Tehuľky z Čadce

patulinka
29. júl 2006

Ahojte vsetky tehulky z Cadce.Je tu daka?

husenka
10. aug 2006

je jedna určite 😉 😀

culinka
10. aug 2006

Ahojte,my zatial len snazilkujeme,odkial z ca ste baby?

patulinka
autor
21. aug 2006

Ahojte konecne sa tu niekto ozval som straaaaaaaaaaasne rada ze ste tu.Inac aky mate nazor na porodnicu v Cadci?

marcellka
24. aug 2006

Ahojte dievcata, ja som uz mamicka 9 mesiacov a pochadzam z okresu Cadca. Porodnicu v Cadci poznam z vlastnej skusenosti a pravdupovediac nadavat na nu nemozem. Bola som tam v celku spokojna. Manzel za mnou chodil kazdy den a dceru mu vzdy na poziadanie ukazali. Lebo miminka nie su stale s mamickami, ale su na novorodeneckom oddeleni. Nosili nam ich iba na kojenie. To je asi jedina nevyhoda.

patulinka
autor
24. aug 2006

Ahoj marcelka a to vas tam ani nenaucili ako ich kupat prebalovat a tak?

marcellka
24. aug 2006

Bohuzial nie, to som sa ucila sama doma s manzelom a vcelku nas to bavilo. Dake veci som si odkukala z kniziek a vysondovala od kamosiek a mojej mamy. Ak som potrebovala daku odbornu pomoc, sla som za destkou lekarkou mojej dcery. Je to strasne prijemna detska lekarka a mozem sa jej opytat na hocijaku vec a nebudem pred nou vyzerat ako daka hlupana.

patulinka
autor
24. aug 2006

Tak to je skoda ze to tam neucia lebo potom doma sa to sama ucit mi pripada trosku zvlastne.

marcellka
24. aug 2006

Ja to beriem tak, ze kedysi sa to v porodniciach vobec neucilo a nase mamy to zvladli. O co sme my horsie, nez nase matky ? Je to sice zastarale myslenie, no ale aj ta porodnica je zastarala. 😵

patulinka
autor
24. aug 2006

v tom ze ta porodnica je zastarala mas uplnu pravdu a vobec neviem ci pojdem rodit do cadce rozmyslam ze pojdem niekde inde ale este neviem kde.

eraser
31. aug 2006

Čaute baby, my uz máme 2 potomkov za sebou (12 a 7 r.) a teraz čakáme na tretieho do partie. Doba zatlačila a tak pri tretiom mimnku sa asi chcem zúčastniť na pôrode, je to v CA možné ? Inak s CA poôrodnicou mám len tie najhoršie skúsenosti (teda aspoň z chlapskej strany okienka) - okované dvere s vyrezaným okienkom 30x30 cm vo výške bruška + minmálne tri páry snažiace sa o "návštevu" - slzy a srdceryvné scény ...
dúfam že už sa to zmenilo ???

marcellka
2. sep 2006

ahojky eraser,doba sa naozaj uz zmenila a manzel pri pôrode v CA je uz mozny, takze sa tejto super udalosti mozes zucastnit.co sa tyka navstev aj tu doslo k zmenam a navstevy mozu chodit uz aj dalej ako k okienku a to do jedalnicky , na pocte osob nezalezi. a babätko moj manzel mohol vidiet kazdy den, ked dosiel za mnou.ovsem vzdy som musela poprosit sestricku,nakolko babätka su na novorodeneckom oddeleni, t.j. osve od mamiciek, ale nebol s tym ziaden problem.

blondatko
4. sep 2006

🙂
Caute babenky z Čadce.

sarah23
5. sep 2006

ahojte, ja som z KNM.
Eraser, neviem ako je to dnes, lebo my sa rodiť do čadce nechystáme, ale kolega rodil so žienkou pred pár mesiacmi a manžel je možný pri pôrode, iba ak je jedna rodička na sále. ak sú viaceré smola. držím vám palce, aby si mohol byť pri tom a aby ste mali všetci krásny zážitok.

patulinka
autor
6. sep 2006

Ahojte ako to tu tak citam tak ja v Cadci rodit asi nebudem asi pojdem k priatelovi do ruzomberka neviete aka je tam porodnica?

eraser
10. sep 2006

Čaute, boli sme nedávno na poslednom SONO a dr. mi povedal to isté - jedna rodička a dá sa ísť ku pôrodu. Akurát, že sa nám daako posunuli termíny a už je to na 3. januára - neviem či to je tak, ale ja byť tehotný, tak po silvestrovskej noci rodím nastopro. Tak aby tam nebol nával...

sarah23
11. sep 2006

čaf eraser, no to musíš tomu vášmu bábatku dohovoriť a možno si samo povie, že chce byť silvestrovké prekvapenie 😀
my tú našu princezničku už aspoň týždeň prehovárame, aby sa už narodila a ona nás zatiaľ ignoruje, tak uvidíme, kedy to príde.

eraser
13. sep 2006

No uz to vidim - najlepsie bude asi velke upratovanie pred vianocami - to by mohlo pomoct ...

mirkak
22. sep 2006

pre Erasera: tak chodte rodit do Ziliny. Tam moze rodit (na porodnej sale) aj viac parov naraz, vedia zabezpecit sukromie plentami a ak chce ist otecko odfotit babetko, ked ho detska sestra odvazi, osetri a tak, tak ho porodna asistentka odprevadi tak, aby nerusil ostatne rodicky. Akurat pri prvej dobe porodnej vo vzdycharni mozu byt dve mamicky ale len jeden par. Takze ak by boli dva pary, jedni "vzdychaju" vo vzdycharni" a druhi uz na porodnej sale 🙂 Pisem jak hotentot, ale snad sa to da pochopit... Proste, v ZA sa to da. O to slo. A v Martine to urcite ide tiez. Len v CA maju stale nejake problemy...
A este - je to fajn, ze ides s manzelkou ku porodu. Pri mne bol manzel a neviem si vynachvalit. Len to, ze tam bol, ze tam stal, to mi stacilo. A teraz sa ho niekedy vypytujem na detaily z porodu, ktore si nepamatam 😉

husenka
9. okt 2006

ja neviem...pýtala som sa doktorky ako to je tanm v Ca a vravela, že ak je jedna maminka tak tam môže byť aj dalšia osoba...chcela by som tam maminu...lebo je lekárka...a budem sa cítiť lepšie.Ale vraj to tam maju prerábať 😖 tak neviem, či to do toho februára stihnú...asi by som šla rada rodiť inam...neviem... 😒

mimi109
30. dec 2006

ahojte ja som rodila v čadčianskej nemocnici v auguste akurat na čadčianske hody a nemôžem si sťažovať. mala som super doktora aj sestričky boli fajn, asi som si ich vymodlila 🙂
aj sestričky na oddelení boli mile až na 1 výnimku, nepačilo sa mi ako 1 sestrička nosila babatka
tak ak budem ešte dakedy rodiť tak kludne v Čadci

mimi109
1. jan 2007

cadcanky kde ste? 🙂

marcellka
5. jan 2007

Veru mimi109,suhlasim s tebou.Ja som mala v CA porodnici tiez len a len dobre skusenosti.Mala som este aj moznost ist rodit do Trstenej,ale to by manzel nemohol za mnou chodit tak casto a tak som tuto moznost zavrhla. Myslim si,ze ta CA porodnica nie je až taka zla,su aj horsie.Pre mna osobne bol dolezity pristup lekarov a sestriciek ku mne a malickej.Viac som tam nepotrebovala.

mimi109
5. jan 2007

a koho si mala pri porode doktora?ja som mala dr. Kovačovica, super chlap 😀

marcellka
5. jan 2007

Áno jeho,veľmi príjemný doktor.Na druhý deň sa ma prišiel opýtať,ako sa cítim, či som so všetkým spokojná,či nemám naňho dáke otázky.Super.Cítila som sa ako v siedmom nebi.

marcellka
5. jan 2007

mimi109 a odkiaľ presne si? Ja pochádzam i bývam v Turzovke.

mimi109
5. jan 2007

ja som priamo z Cadce tu som sa narodila, vyrastla a j tu byvam 😀
takych super doktorov sa najde malo, vsak?

marcellka
5. jan 2007

To máš pravdu.A som veľmi rada,že som sa rozhodla pre Čadcu.Aspoň ma prišla pozrieť celá moja rodina a ja som sa im mohla s malou hneď pochváliť.

mimi109
5. jan 2007

no nato ako som pocula ponosy na cadcu je tam perfektny pristup, len 1 sestricka sa mi tam nelubila, bola dost drza a ked mi raz brala malu ju tak chytila ze jej chudatku hlavicku zaklonilo dozadu, ona totiz brala 3 deti naraz, to jedine sa mi nelubilo 😠

marcellka
5. jan 2007

tak s týmto som sa tam nestretla,mne sestričky dosť pomáhali s kojením,malá mala problém sa prisať,mám totiž vpadnuté bradavky,tak jej to nešlo.prsia sa mi nalievali a hrozil mi zápal,tak mi tam jedna sestrička pomohla s ručným odstriekavaním.jediné čo mi tam vadilo,že tam nie je možné si požičať odsávačku,čo je v iných pôrodniciach bežné.

mimi
5. jan 2007

marcellka,ani u nas v ZA nebolo mozne si pozicat odsavacku.Viem,ze mali jednu vo vitrinke,ale nemohli to odomknut 😠 Myslis,ze v inych nemocniciach je to mozne?Teraz ti mala papa z prsnika?Ja som mala s tym tiez problemy,ale nastastie maly uz taha ako divy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre