Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

idris
autor
22. aug 2010

Ahojte baule mne sa poslednu dobu nejako nechec pisat ani na konika ani nikde inde. No ale posledy tyzden bol dobry Lilly som konecen upravila rezim takze chodiem o 20 spinkat ale zaspi iba somnou 😔 😔 ale stalo to za tu namahu. Uz mi veselo rackuje a aj sa stavia na nozicky tak musim byt v pohotovosti pri nej. Konecne nam idu zubky dolne tak snad sa to uz rozbehne a budeme mat potom pokoj. Babule u bas je nieco noveho zaujimaveho ??? Davahte na seba a drobcekov pozor a zelam pekny dnik papa

ada9557
23. aug 2010

Ahojte baby.Tak vidím že je u vás veselo.My sme sa včera v noci vrátili s dovolenky.Bolo super. 😀 Na budúci rok si to musíme zopakovat.Ale už na inom mieste.Malá bola zlatučká celu cestu 🙂 už asi pomaly zvyká aj na dlhšie trate.Ani sme nebluvkali ako obvykle. 😀 Celu cestu sme prežili bez ujmy na zdraví.Celý týžden boli detúrence zlate.A takto sme si ryžovali,bývali a dovolenkovali........Počasie bolo super,ľudia fantastický a atmosféra nezabudnuteľná..... 😉 😉 😉

tosomja
24. aug 2010

no tak aspoň niekto dovolenkuje, tak ako sa má, len nechápem, ako mohli nazvať materskú dovolenku, dovolenkou? 🙂 veď si ani nemám kedy upraviť vlasy, namaľovať sa, vybrať si vecí na oblečenie... 🙂 , maličká mi dáva poriadne zabrať, neverila som, keď mi niekto z vás písal, že sa mi život otočí o 180 stupňov 😅 ...malá má potničky, alebo možno je to aj ekzém, lebo to má také škaredé po celej tváričke, zajtra s ňou musím ísť k lekárke, nech mi povie, čo to je...a ešte stále máme problémy s bruškom, jáááj booože...

idris
autor
24. aug 2010

@ada9557 mali ste super dovolenku :D juuu to by sa mi pacilo
@tosomja neboj na to si ochvilku zviknes a bude ti dobre a budes stihat vsetko co je potrebne ale vies ako sa hovori bordel v byte zdrave díte :D :D :D

tak u nas co je noveho mame uz zubky mala lozi rackuje stavia sa na nozicky proste veselo je a uz mame aj rezim ze zaspavame o 20tej tak som spokojna 😉

tosomja
26. aug 2010

🙂 🙂 🙂 už si zvykám na to, že je zlá, ale uspím ju na polhodinku a ja šup šup do roboty, navariť, požehliť, hodiť do práčky...a pozerám...ona ešte spinká...jupííí, idem si ľahnúť...a ups, ona je už hore... 😒 ... tak nič, nasleduje hojdanie, nosenie na rukách, čajík...už keď je veľmi zle, tak ideme vonku 😉

a presne tak, "bordel v byte, zdravé díte" súhlasím 🙂

mne tiež zaspí okolo pol deviatej a zobudí sa až o poldruhej, druhej na papanie a potom spí až do tej polšiestej...

ada9557
26. aug 2010

Ahojte baby.Vidím že si užívate naplno "dovolenku".Nebojte sa už to bude len a len lepšie.Pomaly si nájdete svoj rytmus.Ja tiež zvyknem variť,pratať a prat vtedy ked malá zaspí.a ked už mám toho dost zoberiem knihu a šup k malej do postele.Ved robota nieje zajac tá určite neutečie a tak či tak počká len a len na nás.Tak to neprehánajte a odychujte aj vy.
Idris gratulujem k zubkom a prajem malej šikovnici nech len tak pekne pokračuje v lezení.Čo den je na nožičkách a v maminkiných skriniach.Tie určite ešte nepreskúmala ale aj na to dôjde. 😉
U nás je to tiež občas ešte ako na hojdačke.Raz malá pekne spinká v noci a inokedy buntoší.Ale už som si na to zvykla.Ináč je to taký malý šašo.Strašne rada sa predvádza a šaškuje.Neskutočný cirkusant. 😀 😀 😀 ale aspon máme doma veselo.Niekedy až veľmi.....
tak vám držím palce a dajte vedieť čo a ako 🙂

elenka.k
27. aug 2010

Ahojte baby! Teším sa s Vami, že sa Vám darí. Ja tiež nič nestíham - malý chce byť stále iba na rukách ach jaj, už to nesie aj môj chrbát. Ináč zase má zapalené ušká - tak je ako na ihle - uplakaný, snáď mu to rýchlo prejde! Tak do skorého čítania.... 😉 idem si niečo porobyť, kým spinká a malá je dole s babkou. papa

tosomja
31. aug 2010

@elenka.k tak to ma mrzí, že má zapálené ušká, viem čo to je, aj moja bábika má zápal uška, len je smutné, že sa to zistilo až teraz, a ja že ju bolí bruško, dali sme jej dole naušničky, lebo som myslela, že je zlá preto...a nakoniec sme boli na tom ušnom, čo novorodenci tam chodia na meranie tlaku v ušku, a poslala nás na ušno-nosno-krčné a tam zistili, že má zápal ušká od plodovej vody, dosť skoro, to sú doktori, ach môj bože...ale budem sa pýtať s ňou pre istotu aj na gastro, či má v poriadku bruško, lebo človek nikdy nevie, či náhodou netreba zmeniť mliečko...dám vedieť, len sa držte...

elenka.k
1. sep 2010

No veď práve, my sme ešte ani neboli na meranie sluchú: po prepústení mu zistili, že tam má vodu a aj šupinky, a potom mala celý august dovolenku a teraz čo som šla, čo má zase zápal nám odmietle - pre zbytočné dráždenie, že mám prísť až po vyliečení, ozaj a na ušnom tiež má 2tt dovolenku čiže až po... na kontrolu. A ako malá? Môj má na pleci (asi od očkovania) hrbolček a už dosť veľký. Myslíš, že ich očkovali ešte na pôrodnici?

tosomja
2. sep 2010

@elenka.k ahoj, aj moja má hnisavý vredík na ramienku, to je z toho očkovania TBC, čo v nemocnici ich pichali, to samo praskne, netreba ani natierať, ani vytláčať...máme sa dobre, skúšame Francúzske mlieko, tak uvidíme, či bude lepšie, ale neverím, ona je už zvyknutá na rukách, nechce inač spinkať...ale zdá sa mi, že ju už bruško nebolí.

elenka.k
5. sep 2010

A môj ma už 2 dni také koliky, že sme prešli na bebu, tak som zvedavá, či prejde, ale vrackal, neviem či nie z tej zmeny alebo od prejedenia zjedol 120 ml, čo predtým nikdy. Francúzske mlieko hmhm a ako jej padlo?

tosomja
8. sep 2010

dávam jej 90ml, zatiaľ dobre, už aj lepšie kaká, lebo zo sunáru kakala zelené a to ju bolelo bruško...Francúzske je vraj ľahko stráviteľné, ale keď som sa pýtala doktorky, tak povedala, že je najhoršie zo všetkých...ale je kľudnejšia a už aj sama poleží a bľabotá si, joooj, taká je zlatá, konečne si môžem aj ja oddýchnuť 🙂 ale musím poklopať, klop klop

elenka.k
8. sep 2010

@tosomja pozerala si včera správy na joj-ke? hneď prestaň dávať vigantol aj Vy baby!! Fľaštička -to kvapadlo obsahuje baktérie, čo spôsobujú krče v brušku bábätkam. A vieš, že mne sa zdalo čudné zakždým, keď som dala malému, vtedy ten deň bol taký nespokojný až hrozný, akokeby ho rezali. A možno vôbec sme nemuseli prejsť na bebu, takže nebola chyba v sunáru. Šak si pozrite správy na jojke v archíve a uvidíte. Aj môj blaboce aj sa už usmieva a tiež je dlhšie hore a konečne si aj sám poleží, pár minútky ale aspoň si oddýchnem, alebo skôr si porobím, čo nemôžem ak ho mám na rukách....Bola som s ním na ultrazvuk obličiek a pozreli mu aj celé bruško, všetko ok.

elenka.k
8. sep 2010

Ada verím Ti ohľadne huncútiev detičiek moja robí také, že je to až na počudovanie!

Idris tak ako sa darí - čo zúbky?

ada9557
8. sep 2010

Ahojte baby.tak ako?U nás sa začal už klasický kolotoč.Začal školský rok tak je to zasa to iste.Skola,úlohy,krúžky.... 😀 Malá už vie otvoriť dvere tak na nu treba striehnuť ešte viac.Začína si bľabotať a vysvetľovať s tou svojou detskou rečou.Tak je to zasa zaujímavejšie.Ale hlavne sme zdravučký a to je základ.Rastie jak s vody.Ale už pekne chodí sama na nočník bez toho aby pustila trošku do gatiek tak aspon prania nám ubudlo. 🙂 V noci stále nespinká poriadne 😠 😠 😠 .Ale ináč je to taký rodinný šašo.Dúfam že aj vám sa darí a že ste zdraví.Dajte potom vedieť čo máte nové. 😉

tosomja
8. sep 2010

@elenka.k pozerala som správy, dnes som jej nedala kvapky, a aj tak mi plakala, aj ja keď pôjdem na poradňu a nezlepší sa to dovtedy to bolenie bruška, tak sa budem pýtať na ultrazvuk...nech som kľudná, že je v poriadku...

elenka.k
8. sep 2010

Ja som úplne vyhodila fľašku
!

elenka.k
8. sep 2010

A na ten ultrazvuk sa kľudne opýtaj, lebo to sa treba objednať. A ak budeš tak ( a nezabudneš) opýtaj sa ešte ohľadne odgrgnutia - ja som úplne zabudla, či je to nutné, alebo to nemá nijaký vplyv. A tiež si priprav odpovede, lebo primár (Tomko, či ako) sa Ťa bude vypytovať: prečo nekojíš, čo dávaš malej, koľko vypije a po koľkých hod. Na moje odpovede reagovaj s vypulenými očami, ževraj dávam malému veľa a často, tak teraz sa trápime na nový režim až po 3 hodinách, joj chudáčisko, a 90 ml, mám kľudne aj ďalší mesiac, no hej keby si ovšem nepýtal stále viac.... ☹

tosomja
8. sep 2010

Veď aj ja som bola v piatok na poradni a Halapinová mi povedala, že nech malej nedávam viac vypiť ako 90ml, lebo vraj preto ju bolí bruško, lebo veľa papá...no nedaj jej, keď stále plače a zase čaj toľko nemôže vypiť, veď nestíham jej meniť plienky...ale teraz jej dávam aj 120 ml ale veľa z nej vyjde pri odgrgnutí a aj po hodine...tiež si myslím, že odgrgnutie nemá žiadny význam, lebo keď náhodou mi aj zaspí, tak sa mi zobudí po 15 minútach a musím ju dať znovu odgrgnúť, lebo ju nadavuje...ale vraj je to potrebné pri umelom krmení...

ada9557
9. sep 2010

Ahojte baby.No neviem či odgrgnutie má nejaký vplyv na niečo.Moje deti negrgali ani jedno a negrgaju ani teraz.A ja tiež nie.A nemali sme žiadne problémy.A malý bol taký jedák,že obvykle vypil ešte raz toľko ako bola predpísaná dávka.A vtedy bol spokojný.To každý musí príst na to sám že čo,koľko a kedy.A žiadny 3hod.režim sme tiež nedodržiavali.Papaju vtedy ked chcu.Niekedy mala jedla po 2 hod.ale niekedy až po 5.Podľa toho koľko popapala.Ale my sme nemali problém s bruškom.Tak neviem,ale u každého je to individuálne.A hlavne aby sa poriadne vypukali a vykakali.Aby ich nenadúvalo a potom by nemalo boliet ani bruško.Poprípade vymente mlieko pokiaľ nekojíte.Skúste inú značku.Držte sa a dajte potom vedieť ako sa máte.... 😉 😉 😉

tosomja
9. sep 2010

Ja moju dávam odgrgnúť, aj prdí a kaká, ale aj tak plače...he, ale som s ňou vybabrala 🙂 , balím ju do perinky s rúčkami dole a je kľudnejšia, asi ešte potrebuje byť takto balená. Mne sa zdá, že odkedy som jej vymenila Sunár za France lait, tak je pokojnejšia a ani bruško nemá také tvrdé...nech si doktorka hovorí, čo chce, že nemá žiadne probiotiká to mlieko, hlavne, že malej vyhovuje a tak isto papá, kedy si pýta, nebudem ju trápiť...keď sa jej naspäť pohorší, tak sa budem pýtať na gastro, nech ju vyšetria. 🙂

ada9557
10. sep 2010

Ahojte.A moja bola taka uzimená.Ked jej bolo zima tak bola taka nekľudná a plakala.Oni si ešte nevedia robiť teplučko tak ich treba držat v teple.Skús ju zabaliť tak na teplučko,ale aby nebola spotená a kludne jej ešte davaj tak ručky ked jej to vyhovuje.Možno už bude pokojnejšia.aj na spanie som jej dávala čiapočku takú tenku.a ked jej bolo teplučko tak bola aj kludnejšia.Tak skús a uvidíš.Potom daj vedieť.No držte sa a hlavne nech ste zdravý.... 🙂 🙂 🙂

idris
autor
10. sep 2010

Ahojte babule. U nsa sa maluje a vymyslam co a ako upravit na bytiku. Miluska je kedy ako dobra ale strasne rada lozi a zuzle vsetky topanky co doma mame. Zubky stale len dva ale vsak mame casu na dalsie. Uz si pekne sama tlapka a stale tlapka ked sa jej chce alebo ked sa tesi. No radost sledovat male babtko. Ja som si dala ostrihat vlasy lebo znova zacali vypadavat ale aspon daka zmena. A aj drobca mi chodi spinkat pekne pred osmou 😵 😵 😵

tosomja
12. sep 2010

ach jaj, som zúfala, ani to mlieko nám nevyhovuje, vypije a hneď ho aj vyzvracká ☹ Zajtra musím ísť k lekárke, lebo takto sa to ďalej nedá...bojím sa, že má niečo s bruškom. Hoci ho má mäkké, káká, prdí. Len zvracia a plače a zvíja sa, pokladik môj, len sa mi trápi a taká je unavená a nevie z toho zaspať. A keď zaspí, tak už zase vstáva na papanie, lebo má prázdne bruško. Plačem s ňou, lebo sa na to nemôžem pozerať, ako jej neviem pomôcť 😢

ada9557
13. sep 2010

Ahoj tosomja.tak ako ste dopadli u lekárky?Dúfam že to nie je niečo vážne a že vás to skoro prejde ☹ .Maličkej držíme palce nech už nájde to správne mliečko ktoré jej bude vyhovovať.Najhorošie je ked nemôžeš pomôcť a vtedy by každý najradšej zobral všetko to zlé na seba len aby tie maličke už netrpeli.Tak vám držím palce a držte sa. 😉

ada9557
13. sep 2010

Ahoj idris.Už vymaľované???No a ked si už taká zabehnutá neprídeš aj k nám??? 😀 Aj nám treba omaľovať ale zatiaľ je to len v teoretickej rovine.Ešte je otázne kedy sa do toho pustím. 😀 😀 😀

tosomja
14. sep 2010

ahojte, boli sme dnes u lekarky, dala nam papier na gastro, ideme vo stvrtok rano, tak dufam, ze to nie je nic vazne. Vikinka mi zvracala aj u lekarky, tak videla, ze jej fakt nie je dobre.

idris
autor
15. sep 2010

@tosomja na vas myslievam ze ako sa mate snad to nebude nic vazneho a iba silny reflux....
@ada9557 ahoj no jednu izbu mame ale este ostava jedna plus satnik a dokoncit kupelnu .... ale dala som si ciel ze do prveho roku malej chcem spravit kolavdaciu xexxexe :D tak sa musime poponahlat lebo cas leti ... a muzika len tak nepusitm je sikovny len mu musim presne povedat ako to chcem

tosomja
15. sep 2010

Aj ja dúfam, že to nie je nič vážne...celú noc som nespala, bála som sa, aby mi nezvracala aj v noci, nič sa mi nechce ☹ Manžel s ňou išiel teraz vonku a ja som začala upratovať, ale nemám chuť ani náladu, aspoň požehlím, pri tom si viem oddýchnuť...My sme tiež v lete prerábali jadro v kúpeľni a WC, a týždeň sme mali rozhádzaný byt, ja tehotná...nezávidím to upratovanie 🙂

elenka.k
15. sep 2010

Tak malý je nachladnutý a tiež má zas zapálené uško a dr. mu zase predpísala to isté, ani som to nevybrala ešte mám dve fľaštičky - otobacit. A aj na mňa niečo lezie - soplím, bolí ma hrdlo a kýcham. aaaaaaaaaaa už musím bežať!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre