Termín pôrodu 1.1.2008. Ako to máte riešené s lekárom?

zuzalia
17. okt 2007

ahojte tehulky,
má niektorá termín pôrodu 1.1.2008??? ako to máte vyriešené s lekárom???
moja lekárka ku ktorej chodím odchádza 28.12. na lyžovačku, teraz neviem či si
mám zazmluvniť iného lekára, alebo to nechať len tak a kto bude mať práve
službu ma odrodí???(inak chodím do Kocha).

fenrirka
21. dec 2007

noooooooo ja sa tesim uz na kapra a ten salat a kolaciky!!!Uz nech to je!!!zas tu budem sama lebo priatel ide niekam von ....tak idem asi papat nieco🙂))Zajtra mame ist na chatu a chcem si tam dat vianocku s nugetou 😀 😝
a mna boli setko,ale dnes bola niaka vynimka...
ty mas termin az 8?hmm ...ja nechcem byt na silvestra v nemocnici...

fenrirka
21. dec 2007

inac mna to uz vobec nebavi cely cas trcat doma aj teraz som tu sama

plostica2502
22. dec 2007

😀 jj az 8meho,ale maly sa isto poponahla 😀 ....juuuj,tak mu povedz,ze s nim chces byt viac,ze ho potrebujes,nech je ted s tebou....aj ja som sama,teda u nasich bo muzik ma kapusnicu...no 😖

fenrirka
23. dec 2007

aku kapustnicu???prave som dorobila ceresnove gulky..teda kokosove...som sa dnes vratila z chaty..tam tak mrzlo a celu noc som sa nevyspala lebo nas budil ten jeho pes...zajtra ma caka cesta za rodicmiii
a este mam dnes robit vanilkove rozky..........uz nevladzem..maly sa stale niak vrti aj ma pichlo par krat v podbrusku...ale zatial vsetko ok...niak sa nesilim nasilu
idem si na chvilku pospat a budem pokracovat
moja zlata zajtra ti prajem krasne vianoce...tak sa ich asi dockame 😀 klop,klop,klop
a dam si rybku huraaaaaaaaaaa...
hm 😒 ale dufam ze mi nezabehne kost lebo toby veru nebola sranda 😀
pa pa

plostica2502
25. dec 2007

😀 on hra hokej s policajtami,ta si koncorocnu robili 😠 ...aj ja som rybku papala,taka bola mnamik 😀 ....uzite si to este teda kym sa da a dosviatkujte.....

fenrirka
26. dec 2007

mnam papala som rybku aj kolaciky a vlastne sa stale napchavam az sa divim ze mi neni zle...
akurat som jedla kachnu. 😝 😝
maly bude teda pekny macko 😀
ak budes mat cas tak napis ze uz ides do porodnice,ale asi budes mat ine na praci 😀
uz mam konecne komlet zbaleny kufor....................skoda ze sa nestretneme tiez som zvedava s akymi maminami budem na izbe...pa pa a maj sa krasne

plostica2502
26. dec 2007

😀 fenri,ja sa tiez napchavam a zatial som este doma...teda konecne uz....sme boli dlho u rodicov,tak sme celu rodinu obehli🙂))a doniesli si domov plne auto darcekov....paaani,uz nepamatam kedy som tolko dostala 😀 ....konecne mam secko popratane v skriniach 😀 a muzik zajtra ide vysavat a varit konecne kapusnicu a ja si prach poutieram a uz mozem ist,ked doma bude cistucko 😀 😀 ...veruze skoda to je...a uz ste rozhodnuti pre meno...ci az v porodke sa ukaze 😅

fenrirka
27. dec 2007

ahoj moja..bola som na vysetreni a bolo to neprijemne sak si precitaj som to napisala do temy antolska...
maly vazi uz 4000g...som ja zvedava ako ho vytlacim 😀 to bude zaberacka...a co si take dostala sa pochval... aj ja som dostala aj pre maleho vanicku a oblecko...taku kabelku co som chcela a kefu na vlasy kozmetiku a parfem
a maly sa bude volat Matko 😀 😀

plostica2502
27. dec 2007

😀 aj moj brat je matko,ale matej 😀 😀 ...to mas riadneho chlapa v brusku,aj ja som dnes bola,ale len na pasoch a tlak mi merali a moc a vazili ma a dost a 3.ho mam poradnu,ak vydrzime 😀 ....joooj my sme dost aj spolocnych darcekov podostavali,ale take len pre mna mam dva nove svetre,mikynu,dva tricka...pre babo vybavicku do porodky,2autosedacky,plienky,termoobal na flasu a cumliky a spolu sme dostali stolik pod pocitac,panvicu,noze so stojanom,kybel 😀 ,mop s nahradnymi navlekmi a metlu a formu na srnci chrbat 😀 😀 😀 a este som dostala dvoje ponoziek hrubych(1su s kravickami 😀 )a este sme dostali taku sadu,ze vazu s myskou..... 😀 😀 😀 asi uz dost aj....a od oca skodovku 120 😀 😀 😀 ...idem si precitat

plostica2502
27. dec 2007

fenri,to aj mne ked robil doktor jeden vysetrenie,tiez som potom krvacala,tak som sa sestricky opytala,ci je to v poriadku a ci to nevadi,tak povedala,ze ked je to take ako nasilne vysetrenie,tak zacne zena spinit a pokial to neprejde,tak to je ta hlienova zatka asik 😀

fenrirka
27. dec 2007

no to si toho fakt vela dostala asi preto ze si bola cely rok taka dobra a vela ludi ta ma moc rado... 😀
ja som si musela ist lahnut na chvilku bo mi nebolo dobre aj som bola strasne unavena a maly sa stale vrti...sranda...niekde som citala ze ked je uz v takomto stadiu tak sa babo malo hybe bo nema uz dost miesta
ale to moje je niekedy hyperaktyvne......
na ultrazvuku bol fajn doktor,,my povedal ze maly ma velke pery a ze po kom to ma ???po otcovi dietata alebo manzelovi???skratka stale srandoval,uplne ma rozveselil
a nechapem preco to robia tak bolestivo...ja by som im to vratila!!!Sa normalne bojim dalsieho vysetrenia...lebo druhe ma bolelo,tretie bolo toto a to uz som aj povedala ze auuu lebo to bola fakt sila...no a tretie co mi prejde az do bruska?!! 😅 no nie...
a ake tie autosedacky???Inac aj dost praktickych veci si dostala co sa vam zidu...a moj bude martinko 😀

plostica2502
28. dec 2007

😀 ano,veruze prakticke a este som zabou na deku a sme sadu dostali 2osusky s 2 uterakmi a este aj tielko take lambadove,na spanie,na tie moje tazke prsniky 😀 😀 😀 ....ja vazne neviem,cim sme si to zasluzili...to vies uz o rok budu seci len babu kupovat,takk asi nam chceli spravit teraz stedre vianoce...no 😀 😀 😅 ...joj ti drzim palce k tomu dalsiemu vysetreniu a mozno uz ani nebude,ak sa mimi ponahli kusok 😅 ...jednu vajicko a druhu kusok vatsiu.....tak si zlateho mala dokiho,no 😉

fenrirka
28. dec 2007

no pekne tak to je vazne stedry jezisko 😀 😀 😀
ja uz viem cim si si to zasluzila...ved ta caka porod a potom vstavat cca kazde 3hodiny
a ako to tam u vas vizera???mate snehu kopec ci nie???
som plna ocakavani a zaroven aj obav...ked i predstavim ze je to naozaj skutocnost...ze sa mi narodi zive male stvorenie 😅 achhh
vcera som mala celkom fajn den...aspon niaky,,
akurat isiel priatel na chvilu prec
si neviem predstavit ako to medzi nami bude...
co si myslis ty..ak by som ja byval av Ba a on 50kilometrou odomna a chodil by nas len navstevovat vidrzalo by nam to???
lebo ja si naozaj neviem predstavit ze ostanem byvat tuna k u nich 😢 😢 a z toho mam najvacsi strach ako to cele dopadne

plostica2502
28. dec 2007

😀 to mas pravdu 😀 ...juuuj u nas ani nesnezi,stale len ta inverzia....mrzne tu akurat tak a nist viacej...joj,podla mna to nieje dobre,skuste si radsej najst nejaky podnajom,bude to lepsie ako byt kazdy sam...neviem si to vobec predstavit,kebyze ja mam byt sama a moj mino sam a navsevovali by sme sa...musite daco vymysliet a co ty nechces byvat u jeho rodicov... 😒

fenrirka
28. dec 2007

no tu je trocha snehu...ale taka napraza vonku sa dobre smxka..
ja by som s nim chcela byvat on ma este aj havina a aj brata...jeho brat bude zatial spavat v obyvacke...ale to len mesiac tu budem s miminkom potom pojdem domov 😢 😢 ...........a okrem toho ich otec pije..a ked pride taky domov tak je to des....vies ako mi je z toho smutno...a podnajom...to moj priatel nechce,ale som zvedava ako to bude...vies ako sa bojim...ze ostanem na maleho sama ☹

rumka
29. dec 2007

caute maminy aj ja mam termin 1.1. ale vcera mi doktor povedal ze to nevyzera na termin ale neskor 😒 a ja som sa tesila ze budeme prve z telky na vsetkych mávať 😉 psychicky som sa pripravovala ale mojej Lucke sa nechce.

fenrirka ak sa smiem opytať nemôže tvoj priateľ odísť s tebou,? Ja si tiež neviem predctaviť že by som Lucku vychovavala sama tiež mam priateľa a žijeme spolu 3 roky nebolo to vždy bez problémou ale preto sme spolu poznaš to v dobrom aj zlom aj bez papiera myslim tým sobáš.

fenrirka
29. dec 2007

jeeeeeeej rumka to si dalsia...no ani u mna nenasvacuje zatial nic tomu ze to bude prveho...som otvorena na 1,5 co som si citala v inej teme ze to vlasne je jedno....a nic mi ine nieje
asi budu mavat uplne ine 😀
ale ja chcem byt doma aspon z 31 na prveho potom nech sa stane co sa ma stat 😀
no a nemoze lebo on by urcite bez svojho psa nesiel a ten u nas v byte asi tazko by bol....no a ma tu robotu.....vies co ak nic nevymysli budem to aj tak brat....no na jednej strane to neni lahke

plostica2502
29. dec 2007

fenri,ja ti len drzim palce...viem ake je to s tym alkoholom,je to strasne,moji rodicia sa zas stale vadia a vadi mi,ze sa u nich fajci v kuchyni a na wc....som povedala,ze pokial to tak bude,nebudem tam chodit s malym i ked ich mam velmi rada a aj nam velmi pomahaju... ☹ ...veru rumunka ma pravdu,mala by si ho dako presvedcit aby ste boli spolu,len aby bolo secko dobre....ja by som sa toho bala,neviem ako by som znasala pocit byt s rodicmi a mino s rodicmi a ja s babom....to je velmo tazke....ja som dala taku podmienku muzovi,ze ak sa chce brat,tak musime jednoznacne byvat sami,mala som potrebu viest si sama domacnost a tak a som rada,ja by som uz nesla k rodicom na stalo,len keby to bolo nutne 😉 ....kolko vlastne mate vy dvaja rokov...

rumka
29. dec 2007

ja by som dnes večer išla rodiť neviem si najsť miesto nič manebaví a bruškoje ako skala a babätko sa stále vrtí 😨
ale ja nie som ani otvorená....... a moje bábo kopcuje prvú ligu no ešte vydržím pokiaľ to bude treba 😲
my byvame s našimi v rodinom dome je dvoj generčný takže máme svoju domácnosť zatiaľ sme nemali žiadne spory naši sa do nás nestarajú dokonca som ich dnes ani nevidela a to je ešte aj bráška doma

fenrirka
29. dec 2007

hm...rumka tak to ti teda prajem...som rada ze mate fajn byvanie...a moj maly tiez dost kope...dnes mi doslo velmi zle som musela ,bezat" na Wc a skoncil tam cely obed...a to som zjedla naozaj malo este sa smiala priatelova mam ze zachvilu bude take porcie jest maly...ze ako ja malo zjem...az mi slzy na tom wc vytrisli 😖 aj ja by som to chcela mat zasebou ale na silvestra este nie...no ale dnes som sa skoro vobec nevyspala...stale sa vrtim a vrtim
Plostica-ja mam 21 a on 23 ...ale si myslim ze na veku nezalezi...niekdo sa sprava ako dieta aj v 30no hadam sa to niak vyriesi ...dnes sme sa boly pozerat na jeden pozemok stavebny ...ale neviem co by z toho mohlo byt...a kym sa domcek postavi...a jedno s druhym....neviem....zatial budem teda tu s nim ten mesiac a potom snad bude nieco riesit....lebo podla mna by to nefungovalo dobre tak oddelene

rumka
29. dec 2007

no ja chcem tiež v novom roku len dnes mam taky blbý večer... inak som super tehotenstvo zle mi nebývalo a nezvracala som ani raz take tehu by som priala každej mamine 😵 no a zo spaním je to tiež rôzne do polnoci nehrozí potom zaspím a chodím cikať do rána ale vstávam okolo 9-10 niekedy spím aj pobede take porušené ako som stala na MD no ešte že je čas to dospať ked bude bábo bude to zaujímavejšie......... s tým bývaním ti prajem nech ti to dopadne čo najlepšie

fenrirka
29. dec 2007

dakujem rumka....ja tiez chodim cikat casto...a hlavne vzdy okolo 6rano 😒 ...vies strasne sa tesim napr. z toho z e maly ma uz tolko krasnych veciciek co mu vsetci pokupili...a co podostaval...aj priatel mu pokupoval...mame rozne velkosti...tak som zvedava...aj kabatiky ma aj do posielky teraz dostal paplonik s takymi peknymi oblieckami... 😀 a na kupanie osusku...a vraj ma prenho este aj moja teta niake veci ...a bratranec mu zase kupil niakeho plxsaka velikanskeho...som ani nevedela ze sa nanho budeu vsetci takto tesit...aha este by som zabudla mamina mu zas kupila vanicku a segra dudlik a teplomer do vody a odsavacku na soplik.ja ich vsetkych tak lubim 😀 😀 len keby bolo fajn s tym byvanim...

rumka
29. dec 2007

no to ti blahoželám my sme si zaobstarávali skoro všetko samí vecičky sme podedili perinky mame ešte po mne a bratovi aj košielky niečo sú vecičky po priateľovi postielku a vaničku po sesternici no na padláši v dome sa to našlo a kočíky som kúpila od kolegyni baldachýnu od kamošky moja mamina jej kupila čiapočku,bundičku,takú súpravičku deka čiapočka a papučky. a postupne uvidíme čo dostaneme 😲

fenrirka
30. dec 2007

dakuuu rumka...amm aj vela veci od tety po malom bratrancovx...aj taky postroj co mas vlastne babo pritisnute pri sebe...tych reklikov mame kopec...ale priatel na to frfle ze to sa uz nenosi
a maly dostal adidass tenisky take je to chutne male...mam aj vselake supravicky ale sak to z toho zachvilu vyrastie potom to asi pofotim a skusim to dat sem .....
ale neviem ci to pojde bo mne nejde sem dat foto...teda ja to neviem

tilly
30. dec 2007

ahojte, tak sa vám to kráti 😉

rumka
30. dec 2007

aj my mame retlíky a košielky dosť veľa nevadí mi že sato nenosí myslímsi že je to dobrá vec a ked je bábo v perinke tak nevidno či je to modrné alebo nie precne ako vravíš má to pár mesiacov potom ich budeme fintiť ked začnú behať už sa teším 🙂

AHOJ tilly no kráti už sa neviem dočkať každé ráno ked vstanem tak si poviem zase kludná noc prežitá doma neviem prečo si myskím že ma to chytí v noci asi preto že cvičiteľka nám vravela že šelmi rodia v noci no uvidíme :-

plostica2502
30. dec 2007

ahoj fenri 😉 to je super s tym pozemkom,drzim prsteky,nech vam to secko vyde....a je super ozaj podostavat vecicky,my sme tiez podostavali a nieco mame aj podedene a este aj podostavame 😀 ....ale daco som si aj ja kupoval,ale nie vela,len baldachyn a fusak a to po nete,tiez po inich detickach...no to mate dobry vek,my mame obaja 20,vidis to...do konca ja len idem mat teraz vo february,takze to mate podla mna paradny vek na to aby ste boli sami,urcite to zvladnete,dakedy je to sice tazsie,ale rodina pomoze uvidis 😉

a zienky ja tiez cikam stale,mi to az na nrvi ide,sa clovek nevyspi,ale som aj stale smedna,ja strasne moc popijem toho,tak aj cikam🙂)))a tiez sa mi drobec vrti najma vecer,pred spanim,dakedy mi neda zaspat a obcas sa preberie,aj ked idem v noci na wc a potom ma buntosi a cez den skoro stale spi,ako z druhej strany sveta...ma posunuty cas🙂 😀 😀

fenrirka
30. dec 2007

a vy byvate kde plostica????hmm sa mate.... 😀
ja som dnes zjedla cely balik doxy cukrikov...
ja sa toho ze budem s malym sama velmi bojim...podla mna to nebude fungovat tak ze on bude tu a ja s nasimi doma 😢
rumka presne ved maleho aj tak nikdo neuvidi.....ze co ma na sebe....ten nas ma kopu novych veci ale sa stavim ze strasne rychlo z toho vyrastie a mozme to potom predat a ani to nebude mat na sebe
sme mu boly davnejsie kupit kocik v polsku a vecicky...ma aj dve perinky od babky mu kupila...aj fusaky ale to su pouzite od tety... skoda ze to neviem dat do kompu by som vam to pofotila a ukazala
a s tym cikanim je to hrozadnes mi priatel povedal ze som zas isla okolo siestej na wc
ja som v takom polospanku ze si to ani neuvedomujem
a kolko ste spolu plostica???A ako ta poziadal o ruku???

plostica2502
30. dec 2007

😀 fenri,to ti bolo take vtipne....sme sedili pred jednym barom v maji vecer a popijali si pivko a vyznal lasku a spytal sa,ci by som si ho vzala,sme mali 18,taze na druhy den prisiel s prstenom a tak....a potom byval pol roka u nas a potom sme sa vzali a tak aspon skratene 😀 ...a byvame v dome,co maju jeho rodicia,je to dvoj dom a jedna polka je komplet prerobena a tu byvame,ale casom si chceme sami prerobit druhu polku domu,ked budu dake finance,ale rodicia byvaju v meste,taze sami sme....ja stale papam,cely den len pucim od sladkosti secko... 😅 boze,hadam nepribereme vela 😖 ....boze,bodaj by vam to vyslo dake to spolocne byvanie,prajem vam to,najlepsie to bude pre vas,to je jasne....jj a byvame v stosiciach pri liptovskom mikulasi,to je kusok,taka mala dedinka,len 5 a pol domu je tu🙂 😀

bznka
30. dec 2007

Babky....tak drzim palce 😉 ....bude tu babetko 1,1,2008 co najskro ku polnoci 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre