Tehuľky z Popradu

tterkat
10. aug 2011

Ahojteeee tak jak hladam ale nikde nevidim diskusiu a hlavne tehulky z Popradu 🙂 nebodaj som tu sama z tohto mesta a okolia???

lianka7
12. aug 2011

@adikad Pozerala som,ze dnes maju robit od 10.30 s vobec to tam neberu...a myslis,ze mozem skusit aj mobil?

adikad
12. aug 2011

@lianka7 Ano skus, to cislo mi dal na vizitke a volala som ked som sa chcela objednat.

lianka7
12. aug 2011

@adikad No super,tak som sa mu aj dovolala na mobil...ze ide zistit situaciu,lebo mu prerabaju vchod do ambulancie...a hodinu mu mam zavolat,ze sa dohodneme 🙂

adikad
12. aug 2011

@lianka7 no hej to aj mne spominal, ze mu maju prerabat vchod, ale stihla som posledne este pred.

bejka82
12. aug 2011

@tterkat ale však všade sa nájdú aj takí aj takí dr. aj sestričky... ja som rada, že mám takého dr akého mám, jemu verím a to že on rodí v KK tak aj to rozhodlo, že idem tam.
to môže byť úžasné čakať dvojičky 🙂 🙂 je to rozdiel ako keď tam máš jedno baby? To budete mať čo robiť, ale máš to dobre premyslené už tie vačšie kočky ti aspoň tr. pomôžu 🙂

tterkat
autor
12. aug 2011

@bejka82 a ak sa môžem opýtať akého máš doktorka?? 🙂 V pp je taký normal by som povedala 😀 no ozaj je to nieco ine ... bruško už mam teraz veľke ale snad to je aj tym že som pribrala :D baby mam ozaj už väčšie tak snad aspon tie drobnosti pomozu.. ono tešíííííím sa moc. ale uz aj sa trošku bojím samozrejme.. som zvedava čo to bude ked nebude kopať jedno babo ale dva naraz 😀

benne
12. aug 2011

S tým rodením v PP, či KK je to tak, ako ste písali.. všade sa môže niečo stať a všade to môže byť dobré. Na KK je jedna veľká nevýhoda. Ja som tu rodila 2x a zakaždým som chcela aspon pološtandardnú izbu a ani raz som nedostala, pretože bolo plno. Čo som však postrehla, pôrod pred 4 rokmi a pred rokom, správanie sestier sa maximálne zlepšilo, vidno, že atmosféra v nemocnici je pokojnejšia, vedia poradiť, pomôcť. Držím vám všetkým palce!

adikad
12. aug 2011

@bejka82 chodis k dr. Sademu, lebo viem, ze on ma zmluvu z KK porodnicou a tam chodi rodit.

bejka82
12. aug 2011

@tterkat, @adikad áno chodím k dr Saademu, ja som s ním veľmi spokojná. Možno niekto má na neho iný názor, ale mne pomohol aj na zač. teh. a verím mu. takže tak ... 🙂

tterkat
autor
12. aug 2011

aj moja takmer švagrina k nemu začala chodiť. mna vysetroval asi 2x a v pohode.. Ide niektora z vás rodiť aj cisarskym?

adikad
12. aug 2011

@bejka82 ja som ho mala pri prvom porode, este vtedy robil v Poprade a bola som tiez spokojna s nim.

tterkat
autor
12. aug 2011

Ahojte 🙂 tak aký ste mali dník? 🙂 dnes bolo tak v celku fajn celý deň sme boli vonku večer sprcha a ešte nespia 😒 nechápem kde tu energiu berú 😀 Ozaj chcela som sa vás opýtať farbili ste si vlasy počas tehu?Ja som si pri prvých dvoch nefarbila ale teraz obzeram a sivých vlasov je čoraz viac a to mam len 2mes skoro tri nefarbene co to bude dalsich 7?? 😕

bejka82
13. aug 2011

@tterkat ahoj, ja som si farbila vlasy, ja si myslím, že už dnes sú na trhu celkom šetrné tie farby... 🙂

tterkat
autor
13. aug 2011

@bejka82 tak to dúfam aj ja. lebo nefarbiť si vlasy 9mes. juj no neviem neviem 🙂
@adikad @lianka7 ako sa dnes máte? 🙂 mne je dnes pekne zle ulakomila som sa na papriku tak teraz trpím 😀 vám už nerobia nevolnosti zlost? 🙂

lianka7
13. aug 2011

@tterkat Ahojky,ja na Saadeho tiez nemozem povedat ani krive slovo,par krat ma osetroval,ale chodim k inemu. Co sa tyka nevolnosti,pomaly koncim 6.mesiac,ale nevolnosti som si veru neuzila-som z tych stastnych zien 😀 Cokolvek som zjedla,zaludok to prijal 😉 A pokial ide o farbenie-chodim normalne ku kadernicke,pouziva bezamoniakove-setrne farby,takze "klíďo-píďo 😵

bejka82
13. aug 2011

@tterkat ahojte, ja som tiež nemala problémy s nevolnosťou, práveže som zjedla všetko čo neutieklo, čo teraz aj vidno na váhe. 😖 No ale čo už 🙂

lianka7
14. aug 2011

@bejka82 A koľko si pribrala?

bejka82
14. aug 2011

@lianka7 noooo už mám hore 24kg, ale za tie posledné kilečká môžu už aj tie moje opuchy.... no takže tak a ešte máme pár dní pred sebou tak som zvedavá. 🙂 dr. vravel, že to je už aj od tých opuchov, že sa mi zadržiava voda a s tým už nič nespravím. Tak som zvedavá koľko pôjde dole pri pôrode a koľko si budem musieť odmakať. 🙂

lianka7
14. aug 2011

@bejka82 ano,to som aj ja pocula,ze ked sa zadrziava voda v tele,robi to niekedy 4-5 kg!Neboj po pôrode ani nevies ako a nebudes mat nic-aspon taka je moja idealna predstava 🙂

tterkat
autor
14. aug 2011

@bejka82 @lianka7 tak ja si tu nevolnosť riadne odmakavam 😒 😒 nebolo mi zle tri dni a teraz zas sa to lepi hrubo namna,.. pribrat som este nepribrala. ale aj sa toho bojim po prvej som nabrala 30kil pri druhej 14 ale na svoju povodnu vahu som nedosla ani po 4 rokoch.. posledny rok a pol som makala tak som schudla na tych 58-60 ale potom to slo nazad hore ked som nemala uz cas na cvicenie.. hormony poblaznene su katastrofa ☹ ☹

bejka82
14. aug 2011

@lianka7 tak aj moja predstava je taká, že po pôrode to pôjde dole, takže teraz si z toho ešte ťažkú hlavu nerobím. a potom si trošku zamakám. 🙂 to už asi patrí k tomu

tterkat
autor
16. aug 2011

Ahojte žienky ako sa mate? @bejka82 ako? ešte maličke nekope vonku sa? 🙂
@adikad dlho si nepisala 🙂 nebol si včera okolo obedu poobede v meste? som myslela že som ťa zazrela ale nebola som si ista 🙂

adikad
16. aug 2011

@tterkat ahoj, tak stale daco dookola, teraz tu bola kamoska s malym, tak davam byt dokopy 😀, idem sa napapat a skocim niekde von sa poprechadzat, lebo ma boli hlava. V meste som nebola, iba v nemocnici. Kde si ma zazrela? Ked som sla z nemocky, tak sla jedna baba s dvoma detickami a pomyslela som si, ci to nie si ty, ale nemala som odvahu ozvat sa. Sla si od semaforov do esta smerom???

bejka82
16. aug 2011

@tterkat ahoj 🙂 ešte nie, včera som bola u dr. a zatiaľ stále nič ani náznak toho, že by sa náš drobček chystal von 🙂 no ale každú chvíľu sa to môže zmeniť, len ešte ani nič také necítim, čo by mi hovorilo, že idem rodiť 🙂 tak uvidím

tterkat
autor
17. aug 2011

@adikad ee 🙂 ja som bola pri starom priore na zaciatku mesta 🙂 tak to asi bol niekto iny 🙂 no tak inac to dobre poznam ked pride kunam segra s detmi tak mam co robit ked odidu 😀
@bejka82 tak sa mu tam este paci ..cakas chlapceka? lebo dievcatka zvyknu pretahovať..ja som živý dôkaz moje obe pretahovali 9dní 😖 😀

Dnes som mala hnusny sen.. niečo take ake potrat ale nebol to potrat..teda aspon ultrazvuk to nepotvrdil.. dnes ma cely den boli prava strana podbruchom tak som dost vystrasene s takeho fuj fuj sna ☹

bejka82
17. aug 2011

@tterkat ahoj, z toho sna si nerob ťažkú hlavu, tak sa hovorí, že keď sa ti sníva niečo zlé tak to znamená opak.... 🙂 ja by som dnes prespla celý deň. Čakáme dievčatko Sofinku 🙂 joooj to mi ani nehovor, však ja už by som tak rada rodila 😀 😀 nakoniec sa nám tá malá narodí na výročie svadby, a to by bolo celkom pekné 🙂

tterkat
autor
18. aug 2011

@bejka82 tak dufam.. poslednu dobu sa mi to casto stava ze sa mi cosi sniva dnes som mala chlapcekov tak to bude opak?? 😀 No uvidis aka bude ta tvoja xi xi tým mojim sa nechcelo isť vonku skusala som všetko mozne aj tak tam sedeli a mozno to bude taky maly darcek 🙂

Inac baby viem že opalovat by sa nemalo ked cakate babo. a ked si zakryjem brucho??

marekdani
18. aug 2011

mamuľky - tehuľky z PP, môžem sa k vám pridať??? 😉

adikad
18. aug 2011

@marekdani ahoj jasne, ze sa mozes pridat 🙂

tterkat
autor
19. aug 2011

@marekdani tak aj ja ta vitam 🙂 vidim že mas 20tt už vieš aj čo čakaš? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre