka, neboj, aj teba to o chvilu caka, vecicky uz kupujete?
To ma mrzi s Dankom, tak rychle uzdravenie prajeme, prave teraz, ked su prazdniny musela prist choroba?
Adi, mna sa nepytaj, ja som saa vam sem priplietla, nemam ani predstavu, kde realizujete taketo stretnutia.
Musim ist, Sophia vari kasu trpaslikom, treba asistovat 😀

diamand
autor
18. feb 2009

Caute baby, len som vam chcela povedat ze Lenka si predlzila pobyt v cechach takze na nu asi cakat s tym stretkom nemusime, takze co kedy navrhujete? S lenkou potom spravime dalsie ked sa vrati. PEKNY DEN

ivanka821
18. feb 2009

Dobre ranko babulky....
Tak ja zase zarezavam....

Super ja sa pridavam k tym stretkovym veciam.... Cez tyzden teda moc nemozem, kedze robim..... stale....
Vecicky este nekupujeme... Vobec ziadne....
Zo zasady... Planujeme az v maji, v juni....
Alebo az ked sa prestahujeme a budeme mat vacsi priestor na realizaciu.... 😀
Tak hodte sem nejake navrhy stretka.....

elbel
18. feb 2009

ahojte

Ivanka ty mas kedy zajtra ten scan,lebo ma napadlo ci zajtra budes robit alebo budes mat den volna aby trebarz
stretko bolo aj zajtra az by si sa k nam mohla pridat az nebudes robit.

co vy baby na to stretneme sa aj zajtra.pokial nemate nic na plane

len ja rano musim ist k lekarovi s dankovov red book lebo mudry uradnici maju bordel v papieroch a nevedia kedy bol danko ockovany,ci je up to date,asi stratili jeho zaznami,magori.dnes nam volali ze nemaju o jeho ockovaniach zaznam a ze vraj aj potrebuje nejaky booster lebo ju hlavne zaujimalo ci je ockovani na MMR,tak uvidime co nam povie zajtra

ozaj baby kde vy mate svojich lekarov,ste s nimi spokojne,lebo ja chcem nasho zmenit,nie som s nim spokojna aj tie ich otvaracie hodiny su na hlavu

satanka
18. feb 2009

Ahojte, ako sa ma Danko? Uz sa citi lepsie?
My sme dnes mali kamosku na navsteve s dcerkou, to tu vyzeralo ako po bombe, Sophia, ked nieco rozsype, tak si to ulozi aj spat, Laura len vsetko vysypat, magnetky z chladnicky som az v spalni nasla 😲 , kreslenie po stenach to je jej. Ale prezili sme.
My mame lekara na Burtn Oaku, ja som vcelku spokojna, akurat sa m nepaci, ze sa vzdy dostanem k inemu lekarovi, je tam jediny chlap medzi neviem kolkymi zenami, toho, ked dostanem som rada, u neho dostanem aj nieco ine ako paracetamol, mam z neho dobry pocit, posobi prisnym dojmom, ale je mily, pyta sa k veci a poradi
Zajtra nie je ziaden plan, ak by to ostatnym vyhovovalo, mozeme dobehnut, aspon sa deturence vyblaznia a zoznamia, hodina?
Tani, kde sa potulujete?

elbel
18. feb 2009

Ahojte
wow ta mala znie nieco ako mojej kamosky mala,ta tiez len vyhadzat a jej jedno neni kadial prejst a tiez ked tu bola naposledy tak mi stihla popisat stenu.
Danko je lepsie dnes ziadna horucka,vlastne uz ani vcera nemal ked som ho nakrmila s calpol 😅 len sopliky mu ostali
tak co babule stretneme sa zajtra ale to nechame na iny den?
mozme ist trebarz aj niekde do parku nech sa decka vydivocia

satanka
18. feb 2009

mozme aj zajtra, nemame ziaden program, mohli by sme niekam do parku, tam, kde ste sa boli sankovat, nemas cislo na Tanu? Aby dosla aj ona s Lyiannkou

diamand
autor
18. feb 2009

No baby aj ja by som mohla zajtra ale az poobede lebo doobeda mam skolu a samozrejme by som prisla aj s maminou kedze ju mam teraz na navsteve.

elbel
19. feb 2009

Ahojte
tak teda mozme ist do toho parku,ja teraz utekam k tomu lekarovi a potom uz nemame nic na plane
volala som s tanou ci pridu ale este nevie lebo mala Lili je chora tak uvidi ako sa bude cicit poobede.
Stanka kedy vam to poobede vyhovuje,
mne je ti jedno ja sa prisposobim podla vasich deticiek 😉
nic ja utekam majte sa zatial

satanka
19. feb 2009

Ahojte, Lili prajeme skore uzdravenie
Sophia vstala az o 9.30, tak skoro spat nepojde, moze byt okolo 13.00?
ako si dopadla u lekara? Dufam, ze dobre a vsetko sa dalo do poriadku

elbel
19. feb 2009

Ahoj
tak my uz sme doma,
ja vravim tam kde my mame teraz lekara tak su blby,zenska na recepcii bola v pohode ale nie velmi prijemna zenska,spravila sa fotokopiu red book zo strany kde ma zaznam o ockovani a vysvetlila mi ze oni nemaju ziaden zaznam o jeho ockovaniach v ich kartoteke 😠 ze nema vsetky ockovavia ze musi dostat niekolko boosters injekcii ze sa na to pozrie a my este zavola ale pokial viem tak danko ma vsetky ockovania a aj lenka.pre istotu som zobrala aj lenkinu red book nech sa pozrie aj na nu aby ma zbytocne neprehanali ked uz maju v papieroch bordel
myslim ze teraz robia poriadok a kontroluju a nahanaju deti ci su okcovane na MMR ,lebo par tyzdnov dozadu v telke davali reportaz ze je nejake velke percento vyskytu measles alebo mumps (uz nepamatam) a ziadaju rodicov aby dali svoje deti zaockovat
tak teda o 13.00 v parku

elbel
19. feb 2009

to teda sophia pekne dlho spala,moji nikdy tak dlho nespia maximalne tak do 8.00 😠 a teraz zacali chodit spavat o 8-9 vecer,este pred vianocami vedeli ist spat o siedmej a behom 10 min spali jak polena a ja som bola najstastnejsia mamicka ze mam vecer pre seba 😔

ivanka daj vediet ako dopadol ultrazvuk a pytali ste sa aj ci bude chlapec alebo dievca

kika budeme v parku co je na kingsbury road ,len neviem ako sa vola 😅 ale hned vedla neho je ulica towsend lane tam sa da aj hned parkovat a jasne zober aj mamku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre