Tehuľky z Čadce

patulinka
29. júl 2006

Ahojte vsetky tehulky z Cadce.Je tu daka?

macka01
3. feb 2010

ahojte,voskovka,tak robíte pokroky,Lela vy ste ešte maličký,mate čas na nočník,hlavne nenásilne aby sa mu to nesprotivilo.Naši začali tiež sami od seba sa pýtať po tom 2 roku.Viem o prípade,ked ho chceli rýchlo naučiť na nočník,chvíľu to fungovalo a potom sa vrátili ku plienkam.Na nič netreba tlačiť.

macka01
3. feb 2010

Ano,Murgašová,už som si spomenula 😀 no chodiť do Oščadnice,je to trochu od ruky.Včera som šla okolo tej Čuboňovej tak som sa zastavila,setrička ma vzala,vypísala potrebné,ten odhlasovací lístok pošlem poštou.Bola ozaj veľmi milá,a to som si neuvedomila,že bol utorok,mali poradňu,a v pohode.Dokonca aj ultrazvuk sa urobí vramci preventívky,čo je super,lebo predsa môže viac odhaliť v prípade problému.To u starej nehrozilo,aby vás poslal niekde dalej na vyšetrenie.Inač zas bojujeme so zápalom prínosných dutín u maleho,ach jaj,aby už bolo po zime 😝 Ozaj a čo vaše školopovinné ratolesti?Ake bolo vysvedčenie? 😀 😀

pacna
3. feb 2010

macka je to Margušova 😀

ja ked som bola u Pavlickovej po kartu tak sestricka napriek tomu ze tam nikoho nemala ma nechala čakat pol hodinu a to som chcela vziat aj sestre a ona mi to dat nechcela robi ofuky,som pocula ze im velevela bab odislo.

my vysvedcenie same jednotky 😀 😀

macka01
3. feb 2010

pacna dik,tak som ju troška premenovala 😀 záleží na tom,či tá zdr.karta je tvoja,ked je pre teba založená,alebo či je majetkom ambulancie 😕 ťažko povedať.ale ved ked ti bez problémov založia novú,...nech si ju nechá.Možno by u nej ostalo viac žien,keby trochu zmenila prístup a to zabehnuté čo tam má,aj vybavenie ordinácia,ten ultrazvuk je hodne dôležitý.prípadne to objenávanie sa na preventívky,aby sa prestalo čakať niekoľko hodín,pokiaľ nemáš dieťa no tak čakáš,ale ked ti ho nemá kto postrážiť na pol dňa,je to problém ☹ No my tiež samé jednotky,sa malý vytešoval ostošesť 😀

pacna
4. feb 2010

baby nemate nahodou niektora doma take autopotahy gulickove?stare nepouzivane? 😀

ved bolo včera otrasne 😠 dufam že na prazdniny im počasie vyjde

macka01
4. feb 2010

myslíš tie masážne?nie nemam,koho id 😀 eš masírovať?

pacna
4. feb 2010

asi take nieee ja to chcem na kosicky co pletiem

iva0111
5. feb 2010

ahojte dievčatá, všeličo sa tu už popísalo o Čadci, chcela by som tam ísť rodiť,ale chcela by som sa opýtať v podstate len na jednu pre mňa najdôležitejšiu otázku a to : dočítala som sa,že deti im sestričky berú a nosia na krmenie, čo je podľa mňa totálne zastaralé a pre mňa neprijateľné,chcem mať dieťa stále pri sebe,je tu niektorá,ktorá si vydobila túto možnosť v Čadci ? Ak sa dám napr. na nadštandartnú izbu je možné mať dieťa stále pri sebe ? to je moja jediná podmienka na pôrodnicu.ďakujem

macka01
5. feb 2010

Ahoj Iva,si tu nová,tak ťa vítam.Teraz píšem llen svoj názor.Som rada,že mi dieťa v pôrodnici nosili len na krmenie,aj to sa mi zdalo,že ho tam mam pridlho.Bola som rada,že somsi mohla oddýchnuť a naberať silu.Ved doma si ho užijem ajajaj.Mala som cisarsky,takže o to viac som sa chcela starať len sama o seba,ve nech sa mi oň trošku postarajú,ked tú možnosť mám.Si prvorodička?po dalších pôrodoch budeš iač rozmýšľať.Fakt si myslím,že žena si má po pôrode pár dni oddýchnuť a nie skakať okolo dieťaťa.Ved uvidíš sama. 😀 A kedy čakáš?

pacna
5. feb 2010

macka uuuplne suhlasim s Tebou tak isto som bola rada ze si mozem oddychnut doma to uz bolo ine.

sestra je uz v nemocnici takze coskoro budem 11nasobna teta 😀 😀 😀 😀 😀

matisekc
5. feb 2010

ivka vitam ta, v nemocnici je mozne mat na nadstandarde dieta pri sebe, ale musi byt volna izba
inak ja som prve rodila v blave, mali sme deti stale pri sebe, sa mi to pacilo ale domov som prisla naozaj dost vycerpana a pacna ma pravdu doma si uz velmi neoddychnes, teraz 18.1 som rodila v cadci, deti nam nosili ale cez den sme mali pocit ze su pri nas stale, rano nam ich doniesli o 5.15 na krmenie mali sme ich cca hodku, potom bola vizita, ranajky a o 8.00 ich doniesli znova, zobrali ich po desiatej, bol obed a o 12.30 nam ich doniesli opat, mali sme ich pri sebe do stvrtej, potom bola vecera, doktor ktory zacinal sluzbu sa prisiel pozriet, potom nam ich doniesli okolo osmej a brali pred desiatou, pokial sme nemali mliecko tak sme sa v noci vyspali, ked sa zacalo tvorit mliecko tak ich doniesli este aj po polnoci, tym ze ma doma cakal uz jeden poklad tak som bola rada ze som si aspon trocha oddychla a aspon tie prve dve noci aj vyspala

pacna
5. feb 2010

ano pri prvom sa to da ale ked ta doma čaka ešte jedno je to horšie

macka01
5. feb 2010

pacna,tak sestra je už v nemocke?inač minule som ju videla a myslela som že nie je tehul.kde to bruško nosila? 😀 😀 😀 ja som vždy mala taký súd pred sebou že aj slepy uvidel 😀 😀 A čo čaká?dievku má lem jednu,že?Potom daj vedieť

pacna
5. feb 2010

uz ma Samka 😀 😀 😀 😀 ona mala fakt male brusko sa tesiiiiim

matisekc
5. feb 2010

pacna tak gratulujeme k Samkovi, nech je zdravucky a pekne papka a spinka 🙂

macka01
6. feb 2010

no tak tiež blahoželám,nech sú zdraví.tak 4 chlap 🙂

pacna
6. feb 2010

dakujeme ano chlap 😀

pacna
7. feb 2010

baby ktora ste to zo Zborova?

matisekc
8. feb 2010

ja som, teda len pristahovana, pocita sa to Pacna? 🙂

pacna
8. feb 2010

som len chcela vediet co sa to tam porobilo na plese?vies?

matisekc
8. feb 2010

neviem co presne, len ze sa tam nejaky dvaja pobili a dost hnusne

pacna
8. feb 2010

hnusne?

inac bola som za segrou porodnica vypada super aj by som tam este sla 😀 😀 😀

macka01
9. feb 2010

ja by som tiež šla keby sa dalo 😀

lela1
9. feb 2010

Ohladom tej bitky,ževraj je to s ním také vážne že leží v Martine v nemocnici,zbili ho na pochovaní basy,boli sa tam zabávať celá rodina.Baby a čo vám v tom bráni? 😉

macka01
9. feb 2010

no mne bráni to,že mám za sebou 3 sekcie,to je dosť

lela1
9. feb 2010

Jaj,tak prepáč,nevedela som 😉

lenocka5
9. feb 2010

ahojte maminy, chcela by som sa spytat, ci nepoznate v cadci alebo okoli nejakeho dobreho zubara pre deticky. Kam chodite vy? Moja mala uz bude mat 2 roky v marci, tak by sa uz patrilo ist na 1. prehliadku. Len by som chcela nejakeho naozaj dobreho, ludskeho, mileho k detom. dakujem 🙂

macka01
9. feb 2010

pár strán do zadu sme sa o tom bavili,vlastne asi nie je zvlášť detský zubar a zvlášť dospelácky.Mne chlapci chodia tam kde aj ja k primárke Bartschovej.Na môj vkus je až moc sladká,ale pre deti to je asi dobré 😀

lenocka5
9. feb 2010

no to mas teda pravdu, ale ja som prave pred pol rokom od nej odisla, tak neviem, ako by sa tvarila, keby som sa tam teraz vratila - uz ma nebavilo vzdy tam stravit 3/4 dna a je jedno, ci si objednana na 7mu alebo 12tu

voskovka
9. feb 2010

ahoj,macka..ja idem s malym tiež tam...sestrička strašne prijemna... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre